Evliliğim için dua istiyorum ve nasıl dua etmeliyim tavsiyeleriniz var mı?

fromroa

Guru
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2014
70
83
Selamlar herkese, çok kırık bir kalp ile yazıyorum bunları. Ne ailem ne arkadaşlarım hüznümü mümkün değil anlayamaz gibi.

Hayatım boyunca hep doğru zaman geldiğinde doğru kişi ile evlenmenin hayalini kurdum. Evlenmek hayatımın ana amacı değildi ama duygusal olarak ait olma, sevmek, sevilmek temel bir ihtiyaç. Eğitimimi aldım, güzel birisiyim kendimi beğeniyorum çevrem tarafından da beğeniliyorum. İyi bir mesleğim güzel bir kazancım var.

Çeyizimi özenerek aldım, kullanacağım günün hayalini kurarak.

Allah bu zamana kadar nasip etmedi. Büyük aşklar da yaşamadım, yüksek beklentilerim de olmadı, evlenmek amaç değil mutlu bir evliliği istediğim için belirli konularda içime sinsin istedim.

Ramazan boyunca her gece hacet ve teheccüd namazı kıldım, vakit namazlarıma ekstra özendim elimden geldiğince. Dualarda çok derinleşmiştim çok hissederek ettim. Kendi dilimin döndüğünce çok yalvardım özel dualar ettim, kalpten çok hissederek.
Ramazandan 1,5 ay sonra birisi ile tanıştım, başta çok güzeldi ama süreç içerisinde karşımdaki insanın bana hiç uygun olmadığını gördüm, yalan ve bir çok olumsuz durum vardı.

Şuan hayatımda bir erkeğin eksikliğini çok hissediyorum. Çok sabrettim, vardır hayır doğru zamanda gelir dedim. Hayata küsmedim elindeki imkanlarla hayatımı güzel yaşamaya gayret ettim.

Ama bu konuda imtihan edildiğimi düşünüyorum artık. Çok üzüntülüyüm kalbimden bu hüznü çabalasam da silmeyi başaramıyorum. Bana yok gösterecek benzer duyguları yaşamış Allah ın durumunu değiştirdiği kimseler var mı? Teşekkür ederim hepinize okuduğunuz için. Benim için bu yazımdan niyet ederek içten bir dua ederseniz sevdiğim, sevildiğim, hayırlı, güzel, kalbime gönlüme hayatıma denk bir eş için çok sevinirim.

30 yaşındayım bu arada merak eden olursa diye.

Evlilik için geç bir yaşta değilsiniz,yanlış bir evlilik yapmaktansa beklemek en doğrusu.

Allah hayırlı kısmetler versin,gönlünüzün muradı olsun

38 yaşımda evlendim. Bende çok üzülürdüm gereksizmiş. Eşimden önce bi sürü kişi ile görüştüm uzun ve ya kısa sürelerle. Şimdi düşünüyorumda iyiki olmamışlar diyorum. İçinize sinsin acele etmeyin nasip kısmet gününü bekler. O zamana kadar vaktinizi güzel değerlendirin sonra sorumluluk artıyor.

Bir şeyi ısrarla isteyince olmuyor ya , zamana akışa bırakmak daha iyi. Hayırlısı olsun.

Benden önce benim geçtiğim yerlerden geçmiş insanların tecrübelerini çok önemsiyorum. Zamanı geri sarsaydınız 30 yaşınızdaki bu dönemleri üzülmek yerine nasıl değerlendirirdiniz? Mesleğimi çok seviyorum ve işimde mutluyum, rahatım. Eve iş taşıdığım bir mesleğim yok evde de tüm zamanım benim. Tr şartlarında güzel bir maaşım var, kamuda çalışıyorum. Önerilerinizi çok önemseyeceğim

Bir şeyi ısrarla isteyince olmuyor ya , zamana akışa bırakmak daha iyi. Hayırlısı olsun.
Belki inandırıcı gelmeyecektir ama arkadaşlarım ah vah ederken ben akışa bırakın olur zamanı vardır diyen bunu kalpten rahatlıkla diyen birisiydim. Ama ben bıraktıkça olmadı. Çevreme baktım herkes evlenmiş. Ben evliliği daha çok kalbim buna ihtiyaç duyduğu için istiyorum. Doğru kişi olursa bir erkekten güzel bir söz duymak, cinsellik yaşamak, çocuk sahibi olmak. Bunlar benim şuan ihtiyaç duyduğum şeyler. Tabii her şey Allah tan ol demezse olmaz buna iman ediyorum, hüznümü engelleyemedim

Ben sizi çok iyi anlıyorum çünkü aynı şeyleri yaşıyorum şu an imtihandayız inşallah sabreder tevekkül eder imtihanı geçeriz. Allah hayırlı bir kuluyla karşılaştırır kısa zamanda evlenir şükrederiz

İnşallah. Evliliğin mutlak mutluluk olmayacağını biliyorum ama hayatın bir aşaması ve eksik hissediyorum

İnşallah. Evliliğin mutlak mutluluk olmayacağını biliyorum ama hayatın bir aşaması ve eksik hissediyorum

Ben de. Ve birkaç senedir benimle hep birlikte o eksiklik. 4 5 ay birisiyle görüştüm olmadı ama o zaman kafam rahattı. Sakinleşmiş ve rahatlamış gibi hissediyordum . Tekrar başa döndüm

Vallahi hiç üzülme Allah senin ettiğin dualar karşılığı seni korumuş bende hep dua eder özenirdim sevgilim olmasına sonuç ne oldu biliyor musun ölümle tehdit eden birisi karşıma çıktı siddet gördüm zor kurtuldum eski sevgili belasından psikolojim bozuldu evde bile tir tir titriyorum bazen korkudan bi ses duysam .Bunları yaşamak çok zordu daha 24 yaşındayım ama hayat erkeksiz daha güzelmiş hayırlısı değilse hiç olmasın .O caniyle evlenmemek evlenmeden gerçek yüzünü görmek Allah’ın beni sevdiğinin bir göstergesi Allah’da seni seviyor ki kötü insanlardan uzak tutuyor hayırlısı diye dua et hepp ben hayırlısı demedim pişmanım .

Sizi çok iyi anlıyorum kardeşim evlenmek için çok dua ediyordum Sonrasında en güzel sevginin Rabbimize olan sevgi olduğunu öğrendim dualarım değişti dua etmeye utanır oldum sonrasında herkes evlenmek zorunda değil çok ısrarla dua etmeyi bıraktım Rabb'imize yöneldim Rabb'imiz nasıl istiyorsa öyle olsun dedim .O zaman karşıma görücü usulü biri çıktı aslında hiç içim almadığı hâlde ettiğim duaları fiiliyata dökmek için o kişiyi tanımaya karar verdim zamanla severim davranışlarda önemli değil diye düşündüm.O kişiyle mesajlaşmak bile içimden gelmiyordu ama konuşunca beni etkisi altına alıyordu da o kişinin ilgisi beni etkilemeye başladı. 7 yaş benden büyüktü, dostlarıma resmini gösterince yaşının çok büyük olduğunu yanımda amcam gibi durduğunu söylediler. Hemen harekete geçip eşimle tanıştırdılar. Eşimin resmini görünce içimde bir şey aktı etkilendim ama verdiğim söz var olmaz dedim yakınım istiareye yatayım sonuca göre hareket edersin dedi kabul ettim sonucu duvak yere düştü olumsuz dedi Sonrasında eşim ile tanışıp,8 ay içinde evlendim elhamdülillah Rabb'imiz duaları kabul etti
Rabbimiz sanada evlenmeyi isteyen bütün kardeşlerimize hayırlı eşler nasip etsin
Rabb'imiz dualarını kabul edecek kardeşim sadece zamanı var sana tavsiyem sebep koyarak dua et duan daha çabuk kabul olur

Sizin adınıza çok çok mutlu oldum amin darıaı bana da tüm isteyen bekarlara da olsun en güzel şekilde. Sebep koyarak nasıl örnek verebilir misiniz acaba

Teşekkür ederim güzel dileklerin için
Rabbimiz bana beraber ,seni anabileceğim hayırlı bir eş nasip eyle diye dua edebilirsin

Şöyle dua etmiştim birinden öğrenip;
Ruhen bedenen temiz, ruhumun ruhuyla uyumlu olduğu, her koşulda birbirimizi anlayıp birbirimize huzur verebileceğimiz, önce sana sonra bana aşık, ilişkimize bağlı, sadık, ailesi hoşgörülü ve sahiplenici, kırmayan kırdırmayan, ezmeyen ezdirmeyen, madden manen zengin, evlatlarımıza seve seve özenerek babalık, bana eşlik ve benim de aynı şekillerde kendisine yaren olabileceğim, ömrümüzün sonuna kadar saygı ve tutkuyla birbirimizi sevebileceğimiz ruh eşimi en mübarek ve tez vakitte karşıma çıkar Ya Rabb'i :)

Aynı şartlardatız. Ben gezmeyi severdim yurt içi yurtdışı hep gezdim. Eğitime devam edebilirsiniz ve yatırım yapın maddi evlenince zor oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…