Evliliğe gitmezmiş

Ya kızlar benim en cok üzüldüğüm şey ise. Ben normalde bu konuyu o gidinceye kadar rafa kaldirmistim ona zaman taniyip gözlemleyip öyle acacaktım. Eger biz kavga etmesek ve ben sormasam bana belkide hicbir zaman bunu söylemeyecekti. 1 yıl olmus nerdeyse ya hiç mi kıymetim yoktu,bilmeye hakkım yok muydu

Konuyu açtığın iyi olmuş işte.

Herkes iletişime açık ve şeffaf olmuyor konu kıymetinizin olmaması değil şu anda ne yapacağınıza karar verin bence içine girdikçe batacaginiz konular bunlar.

Adam iyi ki evlenmeye hazır değilim demiş, yoksa bunun gibi birisiyle evlenip her ay konu açardın pati, aynı evde yaşadığınız için boşanmış gibi hissetmeni anlayabilirim. Diğer konunda devam etmeyeceği belliydi zaten, evlenmek isteyen insan tayin öncesi farklı şekilde hareket ederdi. Verilmiş sadakan varmış

Sen biraz baskı mı yapıyorsun acaba evlilik için
Onun da çok niyeti yok kabul ama baskı yüzünden geri adım atıyor olabilir

Ya kızım hiç mi sinirlenmiyorsun seni böyle kullanmış adama ? Deşiricem duygun kabarırsa bastırırsın hiç mi iraden yok ? Üste yazılanları okudum da adam tam seni kimseyle görüştürmeyip kapama yapacak bi tip . Yani seni bu kadar kullanmasına nasıl izin verdin Allah aşkına , ne iş yapıyorsun sen bi çevren yok mu çalışma hayatın felan ? Her şeyden kıskanan bi manyaktan hiç usanmadın mı ?

İşte seni kullanmak istemiş ve kavga etmeseniz belki bi yıl daha oyalayacaktı , belki daha da fazla şükret bitmiş gitmiş. Ya daha fazla oyalayıp 5-6 yılını alsaydı , ya evleniriz ya diye diye vaktini çalsaydı. Allah’a şükret yine sevdiği kuluymuşsun ki göstermiş sana

Açık giyinmiyor musun??? okula taytla giden sen değil miydin. Evli müdür yardımcısı askıntı oluyordu. Şehir dışına kız erkek karışık kamplara falan gitmiştin de döndüğünde komşunun oğlu seninle saçma sapan konuşmuştu… nerde ne yapacağını bilmediğin sürece burnun moktan kurtulmaz üzgünüm ve sen bunun için çok geç kalmışsın. Sosyal zeka aile ilgisiyle gelişir. Kendini geride tutabilmeyi, yerine göre giyinmeyi, nerde ne konuşacağını, çatal bıçak kullanmanın mecbur olduğu ve olmadığı yerleri (örneğin) seni soktukları ortamlarda görür ve kendi kapasitene göre içselleştirirsin. Sen sosyal zekan düşük olduğundan kodları okuyamıyorsun. İşte ben bazen bu kadarına pes dediğim için senin fake olduğundan şüpheleniyorum. Yazmayacaktım ama şu mesajını okuyunca duramadım. Ha fake isen özelden bana yaz da kafamda her şey netleşsin, kimseye söylemem merak etme

Son düzenleme:
Neden o zaman bu tipler dediğiniz adamlarla aynı evde yaşayıp, onlara katlanıp sonra işin bitmeyeceğini anlayınca noktalıyorsunuz? Bazı erkekler evlenmeden önce her şeyi yaşar ama her şeyi yaşadığı kaıdnla da evlenmek istemez. Siz böylelerini buluyorsunuz. Vizyonunuzu değiştirin derim.

1 yıllık ilişkide hemen seneye evlenmeyecek de olsa insan belli bir yaştaysa bazı şeyleri karşılıklı konuşur. Erkek özellikle direkt belli eder kendini. Zaten hiç konuşmamışsınız neden evlilik fikri oluşmuş kafanızda anlamadım.
Ayrıca konuşmasaydık da 3 sene devam edip sonra evlenmek istemediğini öğrenseydim 3 yılım boşa gidecekti demişsiniz ya evlilik konusuna bakış açınız buradan bile belli. İlk defa evlilik düşündüğünüz biri olsa kayıp olarak görmezdiniz bu durumu. Aranızdaki ilişki tamamen doğunun mahrumiyetinde vakit geçirme ve yakınlaşma üzerineydi. Biraz düşünün ve ilişkinizi objektif değerlendirin siz de göreceksiniz bunu. Adam sizi zaten gözünde değerli görüyor olsaydı bu kadar kıskanç kafasıyla küçük bir yerde evinize bu kadar rahat girip çıkarak adınızı çıkartma riskine girmezdi.

tayt açık bir kıyafet değil ki - tayt açık değil ama memur için uygunsuz bir kıyafet.

kız sanırım özel hayatında da mini, dekolte vs giymediğini kast etmiş o ifadede.

meb öğretmeni okula taytla gitmez, en azından benim bildiğim öğretmenler genel olarak muhafazakar, tutucu, büyük kısmı zaten tesettürlü filan insanlar. hele doğu görevinde okula taytla giden bilmiyorum. fakat mesela ankarada sütyensiz okula giden hoca da biliyorum okul müdürü hocam iç çamaşırı giyerseniz iyi olur, demişti. kimseyle bir lafı sözü çıkmadı - ki zaten kadın evliydi, ama duruşu belliydi... gayet aktivist, belli aidiyetleri olan bir kadındı. pati de özgürlükçüyüm filan diyor da öyle aktivist özgürlükçü kadının da askerle polisle işi ne...üstüne muhafazakar aileden geliyormuş, yani bu kodları bilmiyor değil neden hep aynı tipte adamları bulup bulup üzülüyor o kısmı ben de bilmiyorum.

nota bene: okula taytla gidince öğretim kalitesi düşer, aman ha zinhar gitmesin, hanım hocalar döpiyes giysin filan demiyorum. burası türkiye, doğunun bilmem neresinde, okula taytla giden hocaya değişik gözle bakılır, sonra 2 sevgilin olmasına rağmen tüm şehre çok afedersiniz vermişsin gibi adın çıkar, çünkü burası böyle bir ülke. ya böyle laflalara imalara filan sinirlenip üzülmeyeceksin, ya da bu durumu iyi yöneteceksin... karışık kampa gidildiğinden neden komşunun oğlunun haberi var vs. gibi şeyler diyorum ben...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…