Evliliğe gitmezmiş

Thread 'Bu iliski evlilige gider mi ? Endiselerim.' Bu iliski evlilige gider mi ? Endiselerim.
-----
Arkadaslar artık kıskanclıkları cok bunaltıyordu, sürekli kavga cikartiyordu kiskanclik krizlerinden a dedigimi b anlıyordu. Neyse özet gececeğim araları atlayacağım, kavga ederken bir anda konusu acildi dedim ki
-Sen ciddi iliski istemediğin icin bunları bahane edip ayrılacakmışsın gibi geliyor.
+Ciddi ilsikiden kastın evlilik mi ?
-evet
+Ben su an evlilik falan düsünemiyorum. Sana kesin bir sey diyemem.
-Sen genel olarak benimle düsünmuyorsun bence.Ve biz bu konuda ayni yolda ayni amacla yürumuyoruz. Hicbir zamanda senin benimle ayni niyette olacagını düsünmüyorum.
+Seninle alakası yok bu durumun....
-Benim hayatima giren ilk kisi sen değilsin ben ilk defa böyle bir sey düsündüysem yasadiklarimin ve hissettiklerimin daha yüksek ve farkli olmasaydı.Demekki ben sende aynı hisleri uyandıramadım. Bu konuda suclanacak kimse yok beklentiler farklı.
+Sen kendini hazır hissetmis olabilirsin ama ben hissetmiyorum.
...
Cok üzgünüm arkadaslar maalesef 1 yıldır geceli gundüzlü iyi günde kötü günde her derdimde sıkintımda her mutluluğumda onunlaydim. Yasadıgımız anıların haddi hesabı yok. Ben bunu atlatıp hayatıma devam edebilecek miyim sizce ? Baskasını sevip güvenip yola devam edebilecek miyim ? Bu saatten sona söylenecek bir sey yok. Kavga etmeye de kırmaya da kotu ayrilmaya da gerek yok. Zaten huyum değil kötü sozler beddualar yaziklar olsun sen beni kullandinlar duygu somürüsü vs.. Hicbir sey demedim. Biliyorum cünkü bu tipler bir sonraki sevgilisiyle veya memleketinden biriyle 6 ay icinde nisanlanir evlenir. Ben sadece kendi durumuma beklentilerime hayallerime cok üzülüyorum bosanmıs gibi oldum.
4 yıllık ilişkimden ayrılıp 1 sene sonra eşimle tanıştım. İyi ki o adamla yollarımız ayrılmış. İyi ki eşimle evlenmişim. Olmuyorsa zorlamayın su anda evet belki zor geliyordur ama belki kaderiniz kısmetiniz daha güzeldir ve onun size gelmesi için bu ilişkinin bitmesi gerekiyordur.

4 yıllık ilişkimden ayrılıp 1 sene sonra eşimle tanıştım. İyi ki o adamla yollarımız ayrılmış. İyi ki eşimle evlenmişim. Olmuyorsa zorlamayın su anda evet belki zor geliyordur ama belki kaderiniz kısmetiniz daha güzeldir ve onun size gelmesi için bu ilişkinin bitmesi gerekiyordur.
Tabiki de zorlamayacağım zaten yola ikna edilmislerle cıkılmaz. Kendime saygım var. Sadece cok ağır geliyor
Skdksk ay bi sey dicem, arkadasım çok aç bize ne tavsiye edersiniz demek komik olmus cidden :KK70:
Ya o gün yol boyunca söylendi orada yemek istemiyorum diye baska yerde yiyelim diyorum yok diyor evde yiyelim yok diyor. Acıkcası strese sokmustu beni söylesem begenmese söylenecek diye. Bir de cafede de hangisi beni doyurur diye bana soruyordu. Bende normal olarak garsona sordum. O da şefi cağirdı bizimki de baya bozuldu

Adamın karakteri gidik.
Kıskançlık yapıyorsa sahiplenmesi de gerekir bu ne alaka evlenmeyelim rahat olalım ama kıskanıyorum şaka gibi 😀 peynirsiz cheeseburger gibi herif.
Evet kıskanan erkek aynı zamanda sahiplenir! Bu kelimeyi sevmesem de sevdiğini bırakmak istemez mecburen gidiyorsa da ciddi adım atar ama bence bu adamın kıskançlığı bile numaraydı. Ataerkil kafada bir adam olduğundan kıskanır gibi yapayım da sevdiğime inansın dye düşünmüştür.pek çok kadın için kıskançlık bir sevgi belirtisi olduğundan kadının da böyle hissedeceğini zannetmiş

Boyu kısa oldugu icin cok takılıyordu ve benden önce uzun süre sevgilisi olmamıs. Cogu kadın istememis. Tabi kendisi oturup böyle boyle diye anlatmadı burası kucük yer görüstügü kızlardan bazilarini taniyorum. Bir de bir keresinde cafede "arkadaşım çok aç bize ne tavsiye edersiniz" dedim diye bana tüm gün trip atmıştı. Yoksa öyle ben söyleyim böyleyim benden kaynakli bir özgüvensizlik değil.
Hayatımda ilk defa bir adamla evlenme isteğim oldu. Böyle seylere süreç icerisinde karar verme taraftariyim,ilk defa biriyle bu kadar anı paylaşıp vakit gecirdim. Bir de bana daha ilk tanismadan ilk haftadan evlilik muhabbeti yapan adamlar yalancı geliyor.
Anlattığın kadarıyla etkileyeceğin bir tip değil bu. Neyine bağlandın bunun. Sevgi açlığın varsa önce onu çöz.

Kendime saygım var vs diyerek kendinizi kandırmayın. Sözleri siz söylemiş olsanız da aslında adam ilişkiyi sonlandırmış. Siz bitirmek zorunda kalmışsınız. Kendinize dürüst olmadığınız sürece de aynı döngüden çıkamayacaksınız.
Yazdı aradı hicbirine cevap vermedim. Vermeyeceğim de cok üzüldüm. Kendime saygım var. Dönersem 3 yil sevgili olup sonra terk edilmeyi göze almısım demektir. Bitirmek zorunda kaldım. Zaten numaramı da hemen silip evde kimse yoksa esyalarını bırakacağım demiş.
Evet kıskanan erkek aynı zamanda sahiplenir! Bu kelimeyi sevmesem de sevdiğini bırakmak istemez mecburen gidiyorsa da ciddi adım atar ama bence bu adamın kıskançlığı bile numaraydı. Ataerkil kafada bir adam olduğundan kıskanır gibi yapayım da sevdiğime inansın dye düşünmüştür.pek çok kadın için kıskançlık bir sevgi belirtisi olduğundan kadının da böyle hissedeceğini zannetmiş
Hayır numara değildi. Numaradan bir insanın bu kadar kıskanabilmesi hayatı dar edebilmesi mümkün değil inanın kıskandığında 3 gün küsen asla hicbir dediğinize ikna olmayan biri numara yapmaz. Bende kıskanc bir insanım ama kıskanıp rahatsiz olduğumda konusup o an meseleyi çözerim karsimdakine dünyayı dar etmem.
Küçük ve muhafazakar bir yerde çalışıyorsanız tavsiyem bir erkekle aynı evi paylaşmamanız. Zira çok çirkin şeyler yayılabiliyor
Asla öyle bir insan değildi hatta onunla oldugum süre boyunca hakkımda çıkan kulağıma gelen onlarca asılsız dedikodular kesildi. Ama tabiki benimki bir riskti dediginize katılıyorum.

Hayır numara değildi. Numaradan bir insanın bu kadar kıskanabilmesi hayatı dar edebilmesi mümkün değil inanın kıskandığında 3 gün küsen asla hicbir dediğinize ikna olmayan biri numara yapmaz. Bende kıskanc bir insanım ama kıskanıp rahatsiz olduğumda konusup o an meseleyi çözerim karsimdakine dünyayı dar etmem.
Çünkü güvenmiyordu. Geçmişiniz onun gözünde kirliydi. Ne yazık ki bu tarz insanlar var

Çünkü güvenmiyordu. Geçmişiniz onun gözünde kirliydi. Ne yazık ki bu tarz insanlar var
Gecmisimi bekaret durumumu falan bilmiyordu ki sadece bakireyim zannediyordu (evet yanlış ama bu bekaret mevzusu bende travma oldu) baskada hicbir zaman anlatmadım gecmisime dair onunda kurcalamadıgı tek konu bu oldu . Hatta ben cinsel birlesme yasamadığım halde kendi cinselligimi onunla kesfettim.

Gecmisimi bekaret durumumu falan bilmiyordu ki sadece bakireyim zannediyordu (evet yanlış ama bu bekaret mevzusu bende travma oldu) baskada hicbir zaman anlatmadım gecmisime dair onunda kurcalamadıgı tek konu bu oldu . Hatta ben cinsel birlesme yasamadığım halde kendi cinselligimi onunla kesfettim.
Şimdi seviştiniz mi sevişmediniz mi sevişityseniz ve bakireyim dediyseniz bunu fark etmiştir muhakkak

Asla öyle bir insan değildi hatta onunla oldugum süre boyunca hakkımda çıkan kulağıma gelen onlarca asılsız dedikodular kesildi. Ama tabiki benimki bir riskti dediginize katılıyorum.
Hala algılayamıyorsun, pes. Çirkin şeyler yayılırdan kasıt o değil. Eşimle küçük bir ilçede tanışmıştık. Bende kalırdı. Geldiğinde arabayı 500 metre uzağa park eder yürürdü, kimse gece arabayı benim evimin oralarda görmesin diye. Çünkü konuşurlar, biliyor. Senin için de o pis, eril ortamda “polise veriyor” minvalinde konuştuklarına yemin edebilirim ama ispatlayamam.

Önsevişme sadece
O zaman benimle yaptıysa başkasıyla da yapmıştır diye düşünmüştür. Ama bekaret konusunda yalan söylediyseniz zaten hiç geri adım atmayın. Çünkü zaten adam sıkıntılı. Ömür boyu bunu aşamazsınız. Hiç itiraf yoluna falan da girmeyin. Direkt çıkarın hayatınızdan bence

Hala algılayamıyorsun, pes. Çirkin şeyler yayılırdan kasıt o değil. Eşimle küçük bir ilçede tanışmıştık. Bende kalırdı. Geldiğinde arabayı 500 metre uzağa park eder yürürdü, kimse gece arabayı benim evimin oralarda görmesin diye. Çünkü konuşurlar, biliyor. Senin için de o pis, eril ortamda “polise veriyor” minvalinde konuştuklarına yemin edebilirim ama ispatlayamam.
Ya margaret inanir misin cok acık giyinmem ama sosyalimdir. Burada bu kadar zamanda sadece 2 erkek arkadaşım oldu 2 de kısa süreli bir sey yasamadıgım evimin yolunu bilmeyen flörtlerim oldu . Ama buna rağmen adımın çıkmadığı kisi kalmadı. Ben bile bazen şoka giriyordum ne alaka diye. Zaten burada birine gülümseyip selam versen hemen bana is atıyor yollu oluyor.

O zaman benimle yaptıysa başkasıyla da yapmıştır diye düşünmüştür. Ama bekaret konusunda yalan söylediyseniz zaten hiç geri adım atmayın. Çünkü zaten adam sıkıntılı. Ömür boyu bunu aşamazsınız. Hiç itiraf yoluna falan da girmeyin. Direkt çıkarın hayatınızdan bence
Bitti zaten. Daha da dönüsü yok.

Ya margaret inanir misin cok acık giyinmem ama sosyalimdir. Burada bu kadar zamanda sadece 2 erkek arkadaşım oldu 2 de kısa süreli bir sey yasamadıgım evimin yolunu bilmeyen flörtlerim oldu . Ama buna rağmen adımın çıkmadığı kisi kalmadı. Ben bile bazen şoka giriyordum ne alaka diye. Zaten burada birine gülümseyip selam versen hemen bana is atıyor yollu oluyor.
Küçük yerler böyle maalesef. Tahmin edebiliyorum ortamı.

X