Evli olanlar evliliginizden ne kadar memnunsunuz?

sanslihayatim

Nirvana
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2007
3.340
129
Evli hanimlar size bu sorum.
Ilk önce evlilinigizden memnun olup olmadiginizi söylemenezi rica ediyorum. Sonrada, evlenmemis veya evlenecek bir kiz icin evlilik hakkinda neler söylemek istersiniz?
Evlilik güzel biseymi? Yada degilmi? Neleri tavsiye edersiniz? Merak ettim..

çok şükürki evliliğimden memnunum.
sevgi saygı ve güven olmalıdır herşeyden önce..ilk önce evleneceğin kişi için şöyle düşün ben bu adamla ömrümün sonuna kadar yapabilir miyim diye?
çok iyi düşünmek gerek canım evlilik çocuk oyuncağı değil sonuçta...
not..aileside eş adayı kadar çok önemlidir...aile yapıcı insanlardan olmalı yıkıcı insanlardan değil..
doğru insanı bulduğun zaman evlilik çok güzel....allah herkıza hayırlı nasipler yazsın...a.s.

valla allah şaşırtmasın bende evliliğimden çok memnunum.öncellikle allahtan hayırlısını iste.anlaşabildikten sonra çok güzel bir müessese

valla allah'a bin şükür evliliğim çok mükemmel gidiyor.eşimle 11 yıldır beraberiz.3senedirde evliyiz.herşey mikemmel ve harika bir eşe sahibim.allah herkeze benimki gibi bir evlilik yaşatsın.eşim mardinli ben istanbulluyum ama bu bile aramızda sorun yaratmadı.(eşim bir aşirete mensup).eşimin ailesi de gerçekten mükemmel insanlar.allah herkesi mutlu etsin inşallah.

Bende 8 Senelik Evliyim çok Da Mutluyum Tavsiyem Iyi Düşünün Karşilikli Saygi Ve Sevgi Olunca Her şey Yolun Da Gidio Hayirlisini Isteyin

ben çokh memnunum kocacığımdan çokh güsel bişe adamını bulunca ii oluyor saygı çok önemli

Bu soru bence o kadar çok cevap alabilir ki evliliği iyi olan evet evlilik güzeldir der, kötü ve mutsuz bir evlilik yaşayana sorsanız bekarlık sultanlıktır der. Bence önemli olan doğru insanı bulmaktır; evlenmekten daha çok doğru insanı bulabilmek mutluluğun temelidir bence. Allaha çok şükür son derece mutlu, huzurlu bir yuvam canım kadar sevdiğim değer verdiğim bir eşim var. Darısı herkesin başına. Allah kimseye yuvasında huzursuzluk vermesin.

Ben evliliğimden çok memnunum nazar değmesin..
Evlilikte en önemli şey sevgidir bence.Eğer eşinizi seviyorsanız zaten 12den vurmuşsunuzdur.
Evlenecek olanlara da sadece seviyorlar mı onu iyice tartsınlar derim şahsen :çok bilmiş smileyi: :)))

Zaman zaman arıza çıkarsak da şimdilik memnunum evliliğimden çok şükür..
İlerisi Allah kerim... dondurma yeme smilii
Bekarlara tek tavsiyem,hiç kimsenin hiç bir zaman değişeceğini düşünmeyin.. bu da sakız çiğneme smilii

bende 6 yıl önceside 2 yıldır çok büyük bir aşkla evlendim inanın hala devam ediyor bu kadar mükemmel bir adamla evli olduğum için çok şanslıyım allahıma şükürler olsun birbirimize sevgi ve saygımız bitmediği sürece yeni heyecanlar yaratıp ilişkiyi monotonluktan uzak tuttuğunuz sürece aşk bitmiyor kızlar tüm kızlarımıza allah güzel yuvalar iyi eşler nasip etsin

Evliliğimden memnunum çok şükür. Sevdiğin ve doğru olduğuna inandığın insanla evlendiysen mutlu olursun illaki. Ancak yapılmaması gereken en büyük hata, flört döneminde ya da nişanlıyken beğenmediğiniz hareketlerinin sonradan düzeleceğini düşünmek. Yani, değişir mantığı ile asla evlenmemek gerekiyor. Benim tavsiyem budur...
Sevgiler...

Maasallah su an'a kadar herkes memnun evliliginden
yazanlardan. Ne güzel,allah hepinizin mutlulugunu bozmasin.
Ama ben buraya sadece
evliliginden mutlu olan kisilerin yazdigini düsünüyorum.:)
Ne yani simdi burdaki herkesin evliligi mutlu bi sekilde mi
yürüyor, kesin mutsuz olanlarda vardir, ama yazmak
istemiyorlardir veya cesaret edemiyorlardir..

ilk evlendigimiz zaman cok kavga ederdik
ozamanlari nerden cikti bu adam karsima diye düsünüyordum
ama zaman ilerdikce birbirimizi daha iyi anladik kavgalarimizda böylelikle bitti sayilir.
birdaha dünyaya gelsem esinmi baskasimi deseler esim derim cünki onu cok seviyorum

Allah'a çok şükür ben de evliliğinden memnun olanlardanım hem de çok.
Eşim harika bir insan ve birbirimizi çok seviyoruz.
Ama diğer arkadaşların da dediği gibi önemli olan doğru insanı bulabilmek ve doğru zamanda evlenmektir bence.
Evlilik bir şans oyunudur.
Ne kadar tanıdığını düşünürsen düşün aslında tamamen tanımadan evlenmiş olursun hep.
Ama sana fikir veren şeyler mutlaka vardır.
Bunları değerlendirip, gerçekten sevdiğine ve sevildiğine inandığın bir insanla ve doğru zamanda yapacağın evlilik mutluluk getirir.
Allah herkesin yuvasında mutluluğu daim etsin.

Allah'ıma çok şükür çoook mutuluyum. bu arada 10 senelik evliyim. herkesin olduğu kadar bizimde sorunlarımız oluyor tabi ama aşıyoruz. herşeyden önemlisi gün geçtikçe yaşlanıyor ve birbirimizin kıymetini daha çok anlıyoruz. Rabbim bozmasın inşallah. Allah herkese daha iyi bir eş ve mutlu bir evlilik nasip etsiin.

tabi arada sırada her çiftte olduğu gibi ufak tefek tartışmalar falan oluyo ama herşeye rağmen evliliğimden çok memnunum kocacığımıda çok seviyorum onunda beni sevdiğini biliyorum. karşılılı sevgi saygı güven olduğu sürece bi proplem ok diye düşünüyorum. bide erkekler hep güler yüz bekliyo eşlerinden sıcaklık ve güler yüz zaman zaman alttan alınmak istiyolar tartışma sıralarında falan. mesela ben eşimle ufak bi tartışma yaşadığım zaman ona çok cevap verir çemkirirsem olay dahada büyüyor iki tarafta daha çok sinirliyor vs.vs. ben o anda susup sonradan eşimle güzellikle konuşmayı tercih ediyorumz zamanla zaten eşinin huylarınıda öğreniyosun tanıyosunonu bazende huyuna gitmek en iyisi oluyo:)

bende bugün bu soru geçmişti aklımdan sorsammı açsammı die arkadasımız açmış mutlu oldum walla çok güsel oldu bu saol canımm:)

Allah bozmasın bende çok memnunum evliliğimden.
Herzaman şunu söylerim.

DOĞRU ZAMAN, DOĞRU İNSAN, DOĞRU MEKAN olduktan sonra saygı ve sevgi çerçevesinde evlilik doyumsuz bir güzelliktir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…