Evli olanlar evliliginizden ne kadar memnunsunuz?

bende mutlu olanlardanım şükür rabbime
ama herkesin atlattığı bir sıkıntılı dönem oluyor mutlaka ama bu sıkıntıları ve sorunları ne kadar büyütürsen o kadar sorun yaşarsın yada yüzeysel atlatırsın
iki ayrı aile tarafından yetiştirilmiş iki insan bir araya geliyor ve hayatlarını birleştiriyor mutlaka bir veye birkaç uyuşmayan huylar olacaktır ama ortada bunları birleştirmek bunları sorun etmekten kaçmak gerekir bazı an kendi ailemizle bile anlaşamadığımız anlar olmuyormu onlarla nasıl saygı çerçevesinde çözüyorsak eşimizlede aynı saygıyı korursak mutlu bir beraberlik neden olmasınki
saygının olduğu yerde sevgi herzaman büyür
saygının olmadığı yerde sevgi çürür
dilerim hep mutlu olanlardan olursunŞeniz

ben eşimi seviyorum o da beni fakat ben bu evlilikten mutlu değilim.eşim evlendikten sonra farklı biri oldu.ve sanırım bi insanı gerçekten evlendiğinde tanıyabiliyorsun.şimdi ne zaman dara gelse birşey bulup bana saldırıya geçiyor.bizim çok güzel hayallerimizz vardı ama günde 2 saat görüşerek ancak güzel geçiniyoruz

Evli hanimlar size bu sorum.
Ilk önce evlilinigizden memnun olup olmadiginizi söylemenezi rica ediyorum. Sonrada, evlenmemis veya evlenecek bir kiz icin evlilik hakkinda neler söylemek istersiniz?
Evlilik güzel biseymi? Yada degilmi? Neleri tavsiye edersiniz? Merak ettim..

selam canım.ben bir senedir evliyim.eşimi çok seviyorum.iyi ki onunla evlenmişim.anlaşmazlıklar olmuyor mu oluyor tabiiki.ama anlayış,sabır,saygı herşeyin üstesinden gelir inan.seviyorsan evlilik çok güzel.onun için yiyor,nefes alıyor,her şeyin engüzelini yapıorsun.onun için yaşıyorum ben artık.ama eğer sevmiyorsan evlilik çekilmez hale gelir onun ve senin yaptığın her şey batar ve enson biri alır başını gider.sevgi hayatta herkesin tatması gereken evlilikte herkesin yaşaması gereken bir şey.sevdiğin kişiyle evlenmek kadar güzel bir şey yok hayatta.her şeyin hayırlısı.eşimi çok seviyorumm bennn.:1hug::asigim:

hamdolsun ben evliliğimden çok memnunum..ve anlaşanbildiğiniz güvendiğiniz sohpet edebileceğiniz bir insanla evlenin...saygı ve sevgiyi koruyun güven çok önemli...
ben tüm genmç kızlara öneriyorum tabiki...
her bekarın en yi eşi bulması dilepğiyle

Bende evliliğinden çok çok memnun olanlar kategorisindenim. Henüz 8.5 aylık evliyiz. Bence evlilik fedakarlık gerektiriyor, insanoğluda ancak sevdiği insan için fedakarlık yapabilir diye düşünüyorum. Bende eşimde karşılıklı o kadar fedakarca davranıyoruz ki.Evlilikte konuşabilmek çok önemli. Karşılıklı herşeyi paylaşabilmek. Birbirini takdir ettiğini söyleyebilmek. Bir programda izlemiştim. Sunucu diyorki; şık giyimli, traşlı, bakımlı bir erkeğe herkes aşık olabilir. Ama bu erkeği evin içinde pijamalı, koltukta uzanırken hayal ettiğinizde onu yine aynı gözle görebiliyorsanız işte o zaman evlenebilirsiniz.

ben de çok mutluyum allah a şükür.eşim en iyi dostumdur.herşeyimle ilgilenir.6 yıllık evliyiz 15 dakika geç kalsa merak eder ararım.sonsuz güvenirim.keşke daha erken evlenseydim.temelde güçlü bir sevgi varsa bütün sorunlar aşılıyo.benim ilk evlendiğimde onun ailesiyle sorunlarım oldu 6 ay görümcemle küs kaldım.beni hiç zorlamadı,kızmadı.ben ortada kaldım siz aranızda ne zaman hallederseniz dedi.o benim kardeşimle darılsa ben deli olurum.şimdi herşey düzeldi.onu çok seviyorum.hala gözlerimin içine sımsıcak bakar.allah herkese doğru insanı bulmayı nasib etsin.

ben evliliğimle,eşimle,çocuğumla çok mutluyum allahım ne bozsun ne de bozdursun..karşılıklı sevgi,saygı,dürüstlük,güven olduğu sürecede bütün evliler mutludur bence..bekarlar mantıklı doğru kararlar verin...

allaha şükürler olsunki bende memnunum saygı ile yürüyen evlilik ilişkiler her zaman iyi gider düşüncesindeyim

Evli hanimlar size bu sorum.
Ilk önce evlilinigizden memnun olup olmadiginizi söylemenezi rica ediyorum. Sonrada, evlenmemis veya evlenecek bir kiz icin evlilik hakkinda neler söylemek istersiniz?
Evlilik güzel biseymi? Yada degilmi? Neleri tavsiye edersiniz? Merak ettim..

evliliğmden çok memnunum...
sana tavsiyelerim ise şunlar
1çok güvenme eşine---hiç bir konuda.sonra tepene çıkar...
2çok yıpratma kendini.eğer ikinizde çalışıyorsanız temizlikten yemeğe kadar hepsini beraber yapın.baştan alışırsa öyle gider.
3herzaman gülüp alttan alan kişi sen olma.ağırdan al biraz.yoksa özür dileyen hep sen olursun.
4sürekli şımartma,arada bir yap ki onun için vazgeçilmez ol.
5karşısında ağlayıp sızlanma.acımasın sana.güçlü ol ki imrensin.
6ona ne yersin diye sorma.kendi menünü kendin yarat.sonra seçmece bir eşin olur.
7hastaysan falan yataktan kalkma,bırak o işleri halletmeye çalışsın.beceremeyince senin ne kadar zor işler yaptığını anlayacaktır.
8geceleri susayınca falan onu kaldır,iste.getirsin.jeyyar biraz uşağımız olsun canım sırnaşık şey
9yakışıklısın deme.ve ondan daha çok kendine bak...
10cinsel hayatınızda onun isteklerini asla ertelememeye çalış.erkekler cinselliğe çok düşkündür.
11arada bir dertleş.muhabbet et.
12arada bir onunla beraber maç izle.maçın başını izlesen yeter.sonra vur kafayı yatabilirsin.
13temizliği - düzeni baştan öğret.sonra banyodan sonra wc den sonra işe giderken dolabını bile sen temizler düzenlersin.alıştırmaaaaaaaaaaa :mymeka:
14bazen aşk mesajları çek kocana...
15arada bir dışarda yemek ye.bak yemezsen sonra alışır.bidahada çıkmaz :mymeka:
16hep kavga edip yüzgöz olma.ama sinirin tam dolunca ayda yılda bir bi çıngar çıkar ki korksun senden jeyyar
bak demedi deme bunları baştan uygula
ama aşk sevgi ve saygıyı hiç bi zaman yitirme canım...

allahıma çok şükür çok iyi bir eşim var.darısı bekarların başına Şeniz

Kesinlikle memnunum, hiç de riyakarlık yapmıyorum. Daha önceleri çok korkuyordum evlilikten, "Bir insanla nasıl bu kadar sürer?" diye. İyi günde kötü günde sözlerine baktığınızda, az laf değil bunlar. Biz evlenirken başımızı sallıyoruz ama o kadar kolay değil, metnin altı bayağı yüklü.

Önce içtenlik. Kendini neysen öyle göstermelisin. İnsanlar genelde oldukları gibi değil, olmak istedikleri gibi görünmeye çalışıyor. Dostluğu, sevgiyi, paylaşmayı öne alırsanız evliliğiniz de iyi yürür. Sevgiyi ayakta tutmak zor elbette ki ama istemeden vermeyi de bilmelisiniz. Bir de çok fazla şey beklememek lazım evlilikten, sonra hayalkırıklığına uğrarsınız. ekonamik olun

2çok yıpratma kendini.eğer ikinizde çalışıyorsanız temizlikten yemeğe kadar hepsini beraber yapın.baştan alışırsa öyle gider.
3herzaman gülüp alttan alan kişi sen olma.ağırdan al biraz.yoksa özür dileyen hep sen olursun.
6ona ne yersin diye sorma.kendi menünü kendin yarat.sonra seçmece bir eşin olur.
7hastaysan falan yataktan kalkma,bırak o işleri halletmeye çalışsın.beceremeyince senin ne kadar zor işler yaptığını anlayacaktır.
8geceleri susayınca falan onu kaldır,iste.getirsin.jeyyar biraz uşağımız olsun canım sırnaşık şey
10cinsel hayatınızda onun isteklerini asla ertelememeye çalış.erkekler cinselliğe çok düşkündür.
12arada bir onunla beraber maç izle.maçın başını izlesen yeter.sonra vur kafayı yatabilirsin.
13temizliği - düzeni baştan öğret.sonra banyodan sonra wc den sonra işe giderken dolabını bile sen temizler düzenlersin.alıştırmaaaaaaaaaaa :mymeka:
16hep kavga edip yüzgöz olma.ama sinirin tam dolunca ayda yılda bir bi çıngar çıkar ki korksun senden jeyyar

cok güzel anlatmissin ve yazmissin canim, tesekkür ederim. haklisin daa.s.

Kesinlikle memnunum, hiç de riyakarlık yapmıyorum. Daha önceleri çok korkuyordum evlilikten, "Bir insanla nasıl bu kadar sürer?" diye. İyi günde kötü günde sözlerine baktığınızda, az laf değil bunlar. Biz evlenirken başımızı sallıyoruz ama o kadar kolay değil, metnin altı bayağı yüklü.

Önce içtenlik. Kendini neysen öyle göstermelisin. İnsanlar genelde oldukları gibi değil, olmak istedikleri gibi görünmeye çalışıyor. Dostluğu, sevgiyi, paylaşmayı öne alırsanız evliliğiniz de iyi yürür. Sevgiyi ayakta tutmak zor elbette ki ama istemeden vermeyi de bilmelisiniz. Bir de çok fazla şey beklememek lazım evlilikten, sonra hayalkırıklığına uğrarsınız. ekonamik olun

tabiki sevgi ve saygi, ictenlik önemli, hak veriyorum ama cok fedakar
oldugun zamanda, sonra ezilen sen oluyorsun..
fisfisfis

allaha şükürler olsun eşim cok mükemmel bı ınsan şuan cok iyi gidiyoruz.allahtan dileğim inşallah bir ömür boyu sürer.birde bebişimiz olsa değmeyin keyfimize.:icecream:

bende çok memnundum evliliğimden ama artık değilim birşey iyi gitmiyor ama onuda bulamıyorum eksik birşeyler var bu aralar umut ediyorum ki düzelir bu içimin acımaları geçer yoksa yavaş yavaş tükeneceğimizi hssediyorum

evlılıgın cıcım ayların da cok ıyı aylar yıllar gecın ce monotonluk cocuk kosturmalar evlılık bana gore degıl dıyorum keske evlenmeseydımde kafama gore takılsaydım ama keske ıle olmuyo ben... evet bende kendım yaratmaya basladım monotonlugu yenmek ıcın acıkcası hayat mucadelesı paylasmaya fırsat kalmıyo du yavas yavas olucak

tebrik ediyorum ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi yaaa..
allahıma şükür bende mutluyum evliliğimde...herkese benimki kadar iyi bir eş dilerim...

X