Netten bir evlilik amaçlı tanıştırma platformuna denk geldim. Bununla ilgili bir bilginiz varmı?

Yani denenebilir gibi duruyor neden olmasın. 10senedir yalnızmışsınız zaten, uzun bir süre. Etrafta da yoksa tanıştıracak edecek beklemekle olacak bir iş değil. Öneride bulunurlar içinize sinmezse görüşmezsiniz olur biter. Zaten ilk dakikadan adınızı adresinizi verecek halleri yok heralde.
Hiçbir şekilde kişisel bilgi verilmiyormuş, isim dahil. Buluştuğunda anlatıyormuşsun dilediğin kadarını.
Dediğiniz gibi hayatımı çocuğuma adadım ben şimdiye kadar. Zamanında zaten çıkan talipleri hep evliliği düşünmüyorum dediğim için kabul etmedim. Dolayısıyla yıllar içinde artık talipler de azaldı. Ben zaten istemiyordumda sorunda yoktu.
Aynen dediğiniz gibi şimdi artık şöyle düşünüyorum, yani denerim olmazsa hayır derim bu kadar basit kimsenin kimseyi zorladığı şey yok.

Yani bazı arkadaşlar dolandırıcılık olabilir falan demişler ama yani şimdi ben şöyle düşünüyorum.
Zaten bu şirket 8 yıldır faaliyet gösteriyormuş, televizyonlara çıkıyorlar vs dolayısıyla belirli bir kac yada 10-20 kişiyi dolandırmaktan ziyade çünkü eninde sonunda patlayacaktır bu durum duyulacaktir sürekli üye yaptıkları takdirde eşleştirme doğrultusunda çalıştıkları takdirde çok daha fazla para kazanacaklar. Niye dolandırıcılık olsun diye düşünüyorum. Yinede temkinli olmakta elbette fayda var. Tlflarımıza bile günde kaç tane dolandırıcılık kısa mesajları geliyor.

Bakalım sonuçta kaderde varsa bu durum istemese bile insan o yola girer. Teşekkür ederim cevabınız için.

Siz buradakilere bakmayınn benve deneyin yalnızlık Allah'a mahsus
Çok teşekkür ederim yani bakmıyorum canları sağ olsun. Bazı arkadaşlar alay eder gibi emojiler koymuşlar. Yani insanın biraz empati kurabilmesi lazım tabii ki tamam iyi niyetlerini anlarım. Hatta hani şöyle bile yazsalar Bence daha insani gelirdi Kızım sen s**** mısın kızın var ne yapıyorsun falan yazsalar. En azından derdim ki ortada bir iyi niyet var yani işte beni düşünüyorlar çocuğumu düşünüyorlar. Ama alay eder gibi bir emoji yapmalarını insani bulmuyorum, çok empatikte bulmuyorum. Ama diyecek bir şey yok. Herkes farklı eminim kötü niyetinden yapmamışlardır.

Şunu da size yazdığım cevapla birlikte de tekrar söylemek isterim. Düşmez kalkmaz bir Allah.

Zamanında bana bu durumları yaşayacağımı söyleseler asla inanmazdım. Çünkü ben geçinmesi kolay bir insanım yani kendimi övmek gibi olmasın ama çok aslında kolay bir eştim
Nitekim ihanete uğradığım için ayrıldım. Eski eşim çok pişman olmasına rağmen affedemedim.

Ayrılmayana da saygım var, herkesin kendi tercihidir, her ilişkinin ve hayatın dinamiği farklıdır, zorunlulukları, mecburiyetleri, çaresizlikleri farklıdır. Yani dediğim gibi o yüzden hiçbir zaman büyük konuşmam Allah in izniyle. Tekrar çok teşekkür ediyorum yorumunuz için 🙏💐

Erkekler bu sitelerin hepsini tek gecelik ilişki için kullanıyor, arada aşık olup evlenen oluyor mu evet ama sizin yaşınızda birinin etraf tarafından tanıştırılması bence daha iyi, çoluk çocuk daha çok kullanıyor bu siteleri takılmak için
Evet tabii etraftan birinin olmasının avantajları kesinlikle var. Ailesi tanınır, kendi tanınır vede huyları suyları bilinir vesaire...

Bu şirket ücretli olduğu için ve anladığım kadarıyla öyle çok da cüzi bir miktar değil. Bu yüzden tabiri caizse kaba bir tabirle karı kız düşürmek için o ücreti verirler mi herhalde vermezler diye düşünüyorum. Ama tabii bana ona buna çok gelen bir miktar belki de maddi durumu iyi olan bir insan için çerez parasıdır. En azından işte atıyorum kişiliğime daha uygun bir kadınla takılırım diye de böyle bir yere başvurabilir.

Allah korusun yani etrafımdaki insanlarda tanıştırsa, böyle bir yerden de tanışsam iyiside çıkabilir kötüsüde.

O yüzden hep duam Rabbim herkhei her anlamda iyi insanlarla karşılaştırsın. Çünkü gerçekten bu zamanda artık iyi kötüyü ayırt etmek çok daha zor. Zaten bu yüzden de çok fazla korkularım olduğu için bunca senedir yalnızdım. Evet çocuğum küçüktü ama büyük olsaydı da hemen cesaret edemezdim zaten. Teşekkür ederim cevabınız için.

Evet tabii etraftan birinin olmasının avantajları kesinlikle var. Ailesi tanınır, kendi tanınır vede huyları suyları bilinir vesaire...

Bu şirket ücretli olduğu için ve anladığım kadarıyla öyle çok da cüzi bir miktar değil. Bu yüzden tabiri caizse kaba bir tabirle karı kız düşürmek için o ücreti verirler mi herhalde vermezler diye düşünüyorum. Ama tabii bana ona buna çok gelen bir miktar belki de maddi durumu iyi olan bir insan için çerez parasıdır. En azından işte atıyorum kişiliğime daha uygun bir kadınla takılırım diye de böyle bir yere başvurabilir.
Allah korusun yani etraftaki insanlarla tanıştırsa böyle bir yerden de tanısan iyi de çıkabilir kötü de çıkabilir.
O yüzden hep duam Rabbim herkhei her anlamda iyi insanlarla karşılaştırsın. Çünkü gerçekten bu zamanda artık iyi kötüyü ayırt etmek çok daha zor. Zaten bu yüzden de çok fazla korkularım olduğu için bunca senedir yalnızdım. Evet çocuğum küçüktü ama büyük olsaydı da hemen cesaret edemezdim zaten. Teşekkür ederim cevabınız için.
O zaman deneyin tabi içinizde kalmasın, kısmette varsa nereden geleceği belli olmaz, ama görüşürken her ihtimali değerlendirin, benim arkadaşlarımda çok kullandı böyle uygulamalar 5 kişi kullandıysa 1i evlendi

O zaman deneyin tabi içinizde kalmasın, kısmette varsa nereden geleceği belli olmaz, ama görüşürken her ihtimali değerlendirin, benim arkadaşlarımda çok kullandı böyle uygulamalar 5 kişi kullandıysa 1i evlendi
Tabii yani karar verip başvursam bile öyle çok büyük bir beklentim olmaz yani bir zaten kadere inanıyorum. Kaderde varsa olur kader de yoksa olmaz. İki de biraz maalesef İnsanoğlu karamsar olabiliyor hayatın gidişatından dolayı. Bu anlamda da böyle sanki benim sınavım yalnızlıktır gibi korkuyorum. Ama tabii ki iyi düşünmek lazım ki iyi olsun. Hayat işte yani okul gibi bir şey. Belli bir yaşa gelince insan bunu daha iyi anlıyor. Belirli bir umutlarla oyalanıyorsun sonra bir şeylerin olmayacağını kabul etmek yıllar içinde daha kolay oluyor. Rabbimin hazinesi sonsuz sonuçta herşeyin güzelini hayırlısını nasip etsin cümlemize. Tekrar teşekkürler, iyi geceler.

Denenebilir.
Kızını büyümüş, üniversiteyi bitirir ya işe girer kendi ayaklsrı üzerinde durur ya da evlenir. Bu durumda yalnız kalan siz olacaksınız. İnsan evinde bir ses ister, gününü paylaşacağı birini ister.

Konuştuğunuz insanla görüşüp görüşmemek yine size kalır. Bence deneyin, insanın nasibi nerdedir belli olmaz

Bu kadar yıl yalnız kalıp evladınızı büyütmüşsünüz maşallah bunu her kadın yapamıyor. Çocukları küçükken evlenen kadınlara da kızıyorlar burda aslında sizi takdir etmeleri lazım ama neyse. Kalbiniz temiz güzel bir kadınsınız çok tatlı bir enerji aldım sizden ♥️
Günümüzde artık insanlar sosyal medyanın gücünden fazlasıyla yararlanıyor. Sizin içinize sindiyse neden olmasın? Kimse kimseyi zorlamıyor sonuçta. Dolandırılacak kadar zengin miyiz hepimiz sanki :) mesela bende eşimle bir mekanda karşılaşıp sonrasında instagramda bulup konuştuk. Ki bunu direk birbirine yazarak kullananda var. Ayıp değil yasak değil. Bence deneyin olmazsa başka alternatifler düşünürsünüz 😌

Denenebilir. Kızın var kızın var denmis de millet kız üniversiteye başlamış üstelik yurtdisinda okuyacak diyor. Kardeş yok, küçük bir kasabada. Adam dolandirir diyenlerin çoğu da instada tanışıyor tinder yüklüyor. Bi de kadın 50 yaşında 10 sene kendi başına çocuk büyütmüş ama o kadar aptal sanıyor ki millet sen kesin dolandirirlirsin kafasında. 50 yaşında kadın 18 değil. Denesin görsün yaşasın.

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar,

bundan birkaç ay önce tesadüfen bir tane evlilik amaçlı tanıştırma ve eşleştirme şirketine denk geldim sosyal medyada. Yaklaşık 8 yıldır faaliyettelermiş. Bir takım televizyon programlarına ve dergilerede çıkmışlar vesaire. Şirketin kurucusunun katıldığı programları izlediğim için bayağı bir bilgi sahibi oldum işleyişi hakkında ve içimede sindi aslında.
Belki buradan isim yazmak yasaktır, yeni üye olduğum için bilmiyorum buna dair kuralı. O yüzden ismini yazmıyorum şirketin.

Şimdiye kadar evliliği düşünmedim hem kızım küçüktü hem güvensizlik vardı çocuğumu ve kendimi korumak adına istemedim. Halada güvensizlik var o yüzden de emin değilim ve bu soruyu sordum.

Kızım artık yurtdışında okuyacağı için bu küçük ilçede iyice yapayalnız (Denizli nin bi kasabasındayım) kalmaktansa evliliği düşünmek mantıklı olurmu diye düşünmeye başlamışken bu site karşıma çıktı. Ailem zaten uzakta yazlıkta yaşıyorlar, kardeşim yok. Hayatta yalnız kalmak hafiften ürkütmeye başladım ister istemez.

Sizin böyle bir tecrübeniz oldumu ya da tanıdığınız birilerinin? Paylaşırsanız sevinirim çünkü alışığa gelmiş bir durum olmadığı için biraz çekiniyorum.

Şimdiden teşekkür ederim teşekkür ederim.
Aman kocasız olmaz hemen aramaya başla, dikkat et de o platformlarda dolandırılma, Allah akıl versin ne diyeyim ...

Nedense bana sizin yaş grubunuz veya üstündekiler böyle bir şey için para vermez daha çok eş dost aracılığıyla tanışmak ister gibi geliyor. Macera arayan genç tipler yazılıyordur buraya

Çok teşekkür ederim yani bakmıyorum canları sağ olsun. Bazı arkadaşlar alay eder gibi emojiler koymuşlar. Yani insanın biraz empati kurabilmesi lazım tabii ki tamam iyi niyetlerini anlarım. Hatta hani şöyle bile yazsalar Bence daha insani gelirdi Kızım sen s**** mısın kızın var ne yapıyorsun falan yazsalar. En azından derdim ki ortada bir iyi niyet var yani işte beni düşünüyorlar çocuğumu düşünüyorlar. Ama alay eder gibi bir emoji yapmalarını insani bulmuyorum, çok empatikte bulmuyorum. Ama diyecek bir şey yok. Herkes farklı eminim kötü niyetinden yapmamışlardır.

Şunu da size yazdığım cevapla birlikte de tekrar söylemek isterim. Düşmez kalkmaz bir Allah.

Zamanında bana bu durumları yaşayacağımı söyleseler asla inanmazdım. Çünkü ben geçinmesi kolay bir insanım yani kendimi övmek gibi olmasın ama çok aslında kolay bir eştim
Nitekim ihanete uğradığım için ayrıldım. Eski eşim çok pişman olmasına rağmen affedemedim.

Ayrılmayana da saygım var, herkesin kendi tercihidir, her ilişkinin ve hayatın dinamiği farklıdır, zorunlulukları, mecburiyetleri, çaresizlikleri farklıdır. Yani dediğim gibi o yüzden hiçbir zaman büyük konuşmam Allah in izniyle. Tekrar çok teşekkür ediyorum yorumunuz için 🙏💐

Erkeklerin yoğun olduğu bir ortamda çalışıyorum. Evlenmeden önce pek çok teklif aldım. Aralarından bazıları benim araştırmalarım sonucu evli çıktı..Eşleri ve kayınpederleriyle iletişime geçip durumdan haberdar ettim. Bir tanesini boşattım, en iyi arkadaşım yaptım eşini :) Diğeri de ev hanımı olduğu ve işi olmadığı için katlanmak zorunda kaldı. Özel günlerde bayramlarda hep konuşur buluşuruz.

Evli olup da yüzük takmayan erkeklere karşı çok dikkatli olmak lazım. Babamın ve dedemin emniyet müdürü ,milletvekili aile dostları vasıtasıyla siyasi bağlantıları olduğu için bilgiye ulaşmam zor değildir.

Şu da var birini araştırırken çevreye sormak da pek mantıklı gelmiyor. Komşulara, akrabalara, iş yaptığı insanlara danışırsanız olumlu cevaplar alırsınız. Halbuki o aileye girmek gelin gitmek bambaşkadır.

Sicili tertemiz olan bir adamla da anlaşabilmenin %100 garantisi yoktur hayatta hiçbirşeyin garantisi yok. Kim boşanmak için evlenir ? İnsan öleceğini bilse mezarını kazar bugünden.

Aynı evin içine girmeden kimse kimseyi de tanıyamaz. Evlenmeden nikahsız dost hayatı yaşamış 3 arkadaşımın 1i boşandı. Neden boşandılar biliyor musunuz ? O imza atıldığı andan itibaren kök aileler devreye giriyor özellikle erkek annesi başka kültürden yöreden ise gelinin canına okuyor. Geçmiş sürekli başına kakılıyor. Diğer 2si nikah masasına oturamadı çünkü zaten dost hayatı yaşamayı teklif eden adam ya kendi anasının memleketinden bulduğu kızla evleniyor ya da evlenmiyor.

Evlenmek en doğal hakkınız. 30u geçince kadınlara son kullanma tarihi geçmiş yoğurt muamelesi yapılıyor. Erkekler de yaşlanıyor çöküyor hem de kadınlardan daha hızlı yaşlanıyor. Erkeklerin çalışma temposu kadınlara göre çok daha yıpratıcı. Kadınlar saçını boyuyor, botoks estetik yağ aldırma v.s yaptırıyor. Bir de kadınlar artık eskisi gibi ev işlerinde yıpranmıyor, herşeyi makineler yapıyor ki ev kadınlığı tembellikten işsizlikten başka birşey değil günümüzde.

Evlilik sitelerini hiç denemedim. Sizin konunuzu okuyunca dün akşam , evlilik sitesinden evlenmiş arkadaşıma danıştım. 4.5 sene olmuş evleneli gayet de mutluymuş o da ücretli bir siteye kaydolmuş. Ona da ilk başlarda hep yanlış adamlar denk gelmiş. Salt cinsellik amaçlı öyle nikahsız önüne gelenle düşüp kalkan serseri hayat yaşamak isteyen ucube tipler teklif ettiğinde ümidimi kaybetmek üzereydim dedi. Siteye üye olduktan 8 ay sonra doğru insanla karşılaşmış.

Motorcu serseri erkeklere selam dahi vermeyin. Bunların çoğu ortamcıdır, her çiçekten bal alırlar. Kendi hayatını tehlikeye atan adam sizinkini zaten umursamaz .. Evlilik de düşünmezler, hasbelkader evlenseler de mutsuz ederler. Kendi işini yapmak adı altında defalarca batar çıkarlar, çoğunun da mesleği yoktur vasıfsızdır. Esnaf adamlardan uzak durun.

Otokiralamacılardan ve kuryecilerden de uzak durun yazmış. Madem ki Denizli'desiniz çevre Ege illerinden şansınızı deneyin istanbuldaki edirnedeki adamla olmaz diyor. Aynı şehir veya çevre illeri seçenek olarak işaretleyin yazmış.

Şimdi gördüm 50 yaşındaymışsınız. Zaten hayat tecrübeniz vardır. Kızınız da üniv. için yurtdışına gidiyor oh mis. Ne diye yalnızlığa mahkum olacakmışsınız ki ? Yalnızlık insanın fıtratına uygun değil umursamayın negatif yorumları.

Küçük bir çevrede bulamamanız gayet doğal. Sosyal medyadan tanışma, aynı iş ortamı asla olmaz, görücü usulü ile dalga geçiliyor..ee nereden olacak ya ?

Şu da var ki artık insanlar aracı olmak istemiyor forumdaşım. İyi olursa Allah'tan kötü olursa benden diyorlar kısmen haklılar. Herkes çok bireysel takılıyor artık.

Kıyı ege ve güney marmara sizin için uygun diye düşünüyorum. Başınız ağrımaz kültür benzerliği var. Çanakkale ve Manisa nın insanı çok güleçtir paylaşımcıdır minnoştur.

Balıkesir Bandırma ve Edremit civarı iyidir hoşsohbet aydın insanlar.

Eskişehir in insanı on numara 5 yıldız.Uzak da olsa karşı taraf ısrar ederse denemekten ne çıkar.

Zaten aldatılarak ayrılmışsınız gururlu bir şekilde kızınızı da bu yaşa getirmişsiniz tebrik ederim helal olsun Allah uzun ömür versin evladınıza.

Mutluluk herkesin hakkı. Akrabalarımdan 2 kişi var, 2si de evliliği kötülüyordu şimdi beni evlendirin diyip duruyorlar da herkesle düşüp kalktıkları için namları kötü. Kimse aracı olmak istemiyor.

Siz küçük bir şehirde yaşayan boşanmış bir kadınsınız aman dikkatli olun. Erkeklerin sohbetlerine meze olmayın. Çok onur kırıcı olur.

Bizim toplum yapımıza uymuyor işte erkek yapsa milli ,kadın yapsa vurun kah**peye iğrenç leş zihniyet yapısı. Toplum realitesi yüzünüze tokat gibi çarpınca o özgüven yerle bir oluyor.

Bu sitede ben takmam, istediğim hayatı yaşadım ve yaşarım, evlilik ne ki diye özgürlük naraları atan kadınları , ömür boyu yalnızlık ve serseri tayfayla tek gecelik geçici yüzeysel ilişkiler bekliyor sonra da evlenemiyoruz diye ağlanıyorlar :) Hani evlilik ve çocuk sahibi olmak çağdışılıktı ? O zaman niye nişanlandılar ve geçmişleri yüzünden nişan atmak zorunda kaldılar ? Erkekler böyle şeyleri geçmişinizi çok güzel kullanıyor maalesef ve ne kadar modern gözükmeye çalışsanız da aile büyüklerinize kadar mesele iletiliyor. Yaşlı insanlar sağlık sorunları vardır ne gereği var gerilmeye üzülmeye ..

Her daim umudunuzu canlı tutun. Bakın benim 3.evliliğim. Allah'tan umut kesilmez. Şöyle düşünün siz doğruysanız mutlaka sizin gibi birileri vardır tüm erkekler de kötü ahlaksız değil.

Aramızda 15 yaş varmış akıl vermek haddim değildi yanlış anlamayın. Çok uzattım ..bence deneyin ama dikkatli olun. Bir kişi ile görüşürken hemen kendinizi kaptırmayın diğer kişilerle de iletişimde kalın şans verin diyor arkadaşım.

Gelir durumunuzu hemen söyleyemeyin.

Tek kardeşmişsiniz. Erkekler bayılırlar tek kardeş aile kızlarıyla evlenmeye. Nasılsa tek kız tüm malvarlığı bize kalır mantalitesindeler hele ki sizin gibi gurbetçi ailedense..kartlarınızı açık oynamayın dikkatli olun.Kariyerli egitimli donanımlı erkeklerle görüşün. 50 kez ölçün tartın biçin.

Denenebilir. Kızın var kızın var denmis de millet kız üniversiteye başlamış üstelik yurtdisinda okuyacak diyor. Kardeş yok, küçük bir kasabada. Adam dolandirir diyenlerin çoğu da instada tanışıyor tinder yüklüyor. Bi de kadın 50 yaşında 10 sene kendi başına çocuk büyütmüş ama o kadar aptal sanıyor ki millet sen kesin dolandirirlirsin kafasında. 50 yaşında kadın 18 değil. Denesin görsün yaşasın.

Evet ya kadıncağız mutlu olmak istiyor. Neden dalga geçiliyor ki..Olumsuz yorum yapanlar gerçekten saf kötü kalpli. Çevrede yoksa napsın kadıncağız ? Kaderine şansına mı küssün ? Sevilmek her kadının hakkı. Evlenmek istemek ayıp değil günah değil. Aykırı marjinal sex manyağı , erkeklerin oyuncağı eğlencesi olmuş antidepresanlardan kafasını kaldıramayan tiplerin olumsuz yorumları, tüm mesaisini KK da geçiren baba koca parası yiyen vasıfsız üyelerin yazdıkları önemsiz okumaya bile lüzum yok kaydır geç yani. Evladını büyütmüş yurtdışına da okumaya gönderiyor misler gibi de ayakları üzerinde durmuş hayatla tek başına verdiği mücadeleyi de kazanmış çiçek gibi hayatı var. Hayatı paylaşmak istiyor işte kadıncağız yalnızlık Allah a mahsus. Çocuksuz, işsiz, eğitimsiz babası kocası harçlık vermese açlıktan ağzı kokacak tipler, başarılı kadınları sanal ortam da olsa çekemiyor işte kıskançlık akıyor yorumlardan. Yüz yüze aynı cevreden tanışanlar boşanmıyor sanki neler yaşadık yahu 4x4 lük muhteşem ultra iyi adamlar aman gördük..Uzun süre deneyip gözlemlemekte fayda var

Yani kızınız büyuyüp gitmiş zaten onu gectim kadına sadece annelik yuklenmesi kadınliğının unutturulması çok çirkin gerçekten kadının kadına yaptığını hiç kimse yapmiyor ben de yalnızlıktan eskiden ayıpladigim bircok seyi tek tek yaptım çok da kasmamak lazim

E Ece1980 platformun adını sansürleyerek yazar mısınız? Benim bildiğim firmanın adını hatırlayamıyorum. Eğer o ise güngörmüş kişilerin başvurduğu bir yerdi. Eşleştiren firmaydı.

Erkekleri tanımıyorsun. Öyle kanı bozuklar var ki kızın olduğunu duysalar en çok kızınla ilgilenirler senle değil. Sosyal hizmetlerin ve kurum psikologlarının bir günlük çalışmasını izleseniz bu dediklerimi anlarsınız. İyi adam bulmak milyonda bir ihtimal özellikle internette.

Ya ben güvenemiyorum öyle sitelere. Sapık çıkar manyak çıkar ne bileyim korkuyorum. Gerçek hayatta bile neler karşımıza çıkıyor. Evlenenler de var ama ben ürküyorum açıkçası. Aman üye olacaksanız çok dikkatli olun

Öyle sitelere giren kişilere güvenmiyorum. Asosyal insanlar oluyor genellikle kendi çevrenizden bulsanız daha mantıklı bence

Bakın, dediğim firma böyle bir hizmet veriyor. Aşırı da mantıklı. Görücü usulünün profesyonel şekli. Manyağa denk gelme olasılığı normal hayattakiyle benzer çıkar hatta belki daha az.
Screenshot_20240824-162608_Instagram.jpg

X