Evli, çocuksuz , üniversite mezunu, işsiz ev hanımları

Ne mezunusunuz acabameslegini yapsaniz

İki universite mezunuyum atanamayan bi ogretmenim yeni evliyim kpss ye hazirlaniyorummm sozde ama onada artik calismiyorummm cocukta olmuyo kariyerde olmuo allah benim ve benim gibi olanlarinda yardimcisi olsun

Evini, cocuklarini, esini ihmal etmeden!
Hatta kahveni yudumlarken, arkadaslarinla sohbet ederken bile para kazanabilirsin!!
Ilgilenenler mesaj atsin lutfen.

Merhaba konu sahibi.
Ben de 2 yıllık evli ve çocuksuzum.İlk evlendiğim zamanlar iş bulamadım bulduğum işler berbattı mobinge uğradım çok fena depresyondaydım.
Sonra iş buldum şu anda da çalışıyorum.
Size en büyük tavsiyem ne yapın edin her gün mutlaka soğuk da olsa kar da olsa dışarı çıkın eve kapanmayın.
Zamanla bu sizi daha da strese sokar.Mesela spor yapmayı seviyorsanız evinize yakın bi spor salonuna gidin ne bileyim yüzme havuzuna gidin.
Ne bileyim belediyenin ücretsiz kursları oluyor onlara gidin mesela atıyorum bi keçe yapımı kursu bile insana çok şey katar basit gibi görünse de.
Ben evdeyken açıkçası mala bağlamıştım evden çıkmıyordum çıksam da nadir çıkıyordum sonra baktım gidişatım iyi değil kendimi zorla dışarı attım bu beni kendime getirdi.
Umarım bu ülkede herkes hak ettiği yerlere gelir daha mutlu kadınların olduğu bi ülke haline geliriz.
İnanın hayat ve şartlar sadece sizin için zor değil böyle düşünmek sizi daha fazla üzer sadece.

Samimiyetle yazdığınız için teşekkür ederim . Beni anlayan benim durumumu yaşayan birilerinin neler yaptığı Nasıl başa çıktığı merak konum şu sıralar .

bu ülkede okuyanlara üniversite mezunlarına iş para yok malesef bende 4 yıllık en iyi üniversitelerden birinden mezunum tarih bölümü ama işssizim. şimdiki aklım olsa asla okumazdım okusamda ne bilim fitnes hocalığı diyetisyen vs. olurdum o kadar çok iş varki bide hemşire. sanırım yanlış bölüm seçimi böyle hayat karartıyor. evliyim 2 senedir evdeyim bende , zamanında çok çalıştım mağazalarda orda burda ama şartlar çok ağır olduğu için iş hayatındanda soğudum , şuan karamsarım bu iş konularında çoğunuzun olduğu gibi... birde hamileyim yeni artık umrumda değil , üzen tek şey o kadar yıl okudum çöpe gitti..

Evet aynı şeyleri yaşıyoruz ama siz de en azından evlisiniZ bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alıp onun daha doğru seçimlerle hayatını idame ettirmesi için güzel yönlendirmeler tavsiyeler verebilirsiniz. Tarih aslında çok değerli ama ülkemizde kıymetini bilen yok ya da artık o kadar çok kı ihtiyaç yok.genel geçer bir meslek edinmek lazımmış. Ben henüz karar veremedim biyolojik olarak da hazır değilim. O yüzden Bebek konusu muallakta. Evde de vakit geçiremiyorum isteksizim o yüZden master tezine başlayamadım. Karamsarlık da bir yere kadar deyip bu başlığı açtım. Sizler benim gibiler neler yapıyor Nasıl çözüm buluyorlar merak ettim. Samimiyetle yazdığınız için teşekkürler herkesin sadece biraz daha şanslı olmaya ihtiyacı var.

Aaa aslında tam bana göre konuymuş iyi ki fazla aramadan buldumcümleten merhaba

Bende maliye mezunuyum doğru dürüst bir is bulamadım.bir umut evlendim ..yine iş bulamadım. 1.5 yıllık evliyim .5 aydır çocuk istiyorum oda olmadi..kafayi yiyorum yavaş yavaş

Ya ne kadar zor stres olmamak sağlıklı beslenmek lazım ama ben bunalımda gibiyim yemek bile yapasım gelmiyor. Demir eksikliğim ve kanımda pıhtılaşma var o yüzden daha bebiş yok. Bir sürü muhasebe elemanı ilanı var ama üç kuruşa eşşek gibi çalıştırıyorlar. Devlete girmek zor zaten. Vakti Zaman'ı gelince Bebek de olur iş de olur diye bekliyorum ben de öylece.

..
Aynen bende öyle olan hep eşlerimize oluyor ne kadar yansıtmak istemesekte yansıyor bende çok fazla düşünmek istemiyorum akışına bıraktım yeni uğraşlar bulmaya çAlışıyorum

..
Aynen bende öyle olan hep eşlerimize oluyor ne kadar yansıtmak istemesekte yansıyor bende çok fazla düşünmek istemiyorum akışına bıraktım yeni uğraşlar bulmaya çAlışıyorum
Ben o kadar çok yansıttım ki artık sorunlarımı başkasına yansıtmak bile tat vermiyor .Ben spor yapıyorum evde internet yok yeni taşındık. O yüzden şu sıralar yapamıyorum . Master yaparken ders dönemimde yanı dışarı çıkıyordum iki insan görüyordum .ama şimdi olay tez ve evde ya da kütüphane de oturmam gerekiyiii .Bazen bunalımdayım iyi değilim deyip evde depresyon mod kolayına geliyor insanın. O kadar masraf yaptım okula diye bir de kaynanam habire soruyor diye bitircem tezi. Çünkü herkese yaydılar o diplomayı alsam işe yaramayacak ama sırf ben okula gidiyorum hala o yüzden çocuk yapmıyorum demek ya da onlar akrabalara anons geçsin diye bu tez bitecek bir şekilde. Sadece eşimle evli olsam çok Mutlu olurdum belki bu kadar işi okulu kafama takmazdım. Kaynana kayın peder de bunalıma sokan bir şey

Arkadaşlar her zaman beni oyalayamaz tabi ama her zaman da dışarı çıkıp görüşülmüyor zaten evdeyim anlatacak pek bir şeyim olmuyor ki. Ben de böyle bir başlık açtım işte.

.....
Çok fazla sokuyorlar bunalıma benimde aynı ağzımdan bir kelime bile çıksa herkeze duyuruyorlar. Ama pekte yapacak birşey yok aslında ..sinir olmaktan başka ..bir labirentte sıkışmış fare gibiyim bu günlerde

Arkadaşlar her zaman beni oyalayamaz tabi ama her zaman da dışarı çıkıp görüşülmüyor zaten evdeyim anlatacak pek bir şeyim olmuyor ki. Ben de böyle bir başlık açtım işte.
..sen konu açtın bende dışarıdan takip ettim ve bugün k.k ya üye olma kararı verdim..
Çünkü artık arkadaşlarımla bile konuşmak bana iyi gelmiyor ne yazıkki...

Ben işe girdim defactoya evlendiğim sene ama ayakta saatlerce durunca varis oldu bileklerim. Tabi sebebini evliliğimin beşinci yılında Bebek nedeniyle pıhtılaşma testinden anladım . Sonra bıraktım ama eşimin yedi sülalesi biliyordu. Bir firmaya girdim memuriyet gibi ama aile şirketi patronda çok tedirgin bir tip vara yoğa kızıyor . İşe girdim ama biraz para biriktirip çıkacam kafamda bu plan var o gazla master ve aöf adalete de başladım. Kayınvalide peder iş yerime geldi hediye alıp ve iki lafından biri kp rin çıkma bu iş iyi çalış oldu. O arada gebe kaldım ve işten çıktım sonrada pıhtılaşmadan kalbi durmuş kürtaj oldum. Kv en başından anlat diyor ne anlatacam gittik sağlıklı değilmiş aldılar dedim. Laf arasında kendi başına doktora gittin diyor suçlayacaktı sustu sonra neyseki . Ama bayramda işe girmişin diye laf açıyorlar çıktım işi devredeceğim kişiye eğitim veriyorum sonra bitecek diye yedi sülaleyle uğraştım. Sonra aöf adalet okuyorum diye hukuk bürosuna girdim sülaleye anlatmasınlar diye 6 aylık iş dedim ama nerdeeee yayın olmuşum çoktan . İşten çıktım kaynana soruyor memlekete bayrama gittikten önce mi çıktın sonra mı diyor hasbam dedektifliğin eksikti diyesim geliyor . Her şeyi anlatma faslımı bıraktım yavaş yavaş .

Hep sorgulayan yalan borcum varmış gibi hissettiren kv ve kp den uzak durmaya çalışıyorum daha az görüşüyorum pek de davet etmiyorum çok bunalttılar beni ama onlara sorsanız hiç bir şey yapmıyorlar hiç karışmıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…