Evli, çocuksuz , üniversite mezunu, işsiz ev hanımları

Hiç birşeyini anlatma onun anlattığı kadarını dinle hata yapmışsın ayrıca seni sülaleye bu kadar yayıyolarsa bilki aşırı önemseniyorsun ama boşver anlatma

İnş olur hayırlı haberlerini verirsin ama sanki daha erken gibi bende 1,5 yıllık evliyim hala düşünmüyorum ama eşinde baba olması açısından bi noksanlık görmüyorsan inş olur
..
Inşallah yok şükür ALLAH a eşim bir tane herşeye onun için sabrediyorum zaten.

Merak ediyorum benim gibi olanlar neler yapıyor ? Nasıl vakit geçiriyor?

Ben de evde oturuyorum şu an ama evli değilim bu sebeple dışarıda arkadaşlarımla vakit geçiriyorum. Size tavsiyem eğer eşiniz çalışıyorsa dışarıda sevdiğiniz arkadaşlarınızla buluşup sohbet edebilirsiniz. Hava soğuk ama yine de üstünüze bir şeyler giyerek rahatça yürüyüş yapabilirsiniz. (ben yapıyorum, sorun olmuyor) Üniversite mezunusunuz, gönüllü çalışabileceğiniz kurumlarda okuma dersi, boyama dersi ya da benzeri sizin iyi olduğunuz konularda insanlara yardım edebilirsiniz (birilerine yardım etmiş olma duygusu size iyi gelecektir)

Sevgiler

Merhaba evet ben de vakıf ve dernekleri düşündüm yanıma arkadaş da bulmak üzereyim. Bugün Ankara eksi derecelerde ama güneş var diye çıktım yarım saat yürüdüm psikolojime iyi geldi samimiyetle yazdığınız için teşekkürler

Rica ederim ne demek :) Sizin adınıza çok sevindim, bunlar güzel işaretler. Evde durmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum ve sizi çok iyi anlıyorum. Umarım en kısa sürede her şey istediğiniz gibi olur. Sevgiler

Başlık bana çook uyumlu işsiz olmak işte o canımı sıkıyor artık işte ayırmıyorum ama yine yok.. kpss çalışıyor gibiyim ufaktan artık sıkıldım sanIron çoğu şeyden

Başlık bana çook uyumlu işsiz olmak işte o canımı sıkıyor artık işte ayırmıyorum ama yine yok.. kpss çalışıyor gibiyim ufaktan artık sıkıldım sanIron çoğu şeyden
KPSS ile sonuç alınmaz artık öyle çok kadro da yok. Özel sektörde iş bulup tutunmak lazım benim bölüm ile pek iş yok. İşletme iktisat mezunu birini asgari ücretle alıyorlar. Iş görüşmemin birinde benden önce fizik mezunu ile görüşmüş. Sonra bana fizik mezunun ne işi var burada Dedi. Benim iş ile ilgili tecrübem olmasına rağmen bana KPSS puanın kaç bir daha dene filan deyip yolladı . Yanı asgari ücretli dandik işe bile müdür pozisyonu muamelesi yapıyorlar. O kadar elemana toklar kı biri gidip diğeri geliyor onlar için. Yanı bu ülke de işçi olmak bile zorlaştı. Rusya Moldova Ukrayna gibi iki üç üni mezunu olup başka ülkelere temizlikçi olacaz bu gidişle. KPSS ye umut bağlayıp mülakatta torpilden elendikten sonra dü memurluk için çabaladım ama 100 almak lazım artık. Yanı el işi yapıp satmayı planlıyorum ya da kurabiye falan ne bileyim kendi işimi kursam diyorum ama eskisi gibi değil hayatımda kaynana var . Deli cesareti kulaklarımı tıkayıp bir şeyler yapasım var ama bunun için yeterli enerjim henüz yok.

Master yapıyorum ama üniversitedeki hocam defacto dan ayrılmamalıydın akıllı kızsın müdürlüğe kadar yükselirdin deyip yolladı beni. O yüzden kendim için okuyorum tez yazacam ama sadece kendim için.

Bende yüksek lisansı düşündüm ama eşim bitirdi kadro durumu çook uzak bende 2 üniversite mezunuyum alanım olsun demiyorum ama küçük şehir iŞ hiç mi olmaz en olur dediğim yerler bile olmuyor hayatı erteliyoruz çocuk vs ama yine yok sabır ve kısmet diyelim

Ülkedeki bütün işsiz üni mezunları bir dernek ya da parti kursak millet vekili maaşıyla ve herkes beş TL verse bir iş kursak ve öylece istihdamı arttırsak ne süper olurdu. Ama bu kadar üni mezunu ne üretebiliriz nasıl çarkı döndürürüz o kadar hayal edemedim şimdi. Belki avukatlara büro açarız mimarlara büro açarız ne bileyim kafe açarız ama fabrikasyon bir şey aklıma gelmiyor.devlete girip rahat iş garanti iş diye düşünmüyorum artık. Nasıl kendi işimi kurarım diye kafa yoruyorum. Ama el işi kursu da para, pastacılık kursuda ayrı para. Yeteneklerimizi keşfetmemiz ilgi alanımıza göre üretmemiz lazım. KPSS Zaman kaybı inanın her gün milli kütüphaneye gitmem gerekiyor master tezim için . Bir ara gittim herkes ders çalışıyor bir umutla. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın. Çünkü gerçekten hayal kırıklığı kötü bir şey .

Ben de erteledim hayatı ama artık akışına bırakmaya çalışıyorum . Çocuk olursa onun geleceği vs endişeleniyorum ama sonsuz sevgi ile tanışmak istiyorum artık. Birazda etrafın baskısı başladı yalan yok.

Evet evde oturup sadece ders çalışmakta olmuyor en azından bu yıl artık dikkat verip sebat edemiyorum maddi manevi herşey etken tabi ama en önemlisi de çalışmak hayata karışmak isteğim işim olsun gidip geleyim derste artık bakabildiğim kadar diyorum ama zor firmalar küçülmeye gidiyor bırakın yeni eleman almayı işten çıkartıyorlar

Baskıyı hiç özümsemiyorum öncesinde olmazsa isteyince diyordum ama Rabbim zaten nasip etmezse hiçbirzaman etmez tabi çok gecıktirmekten yana olmamakla birlikte.
Milletse hiç susmaz ama olunca onlar gelip bakmayacak o kesin

Evet işten çıkan devlet memurları özel de çok çok ucuza çalışıyor örneğin ihraç edilen hemşire ve doktorlar özel hastanede neredeyse bedavaya çalışırken yeni mezun bir hemşirenin iş bulması bile Zor. Aynı şey muhasebeci eczacı mühendis ne bileyim daha bir sürü meslek içinde geçerli. Git gide kötüye gidiyoruz. Ama umut fakirin ekmeği :)

Beğenmediğimiz tezgahtarlık çağrı merkezi operatörü anketörlük bile artık girişmesi zor meslek olacak gibi
Kesinlikle bahsettiğiniz sektörleeden biri için uğraştım gireyim diye hem de bayağı bırakın elemanet almayı işten çıkartıyor adamlar şu dönemde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…