Evli, çocuksuz , üniversite mezunu, işsiz ev hanımları

Yorumunuz yapıcı olabilir ama üslubunuz çok kaba ve cımbızla laf çekip kötü yorum yapıyorsunuz. Kimsenin şirketi kötülenmiyor . Tercihler yazılıyor. Size daha fazla cevap vermeyeceğim teşekkürler

Sizden tek farkım 2 çocuğum var.ben şuna takıldım çocukta yokmuş evin işini nasıl bitiremiyosunuz.
Bunaldığım için sanırım yapasım gelmiyor ama bazen de bir başlıyorum her yeri temizleyip çeşit çeşit yemek yapıyorum. Komşum var her şeyi dört dörtlük yapıyor ve bunaldığım Zaman'lar da oluyor ama geçiyor diyor. Benim bunalma durumum bir türlü geçemedi. Üzerimde pek bir sorumluluk yok (çocuk sorunlupu gibi) belki ondan olabilir. Kendimi sorgularken buraya yazarken buldum kendimi ve merak ettim benim gibi olanlar Nasıl vakit geçiriyorlar?

Ne kadar süredir bu rutin içindesiniz peki ?

daha iyisi yoksa bence çalışılabilir. bence tembellik var sizde biraz.
Evet haklı olabilirsiniz ama çağrı merkezi operatörlüğü en zor beş meslek içinde. Beynen yıpranma unutkanlık fazla oluyor telefonla konuşmak yorduğu için telefonla aile arkadaş aramak bile istemiyor insan.

Ben şartları zor olmayan yapabileceğim işe başvuruyorum mesela bu sefer de diyorlar kı siz üniversite mezunusunuz bu iş sizin kriterinizin altında diyorlar . Ya da gerçekten güzel bir iş ise çocuk yaparsınız diye almıyorlar biraz da bu yüzden çocuk yapıp biraz kendini kurtarınca iş atamak o Zaman belki alırlar diyeceğim ama tecrübe az olacak bu sefer de. Tabi bir yerden başlamak lazım. Ama çocuk büyük sorumluluk . Yaşadığım ikilemi umarım anlatabilmişimdir.

Valla canım davulun sesi uzaktan hoş gelir derler.çocuğun olunca can sıkıntın geçcek hayat güllük gülistanlık olcak filan diye düşünüyosan hayal kırıklığına uğrarsın.çocuk demek sorumluluk fedakarlık demek.inan daha çok bunalcaksın.uykun gelcek uyuyamıycaksın.dışarı çıkmak istiyceksin çıkamıycaksın.herşeyini ona göre ayarlamak zorundasın.durmuycak ağlıcak uyumuycak yemek yemşycek gazı olcak hastalancak.inan bunlar insanı daha çok bunaltcak şeyler.

bile bile lades bu kombinasyon.

işimi elime almadan evlilik düşünmedim bile, hala işimi elime almaya çalışıyorum hayalimdeki en mutlu olacağım işi istiyorum ki, işte de mutlu olabileyim böylece kalan zamanlarda huzursuz olmayayım.

işi olmayınca erkeğin sürekli arkasını toplamak benim için mümkün değil, gurur kırıcı geliyor, elbet toparlarsın bi gün sen bi gün o yardımcı tutarsınız yuvarlanıp gidersiniz de bunun sürekli hale dönüşmesi sinir bozucu.

Evet komşum da aynını söylüyor sadece yaşım geçmeden evliliğimizin bir meyvesi olsun hem canın hiç sıkılmaz dedi. Ben de buraya yazdım samimi yorumlar için teşekkür ederim en azından çocuk olana kadar ders çalışmaya devam edip sıkılmaya vakit bulmayacağıma inandım bu yorumlarla. İş bulmak nasip artık bu ülke şartlarında

Sizi anlıyorum umarım istediğiniz işi bulursunuz. Ben Zaman'ı ertelemeyeyim diye evlendim ama istediğim işi bulamadım hala ve bulamadıkça evdeki işler üstüme üstüme geldi kaliteli vakit geçiremez oldum

kesinlikle yappppp benim gibi geç yapıp ta sonra neden daha önce yapmamışım diye dövünme canım.. çocuk iyi fikir erteleme

Çocuk olursa koşulsuz sevgi bana iyi gelir hem de iş aramıyorum çocuğum bir büyüsün diye düşünmeye başlarım gibi geliyor ama bu sorumluluğu layıkıyla yerine getirmeyi Allah nasip etsin inşallah

Evliyim, yuksek lisansliyim ve issizim. Cocugum de yok. Master yapmayi dusunuyorsaniz hic zor degil, sinavlari bittirdikten sonra yazmasini dogal olarak gelir ve dusundugunuz kadar zor degil. Ben master tezimi yazmadan once bunalima girdim. Yazarsam yazmasam da HIC bir sey degismez ve yine issiz olurum diye dusunuyordum. Ama zaman da gecer ve o bos zamani yazmakla gecerse en azindan benim icin faydali olur diye dusundum. Ve nasilsa oyle oldu. Suan dergilere bakip makaleleri yaziyorum, onlari hazirlamak icin bol bol okuyorum ve zamanim oyle gecer.

Bir zamanlar ben de senin gibiydim. Kendimi alkole vermiştim:) güldüğüme bakma, zor zamanlardı.

Donanımlı biriysen evde oturup hayatını çürütmeyi neden tercih ettin? Halinden memnun olmadığını düşünerek soruyorum bu soruyu, yoksa keyfin bilir.

Samimiyetle yazdığınız için teşekkür ederim.Ben de tez dönemindeyim ve tez yazsam da iş yok diye bunaldım açıkçası. Ben de bunalmak kolayıma geldiği için her şeyi boşvermiş durumdayım ev işleri çocuk düşüncesi işsizlik ... Benimle aynı durumda olanları merak edip konu açtım umarım tezinizi istediğiniz gibi yazarsınız ben de başlayayım diyorum hep bir bahane bulup bilgisayar başına geçemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…