Evli, çocuksuz , üniversite mezunu, işsiz ev hanımları

merhabalar, siz de benim gibi işsiz üniversite mezunu ve çocuksuz ev hanımı iseniz ; gününüz Nasıl geçiyor ? Neler yapıyorsunuz? Ben biraz bunaldım. Ev işleri bitmiyor. Mutsuz hissediyorum. Aç açıkta değilim. Acaba çocuk mu yapsam vakit geçer diye düşünürken kendimi burada buldum.
Çocuk yap çocuk baktın yine zman geçmi o 2.yi yaparsın. Çocuk olmuyorsa tedavi görün

Bir zamanlar ben de senin gibiydim. Kendimi alkole vermiştim:) güldüğüme bakma, zor zamanlardı.

Donanımlı biriysen evde oturup hayatını çürütmeyi neden tercih ettin? Halinden memnun olmadığını düşünerek soruyorum bu soruyu, yoksa keyfin bilir.
istediğin işi bulmak gerçekten büyük şans ben kurum sınavlarını iki defa geçtim mülakatta elendim bir daha da KPSS ye gitcektim ama parasını yatırdım başvurdum sınava gitmedim kadro yok artık.

Aaa ben:halay::KK70:
kendini hazir hissettiginde bebek dusun derim. Onun haricinde bnde cok sıkılıyorum annem cok yakin oturuyor bana onunla biseyler yapiyoruz. Arkadaslarimla gorusuyorum ev isi bide esimin cok genis bi cevresi var allah eksik etmesin misafirimiz cok oluyor. Gunler geciyor. Ev isi zaten dert hic bitmiyo.

Sizi anlıyorum umarım istediğiniz işi bulursunuz. Ben Zaman'ı ertelemeyeyim diye evlendim ama istediğim işi bulamadım hala ve bulamadıkça evdeki işler üstüme üstüme geldi kaliteli vakit geçiremez oldum

aslında kaliteli zaman geçirmek çok kolay. internet özellikle bu konuda deniz derya. her dili öğrenebilir, her sporu öğrenebilir, her kitaba ulaşabilirsiniz. diziler filmler bahsetmiyorum bile.

ama işte insanın içinde başka şey olunca onlar manasız geliyor. benim öyle oluyor en azından.

bence esas çalışmak isteyip istemediğinize kesin karar verin. ondan sonra o yönde ilerleyin esas mutsuz eden bu bence. içinizde çalışmak var gibi duruyor burdan bakınca.

bir de ben kadınların kendi ruh sağlıkları için çalışması gerektiğini düşünüyorum. çalışma ortamı kadını diri tutuyor, bakımlı tutuyor, hafif yarış ortamı iyi geliyor kadınlara. yoksa sürekli evde durmak salmaya sebep oluyor. gez gez nereye kadar, sabancı torunu değilseniz gezme kapasiteniz de belli olur sonuçta, her haftasonu başka ülkede fink atamayacağımıza göre bir süre sonra aynı cafeleri avmleri vs gezmek bayar insanı da.

Ben çalışıyordum işimide çok seviyordum ancak farklı şehire evlendim haliyle işimide kaybettim. Çocuk istiyorum bende ama sıkıntıdan diil planımdı canım Rabbim nasip ederse istiyorum. Zaman geçirmeye gelince kitap okuyorum arkadaş edindim onlarla zaman geçiriyorum. İkinci dil için bir kursa başladım hadi inşallah. Evde olmanı değerlendir canım bence uğraşı bul kendine.

istediğin işi bulmak gerçekten büyük şans ben kurum sınavlarını iki defa geçtim mülakatta elendim bir daha da KPSS ye gitcektim ama parasını yatırdım başvurdum sınava gitmedim kadro yok artık.

İstediğin iş olarak düşünürsen mutlu olma ihtimalini otomatiktan düşürüyorsun :) Beklentileri biraz düşürmek lazım.

Açıkçası ben üzülüyorum bu duruma. Kendime de üzülüyordum. Hayatı kaçırıyormuş gibi hissediyordum. Gündüz fiziken de manen de yorulmadan yatınca uyuyamıyordum. Zamanla uyku düzenim, akabinde de psikolojim bozuldu. Boş vakit şeytan işidir diye bir laf var ya o hesap.

Herkesin kendi için yapabileceği şeyler vardır. 2 dil biliyorsan bu yetmez, bilmediğin yüzlerce dil var. İlgi duyduğun alanlar da vardır mutlaka.

Bu genç yaşta, hele bi de yeterli altyapın varken evde boş oturma fikri bana çok yanlış geliyor. Çalışmak zorunda değilsin ama zamanını nitelikli geçirebilmelisin.

Bunlar benim hayat tecrübelerime dayanan fikirler sadece, kimse katılmak zorunda değil :)

Game of Thrones a başla ardından supernatural, how i met your mother derken friends sonra big bang teory baya baya vakit geçirmiş olursun.

İstediğin iş olarak düşünürsen mutlu olma ihtimalini otomatiktan düşürüyorsun :) Beklentileri biraz düşürmek lazım.

Açıkçası ben üzülüyorum bu duruma. Kendime de üzülüyordum. Hayatı kaçırıyormuş gibi hissediyordum. Gündüz fiziken de manen de yorulmadan yatınca uyuyamıyordum. Zamanla uyku düzenim, akabinde de psikolojim bozuldu. Boş vakit şeytan işidir diye bir laf var ya o hesap.

Herkesin kendi için yapabileceği şeyler vardır. 2 dil biliyorsan bu yetmez, bilmediğin yüzlerce dil var. İlgi duyduğun alanlar da vardır mutlaka.

Bu genç yaşta, hele bi de yeterli altyapın varken evde boş oturma fikri bana çok yanlış geliyor. Çalışmak zorunda değilsin ama zamanını nitelikli geçirebilmelisin.

Bunlar benim hayat tecrübelerime dayanan fikirler sadece, kimse katılmak zorunda değil :)

Zaman'ı kaliteli geçirmek istediğim için zaten buraya yazıyorum benim gibiler neler yapıyor merak ettiğim için . Yapılan yorumlar da yol gösterici oluyor. Yorumlarınız için teşekkürler

yorumlarınız için hepinize teşekkürler . Zaman'ı Nasıl geçirdiğinizi samimiyetle yazığınız için sağolun. Sanırım teze başlayınca bir şekilde Zaman akacak . İş konusu yine söylüyorum tamamen şans . Ev işlerine gelince sonu gelmiyor. Bir gün bir oda diğer gün bir oda temizlesem çok da koymaz gibi. Çocuk da kısmet artık.

Evli , çocuklu ve öfkeli :KK48: he bide öğrenci :)
merhabalar, siz de benim gibi işsiz üniversite mezunu ve çocuksuz ev hanımı iseniz ; gününüz Nasıl geçiyor ? Neler yapıyorsunuz? Ben biraz bunaldım. Ev işleri bitmiyor. Mutsuz hissediyorum. Aç açıkta değilim. Acaba çocuk mu yapsam vakit geçer diye düşünürken kendimi burada buldum.

Tüm kriterler uyuyor bana
Hala çocuğa hayır diyorum.
Kendimle ilgileniyorum boş vakitlerimde dolayısıyla boş olmuyor.:KK53:

Esimde memur pyle cok luksume cok para harcicak durumum yok. Alis veris yapmayi cok seviyorum ama evlendigimden beri genelde istedigim seyleri alamiyorum. Is bulsam ne guzel her istedimi alirdim ama bulamadim. Bir evin tek cocuguyum. Bekarken babam ne istersem alirdi. Simdi ayni luksu yasayamadigim icin cok darlaniyorum

Esimde memur pyle cok luksume cok para harcicak durumum yok. Alis veris yapmayi cok seviyorum ama evlendigimden beri genelde istedigim seyleri alamiyorum. Is bulsam ne guzel her istedimi alirdim ama bulamadim. Bir evin tek cocuguyum. Bekarken babam ne istersem alirdi. Simdi ayni luksu yasayamadigim icin cok darlaniyorum
İstediğin şeyleri Ailen alsın gene .evlisin diye anne babalık bitmiyor ki.

Bende ayni durumdayim. 16 aylik evliyim is bulamadim. Cocugumda olmadi. Kafayi yiyecek duruma geldim.
Daha evleneli çok olmamış çocuk olur acele etme. Ben evleneli 5 sene oldu. Bu konuyu takma kafana evliliğini yaşa. Ben ev işleri ve yüksek lisans da bunaldım vakit de geçiremiyorum evde . Yeni tarifler de tat vermiyor bulaşık yıka gene bulaşık oluyor aynı şey ütü için de geçerli. Hele temizlik hiç bitmeyen bir dert.

Kişisel bakım her türlü.hem saç cilt o bu hem kitap makale vs.
Ayrıca değişik yemekler yapmayi deniyorum.
Tematik kanallarda ilginç programlar kesfediyorum vs
Ben kremler ve makyaj malzemeleri ile kafayı bozdum bir ara hep makyaj videosu izliyordum artık o da tat vermez oldu.

X