evli baynlar lütfen yardımcı olun kızlık zarı

çk üzüldüm senin adına malesef devir ne olursa olsun bunu kafaya takan erkekler çoğunlukta. bununla ilgili bildiğim iki olay var birisi arkadaşım ablası evlendiğinde kan gelmiyor eşi ve kendisi yüksek mühendis iyi işleri olan görgülü insanlar bir gün bir tartışma anında kızın erkek kardeşine eniştesi 'zaten ablandan kan gelmedi 'gibi birşey söylüyor ve çocuk o kadar üzülüyor ki 'çok utanacaksın bu lafına' diyor, adam ne kadar içine atmış eşine söyleyemeiş erkek kardeşine söylüyor, sonra kız hamile kaldı normal doğum yaptı doktor eşine gelmiş demiş ki 'hayırlı olsun bebeğiniz doğdu eşinizin de bu doğumla kızlık zarı yırtıldı' diyor demekki kızcağız doktora söyledi eşime söyleyin diye düşündük o arkadaşımda eniştesinin söylediğini asla ablasına söylemedi. ikinci olayda anneannem gençkızken halasının kızı evlenmiş ertesi gün halası anneanneme git bir yatağa bak demiş anneannem bi bakmış kan felan yok bu anlattığım olay heralde 70sene önce felan oluyor, sonra nasıl halama kan yok diyecem bilemedim diyor gitmiş hala çarşafta kan yok demiş halası da demişki demekki kız bana çekmiş ben den de gelmemişti kan demiş kadıncağız ve halakızının kocası da ailesi de hiç mevzuu etmemiş bu konuyu. işte 100 sene önce de adam olan takılmıyormuş bu konuya ayrıca adam olan da bilir kızlık zarı olup da yapmadığı şey olmayan kızlar da var.....onu nasıl anlayacak ERKEKLER??

Bu forumda bile kızlık zarına hayati değer veren o kadar çok kadın var ki, erkeklerin böyle şeylere takılmasına şaşırmıyorum artık...
Yaşadığınız duruma çok üzüldüm, umarım sorunsuz atlatırsınız...
Bu arada ben de 8 yıllık evliyim, ne ilk ilişkimde ne de sonrasında kanamam olmadı, eşim de asla bu konuda bir şey sormadı bana. ya kızlık zarım hiç yoktu (ki bu çok yaygın bir durum) ya da kanama olmadan yırtıldı... yani yaşadığınız çok ender raslanan bir durum değil. hatta yakın zamanda bir doktor yakınımla konuşuyorduk bu konuda, görev yaptıkları şehirde ilk gece karısının kolundan tutup bu kanamadı diye acile getiren çokmuş, doktorlar bile ikna edemiyormuş...
zaten kadınların büyük bölümünün ilk gece kanamalarının kızlık zarı yırtılmasından değil fazla kasılma nedeniyle vajinal tahrişlerden kaynaklanıyormuş...

Canim zaten cogu arkadasda yazmis herkezden
Kan gelmiyor kac tip.kizlik zari var bende bekarken çok düşünürdüm kafama takardim bizimde evlendigimiz ilk gece olmadi 2.gun bi kac denemeden sonra oldu ve kan gelmedi hemen ben orama bezyerlestirip oturdum gül kurusu renginde 2damla falan geldi seninde beki öyle biseydi farketmediniz takma kafana esine anlat böyle oluyomus de cok cesitlymis de bana erkekler filimlerdeki gibi zannediyor kip kirmizi kanla yatak boyanacak saniyor yok öyle bisey Allah yardimcin olsun canim...

Bekaret sadakat ile hic bir alakasi yok zaten. Erkek gurur ile alakasi var! Erkek kadinin ilk'i olmak istiyor, eger degilse sanki o erkek olmuyor ve karsindakide hayat kadini oluyormus gibi. Bunun yaninda tabiki kadin/kiz eger tecrubesiz ise bu erkegin yararina tabi. O halde kiz cinsel iliskinin iyimi, kötümü bilemiyor.

Birde bu isin tersi olmuyor . Yani ayni beklentiler erkeklere yüklenmiyor. Hatta evlilikten önce cinsellik yasamamis olan bir erkek ile gülerler, sanki "erkek" degilmis gibi (o her ne demekse). Bunlardan dolayi çifte standartlar yaratiliyor, bir çok problem çikiyor.

Cinsellik zaten genel olarak çok büyük bir tabudur ve buda insanlarin saplantili düsüncelerinede sebeb oluyor. Ben yurt disinda yasiyorum ve burda lisede herseyi anlatiyorlar cinsel iliski konusunda, nasil korunur, neye dikkat edilmesi gerekir, hatta bu kanli çarsaf konusuna bile konusuluyor. Kizlar ve erkekler bioloji dersende kiz ve erkek vücüdü nasil calistigini ögreniyor.

Bencede en dogrusu budur. Eger tabular kalkacaksa ilk önce egitim olmasi gerekir ve artik kadinlar mücadele etemesi gerekiyor. Doktorlarin rapor vermesi yasaklanmasi gerekiyor.

merhaba arkadaslar bu konuda son durum ne acaba merak ettım konuya baslayan arkadas en son ne oldu yazarmı acaba

eşim doktora gıtmemeı ıstemedi ama bana bu davranışı battığı için kendimden emin olduğum için bir arkadaşımın doğum kontrolu vardı ona denk getirdim neyse doktor erkek eşime söylesem mi onuda dert eder şansıma genç çıktı ben yaşlı dıye bılıyorum bunu bile kafasına takar eşim neyse adama muyene oldum kanama olmaması çok normal saat 7 yınunde az bır yırtık var var dedı gelmıssede sen fark etmemıssındır dedı ben çok emınım senden dedı hatta sağolsun benle okadar ılgılendı kı uzuldu adam durumuma ve bısey tavsıye ettı bundan sonrada kanama olabılır olmayabilirde saat 4 ve 6 yonunde kanama olur genelde dedi rapor istedim vermedi artık boyle raporlar vermek sucmus direk işlem başlatılıyormuş şimdi benim içim rahat ama eşime bunu nasıl acıklıcam şimdide genç erkek doktora gittin diye kafasına takar söylesem offf napayım kızlar ben şimdi söyleyim mi söylemeyeyim mi? söylediği yöntem ise tuvelete gıt jıletle hafıf cız dıyor ben sucsuz oldugum halde nıye boyle bişey yapayım mı ona gelen bırısı de böyle yapmış guya hayatı kurtulmus ben bunu kendıme nasıl yaparım yapmıcam gene kapana kısıldım Allah yardımcım olsun dua edin kızlar

hicbir doktor jiletle ciz demez. Bir gariplik var.

2 kere anlattı ama ben yapamam cunkı ben kendıme guvenerek gittim oraya ben bunu yaparsam kendımı haksız duruma dusurmus olacağım bu da benim psikolojimi altta çeker bukadar kendimi düşüremem

Esinize söyleyin derim ben,kizsada senin o tavrindan sonra nasil bisey yapmamami beklersin dersin,güzelce konusmaya bakarsin...ama acikcasi gitmeniz biseye degmedi,siz zaten kendinizden emindiniz neden yanliz gittinizki,simdi esinize söylemenizde yine aynisi kendisi doktordan duymuyorki...yani bosu bosuna krndinize bu duruma düsürmüs oldunuz,ne olursa olsun madem icinizi rahatlatmak icindi onu zorla götürcektiniz, yoksa zaten sizin bildiginiz biseyi onaylatmak önemsiz...zaten cok üzücü bi durum size güvenmiyene bisey ispatlamaga ugrasmak,ama bastam beri takip ediyorum siz bi nevi kendinizi maalesef mecbur hissediyodunuz,ama böylede bosa olmus be güzelim,bosuna ezilip büzülmüssün... Bende bu noktaya gelmesini sacma bulanlardanim ama sanada hak veriyorum biliyorsun,sebeplerin var,anlayissiz ve cahil bi cevren var,en yakinin esin ve annen, ama madem buna mecburdun bu sekilde yine olmamis...yani elinde var yine sifirrrr...simdi bide söyleyince neden erkege gittin kavgasi cikacak daha bi üzüleceksin... Nediyim daha allah yardimcin olsun,esinede akil fikir versin insallah...

Kusura bakmayın ama eşinizin yaptığı cok ayıp bence. Size güveninin tam olması lazım. Hem bilinenin aksıne her ılıskı de kızlık zarı bozulmuyor. Bende de kanama olmadı. Hem de oyle azıcık falan degıl bıldıgın normal bırlıkte olduk. Eşim bana sormadı bıle. Ben dedım aa kan gelmedı neden falan dıye. Eşim de sen kendinden eminsin ben de senden ne onemı var kı dedı. Balayımız da gayet güzel gectı. Balayı donuşu mantar oldum hemen doktora gıttık. Doktor o bölgeden muayene edınce bende sordum. Dedım böyleyken böyle. Doktorda baktı, meğer bazı kadınların kızlık zarı cok esnek olabılıyormus ve ancak doğumda yırtılıyormuş. Sende de böyle bır durum olabılır. Ama eşinin sana güven duyması lazım bence bu konuda beraber doktora gıdın ve doktordan bunları duyunca bıraz utanır belkı yaptığından...

Yazdıklarınızın devamını şimdi gördüm. Madem durum bu çok zor değil bir kadın doktordan randevu alın eşinizi de alın gidin beraberce anlatsın eşinize ne olup ne olmadığını. Ama bu kızlık zarı olayına çok gıcık oluyorum. Kadını zardan ibaret görüp egolarına teslim olan erkek bence once kendını sorgulasın.

Böyle erkeklere sinir oluyorum.

Bence dr.a gidip kendini ( niçin gerekse) ispatla eşine. Arkadaşların dediği gibi esnekse sen zorlasan da bozulmayabilir?

Sonrasında sor bakalım eşine o nasıl ispatlayacakmış bekaretini?

Çizme tabii ki canım saklamak istediğin bir şey varmış gibi neden kendine bunu yapacakmışsın ki? Eşine "mutlaka dr.a gitmek istediğini söyle. Bu saatten sonra aksi halde içim rahat etmez" de bence.

Doktorun söylediklerini aynen anlat. Bekaret kağıdı vermek suç olduğu için vermiyorlar de.
Yalnızca doktor kadındı de. Artık sen değil o düşünsün. Sıkma canını.

yaşadıklarınıza çok üzüldüm,

benimde kızlık zarım çok kalınmış bilmiyodum ben ve aşırı kanamam oldu.evleneli 3 yıl oldu kızlık zarından parça kalmış ve arada şişip ağrı yapıyo.kısacası her insanın fiziği farklı olduğu gibi vücut yapısıda farklı.keşke bunu anlayabilse eşiniz,ama ona sorarsanızda kendini haklı gösterir bu konu o kadar önem taşımışki yıllar boyunca önemsiz hale gelmesi çok zor.

allah yardımcınız olsun.umarım artık mutlu olursunuz..

gerı kalan yorumları okumadım muhtemelen bırı sormustur sende cevap vermıssındır ama sunu merak edıorum sen bakıre olmasan ıstedııın kadar sık löp dıye gırerdı bunu damı bılmıomus esin Allah aşkına kan gelmeyebılır zaten ıyı ıslanmıssan muhtemelen de kan gelmez esner hiç mi bılgısı yokmus dr da neymıs yhaa bunu konusmanız bıle olmamıs yanı sen bunu hayatın boyunca yasayacaksın sırf kendın için bu yasadıklarını onemsememeye çalış çunku psıkolojık olara tüm cinnsel hayatın etkılenebılır rahat ol sen

2 kere anlattı ama ben yapamam cunkı ben kendıme guvenerek gittim oraya ben bunu yaparsam kendımı haksız duruma dusurmus olacağım bu da benim psikolojimi altta çeker bukadar kendimi düşüremem

canım hiç doktora gittiğini söyleme al karşına böyle devam ederse olmaz ayarla bir kadın doktor gidelim ben kendime sonuna kadar güveniyorum de ondan sonra sen onun burnundan getir. benim de hiç kanamam olmadı 5 yıldır bu konuu aramızda sorun da olmadı. eşinin yaptığı insanlığa sığan bir hareket değil.

benim arkadaşımın kızlk zarı hiç yırtılmadı.. 7 yıllık evli, iki sezeryan doğum yaptı yani hala bakire tabi son bir yıldırgörüşmedik belki bakire değildir şimdi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…