evli baynlar lütfen yardımcı olun kızlık zarı

Kızmaktan kastım öfke filan değil, haline üzüldüm,düşürüldüğü duruma çok üzüldüm.Bir kadın olarak benim bile okurken ağırıma gitti.
Bilemiyorum tabii ben aynı durumla karşılaşsam belki bende çok çaresiz kalırım.Feminist filan değilim ama kadınların bu aşağılanmasına artık dayanamıyorum.
Konu sahibi arkadaşım da yanlış anlamasın.Ben düşürüldüğü duruma kızıyorum sadece.İnşallah kocası eşini böyle utandıracağına kendi utanır yaptığından.

güvencizce davranması onur kırıcı sana tavsiyem biran önce doktora git ama mutlaka git ve doktor ona söyleyecektir zaten bi de sinir olup tersler belki oooooooh ne degüzel olur.neyse diyeceğim şu ispatlamazsansan en küçük bir tartışmanızda senin kız olduğun ne malum belki beni kandırdın gibi terbiyesizce ve basitçe laflar sokabilir çünkü küsen insan bunu da yapar o yüzden ispatla ki yeri gelirse(haksız yere bi konuda üste çıkmaya çalıştığında)sen lafını sokarsın senin bana güvenin yokki diye.
küsüp balayını zehir etmek çok saygısızca en güzel günleriniz böyle yaparak seni cinsellikten hatta kendinden soğutacak haberi yok

kocam doktora gelmezse ne yapacam diye dertleniyorsun
kan gelmedi diye ortalığı ayağa kaldıran kim
kocan
doktora gelmiyorum diye nazlanmak nedir ya
madem ortaya bir mesele attı
çözümüne de katılacak
bu ne şımarıklık
ne hakla bir kadını böyle aşağılayıp zan altında bırakıyor
sen de ezik ezik davranma
yazdıklarında bir eziklik seziliyor
geç karşısına asker gibi savun kendini

Canım bence kocan şuan çevir kazı yanmasın diyor ,
O ilk anın beklediği gb olmamasından dolayı şaşırıp zırvaladı senin tepkin ve kendinden emin duruşunla yaptığı aptallığıda anladı
ama serde erkeklik var diyerek '' özür dilemesini '' bile beceremiyor , hiçbirşey olmamış gb davranıyor aklı sıra konuyu kapatırsa hiç yaşanmamış gb olacak , anladığım kadarıyla..

Ama sen peşini bırakma, koskoca adana da birtane mi özel kadın doğumcu yok ara durumu anlat yardım iste olmadı bir arkadaşından borç al ama o raporu al suratına fırlat sonra ne yapacağın sana kalmış .

ya hu adam hem sana inanmıyor hem doktoru da kabul etmiyor
eeee ne istiyormuş paşa??

Konu sahibi ona ileride iftira atacak olan biriyle niye bir ömür geçirmek istesinki?

Konun çok hassas ve derin maalesef kötü bir başlangıç yapmışsın umarım bundan sonra herşey yolunda gider. Ben bir doktor olarak sana yardımcı olmak isterim doktor mutlaka anlar hatta daha önceden mi yoksa yeni mi yırtılmış onuda anlar esnekse onuda anlar. Daha önceden yırtılmış iyileşme dokusu dediğimiz şey görülür. yeni olmuşsa onun görüntüsü farklıdır.Özel hastane yada devlete gidemiyorsan bulunduğun bölgedeki aile hekimine kaydol eğer gerçek aile hekimi uzmanıysa yada bu işi bilen bir pratisyen aile hekimiyse bakıp rapor verebilir. Benim arkadaşım aile hekimi uzmanı olarak doğum kontrol polikliniği yapıyordu.. Yanii bu işi illa yaptıracaksan bir çare olabilir diye yazdım. Allah yardımcın olsun çok can sıkıcı bir durum hangi devirde yaşıyoruz demiyeceğim çünkü mesleğimiz gereği öyle şeylere şahit oluyoruz ki ne devri diyorsun bizde bazı tabular töreler çakılmış kalmış zaman geçsede onlar öylece duruyor....

Canım
-doktora gitmek için kimliğine ihtiyacın yok, tc kimlik numaranı bilmen yeterli.
-türkiyede artık bekaret raporu diye bir rapor verilmiyor mahkeme izni olmadan(yine de doktoruna sor)
-eğer biran önce doktora gitmezsen eşin seni hep suçlayacak ve sonunda ayrılmak zorunda kalacaksınız çünkü kocan bu konuda ileri görüşlü bir insan değil, hatta takıntılı

Tüm yorumları okumadım,yazan oldu mu bilmiyorum baştan söyleyeyim.

Kocan senin ilkin de,sen kocanın ilki misin?Hiç sanmıyorum.

Ve daha kaç kadın,nereye kadar böyle ''hani kan nerede?sana artık güvenmiyorum'' gibi gerizekalıca cümlelerin altında ezilecek çok merak ediyorum.

Kan mı görmek istiyormuş?Kes bacım kocanın şeyini de kan nası geliyormuş görsün.Bunu hakediyor çünkü.Tövbeee.

Nasıl cahil bir adamla evlenmişsin şaştım ve üzüldüm.
Düştüğün durum içler acısı olmuş.

"""[Anüler Hymen (yuvarlak halka): Kızlık zarı yuvarlak halka şeklinde olup ortasında yine halka şeklinde bir delik bulunur. Ortadaki delik çok büyük bir penisin geçişine rağmen zar yırtılamayabilir. Bu durumda "hymen duhule müsait" denir. Halk arasında ise "esnek zar" tabiri kullanılır. En sıklıkla görülen hymen şeklidir(%60-95 oranında)

Kresentrik Hymen (yarımay): Zar yarımay şeklindedir. Üst kısımda zar daha incedir veya hiç yokken arka kısımda belirgindir. Görülme sıklığı %3.5 ile %20 arasında değişmektedir. Bu tür zarlar genelde ilişki sırasında yırtılmaz.
Septalı Himen (ara bölmeli): Kızlık zarının orta kısmında boşluğu bölen, zara ait ara bir doku parçası vardır. Görülme sıklığı %1.5-5 arasındadır.

Kribriform himen (çok delikli, kalburumsu): Hymenin ortasında tek değil birden fazla delik vardır. Bu görüntüsü ile adeta bir "kalbura" benzer. Görülme sıklığı %1'den daha azdır.
İmperfore himen (deliksiz): Hymenin ortasında delik yoktur ve vajina girişi tamamen kapalıdır. 2000 kızın birinde görülen bir durumdur. Bu zara sahip kızlar hiç adet kanaması görmezler. Normal şekilde gerçekleşen kanama vücut dışına atılamaz ve hymen arkasında vajina içinde birikir. Oldukça ağrılı bir durumdur ve mutlaka cerrahi bir işlemle açılması gerekir.[kaynak belirtilmeli]

Mikroperfore himen (Küçük delikli): Zarın ortasındaki delik çok küçüktür. Adet kanaması olur ancak oldukça ağrılıdır. Bazen cerrahi müdahale ile açılması gerekebilir.

Multipar himen (Doğum yapmışlarda bulunan): Normal doğum yapmış kadınlarda kızlık zarı doğuma bağlı yırtılır ve geriye kalan kısımlar "karinkül (hymen artığı)" olarak adlandırılır
."""""

Bu bilgiler hayatını değiştirmeyecek biliyorum.Ve şuan evli olduğun adamla ömür geçmeyecek.
Kendini bu kadar değersiz görmene sebep yok.
Bir kocanın karısına bırak bekaret raporunu bunu sorması bile rezilliktir.
Allah yardımcın olsun.[/FONT][/COLOR]

Son düzenleme:
balık baştan kokarmış.
işin zor valla sana güvenmeyen bir admla nasıl bir ömür geçireceksin?
Allah yardımcın olsun valla

allah esıne vicdan versin başkada bısey demıyorumm....sakın ha sakında ezdırme kendını sen suçlu musun kı alttan alacaksınnnn.....

iyi hoş diyosunuzda konuyu 'benim için.'' diyerek özetliyosunuz. işte size asıl anlatamadığımda bu. konu sahibinin eşi kv si annesi siz değilsinizki. sizin için bu raporun hiçbir önemi olmayabilir ama konu sahibinin ailesi eşi için önemli ve açıklayıcı olabilir. kendini bir şekilde ispatlayamazsa ilerde eşiyle vede ailesiyle belkide problemler yaşayabilir. eşiyle arasında güven varmı yokmu kimse bunu tartışmıyo zaten belliki güvensizlik var. ve bu alınan rapor birçok bayanın haytını bile kurtarıyo. her insan sizin gibi düşünse doktorlarda bunun için gelenleri kapıdan çevirirdi. bakın annesi bile ayılıp bayılıyomuş duyunca. şimdi kocayı boşadı anasının evinemi gitsin. anası benim kzım ne diyosa odur dememiş. aynı gvensizliği yapmış. anasınıdamı boşasın şimdi. belliki konu sahibi 4 bir taraftan zor durumda.

olması gereken sizin dedğiniz ama burda sizin düşünce tarzınızda olmayan insanların içinde olupta çözüm arayışında olan biri var.

utanılacak bişey yok demekte kastım doktor muayenesiydi. bu durumda ben olsam küstüğü surat astığı an çıkar giderdim. annemde bayılıyomu bunu duydu diye teyzelerimemi gidip anlatıyo onuda rezil rüsva ederdim

. ama dedim ya bu durumu yaşayan ne sizsiniz nede ben. yaşayan kişi hala eşiyle aynı evdeyse demekki ayrılmayıda düşünmüyor. bizde gelecek için yapabilecekleri konusunda yardımcı oluyoruz.

yoksa konu ile ilgili benimde yeterince bilgim var merak etmeyin bizzat doktordan dinledim :). üstelik kanamama nedenleriyle ilgilide ben bir makale paylaştım onada bakrsanız illa kanasında kanasın kanamazsa rapor alın kafasında değilim. sizde bunu anlayın artık ltfen

Son düzenleme:

ahh ah sen bunları anlattıkça ben baya kocama tekrar aşık oldum canım. baya akşamki sinirim geçti adama.
allah yardımcın olsun. adamın kafa belli doktorun erkeği kadını muhabbeti yapıyosa

Sanki ikimiz ayni seyleri farkli dilde söyleyormus gibi dönüp dolanip ayni yere geliyoruz ama. Kim bilir hakikaten sadece kendi hayatima bakip yetirici kadar empati kuramiyorum. Aslinda konu sahibine sormak isterim, o raporsuz sana güvenmiyen insan ile beraber olmak istermesin diye? Gerçe, kendisi doktora gitmek için çabaliyorsa...

Bu tür konular sanirim beni çok öfkelendiriyor. Kadinlar niye böyle seylere maruz kaliyorlar? Ve asil beni daha çok öfkelendiren diger kadinlar, sizin gibi anlayisli olmayan kadinlar. Biri demisti, o raporu çok iyi saklayan aman aman problem çikar diye. Yani birçok kadin o belgeye çok önem veriyorlar. Yani sadece kendini kurtarmak adina degil, gurur kaynagi olarak.

Bilemiyorum, bana öyle laflar o kadar ters geliyorki. Evlilik benim için çok önemli birseydir, sonuçta birine onun ile beraber bir ömür geçirmek istediginze dair söz veriyorsunuz. Bu benim için hafif bir söz degildir. Bir ömür geçirmek içinde güven ve saygi o kadar çok önemliki. Ask, aile, dedikodu,.. hepsi gelip geçici seyler.

Zaten bekaretin ile gurur duymakta çok saçma birsey. Atiyorum bir çok kadinda kan geliyor fakat seksten hariç hersey yapmislar (ki herkesin kendi hayati, yalnis oldugunu belirtmiyorum, sadece o kanin o kadar çok önemli olmadigini). Bekaretini koruyorsan keni hayat felsfene yada dinine göre uyun diye yapiyorsun. Asil daha önemli olan seyler karakterin, hayattaki basarilarin,.. seks yapmamak kendi halinde bir basiri degilki.

evet aynı şeyi söylüyoruz. ama kızcağızın gerçekten başka çaresi yok. ona güvenen arkasında duran kimse yok annesinin hareketi eşininkinden dahada üzdü beni.

bekarete verilen önemse benim için şöyledir. ben bekarete önem veririm yada vermem demiyorum. ama beni bakire isteyen adamında bakir olmasını beklerim. bu konudada çok netim. ben yıllarcaa nasıl saklamışsam kendimi oda saklıycak. nefs onda da varsa bende de var. üstelik bir bayanı bu şeklde tuzağa düşürmek için takla atan erkek hayatının bir döneminde mutlaka çıkar karşısına kız en saf duygusuyla bunu yaşadı ''kötü kadın'' oldu ee erkek uçkurunun peşine koşa koşa yaşayınca neden ''erkek gibi erkek'' ünvanını alıyo.

Allah aşkına siz nerde yaşıyorsunuz ?
Hala raporsuz sana guvenmeyen bir adamla yaşamak istermisin diye sormak isterim konu sahibine demişsiniz,
Konu sahibi Çaresiz bir hanım ,
Türkiye'de yetişmiş zır cahil bir erkekle malesef hayatını birleştirmiş en kötüsü de onu bu durumdan çekip kurtaracak bir aileye cevreyede sahip değil.. yani Çaresiz..

Ve arkadaşım ; hala ısrarla anlamak istemesende evet bekaret önemli en azından konu sahibi ve eşi için önemli bu yüzden onu daha fazla kıracak rencide edicek '' kendi inanç ve fikirlerimizi '' yazmak yerine onun yararına olucak bir çare olucak fikirler yazmalıyız aksi takdirde konu sahibini üzmekten ve yıpratmaktan öteye geçmez kendi düşüncelerimiz..

ben de böyleyim bana karşı bir yanlış yapıldığında şok oluyorum o an kalıyorum, ama benim yanımda bir bayana laf söylerlerse işte o zaman feministten daha feminist oluyorum, çok kızıyoruz arkadaşım ama yazık ki öyle yada böyle o gurur kırıla kırıla o evliliği sürdürüyoruz, sadece bu konuda değil birçok konuda başka zaman olsa kimsenin cesaret edemeyeceği izin vermeyeceğimiz şeyleri, eşimiz ve ailesi yapıyor ve biz sesimizi çıkaramıyoruz huzur bozulmasın diye.

sonuna kadar katılıyorum arkadaşım.kimse istemez böyle bir insanla aynı yastığa baş koymayı ama sadece bu konu değil ki, kaç kere gururumuz kırılıyorda malesef sırtımızı dönüp gidemiyoruz, evlilik bildiğini okumak değil malesef, aklına ilk gelenle hareket etmek değil, aileler var en başta, bekarken gidiyorum demek kolay ama evliyken kimse seni sana bırakmaz, ayrılsan Allah aşkına kaç tane farklı düşüncede erkek var bayan nüfusunu düşününce o istisna erkeklerde bize denk gelmez deyip kaderine razı olup hayatına devam ediyosun,tamam bir kere evlendin diye herşeye de boyun eğ demiyorum, ama bu konu ne kadar onur kırıcı olsada belki çok iyi bir eş olacak insanın cahilce yetiştirilmesinden kaynaklı aptalca bir dışa vurum, olmaması gereken kesinlikle haklı gösterilemez bir durum evet, zaten eşinin yaptığı savunulamaz, kabullenilemez ama yazık ki böyle bir toplumda yaşıyoruz hala herşey eski tas eski hamam, evet inancımıza ve toplumumuza göre önemli bir durum, ama nedense dini işine göre algılayan bir gurup insan, yazık ki erkeğe herşey serbest, kadını taşlayın durumundalar. halbu ki din herkese aynı kadın erkek demeden aynı şekilde haram haramdır. neyse bu işin farklı boyutu herkesin inancı ve yaşayışı farklı ama önemli olan şu eğer ki sen bir insana güvendiysen bunu nasıl sorgularsın , güvenmediysen neden evlendin, güvenmiyosan zaten sırtını dön git kadın gün boyu ne yapıyor biliyo musun?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…