evli baynlar lütfen yardımcı olun kızlık zarı

İlk ilişkide kadınların %60 - 70 inde kanama olmaz zaten. Kanamak anormal, kanamamak normal. Avrupa’da ilk ilişkide kanama olmuyor, bu sadece Ortadoğu hurafesi.
İlk ilişkide kanama olma sebepleri:
1. Tecavuz
2. Eskiden ninelerimizin çocuk gelin olması (çocuk istismarında kanama olması normal çünkü bu da tecavuz)
3. Kadının korkudan kendini sıkması sonucu rahim duvarının yırtılması

Normal cinsel ilişkide kanama olmaz, ilk de olsa son da olsa.
@Ama herkes kanadı diye anlatıyor” deseniz de, ülkede kanama fantezisi olduğu için, çoğu kişi diktirir ya da adete getirir o günü.

Siz neden şüpheye düştünüz kendinizle ilgili?

Bu konuya yapilan ilk yorumları okuyunca cok sasirdim ve tebessüm olustu yuzumde. İnsanlar ne kadar yapici yorumlar yapmislar. Yargilamadan empati kurarak yol gostermeye rahatlatmaya calismislar.
Şimdi biri boyle bir konu acsa 10 dk da çarkına tükürürler. Ne ezikligi kalir ne insanligi ne kadinligi ne kendine saygısı.. hatta konu mesaj gonderimine kapanir onlarca insan ban yerdi.. Oysa doğrusuyla yanlisiyla hepimiz hesapta olmayan seyleri yasarken mantigimizi kaybeder korkariz ne yapacagimizi sasiririz..
9 senede ne hale gelmişiz...

Evet biliyorum ama alıntıladığım yorum bu gece yapılmış. 2013'teki yorumlara baktım o zamanki bakış açısıyla şimdikinin çok farklı olduğunu gördüm, o zaman çoğunluk doktora gidip rapor almasını tavsiye etmiş, şimdi öyle düşünen insan sayısının azaldığını düşündüğümü yazacaktım ki bu yorumu gördüm merak ettim

9 senede ne kadar çok değismisiz diye ben de düşündüm. Evet bir konuda haklısınız şimdi olsa beğeni için espiri kasmaya gelenler olacak, saygısızca linç edenler olacak vs ama çoğunluk gelip 2013'teki gibi doktora giderek rapor almasını tavsiye etmeyecek. Daha güçlü olmasini, kimseye bir şey ispat etmemesi gerektiğini, güven olmayan bir ilişki içinde olmaması gerektiğini savunacak. Üslup farkına nazaran değişen bakış açısı daha önemli bence

Ayni fikirdeyim ama bunu yargilamadan , dalga gecmeden yapabilcek insanlarmişiz ama simdi olsa rezil rusva ederek soyleriz bunu .
Empati yapiyorum ben de kesinlikle boyle bir durumda dik duruş sergilenmesinden yanayim ama yasasaydim ayni soguk kanliligi gosteremeyebilirdim. Bu yuzden bunu yasayanlara karsi dik durmasi gerektigini bile naifce söylemek gerekiyor. Simdiki kk tayfasinin anormal bir boyutta rezil etme çabası var maalesef.

Ben olsam once bir avukatla gorusurdum. Bosanma davasinda kizlik zari ile ilgili veriler nasil kullanilabiliri sorgulardim. Sonra da doktora esimle birlikte giderdim ki adam bunu bosanma davasinda kullanamasin. Ardindan bosanma davasi acardim. Doktora beraber gittigimizin ve doktorun soylediklerinin kayitlarini alirdim. Esime mesajla da yem atardim ki bu konu hakkindaki tavri kayitlara gecsin. Sonra altinlar yasa geregi sizin hakkiniz oldugu icin de onlari da alacak sekilde davami acardim. Simdiki esimle sevgiliyken birlikte olmustuk ve hic kanama gormedim. Herhangi bir imada bulunsaydi ayrilirdim aninda. Ikimiz de egitimli oldugumuz icin biliyorduk cogunlukla kan gelmedigini. Ben acikcasi mutlu oldum kan gelmemesine. Bence iliski esnasinda kanama olmasi korkunc bir olay. Iyi ki boyle bir sey olmadi.

Yani yorum yaparken burada çeşit çeşit insan olduğunu unutmamak lazım. Herkesin eğitim seviyesi, yetiştiği çevre aynı değil. Bir de eskiden burası daha çok bilgi almak için girilen bir siteydi. Ben mesela güzellik, diyet bölümüne çok takılırdım yaşım çok küçükken üye olma sebebim öyle şeylerdi ama şimdi sadece bdv ile hamilelik konuları aktif. Bdv'de geyik olsun diye takılanlar da var. Artık her şey çok kolay ulaşılabilir ve kolay tüketilir oldu. Bu linç ve alay kültürü her alanda var maalesef. Misal Tarkan yeni şarkı yapıyor, sanki askerlik arkadaşına enseye şaplak yorum yapar gibi saygısızca şeyler yazıyorlar. Şu beğeni olayı çıktı çıkalı oldu bu biraz da. İnsanlar içerikteki soruna faydalı olmayı değil, yazacakları cevaba gelecek tepkiyi düşünür oldu

Tabii ki kendi ile ilgili şüpheye falan düşmedi derdi başka. Ciddi ciddi doktora da gitmiş. Ben istesem bile benle gelen kocayı ahh ahh...
Doktordan çıkınca 1.lik madalyası da veriyorlar mı ki
Güveniyorum sana gerek yok demiş bir de yazık(!) adamcağıza. 2013'ten bu yana hala böyle şeyler soruyor insanlar. Dediğine göre adamdan once kendinden bile şüphe edecek kadınlar oldukça daha yüzyıllar boyu sürecek herhalde bu dava

Eşin hödükmüş affedersin. Olabilir böyle şeyler kendileri başka kadınlarla olurken sorun olmuyor eşini bakire istiyorlar sinir oluyorum neyse o konulara hiç girmiyim. Benim de cinsel ilişkim hiç olmadı benim de aynı korkularım oluyor tabi ama şunu da çok duydum her ilişkisi olmamış kadından kan gelmeyebiliyor %100 olacak diye bi kural yok ayrıca niye zorluyor ki seni bir rahat bıraksa romantik yaklaşsa olay çözülecek kendiliğinden seni kendinden ziyade eşin zorlamış. Bu konuyu bir daha açmaması gerektiğini bu kadar ağır bir ithamda bulunmaması gerektiğini söyle konuşun en başında ki sürekli aklında soru işareti kalıp seni üzmesin. Çok kırıcı olmaya devam ederse eğer hiç zorlama bence evliyim diye o psikoloji daha da kötü yapar seni. Zamana bırakın cinsel ilişkiye girmemiş biri olarak akıl veriyor gibiyim yanlış anlama ama ben de korktuğum için sorardım çevreme asdfgh

Çok alttan alma sessiz kalma canım. Seni ezmeye çalışıyor aklınca.Erkeklerde ilk evlendikleri zamanlarda bazen olur özellikle aile yapısı erkeksin sözünü geçireceksin itaat edecek kafasındaysa.Şimdi her kafadan ses çıkar ana kuzusu ise herkesi dinler.Kanama olmadı diye ona bağlıyorsun sen ama ben buna bağladım.Aileler arası gerginlik de olmuş çünkü.

Bende aynısını düşünüyorum Araplarda erken yaşta tecavüz var ama nasıl oluyorda ilk gece kanama oluyordu sizce adet kanı Arap ulkelerin geleneğiymis gününe denk getirip kanaması ne hikmetse eskiden herkeste kanama olup şimdi kimsede olamaması çoğu arkadaşım da olmamış kanama bendede olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…