evli baynlar lütfen yardımcı olun kızlık zarı

Canim cok gecmis olsun ya cok uzuldum ya.

Bizde evlendik ama 2 yildir beraber olamadik, pek denemedikte acikcasi.

Esim surekli kan gelmeli fln diyor, o dusunce olunca birlikte olasim yada deneyesim hic gelmiyor acikcasi. erkekler cok cahil

Vallah yazmayim dedim ama dayanamadim...kedicikkk bence senin esin kan man istemez,adam artik olsunda nasil olursa olsun diyodur... Cok sabirli bi Esin var kiymetini bil vallah...

malesefki bunun suclusu yine kadinlar yine anneler.....
bazen bilmeden okadar yanlis seyler ogretiyoruzki.....
ben yurt disinda yasiyorum erkek kardesim tatile geldi yanimiza.....
benle ablamdan cekinmez ozellikle benimle acik konusur.....
birgun ilk geceden konu acildi....
universitedeki kiz arkadasi demiski ben esimle ilk gecede resmen kanlar fiskirdi...:KK53::KK53::KK53::KK53:
nasil fiskirmis dedim oda baya kadin heryerin battigini fiskirarak geldigini soylemis buda inanmis.....
biz ablamla once bir sok sonrada kahkahayi patlattik.....
niye kocasi cinayetmi isledi dedik.... ya hic oyle sey olurmu....
neyseki dogru olani anlattik her insanda farkli olur kiminde hic olmaz kiminde az kiminde fazla....kisiye gore degisir....

yani benim kardesim evlenmek uzere olsa bu konuda hic bilinclenmese direk evlense ve karisinda hic olmadi yada az oldu....
bunun sonucu ne olacak.... direk karisindan supe edecek vay efendim arkadasiminki fiskirmis seninki neden fiskirmamis....

evlatlarimizi bu konuda bilinclendirelim herseyin kandan ibaret olmadigini....
esine guvenmesi gerektigini.....
yoksa konu sahibi gibi cok kisi magdur olacak....

bende kucuk yasta balkonun komple kirilmis olan caminda oturdum kapiyi bir saga bir sola cevirerek sallandim.....
o sirada dusmusum ve benden yani vajinadan yarim kiloya yakin kan gelmis......
annemler hemen acile goturmusler acildeki dr muayene ettikten sonra kanamanin kizlik zarindan degilde belim cok zorlandigindan belden gelmis dedi...ve rapor yazmisti....kaza gecirmis diye.... o siralar 5 yasinda felandim hayal mayal hatirliyorum.....

nisanlandim esim biraz o konuda geri kafali....ailesinden ogrendikleri....
birgun dayanamayip sordum ilk gecede kanamam olmasa supe edermisin....
oda oyle seymi olur bildigim evlenen butun kadinlarda olur koydeyken oyle duymustum dedi.....

birde evlilik ve cinsel hayat kitabini cok okuyordum o siralar konu sahibi gibi magdur olanlari okudukca baya korkmustum.....
jinekologa gitmeyede cesaretim yoktu annem o kaza oldugu icinde kac kere git dedi ama ben cesaret edemedim....
raporuda annem kaybetmis yillar once....

evlendim yurt disina gelin geldim....
cok sukur korktugum sey basima gelmedi.....
ama esimde suclasaydi onu suclu olarak gormezdim.....
cunku ailesi oyle bilinclendirmis.....

7 seneyi gecti evleneli....birgun sordum ya olmasaydi benden supe edermiydin yinede....
verdigi cevap cahillik iste cahillik insana herseyi yaptiriyor.....
bizim koyde kadinlar anlatirlardi filanin gelini boyle oldu sununki boyle gecti konusmalari duyardik....
ister istemez bilinc altimiza islendi....evle,dikten sonra insan herseyi daha iyi ayirt edebiliyor....

demem suki cocuklarimizi yanlis yetistirmeyelim....
herseyin bir zamani vardir bunu ta kucuk yasta bilinc altina yerlestirmeyelim....
ben turkiyede bu konuda okadar cok magdur gordum duydumki hicbir sucu olmadan assalananlar....

ALLAH kimseyi o sucluluk duygusuyla yasatmasin....

diyecek söz bulamıyorum ...sadece yıpratmayın kendinizi maelesef eşiniz ve ailenizin bu tutumu karşısında yapacağınız şey kanıtlamak..."kanıt" ne kadar iğrenç bir kelime ama onların yaptığı iğrençlikler karşısında çok masum.
ayrılamayacaksınız...o size güvenecek ama siz sevmeden sevişmeye çalışacak bir ömür boyu bunu unutmayacaksınız...
Allah sabır versin siz kızınızı sevgi ve güvenle yetiştirin tek teselliniz bu olsun.

bu kadar gergin ve korkulu tecrübenizin ardından bir de size imalı bir şekilde küsmesinden ve sizi yalnız bırakmasından daha ciddi bir problem göremiyorum burada. ben olsam kanıtında şartında şurtunda olmam da böyle bir adama güvenebilir miyim, sırtımı yaslayabilir miyim ona hayıflanırım. kendinizi böyle şeylere üzmeyin ve sakın kanıtlama gibi bir çabaya girmeyin o kadar değersiz misiniz? yapmayın ne olur.

Konun çok hassas ve derin maalesef kötü bir başlangıç yapmışsın umarım bundan sonra herşey yolunda gider. Ben bir doktor olarak sana yardımcı olmak isterim doktor mutlaka anlar hatta daha önceden mi yoksa yeni mi yırtılmış onuda anlar esnekse onuda anlar. Daha önceden yırtılmış iyileşme dokusu dediğimiz şey görülür. yeni olmuşsa onun görüntüsü farklıdır.Özel hastane yada devlete gidemiyorsan bulunduğun bölgedeki aile hekimine kaydol eğer gerçek aile hekimi uzmanıysa yada bu işi bilen bir pratisyen aile hekimiyse bakıp rapor verebilir. Benim arkadaşım aile hekimi uzmanı olarak doğum kontrol polikliniği yapıyordu.. Yanii bu işi illa yaptıracaksan bir çare olabilir diye yazdım. Allah yardımcın olsun çok can sıkıcı bir durum hangi devirde yaşıyoruz demiyeceğim çünkü mesleğimiz gereği öyle şeylere şahit oluyoruz ki ne devri diyorsun bizde bazı tabular töreler çakılmış kalmış zaman geçsede onlar öylece duruyor....

Allah aşkına siz nerde yaşıyorsunuz ?
Hala raporsuz sana guvenmeyen bir adamla yaşamak istermisin diye sormak isterim konu sahibine demişsiniz,
Konu sahibi Çaresiz bir hanım ,
Türkiye'de yetişmiş zır cahil bir erkekle malesef hayatını birleştirmiş en kötüsü de onu bu durumdan çekip kurtaracak bir aileye cevreyede sahip değil.. yani Çaresiz..

Durumumu cok ıyı anlamıssınız Allah razı olsun çaresisizim malesef ki caresizim 2 unıversıte mezunu ıssız bır caresız aılem boyle esım boyle cekıp gıderdı dıyosunuz cok merak edıyorum NEREYE GİDEBİLİRİM o kadar kolay değil atıp tutmak benım cok mu hosuma gidiyor KANITLAMAK ZORUNDA OLMAK ben ama baska carem yok malese bır doktor ayarladım haftaya anca randevu bulabıldım gıdecegım hayırlısı hakkımda Allah kımseye yasatmasın insanın unıersıte mezunu olması demekkı her konuda bılgılı olmasını göstermşyormus ben ve eşim bu batası cinsel tabunun kurbanı olduk malesef hayırlısı hakkımızda yanımda olduğunuz için hepinize teşekkürler .

yahu bu kadar hayatini etkileyecekse
110 tl'yi niye vermiyorsunuz?

tamam inaniyorum guveniyorum demis
hala drama ceviriyorsunuz olayi

bes yuzde olsa vereceksiniz madem iki uniye ragmen
gurura onura ragmen suclular gibi kendinizi aklamak icin ugrasiyorsunuz

yahu bu kadar hayatini etkileyecekse
110 tl'yi niye vermiyorsunuz?

tamam inaniyorum guveniyorum demis
hala drama ceviriyorsunuz olayi

bes yuzde olsa vereceksiniz madem iki uniye ragmen
gurura onura ragmen suclular gibi kendinizi aklamak icin ugrasiyorsunuz

var mı vereyim neyle vereceğim altınlar para hepsini aldı gitti ailemden mi istiyim ben muayene ıcın gıtcem zahmet olmassa deyip? kımseyi tanımadıgım sehırdeyım kımın kapısına gıdeyım

bütün sayfaları okumadım ilk mesajınızı okudum sadece
kan herkesden gelecek diye bir kural yok
ve kızlık zarı ilişkide yırtılacak diye bir kural da yok
çok komik gelebilir ama bu gerçek.
sana canlı örnek olarak kendimi gösterebilirim.
16 aylık evliyim ilk gece kan gelmedi ama eşim asla neden gelmedi diye bi soru sormadı
bende kendi kendimi yedim ama hiç aklıma gelmezdi böyle birşey
hatta şubatta hamile kaldım ve kürtaj oldum sonra aylarca alttan muayene oldum
fakat tesadüfen gittiğim bir profesör bana kızlık zarımın yırtılmadığını çok esnek olduğunu söyledi
bende inanmayıp hamile kaldım ve kürtaj oldum dedim
adet kanının nerden geldiğini sanıyosunuzki dedi bana.
eşime söyledim inanmadı hadi be dedi
ama bir sonraki randevuya eşimle gittim ve çok afedersiniz muayene esnasında doktor eşime gösterdi zarı
şuan hala inanamıyoruz ama ikimizde çok rahatladık

bence sende bırak 10 günü 7 günü kaç gün geçerse geçsin bir an önce doktora gidip muayene olmaya bak
eşinle aranıza soğukluk girecekse muayene ol ve gerekirse doktordan rapor iste

ey allahım ne adamlar var evlilik güven üzerine kurulmalıdır neden sana inanmıyor, bende evlendiğimde kan gelmedi ilk birlikteliğimdi ama gelmedi ben o zaman gel dr gidelim dedim ne gerek var dedi allahıma şükürler olsun eşim bir tanedir... benim kısa süre sonra kadın doğumcuya gittim ağrım falan vardı o zman dr sordum kızlık zarın patlamış sarımtrak gelmiştir farketmemişsinizdir dedi bazen öyle durumlar olabiliyormuş..

bence hiç sıkıntı etme ablalar dogru soylemiş hiç canını sıkma kımısı elastık oluyomus bnde korkuyorm ama erkek arkdsm ole olmasa bıle sorn etmez cok ıyı biri ama doktora ertesi gun giderim kesin.. sen kendini bildikten sonra hiç bişey olmaz ablacım ya uzme kndini dktra git bence:KK5: aglama

Evlenmekten soğudum şöyle konuları görünce.Hala böyle bir zihniyetin olması çok üzücü.Eşinizin esnek zar olayında bilgisi yok demek.Körü körüne büyütmüşler biraz da.İçiniz rahat edecekse gidin doktora ama yalnız değil eşinizle gidin.Erkek doktora kusur bulabilien eşiniz tek gitmenize daha büyük tepki gösterebilir.Yuvanız kurulmuş inşallah devamı da hayırlı olur olanlara rağmen.

İlk birliktelikte kan gelmeyebilir, çok doğal.
Sonradan denemediniz mi hiç?
Gerçi denemeye kalmadan böyle adamı evire çevire...

Konu sahibi çaresiz kalmis ve rapor almak istiyor. Peki, bu ne zaman degisecek? Konu sahibi gibi bir çok insan simdi rapor alirsa, on yil sona halen rapor durumu kalir. Bu tabular nasil yikilcak o zaman?

Sen açık olmuşsun ben de açık olayım. Eşim benim ilk aşkım ama tanışmamızla evliliğimiz arasında arada 10 sene var hiç görüşmediğimiz. Bu aradaki 10 sene görüştüğüm kişler olmuştu ama içim ısınan olmamıştı. Sonra bir tesadüf karşılaştık e ben de olmuşum 26, 7 senedir ailemden ayrı başka bşr şehirde yaşıyorum. İlk buluşmamız o kadar ateşliydi ki birlikte olduk. Benim ilk cinsel ilişkimdi ama kan gelmedi. Eşim de sormadı. Aradan 7-8 ay geçti sonra bir gün baktık ki yatak kan olmuş. Bende bi mutluluk bi mutluluk. Eşim adet olduğuna sevinen kadın hiç görmedim deyince kızlık kanım olduğunu öğrendi. Zarın esnek olabilir, yırtılması için şanslı günü ya da doğumu mu bekleyeceksin?? Git doktora bunun gölgesiyle evliliğiiz zora girmiş artık. İşin şerri sen de olacağına seni suçlayan kocan da olsun. Sakın kadınlığını, gururunu ezdirme. Kusura bakmasın ama herif olsaymış da seni korkutmadan yapsaymış bu işi.

var mı vereyim neyle vereceğim altınlar para hepsini aldı gitti ailemden mi istiyim ben muayene ıcın gıtcem zahmet olmassa deyip? kımseyi tanımadıgım sehırdeyım kımın kapısına gıdeyım

evet ailenden alacan gidip annene soylemissin ya? bayilmis kadincagiz

yada kocandan alacaksin o parayi ne yap et ver bu is bitsin diye

ama yok adam bir kac okuzlukten sonra anladi ve guvneiyorum demis

e daha ne?

siz kadin olarak bunlari yapiyorsaniz erkekler ne yapmaz

Eskidendi bu adetler.bende o dusuncedeydim benim kayinvalidem genc olmasina ragmen ger kafali cikti baya.dugun gecesinden sonar ertesi gun esime demis ki beziniz nerde ,esimde ne bezi git esime sor.neyse evimizde esim ben kayinvalidem ve kvmin kardesi oturuyoz bez konusu acildi bende dedim ki hangi devirde yasiyoz iste kocamin yuzu merak edenler sorsun dedim.kaynanam susmustu .o gun gece alkollu olan kayinbabayi doldurmus gece 12yi gecmisti saat, yattik kayinnanamgil alt katta oturuyolar.kayinbabam o saatte esimi asagi cagiriyo ve benim bezimi istiyo esim sinir kupu olmus ailesine bisey diyememis benden bezi istedi goturdu Verdi.benim alnim acik emanetimi vermistim ama o sekilde benden o bezin oyle alinmasini o duyguuyu ancak yasayan bilir ben o gece babamin evine gitmeyi bile dusundum pijamacak ama esimle armada hic sorun yok.o gunden beride aramiz bozuk esimin ailesiyle .

Eslerin arasinda saygi, güven yoksa, o rapor neye yarar? Ne demek raporu sakla? Yani bir kadina tek güvenme sekli rapor ile mi? Bu ne kadar asaglayici bir durum! Hakikaten migdem bulandi. Sanki her erkek bekarda.

Anlamadim insanlar bekarete niye bu kadar çok takiyorlar. Önemli olan karsindaki insana güvenmek, saygi göstermek, sevgi, sefkat degilmi?

hani bekareti sadakatla eş tutuyoruz ya??? gerçekten doğru mu yapıyoruz. bakir evlenen kişi sadıkmış da, hep sadık olacak anlamına mı geliyor.
üsteki yorum katılıyorum önemli olan karşındaki insana güvenmek, saygı göstermek, sevgi şefkat.
aksi takdirde boşanmış kadınlara, bekaretini kaybetmiş kadınlara hiç şans tanımıyoruz... yapmayalım, biz bari yapmayalım, kadın kadına yapmayalım.

X