evlenmeye karar verdik ama maddiyat

Insanlarlar nankòr varliklardir, bu degismiyor.
O size yillarca bakmis desteklemis.
Birden olmayan aileniz cikip bizden kiz almak kolay degildir demeleri cidden komik. Ic guveysi falan konular.
Akli varsa evlenmez sizinle
ben nankörlük etmiyorum, maalesef akrabalarım ediyor ve bu konuda fikir almak için konu açtım zaten sizce ne yapmalıyım diye?

Para olmayınca huzur olmuyor maalesef Türkiye'de çoğu evliliklerin yıkılmasının nedeni maddiyattan çıkan huzursuzluklar. Keşke her şey toz pembe olaydı.
Yazdiklarim toz pembe bir hayat değil, iki kisi calisip/kazanir ve yaşarlar, bunu söylüyorum!
Daha Evlenmeden bu tur maddiyat peşine dusenler mutlu olamazlar!
Ancak dinamit döşerler evliligin altina!
sonra da önünde sonunda patlar o bomba (sen de dikkatli ol o yuzden)

Sadece aska inananlardanim, biz evlenirken hicbir seyimiz yoktu, esimin bekar evinde yasadik, onun eski esyalari ile...

sonra calisa çalışa o eve yeni esyalar aldik, her ay baska bir sey aldik!

Her aldigimiz seyle mutlu olduk.
O ev ikimizin emegiydi çünkü, tam anlamiyla hem de!

Hicbir zaman maddiyat insani olmadim, allah büyük dedik! eksik bir evle eksiksiz bir yuva kurduk.

yani toz pembe bir hayat yasamadim ben de, ama kafa yapılarımiz ayri seninle.

Simdiki evliliklerde bu durum daha fazla, her seyimiz eksiksiz olsun mantığı.
Ikea tarzı evler duzup mutlu olacakları saniyorlar:)
Hayir, mutluluk bu degil.
Ben parasiz mutluluk olur demiyorum, sadece evlilik olayini TICARETE dokenlere karsiyim...

Su kadar altin olmazsa olmaz, su bileklik alinmazsa olmaz insani degilim, alyansimiz bile yoktu bizim, parayla oynamiyorduk yani, yoktu paramız.

aama biz vardik, her anlamda birbirine uygun, birbirini seven iki insan vardi, simdiki durumumuza da bin şükür.

Tapu babanın üzerine ve ev annenin varlığı ise evi üzerine al. Yarın evlenir çocuk yapar falan hak iddia ederler

Ev kuracak gücünüz yok, ailesiyle görüşmüyor ama siz düğün ya da araba diyorsunuz. Bekleyin madem adam biriktirsin.

Maşallah senin yaşadığın ülkede o mümkün olabilir ama düşün bir çocuk yaptıklarını. Dünyanın masrafı. 2 asgari ücrete 2 kişi zor geçiniyor. Çocuğun borçları da varmış. Tabiki her şeyin 4-4lük olmasına gerek yok. En temel seviyede bile zorlanılıyor. Yaşları gençmiş kariyer yapsınlar evlilik kaçmıyor. Dediğin gibi arada aşk varsa her türlü halledilir zaten.

Ben aileler hayatınızın neresinde, sahip çıkıyolar mı, görüşüyo musunuz hiçbir şey anlamadım. Size sahip çıkan olmadığı için evsiz barksız 5 kuruşsuz kalmışsınız ancak şu an babanız ev veriyor eşya alıyor, o ailesiyle görüşmüyor ama ailen şunu şunu yapsın diyosunuz vs. Sizin aileleriniz size sahip çıkıyor mu çıkmıyor mu, şu anda hayatınızın neresindeler? şunu açıklasanız keşke.

Son düzenleme:
yasadigim ulkede de o zamanlar paramiz yoktu iste, parasizdik. Para olmayinca olmayan bir şeydir.

ki suan turkiye bu haldeyken kimse kimseyi gelenek görenek adı altinda zorlamasin, kendi basina evlenen evlensin, ama yok turk anasi turk babasi bi cocuk yaptilar diye o cocuklarin her seyini yapmak zorundalar:)

Senin kazandığın 100 Euronun o ülkede bir değeri var ama burada 100 TL'nin hiçbir değeri yok. Sen belki o paraya bir koltuk alabiliyorsun ama burada 2 paket su bir de yemek alırsın. Yani sıfırdan başlamak hayal.

ben anlamadım teyzen hangi akla bizden kız almak kolay mı diyor bu çok saçma
diğer tarafından 8 yıl evlerinde kalmışsın, bakmak zorundalar mıydı? hayır. bakmışlar ama
şimdi evlenmek istiyorsunuz düğün yapmak zorundalar mı? yine hayır. yapmayabilirler
aile dinamiklerini bilemeyiz sonuçta sevgiliniz kötü yaşam tarzına sahipse ya da ailesinin desteklemeyeceği şeyler yaptıysa hem ona hem sana bir süre baktıktan sonra artık herkes k3ndi yoluna demiş olabilirler.
neden kardeşe yapsınlar da abiye yapmasınlar? yapılmayan taraf kız olsaydı anlardım çünkü zihniyet bu yönde ama iki erkekten birine yapılıp briine yapılmıyorsa ortada bir sorun var demektir o sorunun da tek kaynağı aile değildir muhtemelen

ailelerimiz bize zamanında sahip çıkmadı ve annemi kaybettim, babam da beni çok umursamadı suana kadar. ama ben kendi düzenimi kurmak istedim ve destek olmasını istedim ondan yıllarca, sonunda bana destek olmayı kabul etti. o ailesiyle görüsmüyor işte ben görüşüyorum onun annesiyle. ona destek olmuyorlar ama o da destek istemiyor. eğer destek istersek gerçekten bizi reddetmeyeceklerini düşünüyorum çünkü o da kendi adına bişey istemedi onlardan simdiye kadar. her türlü desteği olacak maddi gücü de var ailesinin. mesele bu yani

farklı şekilde yazmıyorum yaşımı 22 yaşındayım. tabki ya kesinlikle ailem yok bunun farkındayım zaten isim olarak aile diyorum

Bu arada onların aile içlerinde hangi kardeşe ne kadar harcadıkları ne aldıkları seni ilgilendirmiyor. Senin bunun hesabını tutup, sevgiline gidip " sana bunu yapmadılar, kardeşine yaptılar" diyemezsin. Çok ayıp bir şey bu.

ailesinin durumu çok çok iyi ama o ailesiyle görüşmüyor, daha doğrusu çocuk yaşta onu dışladılar aileden, diğer kardeşlerine lüks bir hayat sundular.
Ailesiyke neden görüşmüyor, dışlanma sebebi ne?

Benim kafama pek yatmadı söylediklerin. Sevgilinin ailesi sana baktığına göre demek ki oğullarına gerçekten değer veriyorlar seviyorlar. Başka türlü neden böyle bir sorumluluğun altına girsinler?
Madem böyle şuan niye oğullarını yok saymışlar da sen ailesiyle görüşüyorsun? Garip

çünkü neticesinde evlerinde kaldım, ben bu yüzden görüşüyorum yardıma ihtiyacları olduğunda bi işleri olduğunda ben yardım ediyorum. sen görüşme de demiyor zaten. annesinin onu istememesi babasına inadından gibi bir şey

hesabını tutmak değil hakkını aramasını istiyorum aslında sadece, kendi ailesine de söylüyorum ona böyle yapmamaları gerektiğini çünkü sadece ilgilenmek istemedikleri için dışladılar

annesi başından beri 3. bi çocuk istememiş, babasının bakmasını istemiş o ilgilenmeyince o zaman ben de istemiyorum 3. bi çocuk dedi gözümün önünde oldu her sey
Saçmalamayın Allah aşkına, ya siz yalan söylüyorsunuz ya ailesi. Hiçbir anne bu sebepten çocuğunu dışlamaz.

annesi başından beri 3. bi çocuk istememiş, babasının bakmasını istemiş o ilgilenmeyince o zaman ben de istemiyorum 3. bi çocuk dedi gözümün önünde oldu her sey

Eee ne oldu gözünün önünde? Biz burada salak mıyız sence? Hangi aile evlatlarına değer vermese, sırf onun hatrı için kendi ailesinin bile sahip çıkmadığı kızı evlerine alıp, yıllarca bakarlar. Hem de öyle yaşlar 20-30 küsür değilken.

Sen galiba sevgilinin ailesini kötü göstermeye çalışıyorsun, ama bu insanlar gayet medeni, iyi insanlar. İyi insan olmasalar hiç bilmedikleri tanımadıkları bir kız çocuğuna evlerini açmazlardı.

İlk başta çocuk yaşta evden attılar dedin halbuki ikiniz çocukken sevgilinin ailesinin evinde kalıyorsunuz. Şimdi gelmiş 3. çocuğu ailesi başından beri istemiyormuş vs vs yazıyorsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…