evlenmeye karar verdik ama maddiyat

kafam karıştığı için sizden de fikir almak istedim işte açıkçası ve netleşti kafamda çoğu şey

Aile sözde hiç destek olmamış oluyor ama evi veriyorlar araba alıyorlar. Nasıl bu zamana kadar destek olmamışlar hayret. Allah'tan destek olmamışlar olsalar neler olurdu

Aile sözde hiç destek olmamış oluyor ama evi veriyorlar araba alıyorlar. Nasıl bu zamana kadar destek olmamışlar hayret. Allah'tan destek olmamışlar olsalar neler olurdu
annemi kaybettim ve annemden kalan ev. suan babamın üzerine

Yani orayı ben de anlamadim konu sahibesi ortada kalmış, 8 yıl onun bunun evinde yaşamış. Sonra baba birden ortaya çıkmış ev vermişTahminimce annesi vefat etmis, babası bakmamiş. neyse ne, berbat bir aile konu sahibesi evi alsın fazlaca da kurcalamasın o aileye de guvenmesin.

kafam karıştığı için sizden de fikir almak istedim işte açıkçası ve netleşti kafamda çoğu şey
amaciniz doğru insani bulup hayati paylasmak olsun, gereksiz maddiyat peşine düşüp aranizi soğutmayın.
Bir gülüş, sicak bir dokunuş, hos bir sohbet...
hayatin anlami bu, ev/araba değil.
Gencecik insanlarsiniz da, calisip kurarsiniz yuvanizi, gecinip gidersiniz.
hic bu muhabbetlere girmeyin, hayati bu sekilde yasamayin. Hayattan zevk almaya, doğru olduguna inandiginiz insanla sevilip sevismeye bakin...

Düşünmeyin o zaman. Sizin ailenizde sahip çıkmamış yıllarca, erkek arkadaşınız destek olmuş, onun ailesinin evinde kalmışsınız. Bunları yaşamış biri olarak simdi ailesi düğün yapsın ya da araba alsın demek cok sacma değil mi? Teyzeniz siz evlenirken mi bizim aile kavramını hatırlamış?
Yaşlarınız küçük anladığım kadarıyla bu yaşta, zor şartlarda ve sizdeki bu kafayla evlenmek ne getirir meçhul ama dolduruşa geldiğiniz çok belli.
Sevgilinizin de iş değiştirmesi lazım, orda kalırken patronundan hakkını istemesi de zor.

aile birden ortaya çıkıp ev vermedi annemi kaybettim ve annemden kaldı o ev. babam bana bakmadı büyüyene kadar ve suan düzenli bir işe giriyorum, bana destek olabilmek icin böyle bisey yaptı yani neye şaşırdınız bu kadar onu anlayamadım neyin ne kadar berbat olduğunun zaten farkındayım üslubunuz degisik

annemi kaybettim ve annemden kalan ev. suan babamın üzerine

Tahmin ettim başin sağ olsun konu sahibesi Anne vefat edince baba çocuğu genelde teyze anneanne varsa ona atıveriyor, onlar da hayırsızsa çocuk ziyan oluyor. Neyse ki bir şekilde kurtulmussun evi al, tapusunu sakin kimseye verme teyzelerini de engelle sakin sakın kulak asma hatta kavga çıkar bir daha sana bulasmasinlar.

Para olmayınca huzur olmuyor maalesef Türkiye'de çoğu evliliklerin yıkılmasının nedeni maddiyattan çıkan huzursuzluklar. Keşke her şey toz pembe olaydı.

teşekkür ederim. evet öyle herkes kendini söz sahibi zannediyor üzerimde maalesef

Para olmayınca huzur olmuyor maalesef Türkiye'de çoğu evliliklerin yıkılmasının nedeni maddiyattan çıkan huzursuzluklar. Keşke her şey toz pembe olaydı.

Eyvallah ama konu sahibesi 23 yaşinda çok genc. Evi de varmış zaten kira derdi yok, çalışsın kenara para koysun, çocuk da düzgün bir işe gecsin belleri doğrulur bence.

evet çok doğru söylüyorsunuz ya akraba baskısından kafam karıstı sanırım. tamamen huzur odaklıyız ikimiz de çünkü aslında

Bu arada bak senin hayatın çok travmatik, şuan ailem var diye yazıyorsun ama ailen yok gerçekte. Bunu kötü niyetle yazmıyorum. Ama sen bu çocuğu sevgili olarak sevdiğine emin misin? Eski konunda daha çocukken ailesinin evine sığınmaktan başka şansın olmadığını yazmıştın. Konularda yaşını farklı şekilde yazıyorsun. Evet aranızda bir ilişki, birliktelik var ama bu gerçekten böyle sevgili ilişkisi değil gibi. Çünkü ilişkinizin dinamiği, temeli sağlam değil.

Teyzenin iğrenç biri olduğunu yazmıştım hala aynı şeyi düşünüyorum. Teyzenin aklına uyup sakın bir şey yapma. Teyzenin yerinde aklı başında bir insan olsa seni babanın tacizci arkadaşlarına ya da tanımadığın el insanların evine bırakmazdı.

Senin yaşın çok genç, sevgilinin yaşı çok genç. Siz zaten evlilik hayatı yaşıyorsunuz. Size karışan eden yok. İlla birliktelik yaşadınız ya da uzun ilişkiniz var diye evlenmek zorunda değilsiniz. Yani imza atıp, düğün dernek olunca hayatınız şimdikinden farklı olmayacak. Hayatınızı toparlayın önce. Kendinizi toparlayın.

farklı şekilde yazmıyorum yaşımı 22 yaşındayım. tabki ya kesinlikle ailem yok bunun farkındayım zaten isim olarak aile diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…