evlenmeye karar verdik ama maddiyat

mecbur degiller hayir, evlenme yetiskinligine geldiyseniz her seyinizi kendiniz yapar evlenirsiniz. Ekonomi mağlum, ufak tefek yardim etmeleri hoş olur ama harac ister gibi olmaz bu isler, hele ev/araba istemek hic olmaz, kendinize gelin.

hayat zaten zor, daha da zorlastirmayin kimse için.

Paraniz kadar yapin yapabildiginizi, her sey eksiksiz olmak zorunda degil, kurun yuvanizi, geri kalanlari da yavas yavas alirsiniz, her seyin eksiksiz olmasi gerekmiyor.

eviniz varmis zaten, kendinizi hayatin sillesini yemis biri olarak tanitip sonradan yazdiklariniz uyusmuyor.
kafam karıştığı için sizden de fikir almak istedim işte açıkçası ve netleşti kafamda çoğu şey

Senin ailen falan yok kızım, nerdelermiş bu vakte kadar?? Her şeyden önce ailen olmadığını kabullen. Yapın bir nikah, sen de çalış iş bul kendi paranı kazan birlikte yapın her şeyi. Cocuk yeri geldi cebime para koydu diyorsun, bu zamanda böyle adam bulamazsın bir de yuzsüzluk edip ev araba istiyorsun. Git ailenden iste o evi arabayı bak bakalım neler oluyor🙄
Aile sözde hiç destek olmamış oluyor ama evi veriyorlar araba alıyorlar. Nasıl bu zamana kadar destek olmamışlar hayret. Allah'tan destek olmamışlar olsalar neler olurdu

Aile sözde hiç destek olmamış oluyor ama evi veriyorlar araba alıyorlar. Nasıl bu zamana kadar destek olmamışlar hayret. Allah'tan destek olmamışlar olsalar neler olurdu

Yani orayı ben de anlamadim konu sahibesi ortada kalmış, 8 yıl onun bunun evinde yaşamış. Sonra baba birden ortaya çıkmış ev vermiş🙄Tahminimce annesi vefat etmis, babası bakmamiş. neyse ne, berbat bir aile konu sahibesi evi alsın fazlaca da kurcalamasın o aileye de guvenmesin.

kafam karıştığı için sizden de fikir almak istedim işte açıkçası ve netleşti kafamda çoğu şey
amaciniz doğru insani bulup hayati paylasmak olsun, gereksiz maddiyat peşine düşüp aranizi soğutmayın.
Bir gülüş, sicak bir dokunuş, hos bir sohbet...
hayatin anlami bu, ev/araba değil.
Gencecik insanlarsiniz da, calisip kurarsiniz yuvanizi, gecinip gidersiniz.
hic bu muhabbetlere girmeyin, hayati bu sekilde yasamayin. Hayattan zevk almaya, doğru olduguna inandiginiz insanla sevilip sevismeye bakin...

yok yok zorlamıyorum kesinlikle o daha çok istiyor diyebilirim hatta ve bencillikten dolayı değil aslında. diğer kardeşlerine tamamen lüks bir hayat sunabiliyorlar ama erkek arkadasımı küçükken ailesi bir süre sonra evden attı ve bakmadılar. o yüzden en azından evlenirken destek olmalılar diye düşünüyorum
Düşünmeyin o zaman. Sizin ailenizde sahip çıkmamış yıllarca, erkek arkadaşınız destek olmuş, onun ailesinin evinde kalmışsınız. Bunları yaşamış biri olarak simdi ailesi düğün yapsın ya da araba alsın demek cok sacma değil mi? Teyzeniz siz evlenirken mi bizim aile kavramını hatırlamış?
Yaşlarınız küçük anladığım kadarıyla bu yaşta, zor şartlarda ve sizdeki bu kafayla evlenmek ne getirir meçhul ama dolduruşa geldiğiniz çok belli.
Sevgilinizin de iş değiştirmesi lazım, orda kalırken patronundan hakkını istemesi de zor.

Yani orayı ben de anlamadim konu sahibesi ortada kalmış, 8 yıl onun bunun evinde yaşamış. Sobra aile birden ortaya çıkmış ev vermiş🙄neyse ne, berbat bir aile konu sahibesi evi alsın fazlaca da kurcalamasın o aileye de guvenmesin.
aile birden ortaya çıkıp ev vermedi :KK70: annemi kaybettim ve annemden kaldı o ev. babam bana bakmadı büyüyene kadar ve suan düzenli bir işe giriyorum, bana destek olabilmek icin böyle bisey yaptı yani neye şaşırdınız bu kadar onu anlayamadım neyin ne kadar berbat olduğunun zaten farkındayım üslubunuz degisik

annemi kaybettim ve annemden kalan ev. suan babamın üzerine

Tahmin ettim başin sağ olsun konu sahibesi🤐🤐 Anne vefat edince baba çocuğu genelde teyze anneanne varsa ona atıveriyor, onlar da hayırsızsa çocuk ziyan oluyor. Neyse ki bir şekilde kurtulmussun evi al, tapusunu sakin kimseye verme teyzelerini de engelle sakin sakın kulak asma hatta kavga çıkar bir daha sana bulasmasinlar.

amaciniz doğru insani bulup hayati paylasmak olsun, gereksiz maddiyat peşine düşüp aranizi soğutmayın.
hic bu muhabbetlere girmeyin, hayati bu sekilde yasamayin. Hayattan zevk almaya, doğru olduguna inandiginiz insanla sevilip sevismeye bakin...
Para olmayınca huzur olmuyor maalesef Türkiye'de çoğu evliliklerin yıkılmasının nedeni maddiyattan çıkan huzursuzluklar. Keşke her şey toz pembe olaydı.

Tahmin ettim başin sağ olsun konu sahibesi🤐🤐 Anne vefat edince baba çocuğu genelde teyze anneanne varsa ona atıveriyor, onlar da hayırsızsa çocuk ziyan oluyor. Neyse ki bir şekilde kurtulmussun evi al, tapusunu sakin kimseye verme teyzelerini de engelle sakin sakın kulak asma hatta kavga çıkar bir daha sana bulasmasinlar.
teşekkür ederim. evet öyle herkes kendini söz sahibi zannediyor üzerimde maalesef

Para olmayınca huzur olmuyor maalesef Türkiye'de çoğu evliliklerin yıkılmasının nedeni maddiyattan çıkan huzursuzluklar. Keşke her şey toz pembe olaydı.

Eyvallah ama konu sahibesi 23 yaşinda çok genc. Evi de varmış zaten kira derdi yok, çalışsın kenara para koysun, çocuk da düzgün bir işe gecsin belleri doğrulur bence.

evet çok doğru söylüyorsunuz ya akraba baskısından kafam karıstı sanırım. tamamen huzur odaklıyız ikimiz de çünkü aslında

kızlar selam. benim çok uzun süren bir ilişkim var birlikte büyüdük. zamanında ben çok kötü durumdaydım yani ailem yoktu başımda kimse yoktu ve öyle veya böyle erkek arkadaşım sahip çıktı. şu anda toksik bi ilişkimiz yok eskiden toksik bi ilişkimiz vardı ama evsiz 5 parasız kaldığımda hep o bana baktı cebime para koymusluğu da çok vardır. tek başıma hastayken annesi baktı etti falan. onların evinde kalmasaydım yıllarca kesinlikle güvende olmayacaktım. ben de bu yaptıklarının çok kıymetli şeyler olduğunu fark ettim aramızdaki olaylardan bağımsız olarak. çünkü 8 yıl böyle geçti aslında ve suan işe güce okula bakabiliyorsam onun sayesinde. her neyse biz bu yıl evlilik kararı aldık ve ailesinin durumu çok çok iyi ama o ailesiyle görüşmüyor, daha doğrusu çocuk yaşta onu dışladılar aileden, diğer kardeşlerine lüks bir hayat sundular. maddi olarak zor bir durumda bi miktar borcu var ve ev kurabilecek bir geliri yok, çalışıyor ama. ben de yeni bir işe başlıyorum karşımdaki de benim kadar kazanırsa gayet kendimize yetebileceğimiz bir maaş ile. bir de evim var ve o eve zaten kendim yerleşecektim. dedik madem durum böyle evlenelim ve hayat için birlikte çabalayalım birbirimize yoldaş olalım. ama evimizi babam sağlıyor içine alınacak eşyalar da öyle aman aman yeni gelin eşyası olmayacak yani önemlil de değil benim için. ben sadece huzurlu olalım istiyorum. ve ben de dedim ki bunları biz halledeceğiz zaten ama senin ailen de düğünü yapsın ya da bize araba alsınlar. bunun yapılabilecek bir şey olduğunu düşünüyorum ama teyzelerime durumu anlattım biraz. onlar da diyor ki ''bizden kız almak öyle kolay değil, içgüveysi mi alıyorsun? yarın bir gün eline para geçtiğinde ayrılır senden körün ilk kırdığı şey bastonu olur'' falan filan. yani böyle bi şey yapacağını düşünmüyorum tabiki öncelikle ama beni de strese soktular. erkek arkadaşım herkese karşı çok gururlu kimseye param yok demez. sakin ve çok atılgan biri değil çalıştığı yerde yaşıyor ve alması gereken parayı almıyor patronu parça parça 1k 2k falan atıyomuş harçlık gibi. bana bunu yeni itiraf etti evlilik kararından sonra. bunu yapmaması gerektiğini söyledim ve konuştu etti durumların düzeleceğini ya da iş değiştireceğini söyledi. yani konuştuğumda çözebiliyor rahatsız olduğum şeyi, yönlendirebiliyorum. erkek arkadaşım da diyor ki madem seni bu kadar seviyorlar yıllardır sen sürünürken neden yanında değillerdi ve haklı da. onun bana bu kadar emek harcamasından sonra ona bu desteği çok görmüyorum ben. siz ne düşünüyorsunuz sizce ne yapmalıyım?

Bu arada bak senin hayatın çok travmatik, şuan ailem var diye yazıyorsun ama ailen yok gerçekte. Bunu kötü niyetle yazmıyorum. Ama sen bu çocuğu sevgili olarak sevdiğine emin misin? Eski konunda daha çocukken ailesinin evine sığınmaktan başka şansın olmadığını yazmıştın. Konularda yaşını farklı şekilde yazıyorsun. Evet aranızda bir ilişki, birliktelik var ama bu gerçekten böyle sevgili ilişkisi değil gibi. Çünkü ilişkinizin dinamiği, temeli sağlam değil.

Teyzenin iğrenç biri olduğunu yazmıştım hala aynı şeyi düşünüyorum. Teyzenin aklına uyup sakın bir şey yapma. Teyzenin yerinde aklı başında bir insan olsa seni babanın tacizci arkadaşlarına ya da tanımadığın el insanların evine bırakmazdı.

Senin yaşın çok genç, sevgilinin yaşı çok genç. Siz zaten evlilik hayatı yaşıyorsunuz. Size karışan eden yok. İlla birliktelik yaşadınız ya da uzun ilişkiniz var diye evlenmek zorunda değilsiniz. Yani imza atıp, düğün dernek olunca hayatınız şimdikinden farklı olmayacak. Hayatınızı toparlayın önce. Kendinizi toparlayın.

Bu arada bak senin hayatın çok travmatik, şuan ailem var diye yazıyorsun ama ailen yok gerçekte. Bunu kötü niyetle yazmıyorum. Ama sen bu çocuğu sevgili olarak sevdiğine emin misin? Eski konunda daha çocukken ailesinin evine sığınmaktan başka şansın olmadığını yazmıştın. Konularda yaşını farklı şekilde yazıyorsun. Evet aranızda bir ilişki, birliktelik var ama bu gerçekten böyle sevgili ilişkisi değil gibi. Çünkü ilişkinizin dinamiği, temeli sağlam değil.

Teyzenin iğrenç biri olduğunu yazmıştım hala aynı şeyi düşünüyorum. Teyzenin aklına uyup sakın bir şey yapma. Teyzenin yerinde aklı başında bir insan olsa seni babanın tacizci arkadaşlarına ya da tanımadığın el insanların evine bırakmazdı.

Senin yaşın çok genç, sevgilinin yaşı çok genç. Siz zaten evlilik hayatı yaşıyorsunuz. Size karışan eden yok. İlla birliktelik yaşadınız ya da uzun ilişkiniz var diye evlenmek zorunda değilsiniz. Yani imza atıp, düğün dernek olunca hayatınız şimdikinden farklı olmayacak. Hayatınızı toparlayın önce. Kendinizi toparlayın.
farklı şekilde yazmıyorum yaşımı 22 yaşındayım. tabki ya kesinlikle ailem yok bunun farkındayım zaten isim olarak aile diyorum :KK70:

X