evlenmeye karar verdik ama maddiyat

Eee ne oldu gözünün önünde? Biz burada salak mıyız sence? Hangi aile evlatlarına değer vermese, sırf onun hatrı için kendi ailesinin bile sahip çıkmadığı kızı evlerine alıp, yıllarca bakarlar. Hem de öyle yaşlar 20-30 küsür değilken.

Sen galiba sevgilinin ailesini kötü göstermeye çalışıyorsun, ama bu insanlar gayet medeni, iyi insanlar. İyi insan olmasalar hiç bilmedikleri tanımadıkları bir kız çocuğuna evlerini açmazlardı.

İlk başta çocuk yaşta evden attılar dedin halbuki ikiniz çocukken sevgilinin ailesinin evinde kalıyorsunuz. Şimdi gelmiş 3. çocuğu ailesi başından beri istemiyormuş vs vs yazıyorsun
ya neden öyle bir şey yapıyım siz ailesini nerden tanıyorsunuz beni nerden tanıyorsunuz ki :KK70: benden önce de durum böyleymis çünkü sadece ben onlarla kalırken araları iyiydi benle birlikte düzelmiş gibiydi her şey daha sonra tamamen koptular

hesabını tutmak değil hakkını aramasını istiyorum aslında sadece, kendi ailesine de söylüyorum ona böyle yapmamaları gerektiğini çünkü sadece ilgilenmek istemedikleri için dışladılar

ya neden öyle bir şey yapıyım siz ailesini nerden tanıyorsunuz beni nerden tanıyorsunuz ki :KK70: benden önce de durum böyleymis çünkü sadece ben onlarla kalırken araları iyiydi benle birlikte düzelmiş gibiydi her şey daha sonra tamamen koptular

Ben açıkçası senin çocukken yaşadıkların için çok üzgünüm. Ama şuanki şu halinde yazdıklarına bakılırsa, çok bencil ve nankör bir haldesin. Sevgilini ise sevmiyorsun. Sevgiline ve sevgilinin ailesine çok yazık.

yemin ederim gözümün önünde olmasa ben de inanmazdım işte mesele cok garip
Yok garip değil, eksik anlattığınız bir şeyler var. Tekrar ediyorum hiçbir anne çocuğunu bu sebepten dışlamaz. Böyle bir şey mümkün değil.

zorunda oldukları için değil aslında, benim ailem bu konuda destek olacağı için onların da olmasını beklememiz normal değil mi? ailesinin maddi durumu gayet iyi bu arada diğer kardeşlerine ev araba versace armani lüks seyler sağlayabiliyorlar. önceden de aşırı zenginlerken harçlık vermiyorlardı ona hic, o yüzden evlenirken destek olmaları bence gayet annelik babalık görevi gibi
Kayınaile değil de sponsor arıyor gibisin, hem ev hem de araba he🤨

tek başıma hastayken annesi baktı etti falan. onların evinde kalmasaydım yıllarca kesinlikle güvende olmayacaktım. ben de bu yaptıklarının çok kıymetli şeyler olduğunu fark ettim aramızdaki olaylardan bağımsız olarak. çünkü 8 yıl böyle geçti
8 sene evlerinde kalmışsınız, sizi kabul etmişler hastayken bakmışlar, bari bir düğün yapın araba alın demeye utanmıyor musunuz? Önce 8 sene boyunca yaptırdığınız masrafı ödeyin sonra düğün isteyin. Yediniz içtiniz temizliğiniz yapıldı çamaşırlarınız yıkandı. Her şey dahil otelde beş kuruş ödemeden kalmışsınız gibi düşünün. Sevgiliniz cebinize para koymuş sizi yarı yolda bırakmamış, ailesine evine almış, nasıl bir nankörlük seviyesi bu? Kendi doğurduğu çocuğu kabullenemeyen istemeyen anne başkasının çocuğuna bakıyor hem de hastayken başında duruyor, ne ilginç.

Teyzeleriniz leş görmüş sırtlanlar gibi davranıyorlar, zengin aile olunca birden yeğenlerini hatırlamışlar. Siz 8 sene milletin evinde yaşarken neredelermiş, nasıl kabul etmişler yeğenlerinin sığıntı olmasını? Sevgilime hakkını aramasını söylüyorum falan siz kimsiniz? Milletin parası pulu hakkında ne hadle fikir yürütüyorsunuz? Hayatta olan ölmemiş insanlar parasını ne isterse yapar. Hak da para da onların, sevgilinizin değil. Teyzeleriniz birden sözleri dinlenecek kadar kıymetli oluvermişler. Siz bu çocuğun yakasından düşün lütfen. Kendisini seven, hayat arkadaşı olmak el ele yürümek isteyen biriyle beraber olsun. Bu ne ya ailece çullanmaya kalkıyorlar milletin parasına malına mülküne.

Insanlarlar nankòr varliklardir, bu degismiyor.
O size yillarca bakmis desteklemis.
Birden olmayan aileniz cikip bizden kiz almak kolay degildir demeleri cidden komik. Ic guveysi falan konular.
Akli varsa evlenmez sizinle
Zaten onların evinde kalmış, nasıl kolay değilse onlardan kız almak. İğrenç

Kafamda oturmayan şeyler var. Babanız var size ev veriyor. Teyzeleriniz var. Ama hiç biri size bakmamış. Sevgilinizde yaşamışsınız. Ama sevgilini reddetmiş ailesi yıllardır görüşmüyorlar. O kısım nasıl oldu?
Şu an siz nerede kalıyorsunuz? Sevgiliniz 8 yıl sizi evine almış. Bi 8 yıl da sizin babanın verdiği evde yaşayın nolcak ki.
Düğün vs geçici şeyler. Önemli olan mutluluk. Sevgilin de ailesiyle barışır inşallah

teşekkür ederim. evet öyle herkes kendini söz sahibi zannediyor üzerimde maalesef
Söz sahibi olabilmek için annen vefat ettiğinde sana sahip çıkmaları gerekirdi. Engelle hepsini. Evi al yuvanı kur, maddi şeyler yüzünden de sevgilinle aranı bozma. Tek sıkıntı işi, işini değiştirsin bence. ama düğün dernek araba bunlar boş iş, dolduruşa gelme faydasız akrabaların tarafından

Bence ailesi çocuğu senin yüzünden kayırıyor bile olabilir. Çocuk sana söyleyemiyor olabilir. Hem kendi çocuğuna hem size bakmış. Belki kıza yediriyor paralarını hep diye para vermeyi kesmiştir. 8 yıl az bir süre değil.
Aynısını düşündüm. Ailedeki kavganın sebebi bile olabilir konu sahibi

Sizin gibi ailesi tarafından sahipsiz kadınlar genelde evlilik evresinde ailesine annem ağam babam paşam olur kendisini kraliyet asilzadesi zannederek talepleri yığar. Sizde de öyle olmuş. Sevgiliniz ve annesi sizi evine alıp bakmış acınası durumunuzun farkında olup Allah razı olsun herşeyi beraber yaparız diyeceğinize talepleri yığmışsınız. İnşallah sevgiliniz dengi olan ve verdiği emeğin iyiliin kıymetini bilen bir kız bulur. Zira çok ama çok yanlış seçimsiniz. Kayınvalidenizin yerinde olsam zaten sizinki gibi aileye sahip bir geline saygı duymam, istemem de.

Son düzenleme:
Bence teyzenizin doldurşlarına gelmeyin bizden kız almak kolaymı demiş ama o kişilerle tek bağınız kan bağı sevgilinizin ailesi ise size sahip çıkmış 8 sene hiç azımsanacak bir süre değil, sizin aileniz kendi canına sahip çıkmıyorken onlar hiç tanımadıkları bir çocuğa sahip çıkıcak kadar iyi insanlarmış bence siz araba düğün gibi şeyleri geçin biraz minnet duyun.Ayrıca teyzeniz “körün gözü açılınca ilk kırdığı şey bastonu’dur” demiş ya şuan sizden istedikleri ile sevgilinize yapacağınız tam olarak bu oluyor.

Şimdi sıra sende, madem erkek arkdaşın sana hep destek oldu, madem evleneceksin, ailesi bana onu alsın bunu alsın demeyeceksin birlikte çalışıp yapacaksınız, ailesini bu şekilde kullanmaya kalkarsan çöp bile almazlar herkes saf bir sen mi akıllısın, hediye insan kendi isteğiyle alır koskoca insanlara zorbalıkla mı aldıracaksın
Ailesi sana bir şey almaya mecbur değil, ben çok safım heralde büyük konuşmayım ama kimsenin bir şeyine tenezzül etmem, kendim alırım gerekirse az kalitelisini alırım

Sevgilisinin ailesiyle görüşmeme sebebi sen olabilir misin, senin sürekli bir şeyler istemenden bıktılar belki de? Eskiden de hep evlenince ailesinin size sponsor olmasını istediğini dile getirir miydin

Anlattıklarınızda çok tutarsızlık var. Karakteriniz oturmamış, yaşınız küçük ve maalesef empati duygunuz gelişmemiş. Babanızın verdiği evin tapusunu alın ve kira derdi olmadan yaşayın. Birikim yapın. Bir erkeğe bağlamayın hayatınızı ama nankörlük de yapmayın. Çocuk da biraz çalışsın, o da büyüsün biraz. Sonra istiyorsanız, kendi imkanlarınızla evlenin.

Aileniz size evleniyorsunuz diye ev vermiş değil. Babanız size bunca yıl bakmamış zaten. Telafi gibi düşünün.Teyzelerinizi de engelleyin. Evi sizden almak isteyecekler. Bunca yıldır sesleri niye çıkmamış acaba? Birden, bir ev parası kadar kıymete bindiniz.

Ev, araba, mal, mülk... bunlar sonradan da olur. Parayla kıymeti ölçülemeyen şeyler var. Kıymetini bilin.

X