Evlenmek için

Ya asgari diyebiliriz aslında. Gözüme zaten çirkin gelse hiç görüşmezdim ama işte eski sevgilimde ilk görüşte hissetmiştim o çekimi bunda da öyle mi olmalı acaba diye ikilemde kaldım

Tabiki belli bir zamanın geçmesini bekleyeceğim tanımak için ama şu an böyle gözüküyor.
Kendisi ilk görüşte benden çok etkilenmiş ortak çevremize bunu aktarmış hatta çevreden objektif bakanların yorumu aşık olmuş falan diye. Bende anlık heves yada çok beğendiği için öyle gelmiştir dedim ama olmayacak şey de değil diye düşünüyorum.
Hemen hemen her konuda denk olduğumuzu da düşündüm hem aile hem kültür hem eğitim seviyesi. Sosyal ekonomik denklik de var. Boyu da boyuma ama işte tek şey o ilk çekim konusu. Onda da eski sevgilimle kıyas yapıyorum eski sevgilimi ilk gördüğüm anda ona bu manada çekilmiştim çünkü. Acaba öyle mi olması gerekiyor yine yoksa zamanla olur mu diye sormak istedim

Çok haklısınız bende zaten öyle düşünüyorum ilerleyince de bu şekilde olursa zaten evlenemem içim almaz diye düşünüyorum. Ama bazı arkadaşlarım var kendilerine sorduğumda evlenmeden önce hiç böyle şeyler düşünmediklerini ama evlendikten sonra gayet olduğunu anlattılar.

Ben eşimin ilk tipini beğendim zaten ilk sınıfa girdiğimde fark etmiştim. Sonra kusurunu tabi ki görüyorsun ama tensel çekim yoksa bekle derim acele de etme.

Düşünmeden olur mu yaa?

Bilemem öncesi sonrası ne ahlak bekcisiyim ne fetva mercii.Sadece yazmışsınız ya birşeyler olmuyor çok hissetmiyorum diye o bir işaret ona dikkat edin.Arkadaslariniz ben şu o bu hepimizin hissi dünyası zevki aradığı yada yaşadığı farklı.Siz kararın sonuçlarına katlanacaginiz ben o kapının dışında kalacağım için iyi düşünün.Cogu zaman olmadimi olmaz.

Çok acele karar vermıssın kadına değer fln bıraz zaman gecır bakalım neye dönüşecek? Acele edıosun

Yahu çok basit.Hissettiklerine bak birşey hissetmediğin insanla niye evleneceksin yada beraber olacaksın ki. doğru kişi olduğunda zaten insan hissediyor dokunmadan duramıyor heyecanlanıyor onsuz olamıyor vs.demekki daha karşılaşmadın.

Zamanla da çekici gelebilir, buna lafım yok, herkes ilk anda vurulmuyor birbirine.
Hiç içinize sinmeyen, kendinize kabullendirmeye çalıştığınız durumlar yoksa biraz daha zaman verilebilir. Ayrıca, hemen evlenmek durumunda değilsiniz zaten, o yüzden de bi baskı hissetmeyin bence, akışta kalmak lazım biraz.

Haklısınız konuyu açtığımda bu baskıyı hissederek yazmıştım ama artık pek hissetmiyorum daha rahat davranmaya karar verdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…