evlenirken eve alisamayacakmisim hissi

bu da olabilir tabi ki. onun icin haftasonunu bekliyorum bakalim yine ne durumdayim diye 🙈

nisanlimin ailesiyle ilgili sorunlar yani cozuldu desem cozulecek gibi degil simdilik bir sorun yok ama karsimdaki de yetiskin, bazi huylari oturmus bir insan. yine ters bir hareket yapmayacaginin garantisi yok kayinvalidemin. simdilik iyiyiz yani daha dogrusu ben hic iletisime gecmiyorum kendisiyle. evlenince de boyle kalirim diye dusunuyorum. dun o da cok uzuldu mesela, bugun birkac kez aradi kizim nasil oldun vs diye.
Fikir catismalari yasamaniz cok normal, onemli olan iyi niyet. Gerçekten kotu bir niyeti olmadan, karakteri oyle oldugu icin seni rahatsiz eden durumlar olusuyorsa hic kafana takma. Bak kadin seni düşünüp aramis sormus. Bu bile cok onemli. Ev meselesine gelince, zamanla alisacaksin. Cok kisi senin gibi hissetmistir. Belki mobilyalarin seklini falan degistirsen daha iyi hissettirir. Bahceye de sevdigin ciceklerden al. Cicek bakmiyorsan da bu sayede bir dene. Belki hosuna gider. Onlarin buyuyup cicek actigini gorursen daha kolay benimsersin belki.

Benim de öyle olmuştu. Kaç yüz metre kare evin her noktasında ama istisnasız her noktasız hem emeğim var bayıla bayıla yaptık eşimle. Ama yine de içim ısınmıyordu. Hani insanda bi heyecan bi olur ya o heyecan bende yoktu. Nitekim evlendiğimde de düzelmedi. Nereden baksan 1 yıl çırpındım. Resmen çırpındım. Buz gibiydi.
Sonra işler değişti nasıl olduğunu anlamadan. ❤️❤️❤️❤️❤️

Evi, ilk gördüğünüzde, yerleştirirken böyle hissetmediyseniz zamanla düzelir diye düşünüyorum.

Başta bu tarz duygulara bir çoğumuz kapılmışızdır hepsi geçiyor gidiyor..

Önemli olan, Evliliğinizde huzurlu ve mutlu olmanız işte o zaman her yer Cennet olur.

Yeni eviniz daha önce mutsuz olduğunuz bir yeri mi anımsattı acaba bilinçaltınızda ya da başka stres yaptığınız durumlar var ve yansıtma mı yapıyorsunuz bilinçsizce 🤔 Aklıma bunlar ve evlilik stresi dışında bir şey gelmedi

Benim de öyle olmuştu. Kaç yüz metre kare evin her noktasında ama istisnasız her noktasız hem emeğim var bayıla bayıla yaptık eşimle. Ama yine de içim ısınmıyordu. Hani insanda bi heyecan bi olur ya o heyecan bende yoktu. Nitekim evlendiğimde de düzelmedi. Nereden baksan 1 yıl çırpındım. Resmen çırpındım. Buz gibiydi.
Sonra işler değişti nasıl olduğunu anlamadan. ❤️❤️❤️❤️❤️
yaa umarim bende de boyle olur. biz ev icin baya tartistik aslinda yani nisanlim ev islerini cok geciktirdi, ustalari getirmedi falan ama sonucta gecti gitti. simdi bakinca onlar hic aklima gelmiyor ama niye boyleyim bilmiyorum. benim de duzelir umarim :KK43:

yaa umarim bende de boyle olur. biz ev icin baya tartistik aslinda yani nisanlim ev islerini cok geciktirdi, ustalari getirmedi falan ama sonucta gecti gitti. simdi bakinca onlar hic aklima gelmiyor ama niye boyleyim bilmiyorum. benim de duzelir umarim :KK43:

Allah ömür verirse seneye hepimiz burdayız, öyle bi geçecek öyle bi konfor alanın olacak ki inanamayacaksın. 🥰 Terazi söylemişti dersin. Güzel zamanların tadını çıkar, takılma öyle mekanmış falan. Siz nerdeyseniz yuva orası değil mi zaten boşver gerisini. ❤️

Bana birazcık şımarıklık yapıyorsunuz gibi geldi. Sevdiğiniz kişiyle evleniyorsunuz, evi yaptirmissiniz somut bir aksilik yok ama ağlıyorsunuz, çok ağlıyorsunuz?
elimde olarak bir sey yapiyor olsam zaten bu sekilde uzulmez, etrafimdakileri de uzmezdim bence.

evlilik stresinden olduğunu düşünüyorum. eğer genel olarak sıkıntınız yoksa düğün geçtiğinde ve tamamen yerleştiğinizde vakit geçirerek bunu aşacağınızı düşünüyorum. bende yabancılamamıştım ama evi düğünden bir ay önce ev bulamadığımız için alelacele aldığımızdan çok hoşnut değildim. 3 sene oldu. şimdi sizin gibi bahçeli bir ev yaptırıyoruz, her şeyini de ben seçiyorum ama buradan çıkarkende içim bir buruk olur diye düşünüyorum. :olamaz:

Nişanlınızla ve ilişkinizle ilgili önceki konularınızı hatırlıyorum da belki de evlilik konusunda emin değilsinizdir, o sebeple ev size iyi gelmiyordur. Açıkçası son konunuzdan sonra artık barışmazsınız diye düşünmüştüm ben.
ama baristik iste. bilmiyorum dediginiz gibi olsa belki nisanlimi gorunce huzursuz olurdum ama simdi evde bir tek o olunca iyi hissediyorum evde. bilmiyorum yine de olabilir haftasonu daha net adini koyarim herhalde durumun.

İlk başta eve kaynayan yoktur ya bence. Sizin tabii biraz duygu yoğunluğunuz fazla olmuş ama bence herkes ilk taşındığında bunu hissediyordur. Biz eve bakarken ne boş, ne soğuk gelmişti. Zamanla hem anıları biriktirdikçe hem de ev denen 4 duvarı huzurlu bi yuvaya dönüştürdükçe alışıyor, seviyor insan.

Yine kendinize bazı planlar yapın. Şurası okuma köşemiz olur burada şunu yaparız burada bunu yaparız gibi. Gerçekleştirdikçe hevesiniz de artar bence.

Hayırlı olsun 🧡

ama baristik iste. bilmiyorum dediginiz gibi olsa belki nisanlimi gorunce huzursuz olurdum ama simdi evde bir tek o olunca iyi hissediyorum evde. bilmiyorum yine de olabilir haftasonu daha net adini koyarim herhalde durumun.
Ben eski eşime kızdığımda yada onunla kavga ettiğimde en çok yine ona sarılıyordum. Öyle de toksik bi ilişkiydi işte. Ama artık eski gördüğünüz gibi. Nişanlıyken, sevgiliyken bir sürü git gel yaşamıştım. Biz de birlikte yaşıyorduk, birbirimizi çok iyi tanıyorduk vs vs ama sonu güzel bitmedi. Bence içinizde en ufak bir tereddüt, huzursuzluk varsa tekrar tekrar değerlendirin.

Bana evden ziyade evlenecek olmanın verdiği sıkıntı gibi geldi. Biz de eşimle aynı evde yaşadık senelerce, ama düğün zamanları sanki göğsümde öküz oturuyordu. Her detayla heyecanla kendim ilgilendim. İğneden ipliğe kendi zevkime göre yaptım ama işte o dönem korkularla kaygılarla doluydum. Düğünden sonra annemleri yolcularken ağlama krizine girdim, kendimi 17'sinde görücü usulü evlendirilmiş körpe gelin gibi hissediyordum. Halbuki zaten 10 küsür senedir aileden uzak eşimle yaşıyordum falan.. Bi iki haftaya normale döndüm zaten.

elimde olarak bir sey yapiyor olsam zaten bu sekilde uzulmez, etrafimdakileri de uzmezdim bence.
Elinizde olduğunu söylemedim zaten ama durum bu. İnsan yeni eve geçtiğinde alışması zaman alır, soğuk gelir bu ayrı ama tepkiniz aşırı. Belki de sizin ilgi çekme yönteminizdir bu. Tabi bunu bilinçli olarak yaptığınızı söylemiyorum.

Elinizde olduğunu söylemedim zaten ama durum bu. İnsan yeni eve geçtiğinde alışması zaman alır, soğuk gelir bu ayrı ama tepkiniz aşırı. Belki de sizin ilgi çekme yönteminizdir bu. Tabi bunu bilinçli olarak yaptığınızı söylemiyorum.
yok ya ilgi cekmek icin cabaya ihtiyacim yok da bilmiyorum dedigim gibi hafta sonu daha iyi anlarim herhalde. sagolun fikriniz icin.

X