Evlenenler, geçmişe bakınca siz de böyle hissediyor musunuz?

Raiden

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2012
3.266
3.777
Kendime dert yarattım arkadaşlar. Lütfen yazacaklarımdan dolayı bana kızmayın, pms dönemindeyim ve neye saracağımı şaşırdım. Olumlu olumsuz öyle içimi dökeceğim işte. Hissettiklerim normal mi, bu süreci kusursuz ve tamamen istediği gibi geçiren var mı bilmiyorum ama benim pişmanlıklarım düğünü olacaklara tavsiye olsun. Şimdiden sabırla okuyanlara teşekkürler.

Öncelikle, düğün bir kez oluyor en iyisi olsun, en pahalısı olsun kafasında olmadım hiçbir zaman. O yüzden kendi ailemden de eşimin ailesinden de gereksiz olabileceğini düşündüğüm şeyleri talep etmedim. Benim sitemim mali şartını yerine getirdiğimiz halde bile içime sinmeyen şeylerin çok olması.

Bilgisayarımdaki fotoğraflarda düzenleme yapıyordum. Kına gecesi ve düğün fotoğraflarıma da bakayım dedim. Bakmaz olaydım. Ya resmen çoğu fotoğraflarda rakun gibiyim. Kına gecesi makyajıma bakıyorum, ben nasıl kabul etmişim bunu. Kaşlarım çok koyu olduğu için onu sildirmiştim hatırlıyorum, kuzenim far için kuaföre demişti halbuki koyu oldu silsek mi diye, neden üzerine düşmemişim.Ya da kuaför göz göre göre neden rakun olmama müsade etmiş. Saç konusunda iyilerdi ama makyaj için kuaför seçimini yanlış yaptım sanırım. Neyse, bindallıyı da gelinliğin yanında verildiği için giymiştim, çok kötü değildi ama kemeriyle birlikte biraz özensiz duruyordu. O dönem ayrı bindallı almayı çok gereksiz buluyordum, ki sorduğumuz bindallılar 3-4 bindi. Kiraya da zaten yakın bir para istedikleri için aldırmadım.

Gelin arabamız büyüktü arkaya kız kardeşim ben ve eşim oturduk, önde eşimin abisi ve şoför olarak kuzeni vardı. Resmen matem arabası gibiydi, sanki kesilmeye gidiyordum koyun gibi. Zaten kasımın soğuğu, hava bozuk, içimde mutlulukla hüzün arası duygular var. Neden en neşeli arkadaşımı istemedim arabaya, öyle koyun gibi gittik ya.

Yaz düğünlerini çok seviyordum ama tayin durumu kaynaklı vs. ağustosta sözlendik kasımda düğünümüzü yaptık. Keşke yazın yapsaydık demiyorum ama şimdi düğünlerin başlıyor olması vs. acaba içimde mi kaldı bir şeyler diyorum. Düğün ve hazırlıkla ilgili konu açılınca sanki o dönem her şey aceleye gelmiş gibi hissediyorum..

Kuaföre saç konusunda iyi demiştim ya, evet görüntü olarak iyiydi saçım ama duvağıma sabitlenmesi çok iyi olmamış sanırım düğün salonuna girerken duvağım düştü sandım.. biraz gevşemişti, ama ben ha düştü ha düşecek diye tamamen saçıma odaklandığım için gelin arabasından stresle inip direk gelin odasına koştum. Tel toka vs. tutturmaya çalıştık ama tamamen saçıma odaklandığım için salon bahçesinde, gelin odasında fotoğraf çektiremedim. O kadar insan içine çıkacağım saçlarım nasıl duruyor diye diye arkadaşlarımı darladım sadece. Gelin odası deyince aklıma o hallerim geliyor ve sinirleniyorum kendime. Ve aksilikler olur yeter ki anın tadını çıkar diye telkin verdiğim halde.

Düğün müziklerinin çoğunu kendim seçip o tarzlarda çalmasını istediğimi belirttiğim halde insanlar yemeklerini yerken uzun havalı ağıtlı müzik çaldılar. Kız kardeşime kuzenlerime vs. söyleyerek yine ben müdahele ettirdim. En maliyetli yer düğün salonu olduğu halde umduğum kadar profesyonel değillerdi. Fotoğrafların kalitesine kusur bulamam, düğün salonu da kalabalık olur evet ama gelinle damat sabitken ya da ailelerin fotoğrafları çekilirken arkadan yürüyen müzisyenlerin geçmesi beklenmez mi, çoğu fotoğraf böyle. Çekilen 500 fotoğrafın 50 tanesi normal ve ona da azımsanmayacak bir miktar para verildi.

Neyse olumsuzluklardan sonra iyi olanlardan bahsedeyim.
Gelinlikle dış çekim yaptıramadım vakit olmadığı için. Vakit bulabildiğimiz an beğenmediğim o bindallı ile kız kardeşim fotoğraflarımızı çekti ve bir albümlük muhteşem fotoğraflar ortaya çıktı. Çekimi yaşadığımız turistik ilçede yaptık, tüm turistler gelip fotoğraf çekinmek istedi mesela, doğaçlama oldu her şey o an ama çok mutluydum. 0 maliyet ile güzel fotoğraflarımız oldu. Fotoğrafçı ayarlamadığımız için görümcem pinti dese de bu konuda hiç pişman değilim.

Bir yer tutup nişan yapmayı hiç istemiyordum o yüzden evde söz nişan karışımı bir şey oldu, eşimin akrabaları ne düşündü umrumda değil ama bu durum benim içime sindiği için bunda da pişman değilim. Zaten konum bizzat içime sinmeyen şeyler üzerine. Söz için de ne çok abartlı ne basit bir elbise aldık. Fotoğraf olayını da aynı şekilde yaptık göl kenarında güzel pozlar çıktı.

Ben ne kendi aileme ne de eşimin ailesine çok fazla yüklenmek istemediğim için tolere edilebilecek şeyleri ettim. Biz çok harcama yapmadık ama eşimin ailesi sadece düğün için bir ev dizmeye yetecek kadar para harcadı. Bu arada tayin durumu olduğundan geçici olduğumuz yere eşya dizmedik. Eşyalı şirin bir ev tuttuk.

İçimi döküp sizin de neler yaşadığınızı okumak için açtım bu konuyu.Bilemiyorum pinpiriklik mi bu yaptıklarım ama yer yer tadını çıkarabildim bu sürecin. Hissettiklerimi anlayanlara da ayriyeten teşekkür ederim. Saygılar, sevgiler herkese

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmuş bitmis boşverin şimdi mutlu musunuz ona bakın.havai fişekli dügünlerle evlenip 3 5 ay sonra boşananları gördü bu gözler.önemli olan şimdiki huzurunuz bence.

Benim de aklıma gelir bazen.şöyle yapsaydım böyle olsaydı.gelinliğim şöyle oksaydı diye.ama takmadım hic bu kadar.aklıma gelir geldiği gibi gider.gerçi 10 sene geçti benim dügünümden nişanımdan falan.o zaman moda oydu şimdi bu.

Bende ayni sekikde cogu seyi dugunden sonra masraf olarsk bize döncek diye yaptirmadim pismanliklarm var ama iste o an onun telasiyla insan bazi seyleri gozden kciriyo

Bence yeniden hazırlan ve dış çekim yaptır. Veya bebek doğumunda, hamilikte dış çekim yaptırıyorlar. Yeniden özenerek hazırlanırsan içinde kalmaz

Simdi dusundugumde benim de bazi pismanliklarim var ama o zaman moda oydu ve imkanlar o sekildeydi, ilk evim.kira ve kucuk oldugu icin esyalarimi istedigim.gibi alamamistm simdi kendi evime yerlestim ve gonlumce esyalarimi alacagim icimde ukde kalmasini istemiyorum, ben de sizin gibi yaptim dugunde cok masraf yapmadik ve borcsuz girdik evimize o cok guzel bir duygu benimkindrn baya gosterisli dugun yapan cogu arkadasim borc oderken zorlanirken biz hem rahat gecindik.hem de evimizi aldik simdi hevesim kizimn odasini gonlumce yerlestirmekte ve evimi yerlestirmekte

Ozamanin modasina göre yapılmıştır.
Simdiki kizlarda bundan 5 sene sonra o kasları (iki parmak kalınlığında ) görüp "ben nasil bunu yaptım" diye iç çekecekler.
Kendinize güzel bir yıldönümü hediyesi olarak dış cekim hediye edebilirsiniz. Beğendiniz bir gelinlik, begendiniz sac ve makyajı yaptirip eşinizle yeni anilara yelken açabilirsiniz.

Çok özenmekten bence ben hiç üstüne düşmem böyle şeylerin düşmedim için kınam düğünüm dış cekimim makyajlarım hepsi çok güzel oldu birazda şans işi gelinliğin basını beğenmediler birisi oda zaten çok zor beğenen biri zaten ben beğendim çoğunluk beğendi gerisi önemli değil

ne kadar zaman geçti dugununuz üzerinden?
kaç yaşındasınız?
biraz tarzınızı oturtmak, kendinizi tanımak zaman alabiliyor.
son 5 yılda geriye dönüp baktığımda herhangi bir dugunde veya özel günde giydiğim hiç bir kıyafet, yaptıgım hiç bir makyajdan pişman değilim

ama ondan önce bayılarak aldığım kıyafetten üzerinden 1 yıl geçmeden pişman olduğum çoktur.

evleneli 7 yıl oldu.
tek pişmanlığım gelinliğimi çok çok sade istemiştim.
şimdiki aklım olsa upuzuuuun bir dantel kuyruğu olurdu
o zaman komik geliyordu
şimdi hoşuma gidiyor.
ama o zaman 25 yaşındaydım, şimdi 32 :)
boşverin gelmiş geçmiş, önünüzdeki günleri güzel ve eğlenceli yaşamaya bakın.

Ben bunların tümünü ortadan kaldıracak şeyi düşünüyorum hep:: keşke hiç evlenmeseydim.

kalınlıkları neyse de yeni biçilmiş çim gibi dikine dikine taramak neden

kalınlıkları neyse de yeni biçilmiş çim gibi dikine dikine taramak neden

Hahahah... hele o saçlar. Ortadan balta vurmuş gibi, resmen The Grudge stilinde. Ölü rengi dudaklar ve tirnaklar ( nude galiba, ama bence kahveye kacan ölü rengi) - iki ceset görseler asla birdaha sürmezler o tonlari ama neyse. Ben yüzüme kan can gelsin diye boyaniyorum bu nesil kizlari ölüye benzemek icin :)
Silikonlu kicima dönen dudaklara artik söylenecek laf bile bulamiyorum. Minik minik uyumsuz burunlar. Suratda simetrik eksiklik yasamak için para dağıtıyorlar. Ama en fecisi o kaşlar.
Bu kizlari 5-10 sene sonra görmek için can atıyorum

Geçmişle yaşadığınız sürece mutlu olamazsınız olan olmuş bundan sonraki eğlencelerde etkinliklerde daha özenli olursunuz.şimdi evleniyor gibi bulunduğunuz yerden biraz uzakta bir yerde bir program yapın: yakın birkaç arkadaşınızı da çagırabilirsiniz gelinlik giyin makyajınızı istediğiniz gibi yapın mekan tutup oynayın eğlenin dış çekim yaptırın.anı yaşayın inanın dert ettiginiz şeyler devede kulak bile değil.

Şaşkınlıkla okudum bu kadar ayrıntıyı hatırlayıp,yorumlamanızı.
Hiç böyle şeyler düşünmem ben,
bırakın dert edinmeyi.
Geçmiş adı üstünde geçmiştir,değiştiremem,
o nedenle hep önüme,
bundan sonra yapabileceklerime ve yaşayacaklarıma odaklanırım.

Ayrıca şu yaşıma kadar mükemmel insan tanımadığım gibi mükemmel düğün ya da organizasyon da görmedim.
İlla eksik kalan ya da yolunda gitmeyen birşeyler oluyor.
Ayrıca benim beğendiğim bir şeyi bir başkası çirkin bulabiliyor.
Kime göre,neye göre mükemmeli arıyoruz?
Gözünüzü seveyim kendinize dert aramayın.
Ben eski fotoğraflarımızdaki kıyafet ve duruşlarımıza gülüp geçiyorum Ya Hu!

Düğün yapmadım nikah istedim oldum olası törenleri düğün dernekleri sevmem. Kına gecesini de annem istedi diye yaptım. Dış çekim de istemedim yaptırmadım. Ülke sınırları içinde yaşayan en garip gelin olabilirim. Eşimle evlendiğimizde dair elimdeki nikah cüzdanından başka tek bir resim ve video yok biri evli olduğunuzu kanıtla dese kanıtlayamam o kadar yok ama sizin gibi pişmanlık yaşayan arkadaşlarım çok. Zevkler değişiyor fikirler değişiyor beğeniler değişiyor istekler değişiyor. Kendinizi affedin. O günlerdeki kendinize kızmayın. 2019 un rehinesi ile 2017 bin rehinesi başka Kişiler. İmkanlar da başka, istekler de, öncelikler de...

Biz geçmişe sadece gülmek için dönüyoruz. Bunun dışında sürekli önümüze bakarız. Geçmiş geçmişte kaldı sonuçta. Bunları düşünüp kendi dert edinerek geçmişi değiştirmeyeceksin, kendini yoracaksın sadece.

Düğün oldu bitti, insanlar 2 gün önce yediğini bile hatırlamıyorken kimse x kişinin düğünü böyleydi, şöyle güzel değildi makyajı diye düşüneceğini sanmıyorum. Kapatın bu defteri ve önünüze bakın.

İstiyorsanız da yakın çevrenizle bir organizasyon yapabilirsiniz. Çok kalabalık olmadan.

Canım ımkanlar dogrultusun da o zaman yapılmıs bızde esımle ıstemedıgımız sartlarda evlendık benım ıcın cokda onemlı degıl makyajm basım o kadar da ıyı degıldı ama ben olması gerekenın kader neyse onun olduguna ınanıyorum. Suan tekrar yapsam bıle degısık eksıkler olacak neden bunu kafaya takayım. Takanlarıda anlamsız bulurum ıkı yıl onve evlendık hala bır albumumuz yok evde fotomuz yok cokda onemlı degıl. Hepımız yasayıp olup gıdecegız sadece anılar kalacak unrumda bıle degıl.

Herkesin öncelikleri farklıdır, ben kına asla istemedim mesela, yapmadım da.. çoğu kişi kaçtım sanmış:) hey allahım bu kadar sığ bir topluluğuz. Eşim sordu gelinliği kiralayalım mı alalım mı diye, anısı var dedim, ilerde çocuklarıma göstericem dedim gittim aldım diktirdim. Çok pahalı değildi. Tabi sene 2015 :)
Ucuz olsun benim olsun demistim.
Şimdi annemlerde bazada:) balayına gitmeden paketleyip göndermiştim ve şimdi diyorum ki niye yani o kadar anlam yüklemişim... alt tarafı bir elbise en nihayetinde. Kızıma göstersem ne olur şimdi, evliliğim iyi gitmiyor. Bir kez bile alıp bakmadım, dolapta dursun diye onca para, emek...
Önemli olan evliliğin gidişatı... bunlara çok takılmamak gerek. Saglikliysam mutluysam huzurlaysam gerisi benim için önemli değil. Tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…