Evlenenler, geçmişe bakınca siz de böyle hissediyor musunuz?

Dugun pismanligi herkeste olan birsey. Zaten moda surekli degisiyor. Ev dekorasyonu hatta evin esyalari bile eskiyor. Cok normal. Ama dusunup ah vah etmekle o güne dönülmüyor. Bende en basta 20 yasimda evlendigim icin pismanim. Mezun oldum 3 ay sonra evlendim. Hic hayatimi yasayamadan, aileme destek olmadan. Kendi ailem maddi sikinti yasadi, esimin aileside. Hadi uygun olsun diye ilk girdigim dukkandan gelinlik ve kinalik sectim. Kinaliga pisman degilim. Ama o gelinlik hediye paketi gibi; dantel, inci,boncuk ne ararsan var.
Kuafor bende tam bir izdirap. Cunku tesetturluyum, basimin arkasini marul marul yapma dedigim halde kuafor yapti. Hic ama hic begenmedim. 1 hafta durur denilen takma kirpikler salonda cikmisti. Makyajim oyle berbat akmisti ki komple sildik. Makyajsiz bir gelin oldum ben. Fotograf dis cekim olamadi ekim ayiydi. Fotografci iyiydi ama o kuafor faciasi sonrasi dugun resimlerime hic bakamiyorum hâla da oyle sinirlerim hopluyor. Ama geri dönüşü yok işte. Birde dugun yerine nikah yapsaydım maddi sikinti yasamazdik belki. Ama nasibimiz boyleymis ne yapalım

Allahım ne güldüm gece vakti.
Dayak yiyip gaspa uğradıktan sonra karakola düşmüş kız modeli nasıl bir benzetmedir?
Allah iyiliğinizi versin.
Konu sahibi bu yorumdan sonra şükür namazı kılsa yeridir.

Bence şu andaki evlilginizden mutlu değilsiniz.Bunlar mutsuzlugun yansıması...Ben sevdiğim adamla olup mutlu olsaydım bunları düşünmezdim.
pardon da bu çıkarımı nasıl yapıyorsunuz ki, yorumunuzu üzücü buldum.

şükür öyle bir sorun yok eşimi çok seviyorum. sorunlarım bu yönde olsa zaten bunlara kafayı takmazdım.

Şimdiye kadar evlenen kimle konuşsam hepsinin düğünle ilgili bir keşkesi var.
Benim keşkem ikinci düğündeki saçım, resmen topuzum alttan açılmaya başlamıştı.
Bir de düğünden sonra parti verecektik gençlere ama ben iki şehir arasında gidip gelmekten helak olduğum için iptal ettim, bazen diyorum etmeseydim güzel olurdu:)

Günaydın.
Şöyle baktığımda pişman olduğum,beğenmediğim bir durum olmamış nişan,kına,nikah ve düğünde.
Yine olsa yine aynılarını giyer,saç,makyaj aynı olurdu sanırım.
He yıllar sonra bakıp güleriz o ayrı ama pişmanlık yok çok şükür. Zaten çok özene bezene,içimize sine sine çalıştık daima.
Neyse size gelince bence eşinizle mutlu olun gerisi boş,gelip geçici. Kalıcı olan sağlık ve huzur.

Öncelikle yuvanızda mutluluk huzur diliyorum Bu tür durumlar her düğünde oluyor hiç kafanıza takmayın.
Hepimizin düğününde kusursuz olmasını istediğimiz ama sıkıntı yaşadığımız birsürü şey oldu. Eğer yuvanda mutluysan evliliğin oturmuşsa eşinden değer görüyorsan birbirinizi 1. Sıraya koyabildiyseniz fotoğrafa düğüne kınaya takılmayın.
Benim nişan düğün dörtdörtlük oldu tabi sorun odaklı bakarsam bende bulurum ama birsürü tatsızlık yaşadım ve boşanma aşamasındayım.
En yakın arkadaşımın evlendikten 2 ay sonra eşi vefat etti. Böyle geçmişi kafaya takmak yerine bence şükredin ve geleceğe mutlu günlere eşinize odaklanın.
Yazınızı okurken yüzüme acı bir gülümseme oturdu...

Ay çok üzüldüm gerçekten allah sabır versin.
Ben de konuyu okurken ciddi manada alaycı bir tavırla "allah başka dert vermesin" dedim, diyenleri de gördüm.
Asla kışın düğün yapmam diyordum martta evlendim, hayalim deniz kenarı düğündü :)))
şimdi saçıma bakıyorum daha güzel olabilirmiş diyorum ama yani çok aman aman sorunlar değil bunlar
yazın düğün yapan arkadaşlarımın makyajı dağılmıştı mesela
her şeyin bir artısı bir eksisi oluyor, bir düğün olmuş sevdikleriniz bir aradaymış bundan daha güzel bir şey olabilir mi?
bence pms dönemi etkisi 2 güne geçer

geçmişi sünger çek gelecege daha güzel gözle bak...
bende bakiyorum ayy ne güzel gelin mişim:)
insan yaşlaniyor yıllar geçtikçe komik anlar geldikçe gülüp geçiyorum.

Başlığı görünce evliliğinizde bir sorun var sandım.
Boş verin olmuş bitmiş şeyleri.Hayatınıza, eşinize, kendinize odaklanın
Bunlar çok küçük ve gereksiz ayrıntılar. Bu kadar büyük yer vermeyin içinizde

Kırılmış bardağın davasını gütmenin alemi yok ama işte hormonlar hormonlar hormonlar.. Önünüze bakın geçmişe takılmayın böyle mutlu olamazsınız ki herkesin düşüncesi değişiyor ben dahil. Ama evlenmekten cok evlılıgın devamı önemli

Benim hiç oyle hallerim yok yahu. 2008 ortaokuldan mezun oldum ve mezuniyet gecemiz yapildi, o gece giydigim kiyafetim hala duruyor anamin evinde, şuan bile giyilebilir denecek bir kiyafet, rengi inci gibi ama beyaz degil tam olarak ve minicik piriltili taşlari var hicbir abarti detay yok baska.

En iyisi dönemin trendlerini ve modasini takip etmemek, boylece ilerde sıkıntı olmuyor.

Gelin arabası bile olmadı benim, taksiyle fotoğrafçıya gittik, düpün makyajımı bir arkadaşım yaptı fotoğraflara bakınca kıpkırmızı palyaço gibi allık sürdüğünü farkettim yaparken fark etmemiştim. Düğün müziği yoktu, kayınvalidem yemekli düğün yapıcam dedi diye herkese yemekli düğün dedim , yemek pilav içecek ayrandı başka içecek bile yoktu insanlar aç susuz kaldı yani daha yazsam neler neler . Aman ne yapayım benim de kısmetim buymuş dedim hiç gelinlik giymeden evlenenler var ya da hiç evlenmeyemler diye kendimi avuttum . Ne demişler olmuşla ölmüşe çare yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…