Evimden Olmak İstemiyorum,Ne Yapmalıyım?

Allah gönünüze göre hayırlı biriş nasip etsin..Bakarsın hiç beklemediğiniz bir yerden haber gelir,bir imkan olur ferahlarsınız.Bu işler hiç belli olmuyor.

Ayy teşekür ederim.
Sabah sabah pek motive edici bir mesaj oldu :)

Ben de öperim. Sevgiler..
Bu arada çok Amin

Tabi yedirmek kelimesinden hoşlanmadıyaanız, çöreklenmek kelimesiyle değiştirebilirim..

Ölçü derken, adam ailesi için 1 milyonluk ev almayı göze almış, daha neyin ölçüsünden bahsediyorsunuz hanımefendi.

Tekrar söylüyorum allah gözünüzü doyursun.

Offf sıktın artık arkadaşım ya! Aç gözlüyüm,eşim benden başkasına para yedirsin istemiyorum hatta kendine sakız bile almasın hepsini hepsini bana versin.Trilyonluk 10 tane ev alsa yine gözüm doymaz.Ailesi de kimse de çöreklenmesin tamam mı?

Ay bu ne ya ikide bir güzel gidem mesajların arasından hariçten gazel okur gibi çıkıp çıkıp sinir bozuyorsun?Bir tek sen anladın gerçek niyetimi,bu kadar cevap veren insanlar saf bir tek sen zeki..Yeter ya.
Muhatap almıyorum,geçiştiriyorum,kırmadan cevap vereyim diyorum hala uzatıyorsun.Neyi kanıtlamaya çalışıyorsun,aç gözlüyüm,evet desem rahat mı edeceksin?
Bir tartışmanın da adabı olur takılmış bir kelimeye başa sardırıp sardırıp onu söylüyor.Yeter ya!

İşte şöyle dürüst olun, kimseye iyiyi oynamayın.

KK daki bazı kadınların zengin kadınları çekememesine de hastayım
Çatlayın da patlayın, kadın zengin. İsterse 2 milyonluk evde oturur. Sanane? Sanki senin paranı çalıp harcıyor.
KK'nın girişine yazalım madem sadece ort a halli insanalr giriş yapabilir diye.

Bu gördüğüm ilk konu değil. Ne zaman maddi durumu çok iyi bir kadın yazsa hemen bir lafı cımbızla çekilip kıskançlıklar ve hasetlikler içinde topa tutuluyor.

Konu sahibi de üstteki mesajların birinde sormuş: sizi geren ne?

Konu sahibi eviniZi kesinlikle satmayın. Ama kiraya verecekseniz de emlakçı ile anlaşın. Dediğiniz gibi eşinizin bir arkadaşına falan vermeyin. Tanıdık olunca kira vermezler. Bu işi siz organize edin. Güvenilir birine emlakçı yoluyla kiraya verin. Ama 1 yıl sonra yapın bunu. 1 yıl boyunca eşinizle düzgünce konuşun kimseye borç vermeisn ve siz peşinat biriktirin. Sonra kredi çekersiniz. Hem 1 milyon gerçekten çok fazla çünkü ev küçük. Belki daha iyi ama uygun bulursunuz.

Not: mesajımı hiç bir üyeye ithafen yazmadım. Genel olarak kk da gördüğüm maddi durumu iyi kadınları çekememe üZerine yazdım. Kimsenin nemalanmasına gerek yok.

Buram buram zeka kokan bu süper tespitinizi bölüyorum ama üyeler hakkında yorum yapmak , konu açmak yasak.

Teşekkür ederim canım cevabın için anlamıyorum ki kime ne yaptım da bu arkası gelmez "ha şöyle,dediğime gel,dürüst ol"temalı cevaplar yazılıyor.Hırsızlık,namussuzluk,yolsuzluk yapmıyoruz..Bu nefretin nedenini anlayamıyorum.

Buram buram zeka kokan bu süper tespitinizi bölüyorum ama üyeler hakkında yorum yapmak , konu açmak yasak.

O zaman bir üye olan benim zekamla ilgili yorum yapmayınız. Ya da yorumumu tam okuyunuz. Devamında konu sahibine yorum yapmışım değil mi
Ha bu arada bende sizin bu zeka kokan uyarınızı bölüyorum ama polemik amaçlı alıntı yapmak yasak.

Ben kıt kanaat geçiniyorum. Daha yeni mezunum ve o yüzden maaşım çoook çok değil. Evet bende istersim 1 milyonluk evde oturmak. Ama bu sana saldırma hakkını bana vermez ki... Var ki harcıyorsun.

Bence ev almadan önce senin eşinin savurganlığını çözmen gerek. Senden gizli mi borç veriyor?

Yok canım söylemiyor ama saklamıyor da.Bizim siteye bir güvenlik görevlisi işe başladı.Ev sahibi eve kefil istemiş.Eşim de ben kefil olurum deyip 2.500 tl borç vermiş.Ev sahibine de gidip çocukları zorlama onlar veremediği zaman kirayı gel benden al demiş.Güvenlik görevlisinin eşi bana teşekkür etmeye geldiğinde haberim oldu.Hiç tanımdaığımız insanlar,kiraları 1200 tl imiiş.Şimdi bize ne biz onların kirasına kefil oluyoruz,değil mi?

Hayır diyebilmesini öğrenmesi gerekiyor esinizin
Dedim ya tıpkı benim babam
Bunca kisye borc verir kefil olur evini acardi. Sonra biz ev yaparken o kefil olunan insanlar evin kapısını yapmamiz icin 1000 lira vermedi hem arkadaslari hem akrabalari
Babamin ayni is yerinde ki arkadaslarinin cifter evi yazligi arabasi bilmem nesi varken bizim tek evimiz var borcu yeni bitecek olan

Valla isterse çok zengin olsun size sormadan millete para vermesi kefil olmasi falan cok sinir bozucu. Insanin odu kopar bi gun bu adam bizi batiracak diye. Haklisiniz ve bunu cozmeniz lazim bence en basta. Bence o sevdiginiz evi satmayin. Kiraya verin. Isinize yakin ya ev alin ya kiraya verin. Kiracilarla da siz muhattap olun. Siz secin kiracinizi. Gerci ben 2000 tl lik kirali eve tasinan insanin kirasni vermeyecegini sanmiyorum. Ama yine de siz ilgilenin.

Merhaba , bende evimi satıp yeni ev almak istiyorum oğlum için. Daha 14 aylık ama bulunduğum sitede yeşil alan yok. Konu İle alakasız ama bana olduğun sitenin adını yazarmısın ? Özel Msj da yazabilirsin . Şimdiden teşekkürler

Konunuzu okudum, eğer 2. evin borcunu çok fazla zorlanmadan ödeyebilecekseniz kesinlikle oturduğunuz evi satmayın, araba, altın, döviz vb şeylerin satılmasında hiçbir sorun yok ama ev başkadır benim gözümde de, ileride yeniden almak istense aynısını aynı fiyatla almak mümkün olmuyor çünkü.

Ev sigorta gibidir, isteyince kenara para atılamıyor ama edinilmiş bir mülk Allah göstermesin, büyük bir sağlık sorunu vb durumlarda insanın eline geliyor ki ev dediğimiz mülk büyük sağlık sorunları gibi gerçekten çok çok zaruri durumlar hariç asla elden çıkarılmamalı.

İlk sayfada yazdıklarınıza istinaden ben size hak verdim şahsen, öyle bir savurgan eşte arkadaşımda vardı, icralık oldular, haciz üstüne haciz gelirdi, kefillikse zaten kusura bakılmasın ama paran bolsa kefil ol derler eskiler, kefil olan insanın gece uykuları kaçıyor, eşimde yıllar önce birine kefil olmuştu, adam ödemede zorluklar çıkarınca uykularımız kaçmıştı, başkasının borcunu ödemek zorunda kalmak bir yana yıllardır müşterisi olduğumuz banka o adam yüzünden bize telefon açınca utanıyorduk.

_______

Birde dipnot lütfen kimse birbiriyle tartışmasın rica ediyorum.

Son düzenleme:
Bence de oturdugunuz evi satmayin.Fakat ben baska bir konuya dikkat cekicem.Son yillarda türkiye`de emlak fiyatlari uctu.Biraz gündemi takip edenler son zamanlarda sadece emlak isine yatirim yapildigini biliyor.Acaba diyorum sabredip biraz da bekleseniz daha iyi olmaz mi?Bu balon elbette patliycak.Bos yere o kadar para ödemeyesiniz.Ispanya`da da emlak piyasasini önce sisirdiler.Sonra yapilan evler ellerinde kaldi.Türkiye`de genel olarak emlak piyasasi anormal yüksek.

ayyy masallah allah daha cok versin banada 400 binlik versin insallahhh

en cok korktugun 1 milyonluk evin aidatı kac paradır acaba 1000 tl vardır en az

ya allah askına yonetim site konu sahibesi ne dediki hemen engelliyosunuz sayfaları hepsini okuyun bastan sona 3 kisikibledi diye neden hemen engel kız ne yanlıs bisey söylemis nede haksız kendince haklı bunlar fesatlık yapıyolar

+1 tvlere bakın emlak reklamindan baska bir sey yok
Herkes ne is yapiyorsa bir bir birakip emlak işlerine yöneldi
Yakinda tas yemek zorunda kalacağız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…