Evimden Olmak İstemiyorum,Ne Yapmalıyım?

konunuzu okudum ve cook kucuk de olsa benzerlikler bulup esinize sinir oldum empati foreveryeni ev alirsaniz bu ev ya kiracinin elinde mahvolacak,yada o bu coreklenecekse sevdiginiz evinizde kalip,yolu cekin birikim yapmaya devam edin,cunku ben o kadar emek verip aldigim sevdigim,bir gun geri tasinmayi dusundugum evde kimseyi oturtmazdim.eger size dogru geliyorsa esinizden habersiz yapin birseyler(milletin yemesindense gizlice biriktirmek daha iyi bence) yada esiniz sozunun arkasinda durabiliyorsa kendinize uyan sartlarinizi one surun o sekilde hareket edin

kusura bakma ben olsam kiyameti koparir maas kartina el koyardim

Savurganlık iyi bişey değil tabiki ama eşinizin etrafına yardım etmesi çok güzel bişey, sizi mağdur etmeden en güzel evlerde en iyi imkanlarda oturtuyor zaten, sizden kısıp başkasına yardım etmiyor. Böyle insanlara Allah daha çok verir. Pintilik eden milleti enayi yerine koyan insanlardan olmasındansa böyle olması saygı duyulası. O güvenlik görevlisinden alacağınız duanın sizi nasıl belalardan koruyacağını keşke görebilseydik. .

Evinizi satmadan 2. bir ev düşünebilirsiniz ama bence 2+1 ev için 1 milyon çok fazla Yeri süperde olsa değerlenecek de olsa o kadar para vermek içimi acıtırdı bilemiyorum. Bence o siteden ev kiralayıp bi süre denedikten sonra almaya karar verebilirsiniz. Çünkü şuanki geniş evinizden hem de çocuk olduktan sonra küçük yere giderseniz çok zorlanırsınız. Ev meselesi bi şekilde rafa kaldırılırsa da eşinize çocuğunuz için hesap açmak istediğinizi söyleyin ve durumunuza göre oraya her ay düzenli ödemeler yapın. mesela 20 bin geliriniz varsa kira falan ödemediğinizi düşünürsek 2 binden 4-5 bine kadar bir miktar belirleyip hesaba atabilirsiniz. Siz de elinizden geldiğince biriktiriyosunuz zaten. Ama eşinizi bu konu da çok kısıtlamayın. Kefalet konusunda da ciddi meblağlar konusunda kefil olmasın ama yaptığı yardımlara engel olmayın.

Bence şu sıralar nakitte kalmak çok daha mantıklı. Ev işini erteleyin. Eşinizden aldığınız meblağı arttırıp para biriktirmeye devam edin. Ekonomimiz stabil hale gelirse ev işini düşünürsünüz. Evin değeri artıyor gibi bir algı var herkeste dolar olarak bakıldığında ev fiyatları öyle uçmuş değil sadece Türk Lirası değer kaybediyor. Yol çok yoruyor derseniz evinizi düzgün bulduğunuz birine kiraya verip, yakın fiyatlarda bir kiralık eve çıkın bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…