Yurtdışında iş bulamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evin odasini kiralamak mi? Ya gece uyanip sizi keserse:)
Villa milla hayallarini birakin, yuksekten ucmayin da kendinize ait ev olayini halledin önce bi.

Bekar olsaniz neyse de evli barkli evin odasini kiralamak nedir yav cok sinir bozucu.

Iki iste calisiyor da yine de var olamıyor musunuz yani? Siz de is bulsaniz bi odayi daha kiralicaniz demek.

2 işte çalışıp evin odalarını kiraya vermek durumundaysanız niye yurt dışına gittiniz. TR de de bu şartlarda iyi kötü geçinirdiniz.
Arkadaşlar lütfen Türkiye mantığıyla düşünmeyin burda evin odasını kiraya vermek çalışan insanların yurtlarda kalması vs normal karşılanıyor. Biz şartlardan dolayı kiraya vermedik durumumuz gayet iyi çok şükür eşimin 2-3 aylık maaşıyla araba alacak seviyedeyiz. Sebebini açıkladım yukarda.

Yabancı diliniz varmi? Mesleğiniz varmi?

Varsa hotel veya hava limanında iş imkanı kollayin.
Ben senede bir dubai veya ras al khaimaha tatil amaçlı gidiyorum.
İş bulamamanizi garipsedim. Adamlar yurtdişindan işçi alıyorlar.

Arkadaşlar lütfen Türkiye mantığıyla düşünmeyin burda evin odasını kiraya vermek çalışan insanların yurtlarda kalması vs normal karşılanıyor. Biz şartlardan dolayı kiraya vermedik durumumuz gayet iyi çok şükür eşimin 2-3 aylık maaşıyla araba alacak seviyedeyiz. Sebebini açıkladım yukarda.
Yav ben turkiyede yasamiyom ki turkiye mantigi ile dusuneyim, bana sacma geldi, yasadiginiz yerde bu yaygin diye yapmanıza gerek yok? Durumunuz da iyi ise, afedersiniz de deli mi dürtüyor? 🤣

Çocuk düşüncem evi kiraya vermeden önceydi aslında kira olayı olmadan da yetiyoruz ama kiradan gelen parayı ben aldığım ve odayı da kullanmadığım için verdim. En azından birikim olması amacıyla gelen kişilerle de arkadaşlık kurabilirim düşüncesiyle, istediğim zaman boşaltma kararı alabilirim. Evin düzeni değişik aslında aynı evde gibi değiliz sadece giriş ve mutfak kısmı ortak onun dışında kimse kimseyi görmüyor.
Sorun eşimin az kazanması değil aylık 300.000 (buranın birimiyle 30.000) kazancı var. Ben kendi ekonomik özgürlüğümü istiyorum. Arkadaş sahibi olmak istiyorum. Eşim olmadan da aktivite yapabilmek istiyorum. Birikim yapabilmek istiyorum. Kısacası kişisel alan istiyorum.
Şartlarından memnun olmadığın ve villalarda yaşama hayali kurduğun için böyle anlaşılıyor. Eşinin çalışacağın işe engel olması ki sebep çok mantıklı değil, senin çalışmanı istemediği için olabilir.
Kitap kulüpleri, spor kulüpleri, resim sanat kursları vs. Takıl çevre edin. İş olanakları da artar.

Çok mu aciz durumdasınız yav ne demek hiç tanımadığın üç kişiyle aynı evde yaşamak, kiraya vermek? Madem eşinizin maaşı yüksek, kendi evinizde mahrem alanınızda rahat rahat yaşayın. Ne gerek var ki buna? Orası Avrupa değil sonuçta. Türk kültürünün gözünü seveyim. Adama bak, normal buluyor bunu bir de. Kınayan kınasın beni. Yaşadığınız hayat, hayat değil bunu bilin.

Baktım o sayfaya facebook aktif kullanmıyorum instagram sayfasında da o tarz paylaşımlar olmuyor. Eski facebookumu aktifleştirdim ama gruba girebilmek için fake gibi gözükmemesi gerekiyormuş. Baktım yani onun haricinde burda yaşayanların olduğu bir whatsapp grubuna girdim ama fazla konuşma olmuyor sadece cv atanlar vs.
Evet fake gibi olanları almıyorlar..

BAE devleti kafanıza silah dayıyor o zaman evinize kiracı alın diye. 😐

Maddi durumunuz iyiymis ve yurt dışındasnz arkadaszlktan kimse ölmez emin olun yani anlatgnz şartlarda sıkılmak biraz simariklik gbi

Maddi durumunuz iyiymis ve yurt dışındasnz arkadaszlktan kimse ölmez emin olun yani anlatgnz şartlarda sıkılmak biraz simariklik gbi
Olaya öyle bakmayın. Gurbette aile yok arkadaş yok komşu yok iş güç yok. Akşama kadar eş beklediğinizi düşünün. Altın kafesteki kuşa benzetiyorum bu durumu ben.

Yav ben turkiyede yasamiyom ki turkiye mantigi ile dusuneyim, bana sacma geldi, yasadiginiz yerde bu yaygin diye yapmanıza gerek yok? Durumunuz da iyi ise, afedersiniz de deli mi dürtüyor? 🤣
Şu anda çocuğumuz yok ve böyle bir gelir elde edebilecekken değerlendirmek istedik özellikle benim için birikim olması önemliydi. Gelen paranın tamamını ben alıyorum. Kira için aylık 60bin veriyoruz odayı kiraya verince gider yarıya düşüyor. Anlamanızı beklemiyorum sadece negatif yorum yapmayın yeter.

Yabancı diliniz varmi? Mesleğiniz varmi?

Varsa hotel veya hava limanında iş imkanı kollayin.
Ben senede bir dubai veya ras al khaimaha tatil amaçlı gidiyorum.
İş bulamamanizi garipsedim. Adamlar yurtdişindan işçi alıyorlar.
Var ingilizcem üst seviye ve mimarım bilmiyorum neden sanırım burda diğer milletler daha ucuza çalışıyor onları tercih ediyorlar

Ya daaaa kiracidan aldiklari paraylan villa alacaklar
Sonra o villaninda tum odalarını kiralayip malikane yaptiracaklar
Daha 3+1 evde oturamıyorlar. Villa da açmış kollarını bekliyordu ahsjsj. Kalanların cinsiyetlerini sormaya korkuyorum. Bence fark etmez, iki türlü de saçma ama erkek dese adamın zihniyetinden şüphe ederim. Ortadoğulular bizden genişmiş. 😁

Var ingilizcem üst seviye ve mimarım bilmiyorum neden sanırım burda diğer milletler daha ucuza çalışıyor onları tercih ediyorlar

Olabilir.
Bir yerden başlamanız gerek. Armut piş ağzıma düş olmuyor.
Yurtdişinda hiç olmuyor. Gerekirse az kazanin.
Dubai gibi bir yerde iş bulamıyorsanız sorunu galiba biraz kendinizde aramaniz gerek.

Mutsuz olmaniz cok normal. Gecim sıkıntısı, evi paylasmak zorunda kalmak, esinizin gecinebilmek icin 2 iste calismasi dolayisiyla paylasiminizin olmamasi, tanidiginiz kimsenin olmamasi vs vs.

Ilk defa yurtdisinda yasayan birine Türkiyeye dönün diyecegim. Mimarmissiniz, is bulursunuz. Esinizde belliki caliskan bir adam oda burada is bulabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X