Evi olmadığı için ailem vermiyor

Ablacim sana birsey diyeyim bak bu genel olarak kadinlarimizin salakligidir.

Ayni senin dunden beri yaptigin gibi bizler sevgimizi boyle can hiraş savunuruz, asla vazgecmeyiz, korur kollariz ama sana aci bir gercekten bahsedeyim, erkekler boyle degil, erkek arkadasina arkadaslari senin hakkinda birkac kotu soz soylese ya da senden biraz daha guzel birini ayarlasalar ya da evlendikten sonra anasi sana burun kivirmaya baslarsa vs vs. ertesi gun iliskinizin selasini okursun.

Bu kadar canhiraş savunma kimseyi, sonra yari yolda birakildim, duygularimla oynandi diye aglarsin cevrendekilerde "biz demistik" der keser atarlar konuyu, kendinden baskasina asla yuzde yuz guvenme.

Ve sakin ola, aşkindan gebersende asla bir erkege kacma.
Anladım teşekkür ederim

Ailem çocuğu ve ailesini araştırdı ve kendileri de konuşup tanıdı aileyi beğendi sevdi çocukla bire bir hiç konuşmadı ama çevresinden araştırdığı kadarıyla onuda çok övdüler ama ailem anlaşamayacağımızı düşünüyor ve evi önümüze koydular
🤦🤦 Zaten benim kardeşimin sevgilisinin ailesinde de bi sorun yok. Çocukta bence var ama ilk bakışta iyi biri gibi görünüyor kardeşime değer veriyor. Ama kısıtlayıcı, ağzı bozuk ve tersi kötü bi çocuk. Kardeşim tepki gösteriyor ama nereye kadar? Annemler daha bu konuyu bilmiyorlar bilseler zaten asla msüaade etmezler. Kalabalık bi aile benim krdeşime göre değil. Kendini ezdirir o. Yıllarca kan kusup kızılcık şerbeti içtim der anlıyor musun? Ve yorumlarınla bence sende öyle birisin. Madursun hep hep madursun. Bak çok büyük değilim 26 yaşındayım. 22 yaşında evlendim. Bana izin veren ailem kardeşime neden vermiyor? Çnükü benim eşimin ailesine beni ezdirmeyeceğini ona kalmadan ben tepki koyacağımı, kimseye eyvallah etmeyeceğini şu an yapmıyor olsam bile bi mesleğim olduğunu biliyorlar. (Benimkide deli cesareti bu arada tavsiye etmem. Az büyyünce görüyorsun.) Bu arada bende hem çalışıp hem açıköğretim okudum. Dönem uzattım ama yine de bitirdim. Ve açıköğretim okuyup çalışan çok arkadaşım var benim. Kuzenim özel eğitim öğretmeni. İşten 7de çıkıyor. Ve çok ağır bi meslek bilen bilir. Ona rağmen 4 yıllıkta bi bölüm daha okudu açıktan hemde dönem bile atlamadan. Derdi hastanede falanda çalışabilmek adına alan genişletebilmek. Yoksa mis gibi çok değerli bi mesleği var, tecrübesi ve nere gitse peşinden gelen velileri var. Mecbur değil ama yapıyor. Daha iyisi için. Üstelik ailesi de öyle rahat insanlar değiller benimkinden de sıkılar. Ya ne diyim ailenin sıkı olması hayatını kurtaramayacağın anlamına gelmez. Bu senin cesaretinle alakalı. Ya yaparsın ya yapmazsın. Yapamaz olmayı sen kabullenmişsin zaten. Bende arkadaşımda kalmadım, değil arkadaşım akrabaya müsade gösterilmezdi. Giriş çıkış saatim belliydi. Okula gidip gelirkn babam götürüp getirir beni peşine adam taktım diye korkuturdu. Yıllarca arkamdan biri geliyor diye panikledim ben. Yine de bunlar beni daha dik başlı, daha özgür olmak için çalışmaya itti. Pısıp kladabilirdim. Tercih sana kalmış ya önünde bi seçim var ya aileni bir şekilde ikna eder şu ankinden daha beter bi hayatın olur, ya da beklemeyi seçersin muhtwmelen bu aorunlar yüzünden ayrılırsın ve azcık kendi başına olmaya çalışırsın.

Demek ki yorum yapmayı bilmiyorsunuz sıkıntı karşı tarafta demek yerine acaba bende mi diye kendinizi sorgulasanız ve üslubunuzu düzeltseniz daha iyi olur aslında insanlar fikir almak için buraya geliyorlar hakaret işitmek için değil ve buna hakkınızda yok zaten

Nerede kime ne yazacagimi bilecek bilinc duzeyinde ve egitime sahibim. Kimseye hakaret etmem ama senin gibilerin cevabini verirsem banlanirim. Ne gerek var dimi?

Biz beklemeyi göze aldık ama annem görüşmemize de izin vermiyor artık görüşmeyin ama bekleyin nasıl olacak
Ay ne diyelim bilmiyorum ki. Kaçmak çözüm değil..Gerçek olan tek şey bu. Aşk meşk bir yere kadar. Arkanızda çalacak kapınız kalmayacak..Karşı tarafin ailesi çok kalabalık, siz kaçınca bi nevi sahipsiz/ailesiz kalacaksınız. Ailenizin böyle zorladığı insanlar gün gelir öclerini sizden alırlar, kaçarsanız çok pişman olursunuz gibime geliyor..

He sen cok dogrusun, biz anlamıyoruz anlattıklarıni o yüzden kendimizi duzeltecez , kaç evlen bu kekoyla, aileni de çok üzme diycez, sorunlar çözülecek yani😂
Öyle birşey dediğimi hatırlamıyorum öyle bir amacım olsa dünden beri laf anlatmak yerine yapardım yapacağımı

Ne yapmamı önerirsiniz peki ayrılmamı mı :)
Kaçmanı öneririm zira başka laftan anlayacağın yok gibi!!..Yani aklın yolu bir, burda tecrübesi, yaşı olan insanlar da laf anlatıyor. Ama siz tutturmuşsunuz kaçayım mı, ayrılayım mi...Başka çözümü yok ki bunun. Söyleyin ailenize "kaçarak evlenmek istemiyorum, rıza verin" deyin madem. Aklıma da başka bir çözüm gelmiyor zira çok ayaklı bir çözümü yok sanki..Kaçmak doğru yol değil..

Kaçmanı öneririm zira başka laftan anlayacağın yok gibi!!..Yani aklın yolu bir, burda tecrübesi, yaşı olan insanlar da laf anlatıyor. Ama siz tutturmuşsunuz kaçayım mı, ayrılayım mi...Başka çözümü yok ki bunun. Söyleyin ailenize "kaçarak evlenmek istemiyorum, rıza verin" deyin madem. Aklıma da başka bir çözüm gelmiyor zira çok ayaklı bir çözümü yok sanki..Kaçmak doğru yol değil..
Bu şekilde konuşursam inada biner bu sefer hiç vermezler

Sizin de mesleğiniz yok ! Aileniz neden size ev almıyor siz evlat değil misiniz ? Ben anlamıyorum sevgiliniz evlat siz değil misiniz ! Aileniz de destek olsun ortak ev alınsın ,erkek çocukları varsa aileniz ev alacak muhtemelen! Yani benden ev isteyen dünüre ben sorarım sen neden destek olmuyorsun diye !

Sizin de mesleğiniz yok ! Aileniz neden size ev almıyor siz evlat değil misiniz ? Ben anlamıyorum sevgiliniz evlat siz değil misiniz ! Aileniz de destek olsun ortak ev alınsın ,erkek çocukları varsa aileniz ev alacak muhtemelen! Yani benden ev isteyen dünüre ben sorarım sen neden destek olmuyorsun diye !
Onlar daha sormadı sorsalardı şuan işler daha kötü olurdu zaten hep ılımlı olmalarına rağmen bu raddeye geldi

Bırak evlenirken destek olup ev almayı kendi ailesi de karşı taraf da kızlarına miras bile vermiyor ve konu sahibi bunu çok normal karşılıyor.

Bırak evlenirken kıza ev almayı kendi ailesi de karşı taraf da kızlarına miras bile vermiyor ve konu sahibi bunu çok normal karşılıyor.
Ben bu normal demedim bunun çok yanlış olduğunu da defalarca dile getirdim sadece bizim oralarda çoğu insan bunu sorun olarak görmüyor dedim ben değil çoğu insan

Ben bu normal demedim bunun çok yanlış olduğunu da defalarca dile getirdim sadece bizim oralarda çoğu insan bunu sorun olarak görmüyor dedim ben değil çoğu insan
Kız tarafı benden ev istese ben de onlardan isterim ama hadi bunu geçtim 10 çocuklu bir aile ve keseleri bir hiç mi daralmayacaksınız hiç mi sıkılmayacaksınız ya yeri geliyor kendime tahammülüm kalmıyor benim bu işin bayramı seyranı var o kadar kişi bir arada bir de evin gelini olacaksınız hizmeti siz yapacaksınız kızların yerinde olsam gelir yer içer giderim gelinlerden de hizmet beklerim madem bütün malları siz alacaksınız yaşlanınca da anne babaya siz bakacaksınız .
Ayrıca para size verilirken hoşunuza gider ama sıra diğer kardeşlere geldiğinde zorunuza gidecek

Kız tarafı benden ev istese ben de onlardan isterim ama hadi bunu geçtim 10 çocuklu bir aile ve keseleri bir hiç mi daralmayacaksınız hiç mi sıkılmayacaksınız ya yeri geliyor kendime tahammülüm kalmıyor benim bu işin bayramı seyranı var o kadar kişi bir arada bir de evin gelini olacaksınız hizmeti siz yapacaksınız kızların yerinde olsam gelir yer içer giderim gelinlerden de hizmet beklerim madem bütün malları siz alacaksınız yaşlanınca da anne babaya siz bakacaksınız .
Ayrıca para size verilirken hoşunuza gider ama sıra diğer kardeşlere geldiğinde zorunuza gidecek
Sevgilim bize ev alındıktan sonra bizde 2 kardeşime evlenmeleri için biraz destek vericez dedi bende tabi vereceksin olması gereken bu dedim

Sevgilim bize ev alındıktan sonra bizde 2 kardeşime evlenmeleri için biraz destek vericez dedi bende tabi vereceksin olması gereken bu dedim
Çok güzel söylemişsiniz valla tebrik ederim.
Peki kayınvalide kayınpeder yaşlanınca da biz bakarız tabi olması gereken bu dediniz mi?

X