Evi olmadığı için ailem vermiyor

Veya adam para göz milletten alıyor karısıda getirsinde nerden gelirse gelsin diye sesini çıkarmıyordur
Onun karısı nasıl biliyor musun? Aile müdahil mi mesela evliliklerine? Benim amcam öyleydi, bizim aramızda maddi bi alışveriş olmadı, iyi ki olmamış. Adamın kendi fikri hiç yoktu, kurmalı bebek gibi karısı kaynanası kurup kurup atardı öne, bizimkiler de geldi kukla diye dalga geçerdi. Bi de maddi bağ olsa delirir çıldırırdık heral.

Veya adam para göz milletten alıyor karısıda getirsinde nerden gelirse gelsin diye sesini çıkarmıyordur
Onlar senden bin kat daha mutlu olacaklar. Kadın işini biliyor, adam da karısını ezdirmiyor. Seninki de adam olup alsın parasını da görelim. Pısıp oturacak. Babasının lafından çıkmaz, sevgilisini böyle zorda bırakır.

Onun karısı nasıl biliyor musun? Aile müdahil mi mesela evliliklerine? Benim amcam öyleydi, bizim aramızda maddi bi alışveriş olmadı, iyi ki olmamış. Adamın kendi fikri hiç yoktu, kurmalı bebek gibi karısı kaynanası kurup kurup atardı öne, bizimkiler de geldi kukla diye dalga geçerdi. Bi de maddi bağ olsa delirir çıldırırdık heral.
Ailesi karışmıyor kimseye kaynanam gezmekten eve zor geliyor zaten o yüzden gelinlere karışmaya fırsatı olmuyor görmüyor çünkü 😂

Kimseye gömüp kimseyi de ilahlaştırmanıza gerek yoktu aslında ne beni tanıyorsunuz ne sevgilimi ne ailemi neden yaşadıklarımızı bunlara rağmen bu şekilde yorum yapacağınıza ki isteğimin kaçmak olmadığını defalarca belirttim o seçeneği değerlendirmemek için buraya başvurduğumu söyledim ama ona rağmen bu yorumlarınız inşallah benim yaşadıklarımı bir gün kızınız da yaşamaz o zaman belki onada böyle acımasızca yorum yapabilirsiniz

Kizim olursa ve bu kadar vizyonsuz olursa oturup kendimi sorgularim. Ha ben acimasiz yorum yazmadim gercek dusuncelerimi yazsam aglardin herhalde. Gayet kibarca yazdim oysa ama sizin gibilere alistim artik. Mutluluklar 🥰

Ya yazmıyıcaktım 19. Sayfada bıraktım okumayı. Dayanamadım. 22 yaşında bi kardeşim var bi de sevgilisi. Bambaşka bi aile yapısı, baba ve abiyle yapılan ortak bi iş, 2 kardeş ama sülalesi çok kalabalık gelen giden bitmez, bence çocuğunda çok fazla kırmızı bayrağı var. Ama kardeşim inatla dinlemiyor. Yapmayacağını bildiği bi işe girişin güya tanıştırmak istiyor. Ama ya kuyruğunu kıstırıp geri dönecek y da aynı burdaki kadınlar gibi olup derdini burda anlatıp ağlanıp tekrar aynı eziyeti yşayacak. Yani o kadar çok kardeşimi gördüm ki bu konuda ona sinirlenmiş kadar sinirlendim. Kör müsünüz, kara sevdalı aşık mısınız yoksa beyin hücrelerinize bi şeyler mi oldu anlamıyorum. Yahu 25 yaşında gencecik kızsın. 10 kardeşli, 9 eltili bi aile. Bi de bunun dıdısının dıdıları var. 14 yaşından beri çalışıyosun mesela ev işiyle ne kadar haşır neşirsin? Annen madem okutmadılar ev işinde eğitti mi seni? Ya ne bileyim. O kadar oluru olmayacak madde var ki hbgi birinden bahsedeyim bilmiyorum. Ailenin onayı olmadan adım atma, annenle bbaanne nazikçe konuş. Tek dertleri ev miymiş? Eminim içlerine dinmeyen başka şeyler vardır. Anlamaya çalışıyorum çıklayın de. Annem bana eşimle tanışmadan önce ben tanışır araştırırım içime sinmeyen kötü bi şey hissedersem ayrılıck mısın dedi. Gerçek bi sebep sunarsan evet ma ben çok eminim önünüze getirdiğim kişiden dedim. Öyle de oldu bence benden çok seviyor damadını annem 😅 ailenizle bugün tanışmadınız nasıl biri olduklarını biliyorsunuz sevgilinizle 4 senedir birliktesiniz ve eminim bi miktar tanıyosunuzdur. Ya hiç zor değildir kabul edip etmeyeceklerini anlamak. Ne biliyim. Nolur gözünü aç ya. Çok fazla kırmızı bayrak anlatıyorsun. Kaçmakla bu iş çözülmez.

Araştırdılar aileyi aile namazında niyazında herkes tarafından seviliyor kimse tek kötü söz söylemedi onlar için ve kendileri de gördüler efendi insanlar bu yüzden beğendiler
Abisi kardeşlerinin parasını gasp ediyor, kavgalilar konuşmuyorlar, kocası hasta yatalakken KV gezmekten eve uğramıyor, kızlara miras verilmiyor...Sırf dışardan azıcık bakınca bile tövbe estağfurullah çektiren bu aileyi sizinkilerden başkası da sevmez beğenmez zaten....

Son düzenleme:
Ya yazmıyıcaktım 19. Sayfada bıraktım okumayı. Dayanamadım. 22 yaşında bi kardeşim var bi de sevgilisi. Bambaşka bi aile yapısı, baba ve abiyle yapılan ortak bi iş, 2 kardeş ama sülalesi çok kalabalık gelen giden bitmez, bence çocuğunda çok fazla kırmızı bayrağı var. Ama kardeşim inatla dinlemiyor. Yapmayacağını bildiği bi işe girişin güya tanıştırmak istiyor. Ama ya kuyruğunu kıstırıp geri dönecek y da aynı burdaki kadınlar gibi olup derdini burda anlatıp ağlanıp tekrar aynı eziyeti yşayacak. Yani o kadar çok kardeşimi gördüm ki bu konuda ona sinirlenmiş kadar sinirlendim. Kör müsünüz, kara sevdalı aşık mısınız yoksa beyin hücrelerinize bi şeyler mi oldu anlamıyorum. Yahu 25 yaşında gencecik kızsın. 10 kardeşli, 9 eltili bi aile. Bi de bunun dıdısının dıdıları var. 14 yaşından beri çalışıyosun mesela ev işiyle ne kadar haşır neşirsin? Annen madem okutmadılar ev işinde eğitti mi seni? Ya ne bileyim. O kadar oluru olmayacak madde var ki hbgi birinden bahsedeyim bilmiyorum. Ailenin onayı olmadan adım atma, annenle bbaanne nazikçe konuş. Tek dertleri ev miymiş? Eminim içlerine dinmeyen başka şeyler vardır. Anlamaya çalışıyorum çıklayın de. Annem bana eşimle tanışmadan önce ben tanışır araştırırım içime sinmeyen kötü bi şey hissedersem ayrılıck mısın dedi. Gerçek bi sebep sunarsan evet ma ben çok eminim önünüze getirdiğim kişiden dedim. Öyle de oldu bence benden çok seviyor damadını annem 😅 ailenizle bugün tanışmadınız nasıl biri olduklarını biliyorsunuz sevgilinizle 4 senedir birliktesiniz ve eminim bi miktar tanıyosunuzdur. Ya hiç zor değildir kabul edip etmeyeceklerini anlamak. Ne biliyim. Nolur gözünü aç ya. Çok fazla kırmızı bayrak anlatıyorsun. Kaçmakla bu iş çözülmez.
Ailem çocuğu ve ailesini araştırdı ve kendileri de konuşup tanıdı aileyi beğendi sevdi çocukla bire bir hiç konuşmadı ama çevresinden araştırdığı kadarıyla onuda çok övdüler ama ailem anlaşamayacağımızı düşünüyor ve evi önümüze koydular

Abisi kardeşlerinin parasını gasp ediyor, kocası hasta yatarken KV gezmekten eve uğramıyor, kızlara miras verilmiyor...Sırf dışardan bakınca bile tövbe estağfurullah çektiren bu aileyi sizinkilerden başkası da sevmez beğenmez zaten....
Bu yoruma ne demeliyim bilemedim o yüzden yorumsuz bırakıyorum

Ailem çocuğu ve ailesini araştırdı ve kendileri de konuşup tanıdı aileyi beğendi sevdi çocukla bire bir hiç konuşmadı ama çevresinden araştırdığı kadarıyla onuda çok övdüler ama ailem anlaşamayacağımızı düşünüyor ve evi önümüze koydular
Neyini övmüşler kız bunların😂 Belli ki başımıza bela olmasınlar diye he he iyidir deyip geçmiş sordukları insanlar ...Senin ailen bı tuhaf bacım, aklı başında hangi aile bunları beğenir över allahaskina? Palu ailesi gelip istese , ev -altın varsa verecekler seni demek ki...

Son düzenleme:
Neyini övmüşler kız bunların😂 Belli ki başımıza bela olmasınlar diye he he iyidir deyip geçmiş sordukları insanlar ...Senin ailen bı tuhaf bacım, aklı başında hangi aile bunları beğenir över allahaskina?
Bazı şeyler ne kadar tuhaf ve yanlış olsa da maalesef ki bizim taraflarda bunlar normal şeyler o yüzden olabilir

Abisi kardeşlerinin parasını gasp ediyor, kocası hasta yatarken KV gezmekten eve uğramıyor, kızlara miras verilmiyor...Sırf dışardan bakınca bile tövbe estağfurullah çektiren bu aileyi sizinkilerden başkası da sevmez beğenmez zaten....
Ay amcamın kaynanası var, kocasını bırakıp bırakıp gidiyodu kızının peşinden, bir kızı bir oğlu var zaten. Geline kocasını da köydeki işleri de yıkıp fik fik geziyodu. Şimdi napıyo çok bilmiyorum. En son babannem gittiğinde kızım kaynana bakacak diye g.tü yana yana yine koşmuş gitmiş sımsıkı oturmuş karşısına. Ahahahah.

Ay amcamın kaynanası var, kocasını bırakıp bırakıp gidiyodu kızının peşinden, bir kızı bir oğlu var zaten. Geline kocasını da köydeki işleri de yıkıp fik fik geziyodu. Şimdi napıyo çok bilmiyorum. En son babannem gittiğinde kızım kaynana bakacak diye g.tü yana yana yine koşmuş gitmiş sımsıkı oturmuş karşısına. Ahahahah.
Az kardeş olunca da çok değişmiyormuş demek ki çok kardeş veya az kardeş olmasından çok kişilik daha önemli sanki

Benimki şuan ellerindeki 250 bin tlyle araba aldıracak onun borcunu ödesinler parayı boşa harcamasınlar borç olunca oturuyorlar diyo marttan sonra da arabayı da satıp ev alıcaz 😂
Tamam işte martta evi alır onlar diğer ödedikleri yer bitince borç harç yaparlar sen marta kadar bi dur, bu çocuk asker olsa beklemeyecek miydin öyle düşün görüşmemeye çok takılma sevgilinide böyle söyle beklesin zaten pısırık bi şey belli bari sen pıstır. Ailenede bu sürede zıt gitme işede girme çünkü parana göz dikiyolar açıktan oku 2yıllık en azından kolunda kimsenin senden alamayacağı sen vazgeçmedikce senden asla vazgeçmeyecek tek şeyin olur,”mesleğin”.

Senin versiyonunda birkac kisi var genelde beni konularindan engellerler. Engelleyebilirsin. Sana ne anlatilsa anlayabilecegin kadarini anlayacaksin.
Demek ki yorum yapmayı bilmiyorsunuz sıkıntı karşı tarafta demek yerine acaba bende mi diye kendinizi sorgulasanız ve üslubunuzu düzeltseniz daha iyi olur aslında insanlar fikir almak için buraya geliyorlar hakaret işitmek için değil ve buna hakkınızda yok zaten

Bazı şeyler ne kadar tuhaf ve yanlış olsa da maalesef ki bizim taraflarda bunlar normal şeyler o yüzden olabilir
Ablacim sana birsey diyeyim bak bu genel olarak kadinlarimizin salakligidir.

Ayni senin dunden beri yaptigin gibi bizler sevgimizi boyle can hiraş savunuruz, asla vazgecmeyiz, korur kollariz ama sana aci bir gercekten bahsedeyim, erkekler boyle degil, erkek arkadasina arkadaslari senin hakkinda birkac kotu soz soylese ya da senden biraz daha guzel birini ayarlasalar ya da evlendikten sonra anasi sana burun kivirmaya baslarsa vs vs. ertesi gun iliskinizin selasini okursun.

Bu kadar canhiraş savunma kimseyi, sonra yari yolda birakildim, duygularimla oynandi diye aglarsin cevrendekilerde "biz demistik" der keser atarlar konuyu, kendinden baskasina asla yuzde yuz guvenme.

Ve sakin ola, aşkindan gebersende asla bir erkege kacma.

X