Evi olmadığı için ailem vermiyor

Peki ne yapmamı önerirsiniz önerilere açık biriyim
Kaç kız sen ,kocadan daha önemli ne var hayatta😄 oh mis gibi 10 kardeş eşleri çocukları hepsi bir, kese bir, tüm özel zamanlarda götle don gibi yaşar gidersiniz. Mesleğin yok 3-4 tane çocuk doğurursun ailende istemez seni kaçarsan,kırar dizini çocuk bakarsın kocan ve aile ne derse o olur. Her kadında bu hayatı güçlü tarafından yaşayacak değil, 50 sene önce çilekeş kadınlarımızın şanınıda birileri yürütmeli

Sen o sülalede çocuksun. Bi de gelinlere soracaksın. Ben de sülalem sevgi kelebeği sanıyodum 25 ime kadar.
Boşuna devam ediyorsun. Şuna anlatsan daha çok işe yarar. 😂
1728155946238.jpeg

Tabiki aynı evde olundu mu çok zor benim annemde çok zorluk çekmiş ama herkes kendi evinde olduğu için şuan bir problem olmuyor bizde ayrı eve çıkmak istiyoruz
Canım sen hala o aile apartmanında ev varken kendi evine çıkmayı hayal edebiliyorsan şirinlere de inanıyosundur.

Kaç kız sen ,kocadan daha önemli ne var hayatta😄 oh mis gibi 10 kardeş eşleri çocukları hepsi bir, kese bir, tüm özel zamanlarda götle don gibi yaşar gidersiniz. Mesleğin yok 3-4 tane çocuk doğurursun ailende istemez seni kaçarsan,kırar dizini çocuk bakarsın kocan ve aile ne derse o olur. Her kadında bu hayatı güçlü tarafından yaşayacak değil, 50 sene önce çilekeş kadınlarımızın şanınıda birileri yürütmeli
Dalga seviyesine ulaşmış mmm ama benim durumum dalga geçilecek bir durum değil çaresiz kaldığım için bana yol gösterebilecek ablalar kardeşler olur belki diye buraya yazmak istedim beni anlayıpta bana yol gösterecek biri çıkar diye sanırım yanlış düşünmüşüm

Sevdiğim insanın içkisi kumarı sigarası hiçbir kötü alışkanlığı yok ailem çocuğu ve ailesini araştırdı kimse onlar hakkında kötü yorum yapmadı herkes tarafından sevilen saygı duyulan insanlarlar çocukta dahil ailem ailesiyle tanıştı aileyi de beğendi ama çocuğun evi olmadığı için ailem vermiyor ne yaptıysak ikna olmuyorlar ev olmadan olmaz diyorlar başka birşey demiyorlar ailesi de alıcaz ama şuan hem ev alıp hem düğün yapacak durumumuz yok kendi aile apartmanları var oturdukları yer 7 odalı evi ikiye bölelim siz diğer tarafa geçin dediler ailem istemedi kiraya çıkın kiranızı biz ödeyeceğiz dediler ailem kabul etmedi yüzük takalım adını koyalım en azından ev alınca düğün yaparız dediler ona da yanaşmıyor aile ne yaptıysak olmadı birbirimizi çok seviyoruz en son çare kaçacağız her ne kadar bunu istemesekte mecburuz sizce hata ailemde mi bizde mi
Bence aileniz sizi korumaya calisiyor.
Ne demek 7 odali ev yarisinda siz oturun, basbaya ayni evde oturalim diyorlar.
Damat ve ailesi ilk baştan böyle bir teklifle gelince aileniz rest çekmiş gibi görünüyor.
Eğer şimdi ev almazlarsa biliyorlar ki ayri eve hiç çıkılmayacak yada önce kiraya çıkılacak ama ödeyemiyoruz deyip yine aile evine dönülecek.

Maaşınla sana takacağimız bileziği yapacağız dediler ve ev ve diğer bütün masrafları erkek tarafı karşılaması lazımmış
Evlenecekseniz herşey ortak olur evin yarı esyasini siz yarı esyasini karşı taraf alır,nisan-kinayi siz düğünü karşı taraf yapar ailenizde çok tuhaf herşey tek kişiye yıkılır mi .

Bence aileniz sizi korumaya calisiyor.
Ne demek 7 odali ev yarisinda siz oturun, basbaya ayni evde oturalim diyorlar.
Damat ve ailesi ilk baştan böyle bir teklifle gelince aileniz rest çekmiş gibi görünüyor.
Eğer şimdi ev almazlarsa biliyorlar ki ayri eve hiç çıkılmayacak yada önce kiraya çıkılacak ama ödeyemiyoruz deyip yine aile evine dönülecek.
Ailem beni korumaya çalışıyor olabilir biz beklemeye de razıydık ama annem görüşmemize de izin vermiyor artık

Evlenecekseniz herşey ortak olur evin yarı esyasini siz yarı esyasini karşı taraf alır,nisan-kinayi siz düğünü karşı taraf yapar ailenizde çok tuhaf herşey tek kişiye yıkılır mi .
Bunun kavgasını çok verdim annemle bizim kültürümüzde öyle birşey olmadığını söyledi sen ne bilirsin diyip kızdı bana

Sonumun ne olacağını herkes gibi bende bilemem ve bilmiyorum da o yüzden buraya akıl almaya geldim
Ailenin zahmet edip, seni kâle alıp anlatmadığını biz anlattık aslında. Anan baban eski nesil gibi höt deyip susturup oturtabileceğini sanıyor ondan yormuyor kendini. Ya da onlar da normalleştirmiş, biz çektik onlar da çeksin kafasındalar, ama sen elalem 50 kişiye ayrı hesap vermeden her türlü rahat hareket ederken görünce üzüleceksin. Ayrı eve çıkar kurtulurum sanman da çok hoş. Hesap kitap birbirine girmiş, zaten 10 kardeş gelin damat evinizin içinde gibi olacak kaynana kayınbaba zaten demirbaş. Bunları karşına alıp ailen anlatmamış bu kadar, ne gördüysen yine burdan gördün bu hususta.

Dalga seviyesine ulaşmış mmm ama benim durumum dalga geçilecek bir durum değil çaresiz kaldığım için bana yol gösterebilecek ablalar kardeşler olur belki diye buraya yazmak istedim beni anlayıpta bana yol gösterecek biri çıkar diye sanırım yanlış düşünmüşüm
Yani ben abla değilim 27 yaşındayım akran sayılırız ama hiç bu kadar mantıksız düşünmedim. Bende genç evlendim aşk evliliği yaptım, siz acılara yürüyor korkmuyosunuz😄
Hani hiçbir şeyden haberiniz olmadan fanusta büyümüşsünüz gibi cevaplar vermişsiniz, mesela ayrı ev olsa sorun olmaz 10 kardeş cevabınız skandal. Mesleğiniz yok çoluk çocuk adam sizi kapıya koysa ne yapacaksınız? Yarın öbür gün çocuğunuz olduğunda kardeşlerden biri evlenecek denip sizden para istendiğinde+ kirada veriyosunuz diyelim nasıl vereceksiniz? Çocuğunuzun rıskından kısacaksınız, anne olmadığınız için şuan anlayamıyosunuz kardeşe yardım diye romantikleştiriyosunuz.
Siz çaresiz değilsiniz madem ailen ev istedi o evi bu sene alamazlarsa 3 sene alsınlar öyle evlenin ne aceleniz var?

Ailenin zahmet edip, seni kâle alıp anlatmadığını biz anlattık aslında. Anan baban eski nesil gibi höt deyip susturup oturtabileceğini sanıyor ondan yormuyor kendini. Ya da onlar da normalleştirmiş, biz çektik onlar da çeksin kafasındalar, ama sen elalem 50 kişiye ayrı hesap vermeden her türlü rahat hareket ederken görünce üzüleceksin. Ayrı eve çıkar kurtulurum sanman da çok hoş. Hesap kitap birbirine girmiş, zaten 10 kardeş gelin damat evinizin içinde gibi olacak kaynana kayınbaba zaten demirbaş. Bunları karşına alıp ailen anlatmamış bu kadar, ne gördüysen yine burdan gördün bu husu

Yani ben abla değilim 27 yaşındayım akran sayılırız ama hiç bu kadar mantıksız düşünmedim. Bende genç evlendim aşk evliliği yaptım, siz acılara yürüyor korkmuyosunuz😄
Hani hiçbir şeyden haberiniz olmadan fanusta büyümüşsünüz gibi cevaplar vermişsiniz, mesela ayrı ev olsa sorun olmaz 10 kardeş cevabınız skandal. Mesleğiniz yok çoluk çocuk adam sizi kapıya koysa ne yapacaksınız? Yarın öbür gün çocuğunuz olduğunda kardeşlerden biri evlenecek denip sizden para istendiğinde+ kirada veriyosunuz diyelim nasıl vereceksiniz? Çocuğunuzun rıskından kısacaksınız, anne olmadığınız için şuan anlayamıyosunuz kardeşe yardım diye romantikleştiriyosunuz.
Siz çaresiz değilsiniz madem ailen ev istedi o evi bu sene alamazlarsa 3 sene alsınlar öyle evlenin ne aceleniz var?
Eşinizin evi varmıydı siz evlenmeden önce

Kredi değil tam olarak taksit desek daha doğru olur bize ev almak için ödeniyor
Ortada olmayan bir ev için mi para ödüyor kardeşler buda ayrı tuhaflık bankada mi birikiyor yoksa başka birşey mi var kayın aile belkide kendine yeni mall mulk alıyordur onun taksidi odeniyordur .

Konunuzu şimdi okudum arkadaşlarin bir çoğu doğru yorum yapmış 10 kardeşler anladığım kadarıyla küçük yaştan beri calisilip para babaya veriliyor onlarin sayesinde aile apartmanin vs yapılıyor eğer bu aileye gelin gidersen bu para alışverişi ömür boyu devam eder ortak işlerde gördüğüm duyduğum olaylar evine eşya almak istersen bile olay olur.

Sonumun ne olacağını herkes gibi bende bilemem ve bilmiyorum da o yüzden buraya akıl almaya geldim
İnsanlar size akıl verdi de o akıl ailenizi ikna etme yöntemleri içermeyince siz beğenmediniz.
Yoksa "bekleyin, acele etmeyin, bu iş akıl karı değil, unutursunuz" mahiyetinde yazılar da size tavsiye aslında. Hem de akıllıca verilmiş tavsiyeler.
Siz ailenizi ikna etmek için yöntemler sunulmasını istiyorsunuz ancak kimse bu işin oluruna ikna olmadığı için bu konuda tavsiye almanız zor gibi. Nasıl olsa bildiğinizi yapacaksınız, o yüzden zorlamanın anlamı yok. Daha önce de dediğim gibi bize sadece mutluluk dilemek düşer.

X