Evi olmadığı için ailem vermiyor

Artık ben de katılıyorum. Bu iki kişi başkalarının başını yakmasın. Ben destekliyorum evlensinler. Gerekirse babasını ararım beyim yapmayın siz sevgi nedir bilmez misiniz diye konuşurum da
Bunlar nasıl cümleler başkalarının başını yakmasın ne demek sizden yardım istedim durumumu anlattım

Bunlar nasıl cümleler başkalarının başını yakmasın ne demek sizden yardım istedim durumumu anlattım
Ben de durumu değerlendirdim. Kimsenin sırf evlendi diye birinin kardeşine para yedirmesine gönlüm razı gelmediği için başkalarının başını yakmamaniz gerektiğini düşündüm.

Sevgilim ev almak için kredi ödüyor şuan kardeşleriyle birlikte ama bildiğiniz üzere ev almak bu devirde kolay değil ve hemen alınacak birşey değil sevgilimin düzenli bir işi var benim için meslek değiştirdi evlilik sorumluluğu alabilecek sorumlulukta olduğumu düşünüyorum küçük değilim ailesi kiralarını biz ödeyelim diyorlar çünkü şuan ev alacak durumları yok çözüm yolu arıyolar
Sevgiliniz ev almak için kredi mi ödüyor ev kimin evi kime alınmış da kredi ödüyor.

Aile yapısı nasılmış peki kendini paraladıklarını öğrendikten sonra
Ördek ailesi gibi her yerde bir arada olunan, gelinlerin hizmetçi olduğu, kaynanaların gelinlerin yatak odasına kadar ayağını attığı, kocayla başbaşa gittiğin yerin laf yiye yiye burnundan getirildiği, eltilerin birbirine hasetlendiği, zaman zaman horoz gibi döğüştüğü, ailedeki kadınların bi açık bulsak da canına okusak diye baktığı, hamileliğin lohusalığın çocuk yetiştirmenin, hatta kocanla ettiğin edeceğin muhabbetin burnundan geldiği güzel sımsıcak bir geniş aile. 🧿

Benim 9 yaşında bir kardeşim var ve ilerde evlenmesi için abisi ve ablası olarak bizim destek çıkmamız gerekiyor eşimin de o zaman banane annenler bana mı güvenip yaptılar mı demesi gerekiyor
Senin gelirin yoksa nasıl destek olacaksın kardeşlerine. Esine nasıl diyeceksin. Kendi ailesine verirken normal olur onlara. Senin ailene gelince biz neden veriyoruz olur.

Ördek ailesi gibi her yerde bir arada olunan, gelinlerin hizmetçi olduğu, kaynanaların gelinlerin yatak odasına kadar ayağını attığı, kocayla başbaşa gittiğin yerin laf yiye yiye burnundan getirildiği, eltilerin birbirine hasetlendiği, zaman zaman horoz gibi döğüştüğü, ailedeki kadınların bi açık bulsak da canına okusak diye baktığı, hamileliğin lohusalığın çocuk yetiştirmenin burnundan geldiği güzel sımsıcak bir geniş aile. 🧿
Şey ben böyle bir şeyle karşılaşmadım bizim sülalede hep çok çocuklu ama

Kardeşimi kendi haline mi bırakmalıyım sizce
Evet kardeşiniz sizin çocuğunuz değil. Herkes kendisi calisiyor kendisi yapıyor. Sizin de çocuğunuz olacak sürekli bi sizin kardeşe bi eşin kardeşine para yedirme planınız varsa doğacak cocugun da günahına girmeyin. En nefret ettiğim şeydir anne babanın hane gelirini kök ailelerine yedirmesi.

X