evde kedi-köpek besleyenler

bahçede besleyenlere diyecek birşeyim yok, besliyebilirler
ama evin içinde olmaz, hayvan hayvandır ve içgüdülerine göre hareket eder

Bahcele eve sirf kossun oynasin rahat etsin diye tasindik fakat gece evde yatiyor hala ve bazen disarda cok kaldiginda havlayarak iceri gelmek istedigini bize anlatmaya calisiyor. Bizsiz o bahcede bile mutlu olamaz o ... bize cok aliskin. Dogada yasayan evcil olmayan hayvanlar icgudulerine gore davranirlar ama ehli hayvanlar evcillesmi olanlar egitimli olduklari icin laftan sozden anlarlar. Bizimki kendini insan saniyor bizden ogrendiklerini aynen uyguluyor diyebilirim. Mesela uyurken bizden gormus kafasini yastia koyar vucuduna yatagina koyar hayvan gibi degilde insan gibi uyuyor haspam:KK70: hayvan oldugundan suphe edioruz hic havlamazda :KK70:

vicdansızlık mı oluyor şimdi evde beslememek?
evde sevmiyorum diyorum evdee!!

suyu gerektiğinde koyuyorum inanın vicdanı hayvan sevgisi adı altında insan kalbi kıran sizlerden öğrenemem.

eve alamıyosanız dışardakilere yardım edin dedim.hayvanlara karşı vicdanı olmayan okdar cok insan var ki.
kırmak istemiyorum tabikii.herneyse evde beslemek zorunlu degil tabiki..sevmek zorunda da deil hiç kimse sadece yaşamlarına saygı duymak yeterli sanıyorum

Hayvanları çok severim,özellikle kedilere bayılırım.Canlarımdan biri ölse günlerce boğazımdan bir lokma geçmez.Sokakta kedilerin ,köpeklerin peşinden koşar,onları kuru mamalarla,kasaptan aldığım kemiklerle beslerim.Kısacası hayvan sevgisi bambaşka bir şey.Hayvanların insanlarla kıyaslanmasına tahammül edemiyorum.Hayvanları beslediğimiz için bizleri eleştirenleri bir gün bir beşere yardım ederken görmedim.Savunmasız,ağzı var dili yok bu canlıların bu kadar hor görülmesini vicdanım kaldırmıyor.Karşılıksız sevgi veren bu dostlarımızı artık hor görmeyin!..

Son düzenleme:
Kedilerin ağzında hiç bir bakteri olmadığını bu yüzden dişlerinin çürümediğini yaralandıkları zaman yaralarını yalayarak iyileştirdiklerini yani kısaca onların ağzının sizin ağzınızdan daha temiz olduğunu biliyormusunuz acaba?

tamamda kendileri için yararlı, insanlar için yararlı olmıyabilir
kedi salyasındaki PH insanınkinden farklı çünkü

hayvanlar insanlar olmadanda pekala yaşıyabilirler
insanların nasıl öldükleri sizi ilgilendirmiyorsa köpeklerinde nasıl öldükleri beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor
sanki dört dörtlük bir ülkede yaşıyoruz, güllük gülistanlık köpek için para harcıycaz, vermeyeceğim olsun
her canlının yaşamaya hakkı var, hayvanlarda açlıktan ölmez zaten, medeniyetler kurulmadan önce nasıl avlanıp yaşıyolarsa şimdide öle yapsınlar, eskiden pedigree mi vardı sanki

Yanlisiniz var insanlarinda hayvanlarinda bize ihtiyaci var... sokak hayvanlari insanlar olmadan yasayamaz. Ayrica bu bir sinavdir siz yardima muhtac bir hayvan goruyorsaniz o sizin gozunuzun icine bakarken gunlerce acsa kafanizi cevirip yuruyebiliyorsaniz o sizin vicdaninizdir. Bilirsiniz bir hikayeyi kadinin biri kotu kadinmis ve coldeymis bir kopek susuz kalmis, kadin ayakkabisindan su icirmis sirf bu yuzden cennete gitmis diye... iste bu da boyle bisi.. herkes istedigine yardim etsin ama yeterki yardim etsin

15 yıl evimizde köpek besledik..İyi eğitildiği sürece çişini vs.. asla eve yapmaz köpekler..
2 aylıktı yattıgı yeri terkedip başka bir yere çişini yapmaya çalışırdı yani asla ve asla yattıgı yere
çiş yapmazdı..Köpeğimizi hiç bir zaman mutfağa sokmadık,koltuklara çıkartmadık..Kendi sepetinde
otururdu,yatardı vs..Dışarı çıkmak istediğininde ya da çişi geldiğinde kapının önünde ağlardı..Yani her isteğini bize anlatabilyordu..
Ben hayvan besleyenlerin yalnız olduguna falan inanmıyorum..Kişinin kendi görüşüdür fakat gayette sosyal bir aileyizdir..insanlarıda, hayvanlarıda severiz..

13 yılın sonunda üniversiteyi kazanıp gidince köpeğimizin bakımı anneme kalmıştı ve anneminde bir eli kısmi felç olmustu ve bakamaz hale gelmişlerdi..
Babamda bizden habersiz bir barınağa üzülerek bırakmış..1 hafta boyunca serumlarla beslemişler kuzumu :KK43:( barınak geri getirmiş..
tabi bizde kucağımızı ,evimizi ve sevgimizi
yine açtık köpeğimize..Zaten 2 yıl sonra kanserden öldü..
Şuan beslermiyim evimde hayvan aslaa.....!!!
Çünkü sizden inanılmaz bir bakım ve sevgi istiyorlar..Küçücük bir bebek gibi ..
Şuan ona göstercek zamanım maleseff yok.
1 yaşında bir oğlum var..Yeterince her şekilde vaktimi alıyor..
Ama ilerde bahçeli bir evim olursa yine alırım.....

Bahcele eve sirf kossun oynasin rahat etsin diye tasindik fakat gece evde yatiyor hala ve bazen disarda cok kaldiginda havlayarak iceri gelmek istedigini bize anlatmaya calisiyor. Bizsiz o bahcede bile mutlu olamaz o ... bize cok aliskin. Dogada yasayan evcil olmayan hayvanlar icgudulerine gore davranirlar ama ehli hayvanlar evcillesmi olanlar egitimli olduklari icin laftan sozden anlarlar. Bizimki kendini insan saniyor bizden ogrendiklerini aynen uyguluyor diyebilirim. Mesela uyurken bizden gormus kafasini yastia koyar vucuduna yatagina koyar hayvan gibi degilde insan gibi uyuyor haspam:KK70: hayvan oldugundan suphe edioruz hic havlamazda :KK70:

tuhafıma gidiyor bi köpeğin yatakta uyuması..

hayvanlar insanlar olmadanda pekala yaşıyabilirler
insanların nasıl öldükleri sizi ilgilendirmiyorsa köpeklerinde nasıl öldükleri beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor
sanki dört dörtlük bir ülkede yaşıyoruz, güllük gülistanlık köpek için para harcıycaz, vermeyeceğim olsun
her canlının yaşamaya hakkı var, hayvanlarda açlıktan ölmez zaten, medeniyetler kurulmadan önce nasıl avlanıp yaşıyolarsa şimdide öle yapsınlar, eskiden pedigree mi vardı sanki

tabiki insan olmadan yaşayabilrler. ama onlara zarar veren yine bi hayvan deil..onlara zarar veren insan.çünkü azıcık merhametle bakmak yerine taşla saldırıyolar.oysaki ona bi zararı yok.hayvan ölümleride sizi ilgilendrmeyebilir.sadece zarar vermeyin yeter.bıraktım suyu yemegi bu bana kalmaz ama bari zarar verilmesin.en azından şu dışardaki cocuklara ailesi bişeyler verebilseydi bu konuşmalara gerek kalmazdı..

ülkenin güllük gülüstanlık olmaması hayvanların yaşam hakkını yine azaltmıyo.

korkmakla alakası yok ki bunun
hayvanların olduğu yer temiz olmadığı için girmiyorlar

Senin teorine gore Azrailinde girmemedi lazim o zaman... Azrailde bir melek dikkatini cekerim. Gayet hayvan sahipleride evlerindeyken oluyor. Demekki boyle bi varsayim dogru degil. Herseye koru korune inanmak cahilliktir. Lutfen kuranin neresinde yazar bana aciklayin kopek giren eve melek girmez diye...

Alin bu yazyi okuyun Ilahiyay Fakultesinden hocamiz neler demis

Köpek Giren Eve Melek Girmez Mi? - ekŞi forum

Yanlisiniz var insanlarinda hayvanlarinda bize ihtiyaci var... sokak hayvanlari insanlar olmadan yasayamaz. Ayrica bu bir sinavdir siz yardima muhtac bir hayvan goruyorsaniz o sizin gozunuzun icine bakarken gunlerce acsa kafanizi cevirip yuruyebiliyorsaniz o sizin vicdaninizdir. Bilirsiniz bir hikayeyi kadinin biri kotu kadinmis ve coldeymis bir kopek susuz kalmis, kadin ayakkabisindan su icirmis sirf bu yuzden cennete gitmis diye... iste bu da boyle bisi.. herkes istedigine yardim etsin ama yeterki yardim etsin

sokak köpekleri neden var peki?
çünkü onları yine hayvan sahipleri sokağa atmışlar zamanında, yavrulayınca

tamamda kendileri için yararlı, insanlar için yararlı olmıyabilir
kedi salyasındaki PH insanınkinden farklı çünkü

Olabilir ama ben sonuçta bi hayvanın ağzından çıkan bi şeyi de yemem insanın ağzından çıkan bi şeyi de yemem bana göre ikisi de iğrenç

tabiki insan olmadan yaşayabilrler. ama onlara zarar veren yine bi hayvan deil..onlara zarar veren insan.çünkü azıcık merhametle bakmak yerine taşla saldırıyolar.oysaki ona bi zararı yok.hayvan ölümleride sizi ilgilendrmeyebilir.sadece zarar vermeyin yeter.bıraktım suyu yemegi bu bana kalmaz ama bari zarar verilmesin.en azından şu dışardaki cocuklara ailesi bişeyler verebilseydi bu konuşmalara gerek kalmazdı..

ülkenin güllük gülüstanlık olmaması hayvanların yaşam hakkını yine azaltmıyo.

ben zarar vermiyorum ki zaten köpeklere
hatta onları gördüğüm zaman yolumu değiştiriyorlar
sürü halindeylen baya agresif olabiliyolar

sokak köpekleri neden var peki?
çünkü onları yine hayvan sahipleri sokağa atmışlar zamanında, yavrulayınca

Sokak kopekleri veya kedileri hayvan sahiplerinin sucu degil. Bu olagelmis birsey... Emin olup hayvan sahipleri onlari kurtaricaz bakicaz kisirlastiricaz diye hayvan sahibi olmayan insanlardan daha cok caba harciyorlar. En cok kontrol altina alinmalarinida hayvanseverler sagliyor.Kopekler Turklerin ilk yerlesim sekli olan gocebe kir hayatindan beri varlar.. At ve kopek bunlar afedersiniz ama hayvancilik ve avcilikla yasanilan zamanlardan beri var,lutfen tarih bilginizi tazeleyin eger bilmiyorsaniz

Senin teorine gore Azrailinde girmemedi lazim o zaman... Azrailde bir melek dikkatini cekerim. Gayet hayvan sahipleride evlerindeyken oluyor. Demekki boyle bi varsayim dogru degil. Herseye koru korune inanmak cahilliktir. Lutfen kuranin neresinde yazar bana aciklayin kopek giren eve melek girmez diye...

Alin bu yazyi okuyun Ilahiyay Fakultesinden hocamiz neler demis

Köpek Giren Eve Melek Girmez Mi? - ekŞi forum

evet ben cahilim
o zaman camiyede girelim hayvanlarla
köpeğin içtiği suyla abdest alalım
ve köpek öldüğü zaman mevlüt okutalım
cenaze namazı kılalım

Sokak kopekleri veya kedileri hayvan sahiplerinin sucu degil. Bu olagelmis birsey... Emin olup hayvan sahipleri onlari kurtaricaz bakicaz kisirlastiricaz diye hayvan sahibi olmayan insanlardan daha cok caba harciyorlar. En cok kontrol altina alinmalarinida hayvanseverler sagliyor.Kopekler Turklerin ilk yerlesim sekli olan gocebe kir hayatindan beri varlar.. At ve kopek bunlar afedersiniz ama hayvancilik ve avcilikla yasanilan zamanlardan beri var,lutfen tarih bilginizi tazeleyin eger bilmiyorsaniz

evet, ama çadırlarda yatmıyolardı

evet ben cahilim
o zaman camiyede girelim hayvanlarla
köpeğin içtiği suyla abdest alalım
ve köpek öldüğü zaman mevlüt okutalım
cenaze namazı kılalım

Arkadasim niye bu kadar duz mantiksin ya Allah insanlara muhakeme yetenegi ve beyin vermis. sana cahilsin demediml. heryerin bir kurali var. Ona bakilirsa camininde kurallari var. Camiye pis bir sekilde, mini etekle full makyajla, abdestsiz veya dar elbiseyle vs de gidilmez.Heryerin bi kurali var dimi. Camide yuksek ses muzik calinip gobekte atilmaz. Adi ustunde cami gidersin gerektirdigi gibi giysini ona gore giyersin duani eder geri donersin.Kopegin ictigi suyla abdest al alma o benim sorunum degil. Zaten boyle birseyi niye aklina getirdin o da ilginc kimse sana abdest al demedi, alakasi ne onuda anlamdim. KOpek olunce mevlut okuttur demende sacma cenaze namazida... anlamiyorum bu kadar ilginc seyi nasil bir araya getirdin pes dogrusu

X