Ev yüzünden ailemle aram bozuldu

1)kim hangi evi satıyor,hangi evi alıyor hiçbir şey anlamadım
2) eşinin karışmaya hakkı yok
3)450 bin lira fark az buz değil kabul etme
Şimdi tekrar söyleyeyim benim ablamla ortak evim vardı bekarlıktan alınma ama kredili evlendikten sonra kredisi devam etti yıllarca. Ailem ev almak için evi satışa sunup evi satılmayinca ben dilim kopsaydi keşke ama dedim ki ortak ev satılsın o parayla alın evi yeter ki annem üzülmesin. Ortak ev daha çok para ettiği için ablam zaten buna kuruldu. Ev satildiktan 3 gün sonra da evin parasını istemek için öteki evi ben alayım ucuza ya da ailem oturduğu evin yari hissesini bana versin kira versin dedi. Ailem ablama kira vermemek için o evi benim ucuza satmamı istiyo. Yani eşimin evde hakkı var. 450 bin bile değil başlangıca göre 800 bin. Başlangıç dediğim de pazartesi yani uzak zaman değil

Aradaki farka bir araba alınır. Saçmalamasın olur mu öyle şey? Kabul etmeyin ağlayarak günlüğüne yazabilir ablanız.

Hayır ailem ekstra bir para vermedi aldıkları ev o paraya yetti üstüne tapu masrafı emlakci parası vs de çıkardı. Satılmayan ev kiradaydi zaten şimdiye dek o kira bolusulecekti öyle konuşuldu ama ablam sadece 3 gün sonra o evi biz alalım dedi iş karıştı
Ablanin da akıl vericileri vardır bence. Dost kazığı atmaya çalışıyor. O komple mal sahibi olmuş olacak sizin elde var 0. Altın hesabı bile yapmış olsanız vaadeli ödeyeceği için siz tekrar ev alasiya piyasada şimdiki fiyata ev bulabilir misiniz meçhul. Vermeyin hakkınızi kirayı alsın otursun yerinde

Biraz karışık haklısınız. 2 ev var diye düşünün siz basit haliyle biri ablamla ortak biri ailemin evi. Ailemin evi satılmayınca ablamla ortak evi sattık parasını aileme verdik. Ordan bir 350 bin zarar var. Şimdi ablam ordan 450 bin daha zarar etmemizi bekleyerek almak istiyor. Ailem de ablama borclu kalmamak için bizi zarar etmeye zorluyor.
Başka kardeşiniz var mı ki zaten ailenizden size kalacak olan evde zarar etmiş olasınız? Kocanız mirasa ortak olmadığı için kendini zarar etmiş sayıyor. Sizi de gaza getiriyor. Abla meselesine gelince ederinden düşük vermek istemezdim. Ama ben istemezdim. Kocama aile miras meselelerinde laf düşmezdi çünkü.

Başka kardeşiniz var mı ki zaten ailenizden size kalacak olan evde zarar etmiş olasınız? Kocanız mirasa ortak olmadığı için kendini zarar etmiş sayıyor. Sizi de gaza getiriyor. Abla meselesine gelince ederinden düşük vermek istemezdim. Ama ben istemezdim. Kocama aile miras meselelerinde laf düşmezdi çünkü.
O miras değil ki ev alınırken konu sahibi evliymiş. Annesi kızlarına ev vermemiş ki

Biraz karışık haklısınız. 2 ev var diye düşünün siz basit haliyle biri ablamla ortak biri ailemin evi. Ailemin evi satılmayınca ablamla ortak evi sattık parasını aileme verdik. Ordan bir 350 bin zarar var. Şimdi ablam ordan 450 bin daha zarar etmemizi bekleyerek almak istiyor. Ailem de ablama borclu kalmamak için bizi zarar etmeye zorluyor.
Bence ailenize durumu aynen bu şekilde anlatın

Ablanin da akıl vericileri vardır bence. Dost kazığı atmaya çalışıyor. O komple mal sahibi olmuş olacak sizin elde var 0. Altın hesabı bile yapmış olsanız vaadeli ödeyeceği için siz tekrar ev alasiya piyasada şimdiki fiyata ev bulabilir misiniz meçhul. Vermeyin hakkınızi kirayı alsın otursun yerinde
Olan gerçekten bana oluyor. Zaten zor bir dönemden geçiyorum üstüne bunlar beni iyice yipratiyor. Ev bulmamız mümkün olmaz evler sürekli pahalaniyor. Ablam hiç paramız yok derken bizden sürekli para isterken birden kenarda bir milyonla çıkıverdi. Ona ayrı kızıyorum aileme ayrı kızıyorum. Gerçekten herkesin istediği olacak sadece bende elde var 0

O miras değil ki ev alınırken konu sahibi evliymiş. Annesi kızlarına ev vermemiş ki
Ev alınırken evli değildim ama çalışıyordum maaşımı olduğu gibi aileme veriyordum öğrenci gibi az bir miktar harçlık alıyordum su an mesela 45 bin maaşım var ailemden aldığım harçlık su anki hesapla bin TL'yi geçmezdi. Ev krediyle alındı tamamı. Evlendim bir sene sonra ve krediyi eşimle ödemeye devam ettim. Ailem bana ev verdi sayılmaz o yüzden benim zaten maaşım o krediyi ödemeye yetiyordu.

Kocamın bu konuda suçu yok ki. Başka kardeşim yok tek ablam var. Ev evlenmeden önce peşin alınan bir ev değil tamamı krediyle alındı evlendikten sonra kredi devam etti o yüzden Allah var yukarıda Kocamın hakkı yok o evde diyemem.

Olan gerçekten bana oluyor. Zaten zor bir dönemden geçiyorum üstüne bunlar beni iyice yipratiyor. Ev bulmamız mümkün olmaz evler sürekli pahalaniyor. Ablam hiç paramız yok derken bizden sürekli para isterken birden kenarda bir milyonla çıkıverdi. Ona ayrı kızıyorum aileme ayrı kızıyorum. Gerçekten herkesin istediği olacak sadece bende elde var 0
Bence eski sisteme devam edin herkes sussun hakkını alsın. Annengil şimdiki evi tekrar ikinizin üstüne yapsın. Satamadigi evin kirasinin yarısıni da ablaniz alsın. Zaten o da bunu teklif etmiş. Üstüme yapın evin yarısini ama aileniz kira versin demiş sanırsam. Yani aşağı yukarı aynı olur. Eğer çok fazla kira farkı yoksa

Kocamın bu konuda suçu yok ki. Başka kardeşim yok tek ablam var. Ev evlenmeden önce peşin alınan bir ev değil tamamı krediyle alındı evlendikten sonra kredi devam etti o yüzden Allah var yukarıda Kocamın hakkı yok o evde diyemem.
Ablanızla olan evinizde haklı o zaman. Neden ederinden düşüğe veresiniz ki. Ama ailenize alınan ev zaten yine size kalmayacak mı ben mi yanlış anladım.

Bence eski sisteme devam edin herkes sussun hakkını alsın. Annengil şimdiki evi tekrar ikinizin üstüne yapsın. Satamadigi evin kirasinin yarısıni da ablaniz alsın. Zaten o da bunu teklif etmiş. Üstüme yapın evin yarısini ama aileniz kira versin demiş sanırsam. Yani aşağı yukarı aynı olur. Eğer çok fazla kira farkı yoksa
Ailemin su an oturduğu ev 20 bin kira ediyor. Ortak evle alınan evde kendileri oturup 20 bin kira alacaklar. Ablamla bize vermek istedikleri öteki evin kirası 9 bin. Arada 11 bin fark var ablam da o yüzden ya o 9 binlik evi alıyım diyo ucuza ya da 20 binlik evin 10 bin kirasını ben alıyım diyo. Ailem de 20 bini bize vermek istemiyo 9bini iki kardeş bölüşün diyo

Ablanızla olan evinizde haklı o zaman. Neden ederinden düşüğe veresiniz ki. Ama ailenize alınan ev zaten yine size kalmayacak mı ben mi yanlış anladım.
Yani sonunda yine bize kalacak tabi. Sadece şu an için ablam o ev parasıyla biseyler yapma derdinde öyle olunca eşim herkes 2 ev aliyo biz niye az paraya tamam diyoruz o parayla biz ev alamayız ki diyo

Evet demeyeceksiniz değil mi yani çok büyük haksızlık 5yasinda çocuk kabul etmez işin tuhafı ablanız nasıl hiç utanıp sıkılmadan teklif ediyor ? Bir araya gelip sakince konuşabilme imkanınız oldu mu ? Sadece ablanız anneniz ve siz olun erkekler olmasın ablanız sakince tane tane anlatın bu teklif ettigin şey beni 800 bin zarara sokacak gercekten ben yanlış mı anladım sen bunu mu teklif ediyorsun deyin bakalım ne diyecek
Annem konuştu ablamla ben dinledim ablam diyo ki ben mi dedim taşının diye kardeşimin peşinden siz taşınmak istediniz o zaman onlar da bu zarara tamam desin.

Ailemin su an oturduğu ev 20 bin kira ediyor. Ortak evle alınan evde kendileri oturup 20 bin kira alacaklar. Ablamla bize vermek istedikleri öteki evin kirası 9 bin. Arada 11 bin fark var ablam da o yüzden ya o 9 binlik evi alıyım diyo ucuza ya da 20 binlik evin 10 bin kirasını ben alıyım diyo. Ailem de 20 bini bize vermek istemiyo 9bini iki kardeş bölüşün diyo
Aile de tam bir çakal 9 bini kendi alıp diğer evlerinin kirasını size versinler 😂 peki sizin ortak ev sanırım kiradaydi ordan kaç para kazanıyordu ablaniz? Yine 10 bin mi?

Ortak ev ucuza kiradaydi ederinden kirası 8bindi elimize 4 bin geçiyordu.
Ee tamam pek bir şey değişmemiş o zaman? Zaten halı hazırdaki ortak evin kirasindan 4 bin kazanıyordunuz. Şimdi 4500 olmuş. Ama tek fark tapu meselesi. Aileniz tekrar ikinizin üstüne yapsın tapuyu sorun çözülür. Tabi yeni ev Yeni kira kontrati gibi düşünüp ablanizin gözlerindeki para işareti parlamış.

Ee tamam pek bir şey değişmemiş o zaman? Zaten halı hazırdaki ortak evin kirasindan 4 bin kazanıyordunuz. Şimdi 4500 olmuş. Ama tek fark tapu meselesi. Aileniz tekrar ikinizin üstüne yapsın tapuyu sorun çözülür. Tabi yeni ev Yeni kira kontrati gibi düşünüp ablanizin gözlerindeki para işareti parlamış.
Bir ev 3600 ederken öteki ev 2900 ediyor ablamın gözünde para işareti bu yüzden. 350 bin zarar ettik bunu çıkaralım diyorlar dertleri kira değil satış bedeli

X