Ev yüzünden ailemle aram bozuldu

Biraz karışık haklısınız. 2 ev var diye düşünün siz basit haliyle biri ablamla ortak biri ailemin evi. Ailemin evi satılmayınca ablamla ortak evi sattık parasını aileme verdik. Ordan bir 350 bin zarar var. Şimdi ablam ordan 450 bin daha zarar etmemizi bekleyerek almak istiyor. Ailem de ablama borclu kalmamak için bizi zarar etmeye zorluyor.
Tapu onların üstüne ise zaten vermeseler alamazsınız. Ben hep derim iş başka dostluk kardeşlik başka

Ortak ev satildi zaten onların parasıyla alındı ailemin evi. Şimdi ailemin evini ablam almak istiyor ama ucuza almak istiyor. Ortak ev ailemin evinden 350 bin çok ediyordu ailemin işi olsun diye ona sustuk. Şimdi ablam ailemin evini de 450 bin ucuza almak istiyor bizi 800 bin zarara uğratmak istiyor. Ailem de ablam sussun diye bana baskı yapıyor.
kabul etmezdim. bu devirde kim kime 800 bin hibe ediyor ki? 8 bin değil bisey değil. miktar küçük değil kimse kusura bakmasın derim kenara gecerim. madem göz ardı edilecek madem fedakarlık bekleniyor ablanız 450 bin eksik vermesin 450 bin fazla versin bakalim 450 bin gözden cikarilabilecek bir rakam mi oluyormuş? bunu talep etmeye utanirim yemin ederim

Onun da hakkı var krediyle alınan ev evlendikten sonra kredi devam etti

O da aynı şeyi söylüyor eşime o yüzden ben kızmıyorum aslında ama zor durumda kalıyorum. Benim kızdığım asıl kişi ablam.
Bence en büyük hata annenizde. Çocuklarını böyle bir duruma düşürmemeliydi. Siz taşınınca kurda kuşa yem mi olacaktı acaba , böyle bencil ve bağımlı ebeveynlere sinir oluyorum.

Satılmıyor ablam da sürekli musteri yok mu diye sıkıştırıyor. Şimdi de biz alalım dedi ama çok ucuza almak istiyor. Eşim hayır dediği için de ailem beni ölmeden miras kavgasına düşmekle suçluyor
Sizin hatanız ablanizla ortak olan ev satılırken eşit miktarda paranızı alıp köşeye cekilmemek. Sonra kim ne alıyorsa alsın diyecektiniz.Ayrıca siz tasiniyorsunuz diye annenler neden taşındı ?

İki evin aynı zamanda ve tatminkar miktarlara satılacağına inanmış olmanız iyi cesaret. Çocuk musunuz bu zamanda…

En uyanık anneniz. İki kardeşi böyle birr duruma düşüreceğine kendi 2 evinden birini satıp durumu düzeltsin. Ama uyanık, bunu yapmaz
Eşim de bunu diyo neden 2 evden öteki ev satılmıyor da böyle bir yola gidiliyor diyor. Eşim haklı ona kızmıyorum ablam da uyanıklık yapıyor annem de beni manipüle etmeye çalışıyor. O kadar kötü bir durum ki. Annem ölmeden miras kavgası oldu diyor ablam evi ucuza alıp zarar kapatmaya çalışıyor ben öylece bekliyorum sanki. Boğulacak gibi oluyorum kimseye kendimi anlatamıyorum

İki evin aynı zamanda ve tatminkar miktarlara satılacağına inanmış olmanız iyi cesaret. Çocuk musunuz bu zamanda…
Aynı zamanda satilmadi ben biraz salaklık yaptım ve önemli değil dedim o ev satılsın o parayla alınsın gerisi hallolur. Annem çok ağlıyordu çünkü her gün. Ama ablam ev satıldı 3 gün oldu başladı para demeye. Öyle olunca sorun çok büyük oldu. Annem rahat etsin ablam sussun diye olan bana oluyor su an. Ben karşı çıkınca para düşkünü kötü evlat muamelesi görüyorum.

Aynı zamanda satilmadi ben biraz salaklık yaptım ve önemli değil dedim o ev satılsın o parayla alınsın gerisi hallolur. Annem çok ağlıyordu çünkü her gün. Ama ablam ev satıldı 3 gün oldu başladı para demeye. Öyle olunca sorun çok büyük oldu. Annem rahat etsin ablam sussun diye olan bana oluyor su an. Ben karşı çıkınca para düşkünü kötü evlat muamelesi görüyorum.
Annenin gözü tok halbuki (!) Al ikisini de karşına , kağıdı kalemi hazırla bilale anlatır gibi anlat. Bencilce düşünüyorlar

Sizin hatanız ablanizla ortak olan ev satılırken eşit miktarda paranızı alıp köşeye cekilmemek. Sonra kim ne alıyorsa alsın diyecektiniz.Ayrıca siz tasiniyorsunuz diye annenler neden taşındı ?
Annem taşınmak istedi çünkü evler uzak şehirde de tek yakını biziz. Ayrı kalmak istemedi ben de ücretsiz izinde olduğum için annemin psikolojisi de iyi değil benimle sürekli birlikte ben onu oyalıyorum. Sorun para olunca herkes değişti ben öylece kaldım

Annenin gözü tok halbuki (!) Al ikisini de karşına , kağıdı kalemi hazırla bilale anlatır gibi anlat. Bencilce düşünüyorlar
Eşim de onu diyo herkes ikinci evi alcak tek ortada kalan biz olacağız. Ailen baskı kurarak istediğini yaptırıyor ablan kavga çıkararak diyo. Ama kimse seni düşünmüyor diyo haklı da

X