Ev yüzünden ailemle aram bozuldu

Siz ortak evi anneniz için sattınız. Ailenizin evden 350bin zararımız oldu. Ev ailenizin evinden daha pahallıydı... Annenizin ev satılamadığı için ev elinizde kaldı. Ablan da talip oldu. Ama ucuza kapatmak istiyor. Doğru mu anladım.

Satmayın kirasını alıp ablanıza paylaşın... Kredi de ödersiniz. Yeterli paraları olduğunda alsınlar. Acelesi yok ki...
Evet doğru anladınız basta zaten kirası ortak paylasim olacaktı dediğiniz gibi ama ev satilali 3 gün oldu ablam hemen evi alalım yoksa başka ev alamicaz demeye başladı. Aileme olmazsa oturduğunuz evin yarı hissesini verin kira verin dediler. Ailem de o yüzden ablam sussun diye beni zorluyor su an. Eşim olmaz dediği için de beni sıkıştırıyor bana kızıyor ablama zaten aşırı kızgınlar

Biraz karışık haklısınız. 2 ev var diye düşünün siz basit haliyle biri ablamla ortak biri ailemin evi. Ailemin evi satılmayınca ablamla ortak evi sattık parasını aileme verdik. Ordan bir 350 bin zarar var. Şimdi ablam ordan 450 bin daha zarar etmemizi bekleyerek almak istiyor. Ailem de ablama borclu kalmamak için bizi zarar etmeye zorluyor.
Yani sizin toplam zarariniz 900 mü öyle ise çok fazla bekarken alınmış eşinizi ilgilendiren bir durum yok ama bu da 50..100 değil

Annem çok kafaya takıyo her gün bizim ev satilmadi sizinki satıldı diye ağlıyordu. Nerden dedim o kadar pişmanım ki dediğime. Annemin zaten o fikir aklına gelmiş söylememiş ben söyleyince hemen tamam dendi ev de hemen satıldı. Ev satılalı 3 gün oldu ablam para hesabına düştü

annenler evi ablanla senin üzerine yapsın.
ablanın borcu ödenmiş olur.
ayrıca niye senin borcunun değilde ablanın borcunun ödenmesinin peşine düştüler bu kadar.

Emlakcının dediği miktara satışa koyduk. Daha az fiyata musteri çıkarsa da veririz yeter ki satılsın dedik ama kimse arayıp sormuyor. Bu ekonomide ev satmak aşırı zormuş onu anladım.
Paraya ihtiyacınız yoksa satılmasın, bekleyin. Ailenizin işgüzarlığı.iki evleri varmış zaten, koşa koşa yanınıza gelmek zorunda değillerdi, ortalığı karıştırmışlar resmen.

Evet doğru anladınız basta zaten kirası ortak paylasim olacaktı dediğiniz gibi ama ev satilali 3 gün oldu ablam hemen evi alalım yoksa başka ev alamicaz demeye başladı. Aileme olmazsa oturduğunuz evin yarı hissesini verin kira verin dediler. Ailem de o yüzden ablam sussun diye beni zorluyor su an. Eşim olmaz dediği için de beni sıkıştırıyor bana kızıyor ablama zaten aşırı kızgınlar

ablanız o 350 nin peşine mi düştü?

Merhaba ablamla ben bekarken bir ev aldık ailem ikimizin üstüne yaptı evi. İkimiz de evlendik yıllar oldu. Ailemin de kendine ait 2 evi var. Normalde biz ailemle aynı sitede oturuyoruz, taşınmamız gerekti eşimin işi için ailem de taşınmak istedi. Basta iki ev satışa çıktı, bizimki satıldı aileminki satılmadı. Öyle olunca ben de dedim ki ablamla ortak ev satılsın onun parasıyla ev alınsın. Ortak eve musteri çıktı satıldı parası aileme verildi ev aldılar taşındığımız yerden. Ailem de dedi ki onların ikinci evi bizim olsun o satılınca parası bölünsün. Ailemin evi ortak evden 300 350 bin az ediyo. Ben tamam dedim eşim aradaki farkı bize versinler satılınca dedi aileme söylemedim. Bugün ablam dedi ki o ekstra evi biz alalım ama paramız az evin ederinden 450 bin falan eksik para verelim size. Eşim de kabul etmek istemedi daha çok para versinler onlar ev alacak diye biz neden kendi hakkımızı onlara yedirelim dedi. Ailem de ablamlara olan borçlarını kapatmak için beni su an az paraya satmaya zorluyorlar. Ben şimdi ne yapacağım?
Hiçbir şey anlamadım konudan. Ablanıza neden borçlanmış oldular?
Ortak evi iki kardeş kendi paranızla aldıysanız nasıl aileniz üstünüze yapmış oldu? Onların rolü ne?
Sizin ailenizle aynı yerde oturduğunuz ev kimindi?
Ailenizin 2. Evi nerde?
Neden her yere ailenizde birlikte taşınıyorsunuz?

Biraz karışık haklısınız. 2 ev var diye düşünün siz basit haliyle biri ablamla ortak biri ailemin evi. Ailemin evi satılmayınca ablamla ortak evi sattık parasını aileme verdik. Ordan bir 350 bin zarar var. Şimdi ablam ordan 450 bin daha zarar etmemizi bekleyerek almak istiyor. Ailem de ablama borclu kalmamak için bizi zarar etmeye zorluyor.
350 bin zarar kisi basi mi yoksa toplam 350 mi yani sizin zarar 175 bin mi oluyor. Eger oyleyse ablanizda zarar etmis demektir onu goz ardi edin aileniz icin ikinizde elinizi tasin altina koymussunuz. Ablanizada evi bir miktar uygundan verebilirsiniz hem hizli satis olur hem aile iliskiniz bozulmaz ama vermesenizde haksiz degilsiniz

Ortak ev satildi zaten onların parasıyla alındı ailemin evi. Şimdi ailemin evini ablam almak istiyor ama ucuza almak istiyor. Ortak ev ailemin evinden 350 bin çok ediyordu ailemin işi olsun diye ona sustuk. Şimdi ablam ailemin evini de 450 bin ucuza almak istiyor bizi 800 bin zarara uğratmak istiyor. Ailem de ablam sussun diye bana baskı yapıyor.
Ablaniz kalan 450 yi borç olarak size versin

Sizin hakkınız ne olacak. Yazık değil mi? Miras değilki bu... Sonuçta aile evine talip değilsiniz. Kredi çekip alsınlar çok istiyorlarsa, sizi düşük fiyata satmak için uğraştırmasınlar

annenler evi ablanla senin üzerine yapsın.
ablanın borcu ödenmiş olur.
ayrıca niye senin borcunun değilde ablanın borcunun ödenmesinin peşine düştüler bu kadar.
Bu mantıklı. Aileniz yeni aldığı evi ikinizin üzerine yapsınlar mevzu kapansın, kimse zarar etmemiş olur. Kira geliri istiyorsanız da ailenizin satılmayan evinin kirasını bölüşürsünüz.

Bekarken aldiginiz ev esinizin de zerre katkisi yok miras bile.degil masallah esinizede hemen ustune coreklenmis evin hakkim demeye baslamis pardon da esinizin ne hakki varmis evde isiniz zor ama ablaniza durumu anlatin esim kabul etmiyor deyin onda en azindan biraz anlayis varsa zorluk cikarmas sizi anlar

Bekarken aldiginiz ev esinizin de zerre katkisi yok miras bile.degil masallah esinizede hemen ustune coreklenmis evin hakkim demeye baslamis pardon da esinizin ne hakki varmis evde isiniz zor ama ablaniza durumu anlatin esim kabul etmiyor deyin onda en azindan biraz anlayis varsa zorluk cikarmas sizi anlar
Zerre katkısı yok değil krediyle alındı ev evlendikten sonra kredisini ödemeye devam ettim. Ablam da anlayışsız annem de anlayışsız olan gerçekten bana oluyor.

benim matematik pert. aşağı yukarı rakamları mı yazsanız ya, kafamda 350 zarar + 450 daha zarar oturmuyor bi türlü.

şöyle düşündüm;

sizin ev 3000 annenizin ev 2650, sizin ev satıldı; eve ev dendi. 350 zarardasınız? bu 1.

ablanız dedi ki ben sana 875 vereyim 2650'lik evi benim üstüme yapalım? bu durumda bi 450 daha zarar? yoksa ablanız daha mı az veriyor?

O 350nin acısını bizi 450 daha zarara sokarak kendilerini 100 kara geçirip bizi 800 zarara sokarak çıkarmak istiyor. Ailem de ablam sussun diye buna evet dememizi bekliyor
Evet demeyeceksiniz değil mi yani çok büyük haksızlık 5yasinda çocuk kabul etmez işin tuhafı ablanız nasıl hiç utanıp sıkılmadan teklif ediyor ? Bir araya gelip sakince konuşabilme imkanınız oldu mu ? Sadece ablanız anneniz ve siz olun erkekler olmasın ablanız sakince tane tane anlatın bu teklif ettigin şey beni 800 bin zarara sokacak gercekten ben yanlış mı anladım sen bunu mu teklif ediyorsun deyin bakalım ne diyecek

Kendi eviniz değil mi? Evlenmeden önce. Bunu kocanıza niye kabul ettirmeye çalışıyorsunuz? Ne yapmak istediğiniz sizi ilgilendirir.

X