Ev temizliğine görümcemleri çağırmam yanlış mı ?

e annene de demişisin gel camları sil diye kadın çıkamam demiş
Gel camları sil demedim illa herşeyi detay mı yazayım doğum son ayı görümceler evine gelip evini temizleyelim dediler ben temizlikçi tutacaktım , ona vereceğini bize ver diye espri yaptılar , geldiler yedirdim içirdim işlerin ucundan tutarak ben de yaptım annem de bana ben de gelirdim ama cama çıkamıyorum dedi , kendisi de doğum yaptıktan sonra gelip bana destek oldu çünkü doğumum çok zor geçti . Yani ben insanları arayıp gel camlarımı sil diyen biri değilim . Buraya bu konuyu bir sayfa detay yazsam kimse okumazdı çünkü şuan bile ufacık bir detayı okumaya üşenip sadece başlık üzerinden bana açıklama yaptırıyorsunuz ve neredeyse hikaye uyduruyor muamelesine maruz kalıyorum . Durum bu şekilde
Şuan da ben kimseyi çağırmadım
Eşim zaten herşeye yardımcı
Yemekler için çağıracaktım taviki ama bebeğim daha 2 aylık ve durmuyor
Temizliği nasıl yapalım dedim eşime
Gündelikçi tutma taraftarı olmadı şuan maddi sebeplerden
Görümcemler de eşimi aramış ki yardım edelim biz gelelim Mevlüt’te neler yapılacaksa demişler
Ben de gerek yok dedim biz yaparız
Az önce tekrar aradılar lafı olmaz biz yaparız ne gerekiyorsa hatta 2-3 gün önceden oraya geliriz herşeyi hallederiz sen dert etme dediker
Ben çağırsam mı ifadesini yanlış kullandım sanırım başkıkta
Yani teklif ediyorlar çağırsam mı gelseler mi yoksa illa red mi etsem bundan bahsediyorum

Yok insan kullanan sanmadi bence kimse sizi ben bile yanlış okumuşum şimdi farkettim kendileri aramış istiyorlarmış e gelsinler madem ne bileyim siz bilirsiniz sanki bana gelecekler gibi yazıyorum
Yorumları bi okursanız anlarsınız yok anneni cam silmeye çağırdın yok insan kullanan yok el verse kol kaptıran tiplemeleri anlamadım ben bir başlığa göre yorumlar . Ben kimseyi arayıp çağırmaktan bahsetmedim ki , başlığa her detayı sığdıramam elbet aşağıya durumu yazdım . Ben yine de zahmet etmeyin dedim artık kendileri bilir gelirseler de

Çok güzel düşünmüşsünüz . Ama çağırmaktan kastım detayda yazıyor gelelim diyorlar evet diyetim mi yoksa ısrarla red mi edeyim bundan bahsettim .

Çok güzel düşünmüşsünüz . Ama çağırmaktan kastım detayda yazıyor gelelim diyorlar evet diyetim mi yoksa ısrarla red mi edeyim bundan bahsettim .

Yani benim böyle durumlarım hiç olmadı. Ben hayatımın her sürecinde kendi işimi kendim gördüm. Yaptim oldu modunda yaşıyorum. Böylelikle ileri süreçte kimse bana bende senin için şunu yaptım diyemez bence bu çok büyük bir ayrıcalık. Mesela benim böyle birseye niyetim olsaydı önce hazırlığımı yapar sonra bundan etrafımı haberdar ederdimki bu tip polemiklere girmez güzel kafamı yormazdım. Mesela oğlum sünnet oldu. Randevu aldık hastanede sünnet oldu. Sonrasında çevremize oğlumuz sünnet oldu, mevlit düğün vs yerine bağış yaptık dedim konu 1 dakikalık bir mevzu oldu bitti.

Sizin tercihiniz bizde konuşulur

Yapmayın altından kalkamayacaksanız mevlüt.
Şart mı yani?
Kimseye de eyvallah etmemis olursunuz. Yada eşinizle yapın temizlik illaki yapacağım diyorsanız veya temizliğe birini alın.
Ben olsam çağırmam görümcemi temizliğe.

Ev ayakkabısından mı bahsediyorsunuz yoksa dışarıda giydiğimiz ayakkabı ile evde mi dolaşıyorsunuz
Degisiyor ama disardaki ayakkabimizi da evin kapisinda cikartmiyoruz, en az evin yarisina kadar giriyoruz. Eger ev kiyafetine gecersem o zaman ev ayakkabisi giyiyorum ama ustumle oturuyorsam ayakkabim da ayaginda oluyor

Emekledikleri ve yere dusen seyleri agizlarina attiklari icin. Su anda bunlar kalmadigina gore konfor alanimiza geri donebildik

Aynen evet haklısın

D deva-12
Cagirabildiginiz kadar az insan cagirin gereksiz insana gerek yok
Ben sanirim 15 kisi cagirmistim
Yengem koskoca salonun var evin buyuk bu eve 15 kisimi cagirdin demisti. Gereksiz insana hic ihtiyacim yok benim. Kalabalik bos insan olacagina beni anlayan insan yeter demistim.

Sizde oyle yapin en gerekli kisileri davet edin.

Kendileri teklif ediyormuş. İlerde küçük bi sorun yaşadığınızda bile bunu başına kakacak insan değillerse gelsinler. Ama el kadar bebekle mevlüt yapmak şartmı özeniyor musun.

Yaptığın iyilik görevin oluyor cidden ya. İyi niyetlerinden doğum öncesi doğum sırası yardım etmişler şimdi sanki maaşlı elemanınız gibi cam silmeye çağırmayı düşünüyorsunuz. Cidden çok
Çok ayıp şu düşündüğünüz. Annenize sorumlu diyorsunuz ama siz de sevgiyi sömürme konusunda sorumlusunuz

Kapıyı silmedim diye şu yaşa kadar hastalanmadım, kapıları yalamıyorum, kapıyı tutup elimi de yalamıyorum, kusma emojisi bence de olmadı. Gerisi herkesin hijyen anlayışı farklıdır. Kimisi yerleri buharla siler kimi elle, kimi viledayla. Kimsenin kimseye kusma emojisi koymasını normal karşılamam daha da uzatmak istemiyorum.

Zaten evi hep eşim temizliyor ama biz camları hiç silmiyoruz bir kere silmiştim 2 yıldır bu evde kiracıyım , bir kere annem bir kere ben , bir kere doğuma yakın görümceler sildi
Kendiniz silerken iki yılda bir yeten cam temizliği görümcelere yıkılma söz konusu olunca iki ayda bire mi indi

Arkasında bukadar durdunuz öve öve bitiremediğiniz birşeye konan kusma emojisi sizi neden bukar rahatsız ettiği anlamadım ama neyse… uzatmayalım iyi olur bencede…

Çocuğunuz varmı bilmiyorum ama küçük çocuklu evde değil ayda 1 hafta 1 silinmese o kapılardan bulaşcak hastalıklardan kafasını kaldıramaz insan
Şunu yazdınız, yazdığınız doğru değil, sonuçları test edildi onaylandı.
Arkasında bukadar durdunuz öve öve bitiremediğiniz birşeye konan kusma emojisi sizi neden bukar rahatsız ettiği anlamadım ama neyse… uzatmayalım iyi olur bencede…
Bişeyi öve öve bitirememe falan durumu yok. İnsanların eve ayakkabıyla girmesine kusma emojisi attınız. Genelde evde ayakkabıyla gezmem ama girdiğim zamanlar olmuştur. Hiç kusulacak bi tarafı olduğunu düşünmüyorum. Sizin sandığınız gibi insanlar falan ölmüyor sizin aşırı hijyen kriterlerinize uymadılar diye. Ben bişeyi övmedim ama siz kusma emojinizle abarttınız. Bazılarımız rahatsız oldu. Olay bu.

Olmaz ama laf olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…