Ev temizliğine görümcemleri çağırmam yanlış mı ?

Bu cam silme merakını da hiç anlamıyorum, ben en son sildiğimde sene 2022ydi yerler supurulmus, banyo mutfak temiz olsun yeter ya misafire. Ne yapacaklar camı?
Bence cam da çok önemli ya. Bende oyle 15 günde bir silmem ama geçen sildim ve tesadufen ertesi gün bikac arkadaşım misafirliğe geldi. Perdeyi çektim mis gibi yıkanmış perde+tertemiz cam olunca içim açıldı gururla açtım diğer türlü cekinirdim sanırım açmaya. Hoş görünmüyor kirli cam.

Yav ben karışmadım, istediğin kadar silme bana ne. Garipsemişsin ya ayda bir kapı sildirenleri falan, geçerli sebeplerimiz var diyorum. Yoksa hiç öyle titiz biri değilimdir. Ben de taşınacağım diye sadece yer süpürüp siliyorum, tuvalet lavabo ovalıyorum o kadar. Mutfak dolapları hep leke. Ha bugün ha yarın taşınacağız diye diye inat ettim silmedim. Hala birbirimize bakıyoruz öylece…

Yağmur yağıp silinmediği zaman, o camlar leke leke daha kötü oluyor. Amaan senin evin sonuçta

Ben son 10 senede 11 kere taşındım. İstersem hiç temizlik yapmayabilirim bu durumda ben kapı duvar leke olmadıkça düzenli silen insan ilk burda duydum. Zaten dikey yüzey, fiziken de temizlemek gereksiz bence hasta bebekli olsam assssla uğraşmam yani çok gereksiz geliyor cam silme işi

Buradakilere bakarsak çoğumuz pislik adi bir mikrobuz onu geç.

Konu sahibi hem sağlığım çok kötü, kendim ev temizleyemem hem de maddi olarak zor durumdayız diyor, öyleyse mevlit icin bu ısrar niye ben anlamıyorum? Dini bir farz mıdır, kanun hükmünde kararname midir nedir? Yedi sülaleyi eve toplayıp gösteriş yapmayinca çocuk eksik mı kalıyor? Ben kızıma sırf istiyor ve imkanım var diye 5 yaşında arkadaşlarını toplayıp "palyacolu sünnet düğünü" yaptım, deli gibi eğlendiler ömürlük hatıraları oldu sdfgfdsa ama mevlit yapmadım mesela çünkü evimde yetiskin kadın eglemeyi sevmiyorum, zaten dedikodudan ve memnuniyetsizlikten başka bişey çıkmıyor o topluluktan. Tıpkı sizin gorumcelerinizin arkasından şimdiden atıp tutmanız gibi...

Cama niye çıkarıyorsunuz milleti, ben de anlamıyorum bunu. Para verdiğim kadını bile çıkartmazdım ben, nasıl böyle tehlikeye atıyorsunuz insanları. Siz çıksanıza, bebeğinize eşiniz baksın, çok istiyorsanız siz yapın. Yani bu temizlik merakına anlam veremezken başkalarına temizlik yaptırılmasına(ücretsiz yardım adı altında) hiç veremiyorum. Sizi kaynananız temizliğe çağırsa asla gitmezsiniz bundan da eminim. Altından kalkamayacağınız işlere girmeyin. Mevlüt gibi cemiyetlerde yardım olur ama o gün gelirler, tabak çanak taşırlar, en fazla bir çeşit ikram hazırlarlar. Öncesinde temizlik yaptırmak nedir, bir de annem çıksa keşke cama diyorsunuz. Pes...

Sakin olun ömrünüzde cama çıkmadınız veya cam sildirmediniz ya da sileni görmediniz heralde acayip bi duyar kastınız cidden

Aynen en mantıklı sizsiniz ben de burda görümcemle hakkında atıp tuttum

Normalde olacak şey değil ama aile kültürünüzde bu normalse çağırabilirsiniz..
Üstelik eşimle de konuştum onlarda yapmayın demek ayıpmış dokundurtmak istemiyor gibi algılanıyormuş ben evime geldiklerinde mutfağa sokmuyordum oturun keyfinize bakın diyordum o bile yanlış anlaşılmış

Evet ben kurbanını kesip insanlara yedirip kalanını komşulara dağıtıp , Evimde Kuranını okutmak , görmek isteyenleri de bu bahaneyle hepsini birden almak amacıyla yapıyorum bizde hep böyle yapılıyor

Kadınlar temizlik yaparken ben onlara yemek yaptım, daha çok yoruldum üstelik iç çamaşırlarıma kadar karistirmislar diyen siz değil misiniz?
Evet , evime temizliğe gelen kim olursa olsun devirip yatamıyorum bi yerimi tabiki , yoruluyorum üstelik temizlik yapmaya kalkışınca heryere giriyorlar bu kez rahatsız oluyorum bir kere söylemiştim detay girmeyin diye ben çocuğum yoğun bakımda annemde kalırken görümcem bendeydi mesela bana sormadan çekmecelerimi düzeltmiş . Rahatsız olmuştum. Bu arkadan atıp tutmak olmuyor . Rahatsız. Edici yönleri de var diyorum üstelik kendileri ısrarcı yardım etmekte akşamdan beri iki kere daha aradılar ki sakın dert etme senin çocuğun küçük durmaz etmez eşinde çalışıyor yorulmayın biz yaparız diye , kimseyi kullanma veya arkasından atma derdinde değilim

Sizi çağırırlarsa gider misiniz yardıma? Eğer ne münasebet gitmem diyorsanız borçlu kalmayın, bugün size yaparlar yarın sizden bekleyebilirler.
Zaten gittiğim oldu ama kendileri ısrar ediyorlar gelelim diye bugünden beri 2-3 kere aradı hatta şehir dışındaki görümcem mevlitten birkaç gün önce gelip ben halledicem senin çocuğun küçük önüne koy oyuncağı dursun ayında değil eşimde çalışıyor izin almasın yorulmasın hallederiz diye.

Yuh koca kadını cama mı çıkaracaksınız?
Cam silme erkek işi değil mi ya?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…