Ev temizliğine görümcemleri çağırmam yanlış mı ?

Evet böyle yapıcam. Bu sabah bu soruyu paylaştıktan sonra ben tesadüf görümcem aramış gelelim Mevlüt’ten önce yardım edelim felan diye . Hayta şaşırdım tam bu soru aklımdayken aramasına . Ben de reddettim . Eşime dedim biz elimizden geleni yapalım insanlar daha yük olmayalım

tek burada degil ki her alemde yanlis anlasilir tekrar cagirmam. yukarida arkadas ne guzel yazmis yarin bir sebepten senle kotu olsalar "bkunu biz temizledik" diye konuşurlar.
bosver
hayatın alma verme dengesini cok bozma. yapacaklarini yapmışlar siralarini savmislar. onlarin günü gelince sen de yardim edersin..dostluk kardeslik böyle olur. ama tekrar tekrar senin evini temizleneye gelirlerse bu is iyiniyet sinirlarini asar.
bir de soyle dusunsene ya bunlari yapip yapip sonra aynisini senden beklerlerse? dugun takisi gibi sen takarsin aynisi sana gelir.
ya onlar evlenince ev tasiyinca bebek dogurunca mevlut yapinca vs israrla seni cagirirlarsa? bir de degil iki görümce. sana ik uc yardima geldiler diye bir ömür onlara gitmek zorunda hissedersin belin kopar coluk cocukla:) o yuzden "yok ablacim, zaten cok emeginiz var gerek yok" de, geç.

Bi bizim canımız yokmuş. Doğumun ertesi günü eve gelir gelmez yemek yaptık. Hem bebeğe hem diğerine baktık. Kimseden de yardım istemedik. İki ay geçmiş hala cam silemiyor prenses.
Aynen başkasının imkanına hasetlenmen kendini gömmen beni övmen hiç hoş değil benim fe başka sorunlarım var hayatta . Benım doğumum nasıl geçti ne durumdaydım bebeğim yoğun bakımdaydı vs bilemezsin neler oldu … ben oturamıyordum bile heryerimi yırtıldı hala kanamam var bağırsağım delindi . Ben burda herşeyi detay yazmıyorum ama prenses olmadığım bir kesin . Eminim 2 ay boyunca senin tuvalette kanaman devam etmemiştir benim devam ediyor ama rahmim de sorun oluştu vs . Uzaktan davulun sesi hoş gelmesin herkesin sınavı ayrı

Bugün tesadüf aramış biri gelelim diye ben eşime dedim ki gelmesinler çok yardım ettiler zaten biz yaparız eşim de az önce nasıl istersen ben yanındayım beraber yaparız yazmış . En iyisi böyle olacak galiba teşekkür ederim …

Bi bizim canımız yokmuş. Doğumun ertesi günü eve gelir gelmez yemek yaptık. Hem bebeğe hem diğerine baktık. Kimseden de yardım istemedik. İki ay geçmiş hala cam silemiyor prenses.
Herkesin doğumu lohusalığı aynı geçmiyor yalnız. Çok rahat atlatanlar da uzun süre sıkıntı çekenler de var

Teşekkür ederim doğru söylüyorsunuz

Ya boş. Bu kadar can çekişiyorsanız mevlüt derdine düşmezdiniz, masal anlatmayın. Ben bu zihniyeti biliyorum. Hiçbir şey olmasaydı da sülalenizi toplayacaktınız. Mevlüt için görümceleri tekrar sömürme niyetinizden anladım ben bunu.

Peki size niyet anlatamıcam burda anlamak isteyen değil yargılamak isteyen tarafta ve önyargılı bir duruştasınız . Teşekkürler yorumunuz için iyi günlerrrr

en iyisini yapmissin
gereksiz fedakarlik her zaman beklenti getirir.
bugun tonla sey yapiyorlar hevesli hevesli yarin aynisini ister istemez senden beklerler.
hiiic gerek yok.
mevlude gelen de cama bakmayiversin

Hastalığı mecazi anladımda yazdığımı anlayacak kadar zeki olduğunuzu düşünüyorum aslında?
Benin yaşadığım ülkede de insanlar çoğunlukla ayakkabıyla gezer evde, tuvaletten sonra yıkanmazlar ne ellerini ne başka yerlerini, çok fazla cam kapı silmezler, onların ömrü uzun diye bizdemi öyle yaşayalım?
Covidden sonra insanların hijen konusunda daha çok bilinçlediğini düşünürdüm, demekki öyle değilmiş.

Sağlıkla büyütün. Doğum öncesi yardım ettiler diye her şeyi yapmak zorunda değiller ki,yapmak istemeseler haklılar yani. Siz yapacak durumda değilsiniz diye yardım edip destek olmuşlar. Temizlikçi bulsanız daha iyi olur.

Onu ben bilemem ama insanlara yük olmamaya çalışsan iyi olur. Yemeğe yardım edeceklerse temizliğe dokundurma mesela. Bu iyi niyetin sonu tatsızlığa da varabilir. Dikkatli davran, her işi nasıl olsa yapıyorlar diye yükleme

Tamam ama dunyanin coguna gore normal bu. Size normal gelmemesi de kusma emojisi koymanizi gerektirmez, hani bizim gibi yasayan insanlara ayip oluyor
Dünyanın çoğuna göre normal olan şey bana normal gelmiyor ve bu benim midemi bulandırıyorsa bunu söylemekten neden çekineyim? Ve bu neden size ayıp oluyor?
Ayrıca bukadar normal bişeyse çocuklarınız küçükken neden uygulamaktan vazgeçtiniz?

Evet zaten birisi tüm iç çamaşırlarıma dahi bakmıştı düzeltme bahanesiyle heryeri düzeltmiş bozulmuştum içten içe özel çekmecem mesela o benim . Ama çekinmeden bakmış bişeylerin yerini
Değiştirmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…