Ev temizliğine görümcemleri çağırmam yanlış mı ?

Görümcemlerle aramız iyi doğum öncesi temizliğimi onlar yaptı , doğumda sabah kadar koridorlarda uyudular beklediler , doğum sonrası bana baktılar ,annem memlekete gitmişti çünkü . Benim anne tarafımdan ne teyzem ne kız kardeşim ne bi doğru düzgün akrabam var , annem de elinden geldiğince işte zaten sorunlu bi kadın koşullu sevgi veren bi çok travma yaşatmış biri bana . Eski sorularımdan da bilirsiniz , kendisi kuran hocası olmasına rağmen torununun mevlidini okumak istemedi , ablanlara sor yok o taraf hoca getirir belki felan dedi , herkesinkini okuyorsun asıl torununu oku dediğimde ben anneanneyim kimse okumazsa ben okurum dedi .Bu evlilikte bi çok kez zor zaman geçirdim hiçbirinde evime gelmedi şimdi torunu oldu diye haftada bir gelmek istiyor ama ben onu görünce kötü hissediyorum , görümcelerde şahit oldu bi kaç bozuşmamızq sorunlu biri annem ..Bebek mevlidi yapıcam dediğim gibi yine görümcelerden mi yardım iştiyim ilerde lafı olur diye de biraz çekiniyorum ama 2 aylık doğum yaptım tek başıma da cam felan yapamam napayım sizce
Bence temizlik için kimseyi çağırmayın. Kendileri teklif etse dahi kibarca reddedin. Lütfen beni yanlış anlamayın ama tek çocuk doğuran siz degilsiniz. Ben de yaklaşık 2 aylık bebeğimle evimi tek başıma temizlemistim mevlid için. Doğum öncesi temizligimi falan da tek başıma yapmıştım. Bir kere de arada yardımcı bir abla çağırmıştım, yeterli. Hem eviniz ortalama bir temizlikte olsa yeterli bence. Bebekli bir kadinsiniz. Öyle çok cama falan girmeyin derim.

Yuh koca kadını cama mı çıkaracaksınız?
Cam silme erkek işi değil mi ya?

Valla 10 yıllık evliyim camları ve balkon pimapenlerini hep eşim siler. Daha doğrusu ben iç tarafı silerim o dış camları siler. 1 sefer beni silerken gördü kızdı bu senin işin değil diye

Valla 10 yıllık evliyim camları ve balkon pimapenlerini hep eşim siler. Daha doğrusu ben iç tarafı silerim o dış camları siler. 1 sefer beni silerken gördü kızdı bu senin işin değil diye
Benim eşimde silmem demiyor ama biz cam silmiyorduk normalde 😂

Degisiyor ama disardaki ayakkabimizi da evin kapisinda cikartmiyoruz, en az evin yarisina kadar giriyoruz. Eger ev kiyafetine gecersem o zaman ev ayakkabisi giyiyorum ama ustumle oturuyorsam ayakkabim da ayaginda oluyor
Sıkıntı bende mi acaba. Dışarıdan gelince direkt üstümü çıkarırım. Ev kıyafetlerimi giyerim. Pismiş gibi gelir bana. Ben aslında titiz miymişim acaba aslında hiç değilim sanırdım ama 😂

8 yili bitiriyorum ne esimin ailesinden ne kendi ailemden hic kimseye temizlik icin talepte bulunmadim. Ya kendimiz yapariz yada destek aliriz.
Camlari esim siler, hic cam sildirmedi.
Sadece 1 kez gorumcem bende bir kac gun evde bos kaldigi zaman dolap duzenlemisti birde utu yapmisti.

Sıkıntı bende mi acaba. Dışarıdan gelince direkt üstümü çıkarırım. Ev kıyafetlerimi giyerim. Pismiş gibi gelir bana. Ben aslında titiz miymişim acaba aslında hiç değilim sanırdım ama 😂
Ben mesela kumas pantolonla falan 4 saat oturabilirim 😂😂😂 gramd tuvalet yemegimi de yer oyle degistiririm, benimki de cok normal degil 😂

Görümcemlerle aramız iyi doğum öncesi temizliğimi onlar yaptı , doğumda sabah kadar koridorlarda uyudular beklediler , doğum sonrası bana baktılar ,annem memlekete gitmişti çünkü . Benim anne tarafımdan ne teyzem ne kız kardeşim ne bi doğru düzgün akrabam var , annem de elinden geldiğince işte zaten sorunlu bi kadın koşullu sevgi veren bi çok travma yaşatmış biri bana . Eski sorularımdan da bilirsiniz , kendisi kuran hocası olmasına rağmen torununun mevlidini okumak istemedi , ablanlara sor yok o taraf hoca getirir belki felan dedi , herkesinkini okuyorsun asıl torununu oku dediğimde ben anneanneyim kimse okumazsa ben okurum dedi .Bu evlilikte bi çok kez zor zaman geçirdim hiçbirinde evime gelmedi şimdi torunu oldu diye haftada bir gelmek istiyor ama ben onu görünce kötü hissediyorum , görümcelerde şahit oldu bi kaç bozuşmamızq sorunlu biri annem ..Bebek mevlidi yapıcam dediğim gibi yine görümcelerden mi yardım iştiyim ilerde lafı olur diye de biraz çekiniyorum ama 2 aylık doğum yaptım tek başıma da cam felan yapamam napayım sizce
Çok üstünüze giden yorumlar yapılmış. Öncelikle dalga geçer gibi kırıcı üslupla yapılan yorumlara hiiiiç aldırış etmemenizi rica ediyorum 😊Sizi anlıyorum zaten siz de arada kalıp sormuşsunuz görümcelerinizin samimiyetine inanarak böyle düşünmüşsünüz. Şuan herkes dümdüz ağzına geldiği gibi yorum yapıyor ama gerçek hayatta hiçkimse her konuda rahatça karar verebilen kimseyi hiçbir şeyi takmayan insanlar değiller bu kırıcı dalga geçer gibi yorum yapan insanlar elalem ne der diye kim bilir neleri takıyorlar. Evinin temiz durmasını herkes ister cam silmeyi küçük bir örnek vermişsiniz millet abartmış da abartmış evirip çevirip. Hiç bunlara takılmayım maalesef kadın toplulukları acımasız oluyor gördüğümüz üzere. Öncelikle bunları belirtmek istedim. Öte yandan en doğrusu bu işi yapan bir kadından yardım almak olabilir. Misafirler tarafından detaylara bakılmayacaktır . Normal bir temizlik ve düşünüyorsanız şayet normal bir ikramla bu süreci kimseye gerek kalmadan Hall edebilirsiniz diye düşünüyorum. İnsan kök ailesinden destek göremediğinde bir tarafı buruk oluyor ne düşüneceğini ne yapacağını bilemiyor bazen. Sizi çok iyi anlıyorum. Umarım her şey istediğiniz gibi olur.

Param varsa temizliğe birini çağırırım. Param yoksa eşime sildiririm. Onun da silesi yoksa kalır öyle.
Ama 40 yıl o camlar pis kalsa ablalarını çağırayım da silsinler demek aklıma gelmez. Çocuğum olsa da gelmez. Ay ne alaka ya görümcelerim gelsin evi temizlesin :ruh:

Doğum zamanı yardıma ihtiyacınız olduğunda geldiler diye evin kadrolu maaşlı temizlikçisi mi oldular?
İnsanları iyilik yaptıklarına pişman etmeyin.

Görümcelıkte bir yere kadar bacım sen bılırsın ama

Biz de çoğunlukla silmiyoruz. Çok kirlendikçe eşim siliyor açıkçası ben içten hallediyorum.

Hem begenmiyorsunuz hem cagirmak istiyosunuz. Sanki parasıyla yardimci tutmus gibi elestiriyosunuz.
Siz normal zamanda gorumcelerinizin temizlik islerine gidiyosaniz, destek oluyorsanız cagirin tabi. Ancak simdiye kadar elinize bez alip onlarin evini temizlemediyseniz cagirmayin.

Bu cam silme merakını da hiç anlamıyorum, ben en son sildiğimde sene 2022ydi😂 yerler supurulmus, banyo mutfak temiz olsun yeter ya misafire. Ne yapacaklar camı?
Ay öyle deme ben de senin gibiydim hiç sallamazdım. Sonra annem söylene söylene sildir şunları diye sildirdim. Ve ne göreyim balkondan bakınca farklı bir dünya varmış her şey daha aydınlık ferah renkler net :confused:

Esiniz silsin ya da o cocuga baksin siz silin.Sezaryen bile olmus olsaniz dikisleriniz artik iyilesmistir ben de yaklasik 2 ay önce dogum yaptim bakan olsa eve girisecegim de esim tek pazar evde olunca girisemiyorum.Sonucta cocuk ikinizin cocugu görümcelerinizin degil bence asla söylemeyin onlar teklif etse bile reddedin

Bana saçma geldı görumceyı temizliğe çağırmak.
Param varsa tutarım yoksa pıs otururum napım bebek doğana kadar.
Ne alaka yanı?

Okutmayıverin mevlüt de.
Maksat dua ise kendiniz okuyun, kabul edecek Allah onu da kabul buyurur.
Yok illa toplasmak isteriz, kalabalık severiz, biraz da çalçene olsun ise camınız da kirli kaliversin bebeği olan kadını kimse yargılamasın, gorumceniz yapmış yapacağını sizin için.

Camları silmeyiverin bırakın pis kalsın 2 aylık bebeniz var çok kafanıza takılıyorsa eşinize bir bez verin silsin camları

X