Ev temizliğine görümcemleri çağırmam yanlış mı ?

Test edildi onayladın mı, gerçekten mi?
2-3 kişi biz hayatda cam, kapı silmedik, evede ayakkabıyla girip çıkıyoruz demesi mi test etti ve onayladı??
Herneyse, size yada başkalarına yazdığım yorum veya koyduğum emoji ile ilgili hesap vermem, vermek zorunda değilim. Bana göre öyle demekki, size göre öyle değilse sorunda yok. Varsa rahatsız olduğunuz konu, şikayet edersiniz, yöneticiler ilgilenir.
İyi günler

İnsanlar iyi diye de daimi hizmetkarlarınız da değiller..

Temizlik için yardımcı tutun.

Herkesin her hafta kapı siliyo sanmanıza şaşırmakla birlikte size de iyi günner

yinede maşallah önemli zamanda görümceleriniz yardım etmişler..
bu seferkinde bence ayıp olabilir.
Eşinizden destek alabilirsiniz.
Yada diğer arkadaşların dediği gibi yardımcı ayarlarsınız.
ben de hamileyim. duvar kağıdı yaptırdığım zaman mecbur evi kendim temizledim topladım. Cam ve perde dahil.
belli bi yerde yavaş yavaş yapıyorsun malum.

Yarın sizden onlara temizliğe gitmenizi beklediklerinde de gidecek misiniz? Bu işler böyledir çünkü.

Paranız yoksa kendiniz yapın. Yapamıyorsanız mevlidi erteleyin. Yok illa yapacaksanız, camınız da kirli kalsın.

O zaman kır dizinide kendin sil camlarını. İnsanlara hem iş yaptırıyorsun hemdeyüz tane bahane sunuyorsun yediriyorum içiriyorum diyorsun ne kadar ayıp ya. İnsanlar 1kere yapmış işte. Çocuk yaparken onlaramı sordunuz ? Şimdi çocuğu bahane edip temizlik yapamıyorsunuz. Kendinize güvenmiyorsanız yapmayın.

Yapmayin şimdilik biraz daha zaman geçsin

O zaman mevlid yapmayin, hayret yaaa

Fazla bile yardımcı olmuşlar.
Kadın çağırın kesinlikle. Ya da eşiniz silsin, ne olacak eline yapışmaz ya.
Çağırmayın kimseyi evinizin temizliği için. Ben hiç sevmem mesela böyle şeyleri.
Biri çağırsa (kullanma boyutuna gelmedikçe) giderim yardıma ama kendim asla çağırmam.
Başka birisi annem dahi olsa evimin işine el attığında benim içime sinmiyor.

Normalde olacak şey değil ama aile kültürünüzde bu normalse çağırabilirsiniz..

camın kirlenmesinden daha doğal ne var toz olunca kabul olmuyor mu dualar kadınlar camları mı yalıcak nolcak yani hıııyy camda toz var ben bu evde oturamam mı dicek? ha herşeyi geçtim çokta silesiniz varsa kocanız evdeyken alıyorsunuz elinize iki bez siliyorsunuz ne güzel valla ya siz doğurun ceremesini elalem çeksin.

İnşallah sizin dışınızda evde camları silen biri vardır. Neredeyse 3 yıldır camlarınız silinmiyor olamaz herhalde.
Yani evde ben oturduğum için sizlik bir durum yok tabi ki. Kimse silmiyor, silmeyi de düşünmüyorum, gereğinden fazla yağmurda yıkanıyor. Benim için sorun yok.

Bu kadar sağlık sorunu arasında misafir ağırlamaya, mevlit yapmaya gerek var mı sizce ? Alın abdestinizi, açın kitabınızı, okuyun dualarınızı. Hayatınızı kendi ellerinizle zorlaştırmayın.

Son düzenleme:
İkiz doğum yaptım mevlit yapmadım ama kimseden de iş beklemedim açıkçası gelelim diyen tabiki bana da oldu kabul etmedim ne annemi ne kv ne görümcemi eşimle yaptık her pazar bebekken de önlerine oyuncak koydum yaptım temizliğimi kimi zaman eşimle gönderdim kv ye o zaman yaptım

İleride onlarında bir işi olduğunda aynı bu şekilde karşılık beklerler bu arada yapabilecek misiniz sizde aynısını

Yani evde ben oturduğum için sizlik bir durum yok tabi ki. Kimse silmiyor, silmeyi de düşünmüyorum, gereğinden fazla yağmurda yıkanıyor. Benim için sorun yok.
Kerkiciğim ilk defa yazdığın bir şeyi yadırgıyor olabilirim. Ayda bir kadın geliyordu bize (Bu yaz gelmedi sadece, taşınacağız diye neredeyse sıçıp üzerine oturacağız), kapıları da siliyor mutlaka. O silmese sittin sene geçse silmem o kapıları ben. O kısma bir miktar alındım. Camlar da temizlik boyutunu geçtim, bir kere ışıl ışıl olunca gözüme hoş görünüyor. Lastik kısımları da kir yuvası oluyor, içim rahat etmez öyle. Perdeler bile kirleniyor cam açıkken. Zaten bizim boydan boya cam, iç kısımlarına 15 aylık bebem sümüğünü bile sürebiliyor. Gel de cam sildirme ashshdjd

Ben genelde eve yardımcı alırım, azıcık aşım kaygısız başım...

Tamam da benim evimde oturmuyorsunuz yani size ne aa benim yaşadığım yerde nerdeyse her gün yağmur yağar, görüntü olarak rahatsız olmuyorum. Sümüğümüzü de sürmedigimiz için sorun olmuyor zaten 6 ay oturur başka eve geçerim dediğim evde tam 23 ay kalmışım asabım bozuk, bi de pencereleri silemicem yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…