Ev temizliğine görümcemleri çağırmam yanlış mı ?

Evet ben yapmadım eşimde yaptırmadı süpürgeyi ne zaman kullandım bilmiyorum örneğin
Diğer ülkenin prenseslerini çok mu iyi biliyorsun ne alaka iyi insanlara denk gelmekle alakalı bir şey ben aileden yana zor şeyler yaşadım ama eşim en azından merhametli çıktı prenseslikle alakası yok

Görümcemlerle aramız iyi doğum öncesi temizliğimi onlar yaptı , doğumda sabah kadar koridorlarda uyudular beklediler , doğum sonrası bana baktılar ,annem memlekete gitmişti çünkü . Benim anne tarafımdan ne teyzem ne kız kardeşim ne bi doğru düzgün akrabam var , annem de elinden geldiğince işte zaten sorunlu bi kadın koşullu sevgi veren bi çok travma yaşatmış biri bana . Eski sorularımdan da bilirsiniz , kendisi kuran hocası olmasına rağmen torununun mevlidini okumak istemedi , ablanlara sor yok o taraf hoca getirir belki felan dedi , herkesinkini okuyorsun asıl torununu oku dediğimde ben anneanneyim kimse okumazsa ben okurum dedi .Bu evlilikte bi çok kez zor zaman geçirdim hiçbirinde evime gelmedi şimdi torunu oldu diye haftada bir gelmek istiyor ama ben onu görünce kötü hissediyorum , görümcelerde şahit oldu bi kaç bozuşmamızq sorunlu biri annem ..Bebek mevlidi yapıcam dediğim gibi yine görümcelerden mi yardım iştiyim ilerde lafı olur diye de biraz çekiniyorum ama 2 aylık doğum yaptım tek başıma da cam felan yapamam napayım sizce
Normal zamanda size yapılanların aynısını siz de kv ya da görümcelerinize yapıyorsanız isteyebilirsiniz ama sadece alan ama asla kimseye zırnık iyiliği dokunmamış biriyseniz kendiniz yapın kimseyi kullanmayın. yani verdiğiniz kadarını talep edin.

Mesela yabancı uyruklu (sığınmacılar) evleri hep öyle, biz mesela galoş giyip giriyoruz evlere (çalışırken vakada yani) onlarda giymiyoruz çünkü sokak ayakkabısıyla girip çıkıyolar. Kültürden kültüre değişiyor.
Not: çocuklar sapasağlam oluyor genelde😄
Ben yurtdışında yaşıyorum
Burda da pek çok aile ayakkabıyla geziyor evlerinde, hepsi değil tabii
Ben evime gelen misafiri ayakkabıyla kabul etmiyorum
Eğer arkadaşsa ev terliği teklif ediyorum
Eve usta vs gelecekse galoş veriyorum, bazen kendileride getirmiş oluyor.
Evin her köşesini ayre temizlik için süpürüen, silen robot ve dikey süpürge haftada 2 kez yardımcıma temizlik için para dökerken evimde ayakkabıyla gezilmesine izin vermem, bukadar basit

Ben beklemiyorum çekiniyorum da keşke annem va yapsa ama annemde ben cama çıkamıyorum diyor eşim de cama gerek yok boşver diyor . Ama bugün görümcemle aramış zaten eşimi , eve gelelim temizleyelim mevlüde yakın yemekleri de yapalım diye . Kabul etmesem mi acaba
Görümcelerde ne hizmetçi ruhlu vallahi

Evet cocuklardan once biz de ayakkabiyla gezerdik evde. Cocuklar ufakken cikarttik, simdi buyuduler yine ayakkabiliyiz cogunlukla, bu normal bir sey yani
Ev ayakkabısından mı bahsediyorsunuz yoksa dışarıda giydiğimiz ayakkabı ile evde mi dolaşıyorsunuz

Ben yurtdışında yaşıyorum
Burda da pek çok aile ayakkabıyla geziyor evlerinde, hepsi değil tabii
Ben evime gelen misafiri ayakkabıyla kabul etmiyorum
Eğer arkadaşsa ev terliği teklif ediyorum
Eve usta vs gelecekse galoş veriyorum, bazen kendileride getirmiş oluyor.
Evin her köşesini ayre temizlik için süpürüen, silen robot ve dikey süpürge haftada 2 kez yardımcıma temizlik için para dökerken evimde ayakkabıyla gezilmesine izin vermem, bukadar basit
Tabi dışardan gelen kişinin evin kurallarına uyması lazım, bende rahat edemem ayakkabı ile ama gezenede saygı duyuyorum. Evime ayakkabıyla girilmesi mümkün değil düşünemiyorum bile😄

Bakin çok hasta olursunuz Allah korusun bebek hastadır sizinle aram iyidir iyi olmasa bile çok kötü değildir o zaman birini tutar elimden geleni yapardım sizin için ama şu an herkes sağlıklı iken bunun istenmesi çok gereksiz görünüyor.

Yüz verdik astarını istiyor derler. Gereksiz bir talep. Kadın tutun, eşiniz yapsın. Yavaş yavaş yapın. Seçenek çok. Elini veren kolunu kaptırıyora dönmüş sizin iş.

Anneniz okumak istemeyebilir ne var bunda yahu mevlitte gelen misafirleri ağırlamak ister bir de mevlit okusa kadın cemiyetten ne anlayacak bu konuda haksızsınız

Evde ayakkabı ile gezilmesinde onlar ev degilki onlar malikane genelde onların aşçısı hizmetlisi bakıcısı havuz bakıcısı peyzaj sorumlusu var boyu uzun gösteriyor ya ben beğeniyorum napayım çok garip gelmiyor Allah izin verirse Kaş ta birgün bir evim olursa ki bu çok istediğim birşey denemek istiyorum ben olmadı bir gün gezeceğim😂İnsan alışır sanırım.Alışmazsam topuklu terliğe devam merak ediyorum.

Anneniz torununun mevlidine misafir gibi gelmek istiyor olmasi normal ve hatta gorumcelerinde hic bir is yapmadan misafir gibi mevlide gelmeleri de normal. Beklentiniz fazla geldi bana. Annenize cam silmeyi nasil teklif ettiniz ki kadincagiz ben cikamam demis. Mevlidi biraz daha zaman gecince yaparsiniz evinizin temizligini de kendiniz halledersiniz

Ay bı dakka şimdi okudum gorumce kendi teklif ettiyse kabul edin hani siz bilirsiniz ağız ucuyla mi samimi teklifmi samimi ise ve onlar istediğinde bende gideceksem kabul ederim.Sonra birşey olduğunda sizde gitmem diyemezsiniz.Madem onlar eşinizi arayıp gelelim demişler yani kendileri istiyor o zaman benim yorum değişir ben kendiniz istiyorsunuz onlar istemiyor sanmıştım .

Çünkü kirlendi mevlidi de 1 ay sonra yapcam normalde benim evime hiç gelen giden yoktu doğum arefesi ve sonrası ilk defa böyle gelen giden oldu .. ne alaka bedava felan .. ben onlara para da teklif ettim almadılar yine de verdim . Gelmeleri bana daha yük yediriyorum içiriyorum sadece yine de güzel temizleyebilir miyim bebekle diye düşündüm maddi olarak ta işten ben çıktım eşim çalışıyor sadece ve bu ay kiraya %100 ün üzeri zam geldi temizlikçi tutamam
Çok mız mız birisisiniz insan kullanmaya çıkmışsınız annem yapsın görümcelerim yapsın,annem haftada bir geliyo kötü oluyorum diyosunuz çünkü kadına istediğiniz gibi iş yaptıramıyorsunuz evde işinize gelmiyo yoksa haftada bir ev işlerini yapan biri ne iyi olursu dimi işinize yaramadığı için gelmesini de istemiyosunuz.
bide yediriyorum içiyorum bana daha yük demişisiniz,yazık...

Ay bı dakka şimdi okudum gorumce kendi teklif ettiyse kabul edin hani siz bilirsiniz ağız ucuyla mi samimi teklifmi samimi ise ve onlar istediğinde bende gideceksem kabul ederim.Sonra birşey olduğunda sizde gitmem diyemezsiniz.Madem onlar eşinizi arayıp gelelim demişler yani kendileri istiyor o zaman benim yorum değişir ben kendiniz istiyorsunuz onlar istemiyor sanmıştım .
Çoğu kişi öyle sanıp beni insan kullanan sandı ama hayır … kendileri arıyorlar hatta az önce yine beni aradılar itiraz etme bizde gelin değerlidir lafı sözü olmaz hallederiz bebeğin küçük sen yapamazsın diye . Ben yok dememe rağmen istemiyorsan ayrı ama bizlik sorun yok dedi . Ben o nedenle bilemiyorum

Çok mız mız birisisiniz insan kullanmaya çıkmışsınız annem yapsın görümcelerim yapsın,annem haftada bir geliyo kötü oluyorum diyosunuz çünkü kadına istediğiniz gibi iş yaptıramıyorsunuz evde işinize gelmiyo yoksa haftada bir ev işlerini yapan biri ne iyi olursu dimi işinize yaramadığı için gelmesini de istemiyosunuz.
bide yediriyorum içiyorum bana daha yük demişisiniz,yazık...
Bence algılarınız da sorun var ne alaka yarabbi ya açıklama bile yapmıcam şuan

Görümcemlerle aramız iyi doğum öncesi temizliğimi onlar yaptı , doğumda sabah kadar koridorlarda uyudular beklediler , doğum sonrası bana baktılar ,annem memlekete gitmişti çünkü . Benim anne tarafımdan ne teyzem ne kız kardeşim ne bi doğru düzgün akrabam var , annem de elinden geldiğince işte zaten sorunlu bi kadın koşullu sevgi veren bi çok travma yaşatmış biri bana . Eski sorularımdan da bilirsiniz , kendisi kuran hocası olmasına rağmen torununun mevlidini okumak istemedi , ablanlara sor yok o taraf hoca getirir belki felan dedi , herkesinkini okuyorsun asıl torununu oku dediğimde ben anneanneyim kimse okumazsa ben okurum dedi .Bu evlilikte bi çok kez zor zaman geçirdim hiçbirinde evime gelmedi şimdi torunu oldu diye haftada bir gelmek istiyor ama ben onu görünce kötü hissediyorum , görümcelerde şahit oldu bi kaç bozuşmamızq sorunlu biri annem ..Bebek mevlidi yapıcam dediğim gibi yine görümcelerden mi yardım iştiyim ilerde lafı olur diye de biraz çekiniyorum ama 2 aylık doğum yaptım tek başıma da cam felan yapamam napayım sizce
Arkadaşlar lütfen sorunun başlığını değil açıklama kısmını da okuyun , başlık olduğu için bu şekilde ifade ettim , detayları okumadan yorum yapıp hakkımda kötü yorumlar yapmayın lütfen . Beni arayıp istiyorsan gelelim , bizde gelin değerlidir diyorlar , eşimi arayıpta gelelim diyorlar , ben o nedenle çağırsam mı çağırmasam mı diyorum , çağırmak ifadesi yanlış oldu sanırım tekliflerini kabul etsem mi demem daha doğru olurdu .

Şaka misiniz ? Bir insan bunu çok içinden geliyorsa kendi teklif etmeli etmiyorsa tutun parasıyla birini yaptırın hamile kalırken görümceye mi sordunuz .Kimseden böyle birşey istemeye hakkınız yok insanlarda ne beden ne akıl sağlığı kalmis birde evinizi mi temizleyecekler . Gelinimi çok seviyorsam tutarım 2 yardımcı abla doldururum buzdolabını . Gerekirse 40 gün özel hemsiresini de getirtirim .Ki zorunda da değilim . Bu tarz işler gönüllü olur . Kimseye kimseye bakmak ve hizmetlenmek zorunda değil .
Zaten kendi teklif ediyor siz sadece başlığı okuyup yorum yapıyorsunuz detaylar orda boşuna yazmıyor

Yok insan kullanan sanmadi bence kimse sizi ben bile yanlış okumuşum şimdi farkettim kendileri aramış istiyorlarmış e gelsinler madem ne bileyim siz bilirsiniz sanki bana gelecekler gibi yazıyorum 😂

X