Ev önerisi

possibleornot

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2014
832
1.659
Merhaba hanımlar
Fikrinizi almak istediğim bir konu var.
Evleneceğim ve yaklaşık 1 sene kirada oturacağız sonrasında da kendi evimize geçeceğiz.
1 sene idare etmemiz gerekiyor. Malum kiralar çok pahalı. Ve gelirimizin 3te 1 i kiraya gidecek diyebilirim.
Şöyle ki 1+1 daireler aidatla birlikte 2750 TL civarı , 2+1 daireler ise aidatla 3500 TL civarı. Arada neredeyse 1000 TL oynuyor. Ve dediğim gibi gelirimiz 12 bin TL civarı olacak. 1 odalı ve 2 odalı arasındaki 1000 TL önemli bir miktar. O yüzden kararsız kaldık. 1 odalı evler genelde 55-65 metrekare,2 odalılar ise 90 dan başlıyor.
Sizin bu konudaki tecrübeleriniz ve önerileriniz nelerdir ? 1+1 çok mı küçük olur ? 2. Odamız olursa kedimize ait eşyaları, bilgisayar, ütü masası gibi ıvır zıvırları koyabiliriz, oturma alanı yapmayı düşünmüyoruz zaten. Yatılı misafirimiz de çok gelmez çevremiz hep aynı şehirde yaşıyor.
Fikirlerinizi bekliyorum :)

Merhaba hanımlar
Evleneceğim ve yaklaşık 1 sene kirada oturacağız sonrasında da kendi evimize geçeceğiz.
1 sene idare etmemiz gerekiyor. Malum kiralar çok pahalı. Ve gelirimizin 3te 1 i kiraya gidecek diyebilirim.
Şöyle ki 1+1 daireler aidatla birlikte 2750 TL civarı , 2+1 daireler ise aidatla 3500 TL civarı. Arada neredeyse 1000 TL oynuyor. Ve dediğim gibi gelirimiz 12 bin TL civarı olacak. 1 odalı ve 2 odalı arasındaki 1000 TL önemli bir miktar. O yüzden kararsız kaldık. 1 odalı evler genelde 55-65 metrekare,2 odalılar ise 90 dan başlıyor.
Sizin bu konudaki tecrübeleriniz ve önerileriniz nelerdir ? 1+1 çok mı küçük olur ? 2. Odamız olursa kedimize ait eşyaları, bilgisayar, ütü masası gibi ıvır zıvırları koyabiliriz, oturma alanı yapmayı düşünmüyoruz zaten. Yatılı misafirimiz de çok gelmez çevremiz hep aynı şehirde yaşıyor.
Tayinciyiz diye bizde 1+1 ev tuttuk. Metrekaresini bilmiyorum ama evim geniş. Biz rahatız. Gereksiz eşya yoksa gelen giden de pek olmayacaksa yeterli oluyor.

Merhaba hanımlar
hayırlı olsun :)
seneye kendi evinize geçeceğinize emin misiniz? hesabınız uymaz bir aksilik olur 1-2 sene daha oturmanız gerekirse ? bundan eminseniz 1+1 ile gayetde idare edilebilir en azından 1000 tl li her ay kenara atarsınız ama planınızdan eminseniz ve plan dışına çıkmanız gerektiğinde daha fazla oturmanız gerektiğinde sizi sıkıntıya sokmayacaksa...
en azından kendi evinize çıktığınızda da (ne kadar alışveriş yapsanızda evlendikten sonra yine çok eksik çıkıyor)
eksiklerinizi kendi evinize göre alma şansınızda olur...

hayırlı olsun :)
seneye kendi evinize geçeceğinize emin misiniz? hesabınız uymaz bir aksilik olur 1-2 sene daha oturmanız gerekirse ? bundan eminseniz 1+1 ile gayetde idare edilebilir en azından 1000 tl li her ay kenara atarsınız ama planınızdan eminseniz ve plan dışına çıkmanız gerektiğinde daha fazla oturmanız gerektiğinde sizi sıkıntıya sokmayacaksa...
en azından kendi evinize çıktığınızda da (ne kadar alışveriş yapsanızda evlendikten sonra yine çok eksik çıkıyor)
eksiklerinizi kendi evinize göre alma şansınızda olur...
Kiracı ile mahkemelik olundu 1 sene içerisinde çözülür diye umut ediyoruz :)

Kiracı ile mahkemelik olundu 1 sene içerisinde çözülür diye umut ediyoruz :)
aaa siz kiracı evden çıkmak istemeyip işi yokuşa sürdüğü için zor durumda kalan üye değil misiniz şimdi hatırladım

o konuda da size 1-2 taşınmayla eşya eksilmez merak etmeyin bence geçici olarak ev tutun demiştim diye hatırlıyorum, en mantıklısı bu onların keyfini beklemeye kalkarsanız çok sinir bozulur

sevindim en azından tahliye için adım atılmasına... oh mis gibi boyatır kafanıza göre yerleşirsiniz acelenizde olmaz çok az eşya ile hemen taşınırsınız şimdi o süreçte para da biriktirirsiniz belki gönlünüze göre daha iyi bile olur

1+1en iyisi.kendi evinize geçince oraya göre eşya perde vs alırsınız .şimdi 1 yatak odası bir de oturma grubuyla tv ünitesi aldınız mı bitti gitti.beyaz eşyada çamaşır bulaşık makinesi küçük ev aletleri süpürge tv buzdolabı yeterli.kurutm amaknesi vs diğer eve geçince alırsınız.hatta bir robot süpürge alın ev işiyle d euğraşmayın gençken çocuk da yokken iş çıkışı bile gezerseniz ne güzel.o 1000 tl yi ister biriktrirsiniz isterseniz de küçük tatiller yaparsınız gitmek istediğiniz illere

Merhaba hanımlar
2+1 diyorum. Bazı kiracılar işi çok yokuşa sürebiliyor, ozellikle bu pahalılıkta yeniden kiraya çıkmak zor, belli olmaz o 1 yıl uzayabilir

Bence 1+1 evi tercih etmelisiniz. Minimal bir düzen kurarsınız kendi evinize geçene kadar. Sonra kendi evinize göre eşya alışverişi yaparsınız. Böylesi daha makul her açıdan. Mutluluklar dilerim🌸

1+1 ev bir sene için gayet mantıklı ben olsam sadece yatak alırdım kendi evinize geçince odalarının büyüklüğüne göre eşya alırsınız,çocuk yok kimsede yatıya gelmiyorsa ihtiyaç dışında eşya almayin derim,taşınırken zarar görebilir tekrar monte et biraz zahmetli iş,kolay gelsin şimdiden mutluluklar

Merhaba hanımlar
bekar evi olmıcak ama o en azından 2.1 olsun neden dügünden sonra esyaların parasını sen edeyesin ki cocuk ailesi en alemde sakın erkek tarafına böyle deme seni ne saf kız bize hıc para parcatmadı derler öyle kendi yagımızla kavruluruz diyenler gördü burası uyanık ol ve iste sana borc kalmasın

Abbbooooov kelee neresi orası 1+1 daire 2750 miiiii😢😢 valla yatıp kalkıp memleketimin gozunun yagını yiyim 3+1 lüks daireler 1500 lira en fazla oda en elit mahallelerde.biz ona pahalı diyoruz.dairem var memlekette 3+1 1650 ye kiraya koydum sıfır daire ara katta gübeycephe okul marketler manav eczane hepsi dibinde hastanede karsıda yürme mesafesinde millet arıyor 1650 cok diye vazgeciyorlar bizde 1500 e dusurdukte öyle tutuldu. Bence yatılı gelen giden olmuyorsa ve seneye kendş dairenize cıkscaksanız 1+1 butcenize daha ideal hemde cebinize tasarruf olur diye dusunuyorum.minimal yaşam suan moda gibi yani kucuk olsun sıcak olsun az esyalı ve temizligi kolay olsun daha iyi. Ben de cocugum var suan kiradayım tsyinciyiz 2+1 evde yasıyoruz gyaet yetiyor esyalarıda azalttık sattık temizligim yarım saat bile surmuyor sipsak yap Yangel yat aksama kadar. Bir kanepe bir yatak olsa yeter yatılı bir kişi bile gelse kanepye yatıverir. Sizin için cok iyi olur valla calısan biriyseniz hele en azında işten geldikten sonra koca evi temizleme derdi fslan olmaz cunku ev kucuk temizligi on dk ne seni ne esini yorar bolca vaktiniz kalır. Ha bu arada ben girişe vestiyer almıstım,ütü masamı ve camasır askılımı katlayıp onun arkasına koydum asla görunmuyor yer kaplamıyor.en ufak alanları degerlendirmek lazım.ya böyle minimal yasamlar videoları izleye izleye sanırım 2+1 de bana fazla gelmeye basladı😅 hatta smdiki aklım olsaydı tayinciyiz gibi gittim mobilya beyaz esya aldıkta aldık oradan oraya savruluyoruz ne gerek vardı , esyalı dairelerde otururduk batıya gecince herseyimizi sıfır alırdık diyorum da gectı artık.

1 sene sonra geçeceğiniz elle tutulur bir kendi eviniz hali hazirda şuan varsa o zamana kadar 1+1 de olsa idare edebilirsiniz. Ev yok da alma hayaliniz/planiniz varsa 2+1 tutun. Evdeki hesap carsiya uymayabilir küçücük eve sigamayip strese girersiniz ve yeniden taşınma masrafı çıkacaktır

1+1 ev yeterli bence. Biz eşimle 3 yıl brkarken 1+1 evde kaldık gayet güzeldi. Balkonu genişse yazları hep orda olursunuz zaten. Bi de o da sayısı tamamen kullanıma bağlı. Şimdi evliyiz 5+1 evimiz ama hala balkon ve mutfak da oturmak favorimiz. Salon çalışma odası hep boş, benim giyinme odam da amaca hizmet ediyor. Yani 1 yatak odası bir oturma odası hala işimizi gören.

Hali hazirda esyasi düzeni oln birinin 1+1 e adapte olması zor olabilir ama evi yeni kuracaksınız zaten ve bu durum gecici. Calisma masasi vs almayin mesela bence. Idare edin. Para biriktimeniz gereken, ev almayi düşündüğünüz dönemde deger mi, bence degmez

X