ev konusunda bencillik mi yapiyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sassy senin yüzünden ruyamda arsami yok pahasina dayima sattim. Ev yapacakti muteahhit cok yuksek fiyat verince bana geri satmaya kalkti arsami...
Neyse buna sukur gerci, rüyama begonvil de girebilirdi.

Google-ruyada dayiya arsa satmak ne demek-enter
ahajahajahha dayiya sukur cidden begonvil gelse ben bile bi bozulurdum :KK70:

o bizi cok bekletmez gerci, yeni uye bani kisa surer. gelir kisa surede balli corekcigim^^

Sassy senin yüzünden ruyamda arsami yok pahasina dayima sattim. Ev yapacakti muteahhit cok yuksek fiyat verince bana geri satmaya kalkti arsami...
Neyse buna sukur gerci, rüyama begonvil de girebilirdi.

Google-ruyada dayiya arsa satmak ne demek-enter
Bu gece begonvil alıyormuş bi de arsayı dayından🤣

İki muhiti de hiç bilmiyorum ama bence de babanın yani Beysukent. Anladığım kadarıyla hem müstakil bahçeli güzel bir ev hem kafeler restoranlar hem çevreniz orada yani daha ne olsun. Ama bence nisanliya annesi baskı yapıyor kesin. Buraya gelin oğlum burada oturun filan diyor bence. Yoksa bu kadar ısrarla savunmazdi diye düşünüyorum... Ben olsam anlamaya çalışırdım neden ille de Hacılar? Açık açık konuşurdum çok kibar ve anlayışlı bir şekilde. İkimizin de ailesine uzak olsun kararı sebebiyle başka bir yerden ev veya arsa almak çok saçma geldi. Yani bilmem ki bence sakin sakin tatlı tatlı konuşarak hallolur yani.

İki muhiti de hiç bilmiyorum ama bence de babanın yani Beysukent. Anladığım kadarıyla hem müstakil bahçeli güzel bir ev hem kafeler restoranlar hem çevreniz orada yani daha ne olsun. Ama bence nisanliya annesi baskı yapıyor kesin. Buraya gelin oğlum burada oturun filan diyor bence. Yoksa bu kadar ısrarla savunmazdi diye düşünüyorum... Ben olsam anlamaya çalışırdım neden ille de Hacılar? Açık açık konuşurdum çok kibar ve anlayışlı bir şekilde. İkimizin de ailesine uzak olsun kararı sebebiyle başka bir yerden ev veya arsa almak çok saçma geldi. Yani bilmem ki bence sakin sakin tatlı tatlı konuşarak hallolur yani.
annesi demis ki bizim evin yanindaki bos eve oturun, nisanlim da direkt kestirip atmis anne oyle bir sey olmaz bunu yassy’e hic soyleme bile demis. ama anladigim kadariyla o kadar dip dibe olmasa bile ailesine yakin olmak istiyor. onun ailesi, amcasi, kuzenleri falan hep orada oturuyor.

kankim benim sakince konusmam cok zor ya 😂 cidden en sakin halimle basladiktan sonra bile yaaa sus tamam, hadi hadi yallah, seninle konusmuyorum defooollll diye cirlayip adami evden yollarim. cok feci bi on hazirlik yapip konusursam belki sakin olurum. 😂 normalde kolayca anlasiyoruz ama ciddi mevzular olunca o da ben de sicmakta bir numarayiz cidden.

konuyla ilgili tek bir şey söylemek istiyorum siz ikinizde yurtdışında okuyup yaşamıyor musunuz ?

Türkiye’ye gelip ne işi kuracaksınız ? Eğitiminiz ne , ne iş yapacaksınız bilmiyorum ama Türkiye bitti artık.

İş konusunda kendi işinizi bile yapsanız tl eriyip gidiyor , yaptığınız işin yurtdışı ayağı yoksa burada kazandığınız para ahım şahım olmayacak muhtemelen.
O yüzden senin yerinde olsam ailem burada babam yaşlı diye asla gelmem.
Hele ilerde çocuk sahibi olursan yurtdışında doğma , büyüme, okuma hakkından mahrum olmuş olacak.
Bu daha da önemli çocuk için semttense

Ev konusunda da bencillik değil sen kendi babana yakın olmak istiyorsun o da kendi ailesine bencillikse onunki de bencillik

S sassyassyy sen akıllı kızsın yazık etme kendine , baban istediği zaman atlar uçağa gelir istediği kadar kalır. Bence imkan varsa yurtdışında kal

Şimdi ablacım göz var izan var Beysukent duruken Allahın dağını kim ne yapsın Hacılar nere bilmiyorum bile açıp haritadan baktım:bicak:

Konuya gelirsek İstanbulda yaşayanlar için söyleyeyim haftasonları pek trafik olmuyor, Ankara İstanbul gibi değil here yere arabayla max 30dkda vınlıyorsun mesafeler kısa :) Yani ailem Sarıyerde amma Tuzlada yaşayatım gibi düşünmeyin:) Konu sahibesi bencillik yapmıyor, haftasonu isterlerse çocuğun aileye gidebilirler pekala atla deve değil.

Konuya gelirsem haftaiçleri delice trafik oluyor hem Konya hem Eskişehir yolunda. Ofis açıcaz diyorsunuz, Gölbaşı hem uzak hem Konya yolunda çok trafik var her gün işe 1 saat gel, 1 saat git yapacaksınız canınıza yazık çok kötü bir fikir. Sosyal açıdan zaten çok kötü bir fikir, Gölbaşında ne yapacaksınız Beysukent varken... Gölbaşında arsalar tarlalar falan var yani gidilecek hiçbir yer yok bırakın daralırsınız orda.

Konuya geleyim baban 70li yaşlardaydı yanlış hatırlamıyorsam, üstelik yalnız yaşıyor ona yakın oturmanız daha uygun olur. Üstelik adam doktor hastaneden virüs kapabilir, yardıma ihtiyacı olabilir. Benim görüştüğüm bir hıyar vardı, ailesi de 70li yaşlarda benim annem daha genç 50lilerinde o yüzden hıyarın ailesine yakın oturmayı ben teklif ettim 70lik bir insanı yalnız bırakmak doğru değil.

Senin çocuğun beynini KV yıkıyor bence gel gel diye zaten cadalozun tekiydi. Yoksam hangi genç insan gideyim dağbaşında yaşayayım der:bicak:Baştan aşağı olmaz geçin siz Gölbaşını.

konuyla ilgili tek bir şey söylemek istiyorum siz ikinizde yurtdışında okuyup yaşamıyor musunuz ?

Türkiye’ye gelip ne işi kuracaksınız ? Eğitiminiz ne , ne iş yapacaksınız bilmiyorum ama Türkiye bitti artık.

İş konusunda kendi işinizi bile yapsanız tl eriyip gidiyor , yaptığınız işin yurtdışı ayağı yoksa burada kazandığınız para ahım şahım olmayacak muhtemelen.
O yüzden senin yerinde olsam ailem burada babam yaşlı diye asla gelmem.
Hele ilerde çocuk sahibi olursan yurtdışında doğma , büyüme, okuma hakkından mahrum olmuş olacak.
Bu daha da önemli çocuk için semttense

Ev konusunda da bencillik değil sen kendi babana yakın olmak istiyorsun o da kendi ailesine bencillikse onunki de bencillik

S sassyassyy sen akıllı kızsın yazık etme kendine , baban istediği zaman atlar uçağa gelir istediği kadar kalır. Bence imkan varsa yurtdışında kal
biz ikimiz de amerikan vatandasiyiz, yani aslinda turkiyeyi denedik olmadi dersek tekrar cok kolay gidebiliriz. ya aslinda bence de mantikli olan turkiyeye donmemek ama gercekten ben bu homesickness durumunu asamiyorum. yani o kadar uzak ki. mesela ingilterede olsam kesin donmezdim. ama simdi bilmiyorum yani ailelerimiz, arkadaslarimiz burada bir bakiyorum herkes bir araya gelmis toplanmis ama ben anca facetimedan el salliyorum. kimsenin ozel bir gununde yokum. babam yalniz yasiyor bazen telefonda konusurken bunaldigini soyluyor iste vs. o durumlarda hani hadi baba gel birer kadeh bir seyler icelim diyip ona kolayca gitmek istiyorum. bir de gecen sene babam rahatsizlandi, ameliyattayken beyin kanamasi gecirdi. ben gelemedim bile yanina. durumu da ciddiydi. o yuzden biraz daha ona yakin olmak istiyorum.

isimiz yazilim uzerine, yine dunyadaki cok buyuk firmalarla proje bazli calisacagiz. o yuzden tl kazanmayiz kolay kolay. aslinda mantikli olan yurt disi yine de ama ben bu konuda artik biraz fazla duygusalim ozellikle annemi kaybettikten sonra. :KK43:

Şimdi ablacım göz var izan var Beysukent duruken Allahın dağını kim ne yapsın Hacılar nere bilmiyorum bile açıp haritadan baktım:bicak:

Konuya gelirsek İstanbulda yaşayanlar için söyleyeyim haftasonları pek trafik olmuyor, Ankara İstanbul gibi değil here yere arabayla max 30dkda vınlıyorsun mesafeler kısa :) Yani ailem Sarıyerde amma Tuzlada yaşayatım gibi düşünmeyin:) Konu sahibesi bencillik yapmıyor, haftasonu isterlerse çocuğun aileye gidebilirler pekala atla deve değil.

Konuya gelirsem haftaiçleri delice trafik oluyor hem Konya hem Eskişehir yolunda. Ofis açıcaz diyorsunuz, Gölbaşı hem uzak hem Konya yolunda çok trafik var her gün işe 1 saat gel, 1 saat git yapacaksınız canınıza yazık çok kötü bir fikir. Sosyal açıdan zaten çok kötü bir fikir, Gölbaşında ne yapacaksınız Beysukent varken... Gölbaşında arsalar tarlalar falan var yani gidilecek hiçbir yer yok bırakın daralırsınız orda.

Konuya geleyim baban 70li yaşlardaydı yanlış hatırlamıyorsam, üstelik yalnız yaşıyor ona yakın oturmanız daha uygun olur. Üstelik adam doktor hastaneden virüs kapabilir, yardıma ihtiyacı olabilir. Benim görüştüğüm bir hıyar vardı, ailesi de 70li yaşlarda benim annem daha genç 50lilerinde o yüzden hıyarın ailesine yakın oturmayı ben teklif ettim 70lik bir insanı yalnız bırakmak doğru değil.

Senin çocuğun beynini KV yıkıyor bence gel gel diye zaten cadalozun tekiydi. Yoksam hangi genç insan gideyim dağbaşında yaşayayım der:bicak:Baştan aşağı olmaz geçin siz Gölbaşını.
annesi de yikiyor olabilir, bir de arkadaslari evlendi simdi evlenmeyen bi tek biz kaldik. tabi onlar da aralarinda konusuyorlardir. cogu ailesine yakin oturdu vs. ama benim babam cidden onlarin aileleri gibi degil yani ilgilenmez bizimle pek.

dugun seneye temmuzda cherrym turkiyede olursan kos gel davetiyeyi kesin yollarim 😘 devler ligi gibi dugun olur bak otelciden 62826 kat iyileri olur belki cifte dugun yapariz :KK53:

bizim durum istanbul degil ankara.

aslinda babamin oturdugu yer de cok merkezi bir yer degil yani iste ankarada bir bahceli veya tunali degil de daha sakin, sadece belli magazalarin/markalarin oldugu bir avmsi olan, genelde ayni seviyede insanlarin yasadigi bir yer. bizim de genelde takildigimiz yer orasi. yani bir arkadasimla bulusacaksam, aksam rakiya gideceksem, oglen bir kahve iceceksem vs ben yine orayi tercih ediyorum. nisanlimin da benim de kuaforlerimiz orada mesela. kendisi 2 gunde bir kuafore gider. 😂 onun da neredeyse sosyallestigi alan tamamen orasi ama nedense bu konuda biraz inatlasti.

buradaki yorumlarda da 3.bir semt cok soylendi, ben belki babamla konusurum nisanlima caktirmadan. hani 3.bir yerden arsa alsan senin icin zorluk cikarir mi diye. oyle olursa tamam nisanlimin dedigi gibi ikisinin ortasini seceriz ama yoksa babama da israr edip bosuna para dokturmek istemem herhalde ya.
Bence babana hiç konuyu açıp çıtlatma bile, nişanlının derinlerine in ve ikna et. Kesinlikle ikna edeceğine eminim ama daha sakin ve daha makul üslupla, azcık cilvelen poposunu falan elle işte kız konuşturma 😆

Bence babana hiç konuyu açıp çıtlatma bile, nişanlının derinlerine in ve ikna et. Kesinlikle ikna edeceğine eminim ama daha sakin ve daha makul üslupla, azcık cilvelen poposunu falan elle işte kız konuşturma 😆
hajahasjahsjahajah yaaa senin yuzunden tam garson masaya geldigi anda ictigim suyu puskurttum :KK70:

annene yakin oturursak surekli poponu elleyemem annen baskina gelir diyim bence :KK53:

hajahasjahsjahajah yaaa senin yuzunden tam garson masaya geldigi anda ictigim suyu puskurttum :KK70:

annene yakin oturursak surekli poponu elleyemem annen baskina gelir diyim bence :KK53:
Bizden habersiz begonville mi buluştun?? Yazıklar olsun!!
Ya babandan bağımsız olarak orda oturmanız aşırı mantıklı, babanı ekarte edip diğer konulara odaklanmasını sağla bence %100 ikna olacak. Ben ikna etmek istiyorsamfkgöfl ellemeyi çok sık kullanırım. Bazen fazla sıkıyorum ters tepiyor ama olsun.

biz ikimiz de amerikan vatandasiyiz, yani aslinda turkiyeyi denedik olmadi dersek tekrar cok kolay gidebiliriz. ya aslinda bence de mantikli olan turkiyeye donmemek ama gercekten ben bu homesickness durumunu asamiyorum. yani o kadar uzak ki. mesela ingilterede olsam kesin donmezdim. ama simdi bilmiyorum yani ailelerimiz, arkadaslarimiz burada bir bakiyorum herkes bir araya gelmis toplanmis ama ben anca facetimedan el salliyorum. kimsenin ozel bir gununde yokum. babam yalniz yasiyor bazen telefonda konusurken bunaldigini soyluyor iste vs. o durumlarda hani hadi baba gel birer kadeh bir seyler icelim diyip ona kolayca gitmek istiyorum. bir de gecen sene babam rahatsizlandi, ameliyattayken beyin kanamasi gecirdi. ben gelemedim bile yanina. durumu da ciddiydi. o yuzden biraz daha ona yakin olmak istiyorum.

isimiz yazilim uzerine, yine dunyadaki cok buyuk firmalarla proje bazli calisacagiz. o yuzden tl kazanmayiz kolay kolay. aslinda mantikli olan yurt disi yine de ama ben bu konuda artik biraz fazla duygusalim ozellikle annemi kaybettikten sonra. :KK43:
başın sağolsun
Baban için de çok çok geçmiş olsun
O halde sizin iş biraz da frelans gibi olacak illa bir ofise de ihtiyacınız olmayacak belki de Para sıkıntısı çekmezseniz bir nevi ama yurtdışında yaşayıp sonra yurda dönmek bana biraz attan inip eşşeğe binmek gibi geliyor.

Sakın yanlış anlama ülkemi çok seviyorum Türkiye çok güzel bir yer ama en basitinden araba alacağın zaman bile dünya kadar vergi ödüyorsun , iş kursan keza öyle. Yaşam rahat değil yani maddi açıdan da manevi açıdan seni tatmin edecekse deneyebilirsiniz.

Ev konusunda da ikinizin de aileleri aynı şehirde ise orta yol illa ki bulunur.

Ankaradasin diye biliyorum
Istanbul kadar ulasim problemi olan bir sehir degil ki ankara
Sehirin hayhuyundan uzak oturmak daha mantikli geldi bana
Baban da zaten cok yogun
Cok sık gorusebilecek olsaniz yol problem olurdu
Çocuğa kadar kim öle kim kala o kadar uzun düşünmeyin derim

Sayfa 30'a kadar okuyabildim yeni bir durum vs. varsa ve yorumum hatalıysa kusura bakmayın. Öncelikle burada yazılan orta yerde sitede kiraya çıkma fikrine ben hiç sıcak bakamadım. İkiniz de bahçeli, müstakil evde büyüdüyseniz iyi bir tercih değil. Ne kadar ses yalıtımı şu bu olsa da apartmanda yaşamak zor. Müstakil ev rahatlığına aşığım.

İkinci olarak hazırda arsaya ev yaptırmak demek bütçenizden yaptıracağınız eve daha geniş pay bırakabilirsiniz demek. Bu da evde istediğiniz şeyleri (kış bahçesi vs. yazmışsınız) daha içinize sinerek yaptırabilirsiniz demek.

Son olarak normalde en mantıklısı iki tarafın da ailesinden uzakta ev kurmak ama sizin durumunuzda özel sebepler var. Kv faktörü inanılmaz belirleyici ki bence nişanlınız da bunun farkında. Ve ona göre hareket ediyor o konuda takdir ettim, anlayışlı geldi bana. Daha alttan alan bir tavırla, daha yumuşak bir şekilde, babanızdan dolayı değil de diğer bütün gerekçeleri öne sürerek nişanlınızı ikna edebilirsiniz diye düşünüyorum. Çok mutlu olursunuz umarım.

Bir de eklemeyi unutmuşum, ben de sakin semtleri vs. tercih ederim ama birkaç km yakınında marketi olmayacak kadar sapa yerleri değil. O gelişecek yerler çocuklarınıza, torunlarınıza nasipse. Gencecik insanlarsınız şimdiden emekli kafasına girmeye gerek yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X