ev konusunda bencillik mi yapiyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ev yaptiracaginiz icin karar vermek o kadar zor ki.

yani ben cocuksuz bir ciftin, sehirden uzak bir ev istemesini mesela cok anlamiyorum,
tum arkadaslariniz sehirde koparken ne isiniz var sehir disinda bir yer sessizlik huzur falan.
ne guzel sehrin gobeginde o etkinlik senin bu etkinlik benim gezmek varken.

evlendigim ilk yil sehir merkezinde oturmustum, paramiz da yoktu, ama o kadar guzel gecmisti ki o yilimiz, sehir merkezinde soyle bir turlasan yetiyor zaten, ki sen Istanbuldan bahsediyorsun, bogazda 3 5 tur atsan guzel olmaz mi.
Daha sonrasinda ise butcemiz nedeniyle biraz sehir disinda kalan bir ev satin almistik, cok sikilmistim o yil, evet arabayla her yere gidiliyor da, sokaga adimini attiginda havanin degismesi ile ayni modda olmuyorsun bence.

ama cocuklu bir aile icin ihtiyaclar degisiyor tabi ki,
o zaman aman guvenli olsun, aman sessiz sakin olsun (ozellikler gece saatlerinde),
aman cocuklari gezdirmeye yakinda alanlar olsun diye gidiyor liste.

sahsen maddi kaygilarim olmasaydi sehir gobeginde yasardim bir 5-10 yil, sonrasinda da duruma gore artik...

ama astoria onun inadi yuzunden babam bir ton para dokecek 🥴 onun babasi da alsa arsayi yine uzulurum. yani elimizde iki tane arsa var, biri babama yakin digeri onun ailesine. ki benim babam cidden sorun cikarmaz az cok bahsettigim kadariyla biliyorsundur. adam bizi takmaz bile. onun annesi aldigim nefesi bilmek ister vs.

annesiyle babami kiyaslarken bile gulme geliyor bana 😂

Evet ama o da onun annesi ve kimse kolay kolay ailesine atmaz. Ona göre de onun annesi sorun çıkarmıyordur ya da sevdiğinden yapıyordur vs vs bahanesi olur yani. Bence bunun için sevdiğini karşına alma.

ev yaptiracaginiz icin karar vermek o kadar zor ki.

yani ben cocuksuz bir ciftin, sehirden uzak bir ev istemesini mesela cok anlamiyorum,
tum arkadaslariniz sehirde koparken ne isiniz var sehir disinda bir yer sessizlik huzur falan.
ne guzel sehrin gobeginde o etkinlik senin bu etkinlik benim gezmek varken.

evlendigim ilk yil sehir merkezinde oturmustum, paramiz da yoktu, ama o kadar guzel gecmisti ki o yilimiz, sehir merkezinde soyle bir turlasan yetiyor zaten, ki sen Istanbuldan bahsediyorsun, bogazda 3 5 tur atsan guzel olmaz mi.
Daha sonrasinda ise butcemiz nedeniyle biraz sehir disinda kalan bir ev satin almistik, cok sikilmistim o yil, evet arabayla her yere gidiliyor da, sokaga adimini attiginda havanin degismesi ile ayni modda olmuyorsun bence.

ama cocuklu bir aile icin ihtiyaclar degisiyor tabi ki,
o zaman aman guvenli olsun, aman sessiz sakin olsun (ozellikler gece saatlerinde),
aman cocuklari gezdirmeye yakinda alanlar olsun diye gidiyor liste.

sahsen maddi kaygilarim olmasaydi sehir gobeginde yasardim bir 5-10 yil, sonrasinda da duruma gore artik...
bizim durum istanbul degil ankara.

aslinda babamin oturdugu yer de cok merkezi bir yer degil yani iste ankarada bir bahceli veya tunali degil de daha sakin, sadece belli magazalarin/markalarin oldugu bir avmsi olan, genelde ayni seviyede insanlarin yasadigi bir yer. bizim de genelde takildigimiz yer orasi. yani bir arkadasimla bulusacaksam, aksam rakiya gideceksem, oglen bir kahve iceceksem vs ben yine orayi tercih ediyorum. nisanlimin da benim de kuaforlerimiz orada mesela. kendisi 2 gunde bir kuafore gider. 😂 onun da neredeyse sosyallestigi alan tamamen orasi ama nedense bu konuda biraz inatlasti.

buradaki yorumlarda da 3.bir semt cok soylendi, ben belki babamla konusurum nisanlima caktirmadan. hani 3.bir yerden arsa alsan senin icin zorluk cikarir mi diye. oyle olursa tamam nisanlimin dedigi gibi ikisinin ortasini seceriz ama yoksa babama da israr edip bosuna para dokturmek istemem herhalde ya.

bizim durum istanbul degil ankara.

aslinda babamin oturdugu yer de cok merkezi bir yer degil yani iste ankarada bir bahceli veya tunali degil de daha sakin, sadece belli magazalarin/markalarin oldugu bir avmsi olan, genelde ayni seviyede insanlarin yasadigi bir yer. bizim de genelde takildigimiz yer orasi. yani bir arkadasimla bulusacaksam, aksam rakiya gideceksem, oglen bir kahve iceceksem vs ben yine orayi tercih ediyorum. nisanlimin da benim de kuaforlerimiz orada mesela. kendisi 2 gunde bir kuafore gider. 😂 onun da neredeyse sosyallestigi alan tamamen orasi ama nedense bu konuda biraz inatlasti.

buradaki yorumlarda da 3.bir semt cok soylendi, ben belki babamla konusurum nisanlima caktirmadan. hani 3.bir yerden arsa alsan senin icin zorluk cikarir mi diye. oyle olursa tamam nisanlimin dedigi gibi ikisinin ortasini seceriz ama yoksa babama da israr edip bosuna para dokturmek istemem herhalde ya.

dogruya dogru,
bir cogumuzun oyle yerlerde hevesi var ama maddi durumu yok.

simdi sende maddi durum da varken, neden standart dusuresin de baska semtte yer arayasin ki.

nisanlini ikna etme calismalarina devam et bence.

bir de omurluk gibi dusunmeyin bu isi ya,
isinde gucunde insanlarsiniz,
ihtiyaclar degistiginde ev de degisir,
kazik cakmayacaksiniz ki,
on yil oturursunuz bu evde, ki on yil bile cok uzun bir plan,
biz esimle 5 yildan uzun planlar yapmiyoruz, hayatin ne getirecegi hic belli degil, deneyimlerimizin gosterdigi bu.

herkese selam,

onumuzdeki sene evlenecegiz ve turkiyeye donecegiz. biraz farkli sebeplerden dolayi su an oturacagimiz yeri secmemiz gerekiyor. hazir bir eve oturmayacagiz ev yaptiracagiz kendimize, bu yuzden surec biraz uzun.

ben kendi babamin oturdugu yerde oturmak istiyorum ve bunun icin cok hakli sebeplerim var. soyleyeyim.
1-babam yasli ve benim turkiyeye donmemin en buyuk sebebi bu.
2-cok oturmus bir muhit ve cok elit.
3-ofis acacagiz orada cok rahat acabiliriz.
4-ikimizin de en cok vakit gecirdigi yer orasi, cok aliskiniz oraya ve butun islerimizi zaten simdi de orada hallediyoruz.
5-cocugum olursa orada buyutmek isterim.

nisanlim da kendi ailesinin yasadigi yeri istiyor daha dogrusu haksizlik etmeyeyim o ailesine cok yakin olmak istemiyor ama ayni semtte istiyor. onun sebepleri de
1-sehirden coookkk uzak ve sakin olmasi.
2-komsu problemi olmamasi.
3-sehrin o tarafa dogru gelismesi. yani uzun vadede daha iyi olacak diyor. cok alakasiz bence.

bu sekilde bir suredir tartisiyoruz ve yine tartistik. en son ben sinirlendim bu ev planini komple iptal ediyorum seninle ugrasamam falan dedim son lafim bu oldu. nisanlim da bana ben iki aileye de uzak olmayi kabul ediyorum ama sen bencilsin dedi. bence asla bencil degilim cunku onun ailesine yakin olmamizla benim babama yakin olmamiz ayni degil. babam bir zorluk cikarmaz. o yuzden hic onun gibi dusunmuyorum yani yine kendimi cok hakli goruyorum.

ben israrci olursam babama yakin otururuz ama bu sizce bencillik olur mu? onun babamin oturdugu yeri istememesi icin hicbir sebebi yok bence bencil olan o bu arada.
İki tarafa da eşit uzaklık mesafesinde oturun. Bir ihtiyaçları olursa aynı sürede ulaşabilirsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X