ev konusunda bencillik mi yapiyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
az once konusmaya calistik da sonu yine benim hadi yaaa hadi al sen su yemegini git terasta ye burda seni gormek istemiyorum, cok kotu fikrin zaten git basimdan dememle sonuclandi :KK70: ben olsam bana cok gicik olurdum ya. adam yine gulerek ortami terk etti shskshsjshsjsh

bir süre her gün tam trafik saatlerinde istediği yerden ofisi açacağınız yere gelsin gitsin. bezsin. lanet olsun bunu düşündüğüm ana, benim yassyim ne kadar akıllı kadınmış ki öngörmüş desin.

herkese selam,

onumuzdeki sene evlenecegiz ve turkiyeye donecegiz. biraz farkli sebeplerden dolayi su an oturacagimiz yeri secmemiz gerekiyor. hazir bir eve oturmayacagiz ev yaptiracagiz kendimize, bu yuzden surec biraz uzun.

ben kendi babamin oturdugu yerde oturmak istiyorum ve bunun icin cok hakli sebeplerim var. soyleyeyim.
1-babam yasli ve benim turkiyeye donmemin en buyuk sebebi bu.
2-cok oturmus bir muhit ve cok elit.
3-ofis acacagiz orada cok rahat acabiliriz.
4-ikimizin de en cok vakit gecirdigi yer orasi, cok aliskiniz oraya ve butun islerimizi zaten simdi de orada hallediyoruz.
5-cocugum olursa orada buyutmek isterim.

nisanlim da kendi ailesinin yasadigi yeri istiyor daha dogrusu haksizlik etmeyeyim o ailesine cok yakin olmak istemiyor ama ayni semtte istiyor. onun sebepleri de
1-sehirden coookkk uzak ve sakin olmasi.
2-komsu problemi olmamasi.
3-sehrin o tarafa dogru gelismesi. yani uzun vadede daha iyi olacak diyor. cok alakasiz bence.

bu sekilde bir suredir tartisiyoruz ve yine tartistik. en son ben sinirlendim bu ev planini komple iptal ediyorum seninle ugrasamam falan dedim son lafim bu oldu. nisanlim da bana ben iki aileye de uzak olmayi kabul ediyorum ama sen bencilsin dedi. bence asla bencil degilim cunku onun ailesine yakin olmamizla benim babama yakin olmamiz ayni degil. babam bir zorluk cikarmaz. o yuzden hic onun gibi dusunmuyorum yani yine kendimi cok hakli goruyorum.

ben israrci olursam babama yakin otururuz ama bu sizce bencillik olur mu? onun babamin oturdugu yeri istememesi icin hicbir sebebi yok bence bencil olan o bu arada.
En güzeli iki aileden de uzak oturmak benim babanizi düşünmeniz güzel bişey ama sizde kendinize yeni bir aile kuruyorsunuz babanıza yakın olmak istiyorsanız evlenmeyin o zaman

ikimizin babasinin da bu semtlerde arsasi var. zaten evi yaptiracaklar bir de arsa alsinlar istemedik. bu ikisinden biri olsun diye konustuk kendi aramizda. yani asilmayacak bir problem degil adamlara yeni bir yer aldirmayalim dedik ama asamiyoruz galiba.
Keşke bize iki taraf da ev yapmak için hazır ve nazır olsa da tek derdimiz tarafımızı seçmek olsa 🤣 bence babanı seç.Mantıklı olan o görünüyor.Verilen tavizlerin sonu pişmanlık.Sen pişman olacağına o olsun amaaan😉

insallah oyledir nikah masasinda terk edilmek istemem🥴🥴
1629751679137.jpeg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X