ev dekorasyonu mevzusu

Hangzhou Wetland’deki Sheraton tam olarak boyle dizayn edilmis. 2 kanat surgulu seperatorle kullanim sonrasi banyoyu kapatip odaya hic dagilmamis izlenimi veriyorsun. Acil durumlarda kurtarici oluyor. Arsiv kayitlarimdan bakip fotograf da paylasayim birazdan. 🤪
biz de turkiyede amanruyada gorduk yaptirdik🙈 kayinvalide kalpten gider bunu konussak 😂

yok evi kendileri yaptirdigi icin karisiyor. o konuyu ben biliyorum, burada yazmak istemiyorum.
Hem evi neden nisanlinizin ya da sizin ailenizin yaptirmasi gerekiyor ki? Evlenecek kadar yetişkinliğe ulaşıp, evinizi kuramiyor musunuz kendiniz? Sadece evlenmeye mi karar veriyorsunuz?
Evlenmeden böyle böyle diziyorsunuz dinamitleri hep diyorum, sonra teker teker patlıyor o özenle dizdiginiz dinamitler.

Bence sizin aile yapilariniz farklı ve bu yüzden bu anne sana çok garip geliyor. Senin ailen seni yetişkin gibi kabul etmiş genç yaştan bu yana hani imkanları olduğu sürece maddi olarak desteklemiş olabilir ama öyle çocuk muamelesi yapmış diyemeyiz aksine kocaman kiz kendi bilir diye düşünmüşler o şekilde davranmislar. Bu kadın oğlunu da seni de çocuk olarak görüyor. Beceremezler diye düşünüyor. Yetişkin bireyler olduğunuzun farkında değil. Bence çektiğin bütün zorlukların asıl sebebi bu.

Bence sizin aile yapilariniz farklı ve bu yüzden bu anne sana çok garip geliyor. Senin ailen seni yetişkin gibi kabul etmiş genç yaştan bu yana hani imkanları olduğu sürece maddi olarak desteklemiş olabilir ama öyle çocuk muamelesi yapmış diyemeyiz aksine kocaman kiz kendi bilir diye düşünmüşler o şekilde davranmislar. Bu kadın oğlunu da seni de çocuk olarak görüyor. Beceremezler diye düşünüyor. Yetişkin bireyler olduğunuzun farkında değil. Bence çektiğin bütün zorlukların asıl sebebi bu.
Bence kadinin icinde ukte kalmış, zamaninda buna mobilya sectirmemisler

Hem evi neden nisanlinizin ya da sizin ailenizin yaptirmasi gerekiyor ki? Evlenecek kadar yetişkinliğe ulaşıp, evinizi kuramiyor musunuz kendiniz? Sadece evlenmeye mi karar veriyorsunuz?
Evlenmeden böyle böyle diziyorsunuz dinamitleri hep diyorum, sonra teker teker patlıyor o özenle dizdiginiz dinamitler.
sakin olursaniz sevinirim, ben sizin bu sekilde konusacaginiz biri degilim. beni tanimiyorsunuz, konuda da bu soylediklerinize yonelik bir sey yok o yuzden varsayim uzerinden boyle konusmaniz hos degil.

birinin ev yaptirmasi gerekmiyor, gereklilik degil yani. ailelerimizin durumu cok sukur yerinde, sadece bize jest yapmak istediler. yoksa biz nisanlimla zaten yurt disinda kendi isimizi yapiyoruz, 6 aylik kazancimizla bu evi yaptirabilir veya ayni sartlarda ev alabilirdik. ailelerin dugun hediyesi bu. yani bizim evlilige karar vermemiz, ev kurabilmemiz vs su asamada tartisilmasi gereken seyler degil. zaten konuda da maddiyatla ilgili bir sey yok, kimse bizim yuzumuzden zorlanmiyor yani.

İlk baştaki bir yoruma katılıyorum böyle KPler nerde yaşar ve bulunur:deli: ilk nişanlımın ailesi berbattı adam mal gibi suratıma baktı bir hafta boyunca annesi de her gün domuz yapıp önüme koydu pizza söyledim. :olamaz: Babam da zaten nişanlımı zayıf karakterli diye istememişti bu şahane kayın aile ve evlilikten kendisinin terk etmesi sonucunda dönmüştüm. Baştan aşağı berbattı yani sadece babamı üzdüğüm için şimdi çok çok pişmanım. O yüzden şimdi yakışıklı, şu budan önce insan arıyorum insan değilse, bencilse, kabaysa, karaktersizse beş para etmez biriyse o erkeğin gözümde hiçbir değeri yok:olamaz:

Son düzenleme:
Pinteresetten ornekler bulup atmasi çok sevimli ama sonucta bu kadin kayinvalide. Ne kadar sevimli olabilir, ne kadar içten sevilir?🙄 Zaten gergin bir tipmiş. Kavga cikarmaya meyilli ise, henüz nişanlıyken bunu yapiyorsa, evlilikte daha fazlasını yapabilir. Evin parasını veriyor olması kendini buna hak sahibi gormesini de sağlar işin kötüsü.

Sizi tanimiyorum, evlenip yakin mi olacaksiniz, nisanliniz sorunlarda nasil bir tavir sergiliyor, nerede duruyor bilmiyorum. Bunlari en iyi siz bilirsiniz.

Forumda buna benzer sorunlar yasayanlara güzel fikirler, mantikli yorumlar yazdiginizi görüyorum. Umarim kendi hayatinizda "Terzi kendi söküğünü dikemezmiş." gibi bir durum olmaz ve mutlu olursunuz.😊💙

biz de turkiyede amanruyada gorduk yaptirdik🙈 kayinvalide kalpten gider bunu konussak 😂

Of her seferinde en az 2-3 ay konakladigim icin fotograf almamisim, videodan ss aldim. Kendi sayfasindan olan gorseli de ekliyorum. Bunun modernize halini bir sonraki evimde uygulatmayi dusunuyorum ben de. 🥲

KV’ye nesi ayol? 🤪

Eklentiler

• 50B6DA19-3809-41C4-870E-0C42CCBA7083.png
    50B6DA19-3809-41C4-870E-0C42CCBA7083.png
    476,9 KB · Görüntüleme: 163
  • 92391FA7-0B82-40F7-8D2E-DDFACEEFD5ED.png
    92391FA7-0B82-40F7-8D2E-DDFACEEFD5ED.png
    526,6 KB · Görüntüleme: 162
  • 18A34871-741F-4C69-8B7C-91ED69186605.png
    18A34871-741F-4C69-8B7C-91ED69186605.png
    253,1 KB · Görüntüleme: 162
sakin olursaniz sevinirim, ben sizin bu sekilde konusacaginiz biri degilim. beni tanimiyorsunuz, konuda da bu soylediklerinize yonelik bir sey yok o yuzden varsayim uzerinden boyle konusmaniz hos degil.

birinin ev yaptirmasi gerekmiyor, gereklilik degil yani. ailelerimizin durumu cok sukur yerinde, sadece bize jest yapmak istediler. yoksa biz nisanlimla zaten yurt disinda kendi isimizi yapiyoruz, 6 aylik kazancimizla bu evi yaptirabilir veya ayni sartlarda ev alabilirdik. ailelerin dugun hediyesi bu. yani bizim evlilige karar vermemiz, ev kurabilmemiz vs su asamada tartisilmasi gereken seyler degil. zaten konuda da maddiyatla ilgili bir sey yok, kimse bizim yuzumuzden zorlanmiyor yani.
nisanlinizin annesini bugun tanimadiysaniz, hediyeyi en bastan kabul etmeseydiniz madem. Sonradan cocuk gibi babam yaptirsin hediyeyi mi diyorsunuz? Yaptirin o halde kendiniz madem.

nisanlinizin annesini bugun tanimadiysaniz, hediyeyi en bastan kabul etmeseydiniz madem. Sonradan cocuk gibi babam yaptirsin hediyeyi mi diyorsunuz? Yaptirin o halde kendiniz madem.
e yaptiririm ne var ki bunda? ben kanser tedavisi goruyorum, kendi babamin da nisanlimin babasinin da beni mutlu etmek icin bir seyler yapmak istemesi kadar dogal bir sey goremiyorum. bu gerginligi lutfen birakin, bana hesap sorar gibi konusmanizdan hic hoslanmadim.

kayinvalide ters bir kadin diye biz aile icinde birbirimizle hic etkilesimde olmayalim mi? ben zaten biraz tahmin ediyordum karisacagini ve idare edecegimi dusunuyordum. ama tahminimden fazla karisti ve idare edemedim. cocuk da olabilirim, babama da yaptirabilirim, kendim de yaptirabilirim. cok sukur imkanim var yani. kendiniz yaptirin demissiniz evet yaptiririm.

Benim böyle konularda yorumum belli, Ne Arabin yüzü, ne şamin şekeri.
Hayatina karışmasını istemiyorsan sizin için fedakarlık yapmasına izin vermemeniz gerekiyor. Ekonominize karışmasın, size maddi yardımda bulunmasin, evi kendiniz bulun,kendiniz döşeyin. O da uzaktan uzağa bakmakla yetinsin
Ama kadın ev yaptırmak için,bilmiyroum piyasasını ama belki de bir milyona yakın para harcıyor, belki daha fazla. Bir dünya zorluk yaşıyor.
o evde oturmaya tamam, ama karışmasına hayır.
Yani o kadın o evi biraz da karışmak için yaptırıyor. Biraz parayı veren düdüğü çalıyor.
Kaynanasinin evinde kira vermeden yaşayıp eve karışmasını kendisine hak gormeyen gelin konusu gibi olmuş.
Bir de evi kaynanam yapsın, içini babam dizsin , biz içinde evcilik oynayalım...
Başkası konu açsa tam da bu noktada bir sürü eleştiri gelirdi, ama sevilen bir üye olduğun için ilginç bir şekilde kimse buna takilmayacak:ıslık:
Bence kadını alttan al, he de geç. Zaten sen ondan daha dişli bir karaktersin, zaten dediklerini istemezsen yapmazsın. Aaaa güzelmiş de, evet bunu beğendim de ,kadının hevesini kırma. Sipariş verirken 'yok bunu daha çok sevdim' de, ya da iç mimariniz varsa son aşamada onunla kendi istedigin şekilde hallet.
Bir dünya masrafa girmiş insanlarla kavga çıkarmak bence doğru bir davranış değil.
Konunun sassynin sevilmesiyle alakası yok. Normalde gelinler beni alacaklar bir ton borca girsinler kolay mı bedava mıyım diyor ama burda para harcamak için yırtınan bir kayınvalide adayı var. Hayır dendiğinde de kabul etmeyen. Aynı değil kesinlikle. Kimse yapsın demiyor ama madem yapmak için canını ortaya koyuyor o zaman söz dinleyecek. Dinlemeyecekse de köşesine çekilip seyreder. Hem yapsın hem sussun konularıyla asla bir değil.

yengec tesekkurler yorumun icin.

ama benim bu evi yaptiramayacak bir durumum yok, kayinpederim evi yaptirmak istemeseydi biz zaten nisanlimla evi yaptirabilirdik. ha belki boyle olmazdi veya yaptiramasak da baska bir ev alirdik. yani parayi veren dudugu calar mevzusu burada gecerli mi bilmiyorum.

evi kayinpeder yaptirir, icini babam yaptirir, ben de icinde otururum evet. buna evcilik denirse ona da evet diyelim. ben kimseyi ev yaptirmak icin zorlamadim, kimse de bunun icin zorluk cekmedi, sikintiya veya borca girmedi. yani diger konu sahipleriyle pek alakasi yok mevzunun.

ornek vermem gerekirse mesela ben diyorum ki su an babamin evinde mutfaktan kis bahcesine cikiliyor ve yasam alanimiz burasi, ben de evimde boyle istiyorum. bu sistem hosuma gidiyor. kayinvalide de diyor ki bu gereksiz, bence mutfak genis olsun, mutfagin bir kosesine oturma grubu koy. samimi arkadaslariniz gelince orada oturun. ben de bunu istemiyorum. soyleyince de aliniyor. yani parayi vermesi onun buna karismasini gerektirir mi bilmiyorum. ic mimarimiz zaten var, benim arkadasim. ben onunla iletisimdeyim. bu yuzden nisanlim haric ucuncu bir kisiye gerek duymuyorum fikir icin. evin icini nisanlimla ben de yaptirabiliriz. belki de oyle olur bilmiyorum. beni asil sasirtan da senin sirf parayi verdigi icin hic yasamayacagi bir evde kayinvalidenin soz hakki sahibi olmasini normal bulman oldu. ailesi ogluna jest yapmak istedi diye ben neden evimi istedigim gibi yaptirmayayim ki?
öncelikle şifa dilerim.
eski konularınızı bilmiyorum/hatırlamıyorum, buradaki ilk sayfaları okuyarak yorum yapacağım. kv belki gıcık bir tip olduğundan karışıyordur belki de heyecandan dilini tutamıyordur :) her iki durumda da kalp kırmadan ama kendi isteğinizden de vazgeçmeden halletmeye çalışmak en uygunu olur bence. tabi bu arayı bulma işi biraz yorucu bir şey, rahatsızlığınızı da bilmiyorum ama belki zaman zaman tahammülünüz olmayabilir. genel olarak idare ederseniz bunaldığınız zamanlarda partnerinize "ay bunaldım tatlım annenle arayı sen toplayıver" deme durumunuz daha rahat olur, az göze batar. yine alınacaktır sözü dinlenmediği için ama uslup uygun kalırsa ve partneriniz bunu sizden dinlerse anne algıladığını anlattığında çok etkilenmez. örneğin, geniş mutfakta çok konforlu olur haklısınız.düşüneyim biraz deyin, iç mimarla zaten siz muhattapmışsınız onunla isteğiniz şekilde devam edersiniz. düşündüm ama kış bahçesi olayını çok seviyorum vazgeçemedim, sağ olun fikriniz için deyin geçiştirin. nişanlınıza da annenin fikrini de düşündüm ama şunu şöyle tercih ettim der geçersiniz.
"babam halletsin" sizin alıştığınız bir şey olduğu için bu süreçte de rahat geliyor olabilir ama bu cümle muhtemelen partnerinizi ve ailesini geriyor. size ihtiyacım yok, babam zaten çözer vs gibi mi algılıyorlar acaba? evinize ve evliliğinize dair her sorunu nişanlınızla çözmeniz, ailelerden birine paslanacaksa da ikinizin kararıyla paslanması daha doğru bence.

Of her seferinde en az 2-3 ay konakladigim icin fotograf almamisim, videodan ss aldim. Kendi sayfasindan olan gorseli de ekliyorum. Bunun modernize halini bir sonraki evimde uygulatmayi dusunuyorum ben de. 🥲

KV’ye nesi ayol? 🤪
kayinvalide ogluyla sevistigimizi kabullenemeyen bi tip 🥴 neee yikanirken birbirinizi goruyor musunuz falan diyebilir :KK70: yani aklina gelen en masumca sey odur dermisim hahahajahaja

Sırf parayo veriyor diye dekorasyona karışma hakkı da mı oluyor? Ben buna katılmıyorum, o zaman vermesin. Hayır, evladın için jest yapıyorsun, maddi sıkıntın da yok, bırak içinde yaşayacak olan gençler karar versin rengine cinsine. Bence çok çiğ davranışlar.
Babanızı öne sürmeniz kırıcı olmuş ama karşı taraf da aynı mantıkla karışıyor zaten size.
Bence bu güç savaşlarını bırakın, zamana yayın ve sadece siz karar verin.
Bunu da nazikçe söyleyin, anlamazsa dümdük söyleyin, anlayacak 😒😄

X