ev dekorasyonu mevzusu

yengec tesekkurler yorumun icin.

ama benim bu evi yaptiramayacak bir durumum yok, kayinpederim evi yaptirmak istemeseydi biz zaten nisanlimla evi yaptirabilirdik. ha belki boyle olmazdi veya yaptiramasak da baska bir ev alirdik. yani parayi veren dudugu calar mevzusu burada gecerli mi bilmiyorum.

evi kayinpeder yaptirir, icini babam yaptirir, ben de icinde otururum evet. buna evcilik denirse ona da evet diyelim. ben kimseyi ev yaptirmak icin zorlamadim, kimse de bunun icin zorluk cekmedi, sikintiya veya borca girmedi. yani diger konu sahipleriyle pek alakasi yok mevzunun.

ornek vermem gerekirse mesela ben diyorum ki su an babamin evinde mutfaktan kis bahcesine cikiliyor ve yasam alanimiz burasi, ben de evimde boyle istiyorum. bu sistem hosuma gidiyor. kayinvalide de diyor ki bu gereksiz, bence mutfak genis olsun, mutfagin bir kosesine oturma grubu koy. samimi arkadaslariniz gelince orada oturun. ben de bunu istemiyorum. soyleyince de aliniyor. yani parayi vermesi onun buna karismasini gerektirir mi bilmiyorum. ic mimarimiz zaten var, benim arkadasim. ben onunla iletisimdeyim. bu yuzden nisanlim haric ucuncu bir kisiye gerek duymuyorum fikir icin. evin icini nisanlimla ben de yaptirabiliriz. belki de oyle olur bilmiyorum. beni asil sasirtan da senin sirf parayi verdigi icin hic yasamayacagi bir evde kayinvalidenin soz hakki sahibi olmasini normal bulman oldu. ailesi ogluna jest yapmak istedi diye ben neden evimi istedigim gibi yaptirmayayim ki?

calcim cok tesekkurler

belki de iyi bir zamanlama olmadi tedaviyle denk gelmesi ama ben bu sekilde kafa dagitiyordum, pinterestten bir seylere bakip eve uyar mi vs diye dusunuyordum. nedense kayinvalide geldi yine oturdu olayin merkezine.

babamin henuz bunlardan haberi yok, bugun annesinin beni kirdigini nisanlimin da bana tavir yaptigini duysa buyuk ihtimalle ikisini de fircalayip yassyden bu surecte uzak durun diyecek. ben buyumesin istedikce kadini durduramiyorum.

bilmem ki belki de nisan sureci demo olur. ben nisanlimdan asla ayrilmam demiyorum, o bu zamana kadar ortayi bulurdu genelde, o yuzden devam ettik. bundan sonra bulamazsa kendisi bilir yani devam etmeyiz. annesi tek basima cekebilecegim bir dert degil cunku.

Ooooo Sassy kardeş ABDlerden KV görümce konularına kadar düşmüşsün, bitmişsin kızımmmm

Yani hatırladım önceki konunu, KV dan dun ve nasıl diyeyim çiğ bir tip zaten evlenmenize de laf etmişti saçma sapan konuşmuştu.

Bence öncelikle KV evinden kaç, neden babanda değilsin? Birlikte yaşamazsanız daha az sürtüşürsünüz her gün gör gör baymışsın belli ki. BU kadın konuşur sen durduramazsın en mantıklı iş kaçmak. babam yalnız sıkılmış çağırdı ben kaçayım de kaççççççççç

İkinci olarak bence de biraz ertele bu işleri tek başına yap yoksam bu kadından kurtulamazsın. Yetişmezse de yetişmesin, yetişene kadar kiralık bir yerde yaşarsınız belkim.

Şimdi çocuğu üzme kadının gönlünü al tedavi ilaçları başıma vurdu kusura bakma KV de, biraz yav he de, biraz da nişanlına kusura bakma de orta yolu bul. Sonra da vınla kaç.

ya tamam bakarız de geç.
mimar senin arkadaşınsa iletişimde olan sensin zaten sen nasıl istersen öyle yapmayacak mı?
bakarız dediğinde üsteliyorsa sen de üstele ben bir düşüneyim oğlunla da konuşayım vs vs..
sonra bildiğini oku.
ne yaptınız derse de böyle karar verdik de.
nişanlın zaten uyumlu annemin dediği gibi niye yaptırmadın demez ki.
azıcık idare edeceksin niye çünkü bu kv gelin ilişkileri idare üstüne kurulu en iyisi ile de böyle bu seninkiyle ekstra böyle:)
ben nişanlıya sürekli o zaman babam yaptırır demeni doğru bulmadım. o bilmiyormu ki babanın yaptırabileceğini biliyor
sen bu durumdan babam yaptırsınla sıyrılmaya çalışıyorsun da başka başka böyle durumlarla karşılaşacaksın çünkü senin kv durmayacak. o yüzden her atağında nişanlımla ben diye karşılık vermelisin.
forsu sönmedi mi hala onun ya:)

hahahssjhssh cherry phdli muhendis olsan da bir gun sen de bu dertleri cekeceksin unutma

ay zaten babamda kaliyorum, nisanlimla evi hic acmadik bu sefer. bacagim kirik benim. o her gun beni gormeye gelip bazen kaliyor. kayinvalidem de arada ziyarete geliyor. aslinda bu dekorasyon isi haric bu geldigimde pek sorun yasamadik onunla. iyiydi yani. ama yeniden ayarlarina dondu biz gitmeye yaklastikca.

su an kendimi cok yipratmamaya calisiyorum yani genelde he aynen diyorum, ama benim tersime gelirse kendisine yazik olacak onu da istemiyorum valla.

dur bir sayayım panpa kaç tane kaçççç demişsinnn

Kayınvalideniz sırf parayı verdiği için konuşmayı hak görüyorsa para vermesini engelleyip susturmanız çok doğal. Sizin için harcanılan para ne babanızın ne nişanlınızın ailesinin bütçesini sarsacak değil anladığım kadarıyla, hediye gibi görüyorlar sizin için yaptıkları şeyleri diye anlıyorum konularınızdan. Yani parasını verirsem herşeye karışabilirim hiyerarşisi kuracak bir düzen yok aranızda. Kayınvalidenizin bu para vereyimde karışayım inadını anlamıyorum ama. Nişanlınız mı anne o kadarda olmaz diyemiyor siz mi mesafeyi koyamıyorsunuz, kadın mı umursamaz çözemedim ben. Hastayım kafamı bunlarla dağıtayım dediğiniz bir dönemde size bunun stresini yaşatması ayrı bir aymazlık. Babanızın mı aba altından sopa göstermesi gerek, bu kadının durulması için, nasıl bir çözüm bulacaksınız gerçekten merak ediyorum artık.

Yok, ben annesi ve kızkardeşi olmayan bir erkek arıyorum Uzakta yaşayan KV de olabilir misal Erzurum, Artvin veya Batum
İdare et yaf, az biraz he de geç. Kadın sinir bozucu kabul ediyorum ama bu sitedik kadınların %99u KVyi bir şekilde idare ediyor işte.

Yani bu çocukla birbirinizi seviyorsunuz, iyi de anlaşıyorsunuz madem kendini bilmez KV yüzünden birbirinizi üzmeyin derim. Bundan KV için ayrılmak da iyi olmaz diye düşünüyorum, başka bulacağın adamın da bir annesi ve hatta kızkardeşi olacak KVden kaçış yok

ya zaten babam yaptiracakti evi hatta kendi aramizda da konustuk bunlar simdi evi altin varakli yaptirmak ister diye dalga gecti babam kayinpeder hem arsa hem ev babamdan olunca kendine yediremedi. butun sorun oradan cikti.

abla takildigi detaylar o kadar sacma ki, yani bu simdi yatak odasina aynali seperator yaptirmis. guzel degil. bana bunu atti. ben de bir bakayim dedim. iki gun sonra gelince sordu ne yaptin onu da soyledin mi ic mimara dedi ben de seperator zaten olacakti ama o modeli begenmedim dedim. duruyor duruyor aslinda o model cok guzel, biz bilmem ne kisisine yaptirdik o su otelin de dizaynini yapan kisi diyor. bilmem hosuma gitmedi diyorum. iki dk sonra yeniden, ama o modele bi bak diyor. yahu istemiyorum istemiyorum anlatamiyorum ki. bir seperator icin kirk saat siyaset meydani gibi fikir alisverisi yapiyoruz. boyle is mi olur ya hajashsjhs

bu arada forsu sonmesi lazimdi da daha da forslandi simdi ozelden anlatirim

Bence bu süreçte kendini düşünmelisin. Baban dur diyince dinleyeceklerse söylemelisin. Bu dönemde bile senin üstüne gelen kadın daha sonra çok fena davranır

Acaba siz tedavi sürecinde olduğunuz için kv.de de aklınca karışıp size moral verip destek olmaya mı çalışıyor diye düşündüm ben. Eskiden de böyleydi ise bilemem tabi ama bu süreçte böyle davranıyorsa evlenmenize ya çok hevesli olduğu için ya da size destek olmak için olabilir.

Kibarca teşekkür edip ben bunu daha çok beğendim diyebilirsiniz. Tavrınız bu olursa bir yerden sonra pes eder diye düşünüyorum. Olayı senin annen benim babam kıvamına getirirseniz nişanlıniz da siz de yara alırsınız. Kolaylıklar dilerim.

seperarörü gugıllayıp geldim
valla sende sabırla defans yapacaksın çünkü şimdi yapmazsan ilerde yine aynı şekilde davranacak bunun düğünü var doğumu var çocuğun yetişmesi var. var da var...

MissCherryBlossom düğüne davetiye alırsan partner olarak beni seç de şu kayınvalideyi dünya gözüyle bir görelim.
yaa kalbini kirmak istemem hic ama kayinvalideyi dunya gozuyle gorup sonra insanlara babamin adini yaydigin gibi onu da mi yayacaksin ceycey. bosver, ben cherryi cagirirsam davetiyeyi tek kisilik veririm zaten.

KV genel tavrı bu. Despot biri. Düşün oğlu bile durduramıyor kadını

yaa kalbini kirmak istemem hic ama kayinvalideyi dunya gozuyle gorup sonra insanlara babamin adini yaydigin gibi onu da mi yayacaksin ceycey. bosver, ben cherryi cagirirsam davetiyeyi tek kisilik veririm zaten.
şaşkınım yazdığına şimdi.babanın adını sitede zaten yüzlerce kez sen dile getirdin ki sassy.sitede aktif üyelerin çoğu biliyor ben de dahil.kendini gizleyen bir üye değilsin ki.ben de gizlemiyorum.bilirlerse bilsinler diyorum

Ben bilmiyorum

yok ben kimlerle ne konustugumu, kime ne soyledigimi biliyorum. aciktan hic yazmadim. sorun da etmiyorum zaten ama ben soylersem bilsinler, benim arkamdan ozelde konusulmasin. kirmak kirilmak istemem. umarim anlastik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…