ev dekorasyonu mevzusu

Kuzucum bu nedir ya ? Söylediğin lafta alınacak birşey yok , soyle uzak tutsun annesini senden , zaten iyileşme sürecindesin , fikirlerini kendisine saklasın bı zahmet

Acaba siz tedavi sürecinde olduğunuz için kv.de de aklınca karışıp size moral verip destek olmaya mı çalışıyor diye düşündüm ben. Eskiden de böyleydi ise bilemem tabi ama bu süreçte böyle davranıyorsa evlenmenize ya çok hevesli olduğu için ya da size destek olmak için olabilir.

Kibarca teşekkür edip ben bunu daha çok beğendim diyebilirsiniz. Tavrınız bu olursa bir yerden sonra pes eder diye düşünüyorum. Olayı senin annen benim babam kıvamına getirirseniz nişanlıniz da siz de yara alırsınız. Kolaylıklar dilerim.

ay yok pes etmez o kadın🙈
bende sabırla defans yap dedim ama ciddi sabır gerektiren bir kadın.

yok ben kimlerle ne konustugumu, kime ne soyledigimi biliyorum. aciktan hic yazmadim. sorun da etmiyorum zaten ama ben soylersem bilsinler, benim arkamdan ozelde konusulmasin. kirmak kirilmak istemem. umarim anlastik.
1643826953273.png

Kuzucum bu nedir ya ? Söylediğin lafta alınacak birşey yok , soyle uzak tutsun annesini senden , zaten iyileşme sürecindesin , fikirlerini kendisine saklasın bı zahmet
amaan abla onlarin sulalesinde var bu, karsilarindaki para harcayinca hemen aliniyorlar sanki onlara paraniz yok demisiz gibi. ev yaptirma isi de buradan cikti zaten. birazdan gelir yassy ozur dilerim diye ama bunaldim artik kendimden suphe ettiriyor beni

şaşkınım yazdığına şimdi.babanın adını sitede zaten yüzlerce kez sen dile getirdin ki sassy.sitede aktif üyelerin çoğu biliyor ben de dahil.kendini gizleyen bir üye değilsin ki.ben de gizlemiyorum.bilirlerse bilsinler diyorum

yok yanlışın var hiç yazmadı babasının adını.

yok ben kimlerle ne konustugumu, kime ne soyledigimi biliyorum. aciktan hic yazmadim. sorun da etmiyorum zaten ama ben soylersem bilsinler, benim arkamdan ozelde konusulmasin. kirmak kirilmak istemem. umarim anlastik.
sorun yok sassy.ben de buradan öğrendim uzun yıllar önce.bu konuyu tartışmak bile gereksiz.sen tedavine bak evlilik hazırlığına bak.

evin yapildigi arsa benim babamindi, evi de babam yaptiracakti bize hediye olarak. kayinpeder de evi ben yaptirayim dedi. yani ev birinin degil, sifirdan yapildi.

Bu işe hiç girişilmemesi daha mantıklıymış bence. Arsa babanın , üstündeki yapı müstakbel kaynananın. Yapılmaya başlandı mı inşaat ?

Hep sorun çıkar bu işte bence. Gidip kirada yaşamak ve arsa sahibi babanızın yapılmış bir inşaat varsa bedelini karşı tarafa ödeyip ; arsa üzerindeki bu sorunlu birlikteliğe son vermesi en mantıklısı.

yengec tesekkurler yorumun icin.

ama benim bu evi yaptiramayacak bir durumum yok, kayinpederim evi yaptirmak istemeseydi biz zaten nisanlimla evi yaptirabilirdik. ha belki boyle olmazdi veya yaptiramasak da baska bir ev alirdik. yani parayi veren dudugu calar mevzusu burada gecerli mi bilmiyorum.
İşte işin en saçma kısmı zaten burası. Sizin sifirdan bir ev olmasa da güzel şartlarda bir ev alıp dayayıp döşeyecek durumunuz zaten var.
Adamla evli gibisiniz,annesinin ne olduğunu bilecek kadar icicesiniz. Hatta sırf ailesi yüzünden evlenmek istemediğini söyledigin mesajını hatırlıyorum. Kadin kayınvalide değil kaynanatör. Bütün bunları bile bile iki tane aklı başında insan nasıl böyle büyük bir jesti kabul ettiniz ki? Biraz değil bayağı 'bile bile lades' durumu olmuş. Evi yaparken her işinize karisacagi zaten bilinen bir seydi, sizi normalde ayda bir ariyorsa ev muhabbeti başladığında haftada bir arayacağı da tahmin etmesi zor bir olay değil . Kadın siz uzaktayken bile varlığıyla rahatsızlık veren biriyken şimdi kaçış imkansiz olmuş .
Ama madem başlamışlar bir kere, iki seçenek var. Ya kavga, dövüş, tatsızlık ona burasının sizin eviniz olduğunu hatırlatacaksiniz. Bir ton canınız sıkılacak, nisanlinizla gerileceksiniz, belki aileler arasında sesler yükselecek , stres sizin sağlığını da kötü etkileyecek - böyle bir süreç yaşanacak.
Ya da zaten içmimar senin kankan, zaten senden gayrı bir şey yapmaz, kadınla zitlasmadan, pinterestten attıklarına güzel yorum yapıp yine son aşamada kendi bildiğini okuyacaksın.
'kis bahçesi olmayacak sanan kaynanaya kış bahçesi şoku' . Siz yapılsin deyin arkadaşıniza, kaynana sorduğunda da 'babasi çok istedi, tüm masrafı kendi ödeyip kızına supriz yaptı' falan der. Ne bileyim, bir şekilde onu dışarda bırakırsınız zaten son saniyede.
Sabrını tüketmis bir insana 'he' demek çok zor ama daha yolun başında kavgalar başlarsa bu tatlı noktalanmaz, sonucunda en çok stresi yine sen cekersin

bana yazıldı uzun yıllar önce özelden nooption.
evet senin de beyninde tumor vardi ikimiz ameliyat olacagimizda konustuk, dertlestik. ama ben sana soyledim iste. foruma acikca yazmadim. kendim sadece sana, nooptiona ve milanaya yazdim. nooption ve milanayla hayatimin her alanini konusuyoruz zaten. ama senin baska uyelere de sassynin babasi su kisi diye yazdigini gordum, duydum. buna kirildim. benim cekinecegim bir sey yok da, guvendigim kisiden boyle bir sey gelince yazmadan gecmek istemedim. sert cikip kirdiysam kusura bakma, bu konuyu kapatalim.

ha ok.
ama sen konularda ortada falan yazmış gibi yüzlerce kez sitede dile getirdin deyince özelden olduğunu anlamadım ben.
yok öyle değil.mesela beni de arkadaşlarımdan komşularımdan tanıyanlar oldu sitede hakkımda çok ayrıntı verdiğim için.ama umursamadım.zaten saklayacak bir şeyim yok.

KV genel tavrı bu. Despot biri. Düşün oğlu bile durduramıyor kadını 🤣

Ya bazı insanlar iyilik yapayım derken düşünmezler acaba öyle biri mi diye düşündüm. Kendi kv.demden biliyorum🤣 hayatımın en zor günlerinde annemi kaybettiğimde canımın acisından yerimde duramadigim günlerde benim kv.de üstüne basa basa ben de senin annenim diyordu. Niyeti destek olmaktı ama beni delirtiyordu bu tavrı. Hani herkes başka bir ruh halinde ama bir taraf iyilik derdinde üstelik kimse bunu talep etmemişken.

Konu sahibi de kendi derdinde tedavi surecindeyim diyor, kendimce oyalaniyorum diyor ama kv.yersiz iyilik peşinde gibi algıladım.

evet senin de beyninde tumor vardi ikimiz ameliyat olacagimizda konustuk, dertlestik. ama ben sana soyledim iste. foruma acikca yazmadim. kendim sadece sana, nooptiona ve milanaya yazdim. nooption ve milanayla hayatimin her alanini konusuyoruz zaten. ama senin baska uyelere de sassynin babasi su kisi diye yazdigini gordum, duydum. buna kirildim. benim cekinecegim bir sey yok da, guvendigim kisiden boyle bir sey gelince yazmadan gecmek istemedim. sert cikip kirdiysam kusura bakma, bu konuyu kapatalim.
kapatalım evet.ama şaştım üzüldümm.sen sevdiğim üyelerdensin.ve beni de tanıdıysan zerre çıkar vs peşinde olmayan bir üyeyimm.neyse yanlış anlaşılma oldu.konuya devam edelim.

Ya bazı insanlar iyilik yapayım derken düşünmezler acaba öyle biri mi diye düşündüm. Kendi kv.demden biliyorum🤣 hayatımın en zor günlerinde annemi kaybettiğimde canımın acisından yerimde duramadigim günlerde benim kv.de üstüne basa basa ben de senin annenim diyordu. Niyeti destek olmaktı ama beni delirtiyordu bu tavrı. Hani herkes başka bir ruh halinde ama bir taraf iyilik derdinde üstelik kimse bunu talep etmemişken.

Konu sahibi de kendi derdinde tedavi surecindeyim diyor, kendimce oyalaniyorum diyor ama kv.yersiz iyilik peşinde gibi algıladım.
Allah rahmet eylesin canım ♥️
Ben sassy nın KVsinin iyilik peşinde olduğunu düşünmüyorum az buçuk tanıdıysam. Kadında kontrol manyaklığı var ileri derecede. Benim dediğim olmalı en doğru benimki gibi. Aşırı despot. Sassy yemeğe gelecekti kızın eli ayağı birbirine dolandı

yani her ne kadar evli gibi de olsanız nihayetinde gerçek anlamda şimdi evleniyorsunuz

e kadın da karakter olarak belli ki böyle biri işte, kontrolcü, otoriter, ama nüfuzuyla ama parasıyla ama öyle ama böyle "ben" diyen bir insan, buna da alışmıştır etrafı hep bunu kabul ediyorsa demek...
şu anda elinde bir de fırsat var, kullanmasın mı, tabii ki kullanacak...kullanacağı da baştan belli.

zor ama yani yapacak fazla da bir şey yok, kendini biraz daha telkin edersin en fazla...
nişanlınla biraz daha sana yardımcı olması için konuşabilirsin belki işe yarayacak tek şey bunlar olabilir şu an. şu saaten sonra o kadın değişmez, sizin ilişkiniz de değişmez herhalde.

Allah rahmet eylesin canım ♥️
Ben sassy nın KVsinin iyilik peşinde olduğunu düşünmüyorum az buçuk tanıdıysam. Kadında kontrol manyaklığı var ileri derecede. Benim dediğim olmalı en doğru benimki gibi. Aşırı despot. Sassy yemeğe gelecekti kızın eli ayağı birbirine dolandı

ay tüm bunlara ek görgüsüzde bence🙈

yengec tesekkurler yorumun icin.

ama benim bu evi yaptiramayacak bir durumum yok, kayinpederim evi yaptirmak istemeseydi biz zaten nisanlimla evi yaptirabilirdik. ha belki boyle olmazdi veya yaptiramasak da baska bir ev alirdik. yani parayi veren dudugu calar mevzusu burada gecerli mi bilmiyorum.

evi kayinpeder yaptirir, icini babam yaptirir, ben de icinde otururum evet. buna evcilik denirse ona da evet diyelim. ben kimseyi ev yaptirmak icin zorlamadim, kimse de bunun icin zorluk cekmedi, sikintiya veya borca girmedi. yani diger konu sahipleriyle pek alakasi yok mevzunun.

ornek vermem gerekirse mesela ben diyorum ki su an babamin evinde mutfaktan kis bahcesine cikiliyor ve yasam alanimiz burasi, ben de evimde boyle istiyorum. bu sistem hosuma gidiyor. kayinvalide de diyor ki bu gereksiz, bence mutfak genis olsun, mutfagin bir kosesine oturma grubu koy. samimi arkadaslariniz gelince orada oturun. ben de bunu istemiyorum. soyleyince de aliniyor. yani parayi vermesi onun buna karismasini gerektirir mi bilmiyorum. ic mimarimiz zaten var, benim arkadasim. ben onunla iletisimdeyim. bu yuzden nisanlim haric ucuncu bir kisiye gerek duymuyorum fikir icin. evin icini nisanlimla ben de yaptirabiliriz. belki de oyle olur bilmiyorum. beni asil sasirtan da senin sirf parayi verdigi icin hic yasamayacagi bir evde kayinvalidenin soz hakki sahibi olmasini normal bulman oldu. ailesi ogluna jest yapmak istedi diye ben neden evimi istedigim gibi yaptirmayayim ki?
Evde kayinvaliden oturmayacak, senin zevkine ve ihtiyaclarina göre karar verilmeli tabii ki, bence nisanlina bunu bi anlat, bunu anlarsa gidip annesine herseye atlamamasi gerektigini, o evin asil ikinizin yasam alani olacagini, bu tip islere o evin hanimi kim olacaksa onun karar verecegini anlatsin, bu konuda anneyle daha fazla karşıkarşıya gelirseniz bu isin sonunun iyiye varmayacagini esin de kayinvalden de anlamali, bi adim geri dw durmasini ogrensin bi zahmet esinin anasi.

X