ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yarın öbür gün eş dost akraba çevrenin sana taktığı altınların geriye ödemesi geldiğinde onları da sana ödetmeye kalkmasın

Kendi ev sahibi olsun senin sırtından

Mesajınızı değiştirmişsiniz sonradan gördüm kusura bakmayın. Araba modeli yükseltmek küçük şeyler, olabilir. Gelinine 1 milyon vermiş arabasını model atlatmış çok bişey değil sağolsun kesesine bereket. Biz göçmeniz, arsa deyince çok ciddi paralar aklıma geliyor hep, o yüzden arsa kırmızı çizgim, değil gelinime damadıma çocuğuma verirken düşünürüm.. 😀😀
Hayır mesajımı değiştirmedim , kayınvalidesi de göçmen. Arsa satılınca parasını verecekler .

Özetle insanları tanışırken değil ayrılırken tanıyorsun

Dediğim gibi tanışırken herkes iyi tartışırken tanınıyor insanoğlu
Bir de yol ayrımına gelince çok daha net görüyorsun çoğu şeyi

85 yaşındaki bir avukatla sohbetten alıntıdır'Kulağına küpe olsun dedi.60 yıldır avukatlık yaptım.Tüm davalar birbirine güvenen insanlar arasındaydı.

vera96 vera96

Tapu ikinizin adına olmadıktan sonra asla böyle birşeyi kabul etme

Benim üst kat komşum kız o kadar uyanık davrandı ki evlendiler ev almaya kalktılar
Evin tapusunu her ikisinin üzerine aldılar neden tek kişi üzerine olunca tapu sahibi kafasına göre satış yapabiliyor
Şimdi adamın elini kolunu bağladı 🤣

Evlendiler çok geçmedi evde kavgalar başladı kaç kere boşanmanın eşiğine geldiler

Kızın anası hatta bir keresinde damat tarafını evden kovmuş burası kızımın evi diye
Halbuki ev için oğlanın ailesinin yaptığı harcama %70 80 oranında ama kız direk evin yarısının sahibi oldu

Tapu oğlanın üzerine olsaydı çok kolay o evin satışını ya da devrini başkasına yapar kızı epey uğraştırırdı çünkü o yapıya sahipler
Oğlanın annesi olanlardan dert yanıyordu yapmaya çalışacakları kötülük ayaklarına dolandı 🤣🤣🤣

Tapu ikinizin adına olmadıktan sonra asla böyle birşeyi kabul etme

Benim üst kat komşum kız o kadar uyanık davrandı ki evlendiler ev almaya kalktılar
Evin tapusunu her ikisinin üzerine aldılar neden tek kişi üzerine olunca tapu sahibi kafasına göre satış yapabiliyor
Şimdi adamın elini kolunu bağladı 🤣

Evlendiler çok geçmedi evde kavgalar başladı kaç kere boşanmanın eşiğine geldiler

Kızın anası hatta bir keresinde damat tarafını evden kovmuş burası kızımın evi diye
Halbuki ev için oğlanın ailesinin yaptığı harcama %70 80 oranında ama kız direk evin yarısının sahibi oldu

Tapu oğlanın üzerine olsaydı çok kolay o evin satışını ya da devrini başkasına yapar kızı epey uğraştırırdı çünkü o yapıya sahipler
Oğlanın annesi olanlardan dert yanıyordu yapmaya çalışacakları kötülük ayaklarına dolandı 🤣🤣🤣
teşekkür ederim. evli bile olsak tapuyu ortak almalıyız yani.

Valla iki tarafta kendi acisindan hakli.

Oglan babasinin parasini ortak mala donusturmek istemiyor, kizda kendi parasini yarin terketse hak iddia edemeyecegi bi durumda vermek istemiyor.

O ev babasinin parasinin yettigince alinsin, tek doğru cozum bu, siz de paranizla bi yatirim yapin, araba alabiliyorsaniz araba alin mesela. Iki malda evlilikte kullanilsin, ortak mala donusmemis olur boylece.
alınacak ev için kızdan destek istiyorsa ortak mala dönüşmek zorunda
ama ben olsam asla babamdan bana gelen bir tasarrufa henüz evlenmediğim birini karıştırmam, destek de istemem haliyle
en güzeli kendi çabamla kendi hak edişimle (miras, babadan gelen para farketmez) bişey sahibi olup kendi hakkımı korumak olur

Aileniz açısından düşünüyorum, nikah düğün olmadan neden takacagim altinlari veriyim?
Nişanliniz iyi birisi olabilir ama nikah öncesi alınan mallarda hakkiniz olmuyor. E boşanma durumunda bütün birikimi malı mülkü verdiğiniz için evde hakkınız olmayacak ne yapacaksınız?

Düğün ne zaman? Yakın bir tarihse, sıkıştırmak istemediginizi düğünden sonra bakmak istediginizi Eğer düğüne çok varsa, tapunun kimin üstüne olacağını sorun ona göre yol çizersiniz.
Ama bence kayinpederin evi satılacak yani nal onun malı neden tapuyu sizin üstünüze yapsınlar ki. Vereceğiniz miktar evin yarısı bile değil muhtemelen. Çocuk uyanıklık edip evlenmeden önce malı kurtarmaya çalışıyor.

merhabalar herkese, yakın bir zamanda evleneceğiz. Nişanlımın babasının bir mülkiyeti vardı satılma durumu var birkaç gün içinde. Gelen parayla nişanlım hemen ev alalım diyor. Ailemizden düğünde takacakları altınları şimdiden alalım diyor. Benim de biraz param vardı onu da istiyor. Yani şuan bozdurmasak daha iyi diyorum sadece altını bozdururuz diye düşündüm. Bu sefer zorlaştırıyorsun para yetse ben istemem senden diye kızdı. Stres yapmış baya .Niye bu kadar acele ediyor. Yani babası belli bir miktar verecek yani faize yatırsak ya da altın alsak evlenince evi alsak daha iyi değil mi? bir yandan o da haklı bir anda ev fiyatları artabilir faiz düşmesiyle. Ya da paramız kadar alalım diyorum. sonuçta biz kiradayız birkaç yıl otururuz. alacağımız evi kiraya verip onun kirasını buraya veririz gibi düşünmüştük. Şimdi ama güzel bir ev alalım otururz oldu iş
Çocuk çok haklı Faizde ki para değer kaybeder altın mantıklı fakat evi alacağınız zaman altınları sattığınız zaman zarar edersiniz.

Şu zamanda akıllı adam bulmuşsunuz niye acele ediyor diyorsunuz. Siz paranın değerini hızla kaybettiğinin farkında değilsiniz galiba.

Ayrıca ev alırsanız da ortak tapu yaptırırsınız. Güven sorunu varsa..

Nisanliniz sizden rahatça para isteyebiliyor siz "ev kimin üstüne olacak "diye soramıyorsunuz bile.Bu kadar ezik korkak olursanız sizin ki evlilik değil gönüllü kölelik olur,adam için bir degeriniz olmaz istediği gibi davranır canı sıkılınca koyar kapıya sizi ,nasıl olsa sesiniz çıkmıyor.Erkekler böyle kadinlara sevgi ,saygı duymaz ilk fırsatta kolayca gözden çıkarılırsınız.Boyle biriyseniz evlenmeyin size yazık.......

Aileniz açısından düşünüyorum, nikah düğün olmadan neden takacagim altinlari veriyim?
Nişanliniz iyi birisi olabilir ama nikah öncesi alınan mallarda hakkiniz olmuyor. E boşanma durumunda bütün birikimi malı mülkü verdiğiniz için evde hakkınız olmayacak ne yapacaksınız?

Düğün ne zaman? Yakın bir tarihse, sıkıştırmak istemediginizi düğünden sonra bakmak istediginizi Eğer düğüne çok varsa, tapunun kimin üstüne olacağını sorun ona göre yol çizersiniz.
Ama bence kayinpederin evi satılacak yani nal onun malı neden tapuyu sizin üstünüze yapsınlar ki. Vereceğiniz miktar evin yarısı bile değil muhtemelen. Çocuk uyanıklık edip evlenmeden önce malı kurtarmaya çalışıyor.
28 eylülde. o mülkiyet satılırsa hemen alalım diyor. alıcı çıkmış sanırım. arsa gibi bişi köyde. kayınpeder hiçbişi yapmadı ama düğünle dernekle ilgili ev alcak gibi düşünüp ondan istemedik. şimdi de para ev almaya yetmiyor üstüne katınca da 3 te 1 de olsa param değerli

aynen o da diyor geleceğimiz için diye. ya araba da var ama mesela ben kullanmıyorum araba. muhtemelen evlenmiyor olsam. paramı alır araba alırdım. kullanmıyorum dedim diye öyle kaldım. şimdi de kullanamıyorum. ona da çok bozuldum
Tamam işte geleceğiniz için sana ait bir şey olmayacak, tutup benim senin mi var laflarına kanma sonra çok ağlarsın

vera96 vera96 bu adamı çok iyi niyetli ekonomiden anlayan vs olarak görenler olacaktır öyle bile olsa ben bu adamın niyetini sorguluyorum

Hiçbir art niyeti yoksa amacı seninle evlenip hiçbir maddiyatı araniza sokmak niyetinde değilse

Sana şunları teklif etmeli tapusu ikimizin üzerine olsun vera96 vera96 diyebilmeli en kötü ihtimalle

En iyi ihtimal ise direk tapuyu senin üzerinde yapmakta hiçbir sakınca görmemesidir

2. Ihtimal üzerine konuşursak iş uzar o zaman niye madem kocanın üzerine olsun denilebilir

Adil olan olsun tapu ikinizin üzerine olsun 😉

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X