ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
vera96 vera96 aklıma gelmişken şunu da ilave edeyim

24 sene içerisinde daha doğrusu 21 yıl içerisinde zira dükkanı 2021 de aldım 2000 yılından beri çalışıyorum

Sadece aylık kazancımın bir bölümünü düzenli olarak altın biriktirerek ev araba ve dükkan aldım
Belli zaman aralıklarında

Bu yaşıma kadar kredi çekmedim inanınca niyete alınca Allah yardım ediyor ben buna inanıyorum
ben de kredi çekme taraftarı değilim sadece üstüme almak için düşünmüştüm ama bir sorun olursa kaç yıl onu ödeyeceğim o da akıl karı değil. çalışyıoruz diye iyiyiz sanıyoruz adamlar ona göz dikiyor

işte araba veriyor babası. nişanlımın bindiği araba babasının. bir de sattıgı mülkünden para veriyor. ya da nişanlıma senin demiş. ama nasıl verecek bilmiyorum. nişanlım da ev alalım bizim olsun o para diyor. ya dogru bu arabayı niye satmıyor. araba benden alacağı paradan fazla eder
Arabayı sen de hep kullanacak mısın? Bunlar düğünle alakalı değil ki kendi malları zaten oğullarına kalacak yani evlilikle alakalı değil. O yüzden sakın alttan alma. Çünkü ilerde bir boşanma durumunda herşeyi vermiş olarak kalırsın alamazsın bir şey.

Babasına belki sizin paranızı kendi parası gibi söyleyecek yarın bu işin ucu sağlam bir boklu değnek ben diyim size.. eşinizin birikimi yokmuş tasarrufuda yokmuş düğünde sırtını babasına yaslayacak babaya ev sattırıp üstüne senin paranla ev alacak o ev kimin üstüne olacak..
Böyle uyanık bir kardeşte bende var =)
İkide bir babama baba senin arabayı satalım da benim arabayı yükseltelim der, annemde benim üzerime yapacaksan olur der ( satıp savurup yemesin diye)
Kardeşimde siz çok paragözsünüz der ne alakası varsa adam bindiği arabayı satacak sen daha lüksünü al borca girme diye, işe güce hastaneye dolmuşla gidecek.. sen bu parayı geri bile ödemeyeceksin ( daha önce çektirip ödemediği krediler ile sabit) eee araba benim üstüme olsun diyeceksin..
Senin koca adayın benim kardeşim cinsiyetinden..
Ben olsam anam babamdan habersiz böyle bir işe girmezdim.
Hatta sen ona hayatım ben daha evlenmeden bu tarz para pul işlerine girmek istemiyorum ölümü var zulümü var babamında paramdan haberi var evlilik anında sıkışır eder o ister o zaman duyarsa kavga çıkar huzur kaçar de...
gerçi ben bu durumda arkamı döner topuklardım oda ayrı bir mesele =)
yok ailemden habersiz yapmam öyle bişi.babam da istemez. gerçekten anlattıkça anlıyorum ne adice bişi. işte babamlar ev alacak diye eşyaları her şeyi karşıladılar. düğün de istemedik. yazık ya valla

Sakın yanlış anlamayın ama ciddi saçmalık bence. Tersini düşünüyorum, Ben 8 senelik evliyim, ailem arsa satıp eşimin üstüne yapmak istese napıyosunuz siz derim. Garip bi hareket olmuş açıkçası.
Kendi kararları. Kardeşimin böyle bir talebi yok.

Arabayı sen de hep kullanacak mısın? Bunlar düğünle alakalı değil ki kendi malları zaten oğullarına kalacak yani evlilikle alakalı değil. O yüzden sakın alttan alma. Çünkü ilerde bir boşanma durumunda herşeyi vermiş olarak kalırsın alamazsın bir şey.
araba kullanmıyorum ben. kullanadabilirdim ama nişanlım kullandıgı için gerek olmuyor ondan önce de yürürdüm genelde

merhabalar herkese, yakın bir zamanda evleneceğiz. Nişanlımın babasının bir mülkiyeti vardı satılma durumu var birkaç gün içinde. Gelen parayla nişanlım hemen ev alalım diyor. Ailemizden düğünde takacakları altınları şimdiden alalım diyor. Benim de biraz param vardı onu da istiyor. Yani şuan bozdurmasak daha iyi diyorum sadece altını bozdururuz diye düşündüm. Bu sefer zorlaştırıyorsun para yetse ben istemem senden diye kızdı. Stres yapmış baya .Niye bu kadar acele ediyor. Yani babası belli bir miktar verecek yani faize yatırsak ya da altın alsak evlenince evi alsak daha iyi değil mi? bir yandan o da haklı bir anda ev fiyatları artabilir faiz düşmesiyle. Ya da paramız kadar alalım diyorum. sonuçta biz kiradayız birkaç yıl otururuz. alacağımız evi kiraya verip onun kirasını buraya veririz gibi düşünmüştük. Şimdi ama güzel bir ev alalım otururz oldu iş
eğer ev evlenmeden önce alınacaksa kesinlikle ortak tapu yapılmalı. aksini kabul edersen büyük aptallık olur.

aptallık etme bihter!

ben de kredi çekme taraftarı değilim sadece üstüme almak için düşünmüştüm ama bir sorun olursa kaç yıl onu ödeyeceğim o da akıl karı değil. çalışyıoruz diye iyiyiz sanıyoruz adamlar ona göz dikiyor
Bazı insanlar çok aç gözlü

Evliliğim sürecinde kaç kere maaş kartım istendi benden ve her defasında reddettim
Geriye dönüp baktığımda acaba şu an ben maddi anlamda bu durumda olur muydum ?

Bizim burada bir laf vardır

'Eli hamur karnı aç" olacaktım resmen bana bu hali yaşatacaklarmış

Akıllı olmak lazım

Şimdi benim filmi en başa dödöndürebilmek mümkün olsa hiç evlenmezdim bu aç gözlü malperestle

mobilyaları babam aldı çeyizleri de annem bazı şeyleri de ya da ödemeleri de nişanlım aldı. aldık gelinliğe kadar süzgece kadar tamam her şey. tek tük zamanla çıkar.
ortak tapu şartı ile kabul ederim diyin
o ne demekmiş öyle ya belki de tek güvenceniz olan altınları da istiyor uyanığa bakın siz

ne alaka bana güvenmiyorsun vs derse o zaman tapu benim üzerime olsun yoksa sende bana mı güvenmiyorsun diyin
ve sakın kabul etmeyin!

şimdi de ben tek başıma oturmucam o evde diyor .
Bazı insanlar çok aç gözlü

Evliliğim sürecinde kaç kere maaş kartım istendi benden ve her defasında reddettim
Geriye dönüp baktığımda acaba şu an ben maddi anlamda bu durumda olur muydum ?

Bizim burada bir laf vardır

'Eli hamur karnı aç" olacaktım resmen bana bu hali yaşatacaklarmış

Akıllı olmak lazım

Şimdi benim filmi en başa dödöndürebilmek mümkün olsa hiç evlenmezdim bu aç gözlü malperestle
Siz de bilemezdiniz kimse bilemez herkes evlenirken çok iyi valla

1,5 yıllık 😊 , evlendikten sonra eşi arabasının modelini yükseltti, o araba da kardeşimin üstüne 😁😁😁

Mesajınızı değiştirmişsiniz sonradan gördüm kusura bakmayın. Araba modeli yükseltmek küçük şeyler, olabilir. Gelinine 1 milyon vermiş arabasını model atlatmış çok bişey değil sağolsun kesesine bereket. Biz göçmeniz, arsa deyince çok ciddi paralar aklıma geliyor hep, o yüzden arsa kırmızı çizgim, değil gelinime damadıma çocuğuma verirken düşünürüm.. 😀😀

evet ben de bunu biliyorum ama söyleyemedim yani gerçekten altınlarla alınıp babasının ya da kendi üstüne alırsa diye korktum.
Tapuyu ortak yapıyoruz değil mi diye sorun. Tamam derse verin altın,para ne gerekiyorsa,aksi halde girmeyin.
Tamam ev fiyatlari artiyor hak veririm nişanlınıza ama yangından mal kacirir gibi yapmasın yani. Kendi üzerine almak isteyebilir belki fazla para koyacaktır size göre ama o zamanda kendisi ödesin,sizi karıştırmasın alım işine.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X