ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen bu işe hiç girme.

Ev alsaydı madem evlenmeden böyle altına çöken erkekleri çok dişil buluyorum.

Evlenmeden böyle hesaplar yapılmaz. Ne demek altınları önden istemek fake altın takmak fln.

2. Evliliğin olsa neyse de içinde kalır bir ömür.
evet şaka gibi. erkek gibi olan bana oluyor tüm param gidiyor evlenicem diye. onun dogru dürüst parası yoktu. evi yaparsa cidden üstüme ne güzel .gerçi aileme söylesem onlar da muhtemelen tapusunu sorarlar.

evet şaka gibi. erkek gibi olan bana oluyor tüm param gidiyor evlenicem diye. onun dogru dürüst parası yoktu. evi yaparsa cidden üstüme ne güzel .gerçi aileme söylesem onlar da muhtemelen tapusunu sorarlar.

Sen de niye birikimim var dedin?

Kendini yolunacak kaz olarak gösterme herkes aynı değil parana çöken de çok olur.

Ailene sor tabiki ailenden gizli resmî işlere girme.

Doğru dürüst parası olmayan evlenmesin evlilik zengin işi artık.

ev kredisi çekmem lazım değil mi ? ya da ihtiyaç vs. Kredi çekemeyiz dedi ama yani ağrıma gidiyor paramın elimden gitmesi
Ev kredisi çekmiş olmanız gerekiyor. Nakit parayla alıyorsanız daha iyi. Gayet sıkıntısız şekilde tapu devri sizin üzerinize yapılabilir. Kredi çekme şartı vs. olmaz.

Ben olsam bu potaya girmem

Resmi nikah var mı ortada ?

Acelemiz ne yangından mal mı kaçırıyoruz

Piyasadaki fırsatlara gelince yaşım 47 kendimi bildim bileli taaa çocukluğumdan beri elime geçen paranın kıymetini bilen bir yapım var

24 senelik öğretmenim son 24 seneyi baz alacak olursak kazancımın kıymetini bilmeye çalıştım ve çalışıyorum da
Özetle şunu tecrübe ettim piyasada fırsatlar hiç bitmez evet ekonominin insanı zorladığı dönemler olabilir bu ülkemizde çok da sık oluyor lakin
kazancını birikime ayırma konusunda kendini disiplin altına almış kişiler her kriz dönemini fırsata çevirebilme kabiliyetine de sahipler

Disiplin önemli kazanmak kadar kazanca sahip çıkmak önemli daha da önemlisi borcu olmasa bile insanın tıpkı borcu varmış gibi aylık gelirinin en az %30 'nu düzenli olarak kenara ayırması ve bu malî disiplini ne olursa olsun korumak önemli

Yıllardır bu dedigimi yapmaya çalışıyorum

Elbette yemek içmek gezmek tozmak giyinmek vs vs hepsi de lazım ama hepsi insanın kendi mali gerçekliği dikkate alınarak yapılmalı
ben de aynı şekilde öyle har vurup harman savurmam. Ev eşyası alırken değmeyecekse almıyım israf yapmıyım gibi düşünüyorum. ihtiyacımdan fazlasını almadık ev eşyalarında da. ama gidip de üstüne kafa yordugum konuda bir anda sıfırdan başlamış gibi olmak istemiyorum. düşüşte olan şey bozulmaz. hisseler dibi gördü. şuan bozdurmak ayagına sıkmak gibi. yani 5 yıl bozmayın diyorlar . kendimce yaptıgım yatırımım bozuluyor.
mesela para gelecekse babasından. ki onnu da bilmiyorum babası ev alırsak mı vericek yoksa yani nişanlım çökmüş gbi olmıyım mı diyr düşünüyor bilmiyorum. Bir ev alırız o parayla küçük falan. ama bekleriz altınlar gelir daha güzel ev bulruuz onu alırız .belki de dediğim daha saçma ev fiyatları artarsa .ama yani benim yatırım biriklim anlayışımla eşiminki uymuyor

merhabalar herkese, yakın bir zamanda evleneceğiz. Nişanlımın babasının bir mülkiyeti vardı satılma durumu var birkaç gün içinde. Gelen parayla nişanlım hemen ev alalım diyor. Ailemizden düğünde takacakları altınları şimdiden alalım diyor. Benim de biraz param vardı onu da istiyor. Yani şuan bozdurmasak daha iyi diyorum sadece altını bozdururuz diye düşündüm. Bu sefer zorlaştırıyorsun para yetse ben istemem senden diye kızdı. Stres yapmış baya .Niye bu kadar acele ediyor. Yani babası belli bir miktar verecek yani faize yatırsak ya da altın alsak evlenince evi alsak daha iyi değil mi? bir yandan o da haklı bir anda ev fiyatları artabilir faiz düşmesiyle. Ya da paramız kadar alalım diyorum. sonuçta biz kiradayız birkaç yıl otururuz. alacağımız evi kiraya verip onun kirasını buraya veririz gibi düşünmüştük. Şimdi ama güzel bir ev alalım otururz oldu iş
Şimdiden daha takılmamış altınları, birikiminizi isteyen adam evlendiğinizde maaş kartınızı alıp , sizi beş kuruşsuz bırakabilir.
Kendi birikiminizi vermeyin , madem kredi çekebiliyorsunuz bütçenize göre bir evi siz alın.
Nişanlınızın bu muhteşem! fikrini de mutlaka ailenize söyleyin.

Verme güzel kardeşim, Allah Allah. Yapmayın şöyle şeyler ya ne bu adam altından falan mı? Evlendikten sonra arabaya eve gider anlarım, artık bütçe bir, her şey beraber kendi geleceğiniz için. Ama şu an yangından mal kaçırır gibi böyle hareket etmesi hiç hoş görünmüyor. Nişan tanıma dönemidir nişanı atsan ne olacak?

Bir de bu iş ailenden habersiz mi olacak sonra ailenle de kötü olursun

Bak sana abla hatta teyze belki annen yaşındayım artık ne dersen de bir hayat dersi

7 yıl flört 22 yıllık evlilik tam 29 yılı tek celsede bir çekirdeğini almadan boşadım
Yaşananları anlatmaya kalksam ohoooooo buradan nereye yol olur bilmem

Özetle insanları tanışırken değil ayrılırken tanıyorsun

20 küsür yıllık ticaret ehlinin eski fabrikatör yeni müteahhit efendinin üzerinde tek bir mal varlığı yoktu bindiği araba bile kardeşinin üzerine idi

3 kuruşluk memur dedikleri ben öğretmenin üzerinde ev araba ve dükkan vardı boşanırken
Bundan ne anlıyorsan

Tabiki mal yok demekle yok olmaz 22 senelik mal hareketleri ticari hareketleri incelenirdi ayrı mesele
Bir örnek üzerindeki inşaat şirketinin 2020 mali kayıtlarında devlete ödediği vergi 2 milyon tl
Ben salak biri değilim

ben dünya mahkemesinde ödeşmek istemedim Allah layığını buldursun hakkımı kendisi sorsun dedim boşadım

Babasına belki sizin paranızı kendi parası gibi söyleyecek yarın bu işin ucu sağlam bir boklu değnek ben diyim size.. eşinizin birikimi yokmuş tasarrufuda yokmuş düğünde sırtını babasına yaslayacak babaya ev sattırıp üstüne senin paranla ev alacak o ev kimin üstüne olacak..
Böyle uyanık bir kardeşte bende var =)
İkide bir babama baba senin arabayı satalım da benim arabayı yükseltelim der, annemde benim üzerime yapacaksan olur der ( satıp savurup yemesin diye)
Kardeşimde siz çok paragözsünüz der ne alakası varsa adam bindiği arabayı satacak sen daha lüksünü al borca girme diye, işe güce hastaneye dolmuşla gidecek.. sen bu parayı geri bile ödemeyeceksin ( daha önce çektirip ödemediği krediler ile sabit) eee araba benim üstüme olsun diyeceksin..
Senin koca adayın benim kardeşim cinsiyetinden..
Ben olsam anam babamdan habersiz böyle bir işe girmezdim.
Hatta sen ona hayatım ben daha evlenmeden bu tarz para pul işlerine girmek istemiyorum ölümü var zulümü var babamında paramdan haberi var evlilik anında sıkışır eder o ister o zaman duyarsa kavga çıkar huzur kaçar de...
gerçi ben bu durumda arkamı döner topuklardım oda ayrı bir mesele =)

Adam uyanık ve sanki dolandırıcı gibi bu doğru.
Bence siz para vermeyin, babasının evi ne kadar ediyorsa o kadarlık bi ev alsınlar kendi üstlerine yapsınlar. En akıla yatanı bu sanki. Çünkü siz bi ev parası katamayacağınıza göre ortak tapu da hak değil.
Ayrıca hemen ev almak zorunda değilsiniz. Bi evlenin önce. İki taraf da bişeylerdrn korkuyor haklı olarak. Ben de baba evi satıp ev alacak olsam nikahtan önce almak isterdim ama tabi gidipte milletten altın istemem eş ailemden, ne alaka yani koparacak gibi sizi.

Yanlış mı anladım evlilik için alınan eşyaların hepsini siz kız tarafı mı aldı ?
Düğün de yok. E erkek tarafının ne masrafı var o zaman ?
Aileme altın konusunu açarsam tapuyu sorarlar de direkt. Tamam ev alınması güzel de babasının üstüne olursa sıkıntı. Korkma baştan konuş yoksa burda açacacağın son konu olmaz bu :)

ben de aynı şekilde öyle har vurup harman savurmam. Ev eşyası alırken değmeyecekse almıyım israf yapmıyım gibi düşünüyorum. ihtiyacımdan fazlasını almadık ev eşyalarında da. ama gidip de üstüne kafa yordugum konuda bir anda sıfırdan başlamış gibi olmak istemiyorum. düşüşte olan şey bozulmaz. hisseler dibi gördü. şuan bozdurmak ayagına sıkmak gibi. yani 5 yıl bozmayın diyorlar . kendimce yaptıgım yatırımım bozuluyor.
mesela para gelecekse babasından. ki onnu da bilmiyorum babası ev alırsak mı vericek yoksa yani nişanlım çökmüş gbi olmıyım mı diyr düşünüyor bilmiyorum. Bir ev alırız o parayla küçük falan. ama bekleriz altınlar gelir daha güzel ev bulruuz onu alırız .belki de dediğim daha saçma ev fiyatları artarsa .ama yani benim yatırım biriklim anlayışımla eşiminki uymuyor
Daha eşin değil güzel kardeşim Nişanlın yani eş adayın.
Gelin ata binmiş ya nasip demiş.. düğüne 1 hafta kala bozulan çok düğün var.. siz önce bir düşüncelerinizi sorgulayın.
Burada 20 kadının 20 si aynı şeyi diyorsa bir bildiği olabilir mi acaba ?

Şimdiden daha takılmamış altınları, birikiminizi isteyen adam evlendiğinizde maaş kartınızı alıp , sizi beş kuruşsuz bırakabilir.
Kendi birikiminizi vermeyin , madem kredi çekebiliyorsunuz bütçenize göre bir evi siz alın.
Nişanlınızın bu muhteşem! fikrini de mutlaka ailenize söyleyin.

Verme güzel kardeşim, Allah Allah. Yapmayın şöyle şeyler ya ne bu adam altından falan mı? Evlendikten sonra arabaya eve gider anlarım, artık bütçe bir, her şey beraber kendi geleceğiniz için. Ama şu an yangından mal kaçırır gibi böyle hareket etmesi hiç hoş görünmüyor. Nişan tanıma dönemidir nişanı atsan ne olacak?
aynen o da diyor geleceğimiz için diye. ya araba da var ama mesela ben kullanmıyorum araba. muhtemelen evlenmiyor olsam. paramı alır araba alırdım. kullanmıyorum dedim diye öyle kaldım. şimdi de kullanamıyorum. ona da çok bozuldum

merhabalar herkese, yakın bir zamanda evleneceğiz. Nişanlımın babasının bir mülkiyeti vardı satılma durumu var birkaç gün içinde. Gelen parayla nişanlım hemen ev alalım diyor. Ailemizden düğünde takacakları altınları şimdiden alalım diyor. Benim de biraz param vardı onu da istiyor. Yani şuan bozdurmasak daha iyi diyorum sadece altını bozdururuz diye düşündüm. Bu sefer zorlaştırıyorsun para yetse ben istemem senden diye kızdı. Stres yapmış baya .Niye bu kadar acele ediyor. Yani babası belli bir miktar verecek yani faize yatırsak ya da altın alsak evlenince evi alsak daha iyi değil mi? bir yandan o da haklı bir anda ev fiyatları artabilir faiz düşmesiyle. Ya da paramız kadar alalım diyorum. sonuçta biz kiradayız birkaç yıl otururuz. alacağımız evi kiraya verip onun kirasını buraya veririz gibi düşünmüştük. Şimdi ama güzel bir ev alalım otururz oldu iş

evlenmeden alırsanız sadece nişanlının üstüne olacak bir hakkın da olmayacak. bence mantıklı değil.

Bu konuda okuduklarımdan sonra erkeklere zerre güvenmem. Anasının gözüne bak. Altınları alsın, birikimleri alsın, ev alsın ama tapuya kızcağız gelmesin. Net olun lütfen. Tapu ortak olması şartı ile deyin. Paragöz gözükmezsiniz. Eğer bu sebeple tartışma çıkarırsa gerçek yüzünü görürsünüz. Bu hayatta gözü açık olan kazanır. Kendini kaz gibi yoldurtma bacım. Azıcık uyanık ol. Çok sinirlendim kocamı yolucam şimdi sebepsizce :KK70:

vera96 vera96 aklıma gelmişken şunu da ilave edeyim

24 sene içerisinde daha doğrusu 21 yıl içerisinde zira dükkanı 2021 de aldım 2000 yılından beri çalışıyorum

Sadece aylık kazancımın bir bölümünü düzenli olarak altın biriktirerek ev araba ve dükkan aldım
Belli zaman aralıklarında

Bu yaşıma kadar kredi çekmedim inanınca niyete alınca Allah yardım ediyor ben buna inanıyorum

Bu arada evli kızkardeşimin de sizinkine benzer ama farklı durumu var. Kayınpederinin bir arsası satılacak ve arsanın tüm parasını onlara verecek, üzerinin cüzi miktarını kardeşim ve eşi tamamlayacak ama tapusu kızkardeşim adına olacak. Bu kararı veren direk kayınpeder ve kayınvalidesi.

aynen o da diyor geleceğimiz için diye. ya araba da var ama mesela ben kullanmıyorum araba. muhtemelen evlenmiyor olsam. paramı alır araba alırdım. kullanmıyorum dedim diye öyle kaldım. şimdi de kullanamıyorum. ona da çok bozuldum
Yalan söylüyor. Geleceğiniz içinse evlendikten sonra alsın veya şu an alınacaksa senin üstüne yapsın bakalım. Öyle saçma şey olmaz sakın ailenden habersiz bir şey yapma, sakın birikimini falan verme. Bak sana bi örnek, bi akrabamız nişanlısı için kredi çekmişti, beraberlik de yaşamış yani yargılamıyorum kesinlikle sadece şunu söylemek için söyledim nasılsa evleneceğiz diye kendi prensiplerini de çiğnemiş normalde yapmayacak biriyken , ve o adamla evlenmedi. Baya hala kredi ödüyor :) aklını başına al bence, kimseye yüzde yüz güvenme

Bu arada evli kızkardeşimin de sizinkine benzer ama farklı durumu var. Kayınpederinin bir arsası satılacak ve arsanın tüm parasını onlara verecek, üzerinin cüzi miktarını kardeşim ve eşi tamamlayacak ama tapusu kızkardeşim adına olacak. Bu kararı veren direk kayınpeder ve kayınvalidesi.

Kaç senelik evli kardeşiniz çok merak ettim.

Bu konuda okuduklarımdan sonra erkeklere zerre güvenmem. Anasının gözüne bak. Altınları alsın, birikimleri alsın, ev alsın ama tapuya kızcağız gelmesin. Net olun lütfen. Tapu ortak olması şartı ile deyin. Paragöz gözükmezsiniz. Eğer bu sebeple tartışma çıkarırsa gerçek yüzünü görürsünüz. Bu hayatta gözü açık olan kazanır. Kendini kaz gibi yoldurtma bacım. Azıcık uyanık ol. Çok sinirlendim kocamı yolucam şimdi sebepsizce :KK70:
Yanlış mı anladım evlilik için alınan eşyaların hepsini siz kız tarafı mı aldı ?
Düğün de yok. E erkek tarafının ne masrafı var o zaman ?
Aileme altın konusunu açarsam tapuyu sorarlar de direkt. Tamam ev alınması güzel de babasının üstüne olursa sıkıntı. Korkma baştan konuş yoksa burda açacacağın son konu olmaz bu :)
işte araba veriyor babası. nişanlımın bindiği araba babasının. bir de sattıgı mülkünden para veriyor. ya da nişanlıma senin demiş. ama nasıl verecek bilmiyorum. nişanlım da ev alalım bizim olsun o para diyor. ya dogru bu arabayı niye satmıyor. araba benden alacağı paradan fazla eder

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X