ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuya şu şekil de girebilirsin. Annemler takıyı bilmem neyi verecekler ama tapu durumunuda sorarla biliyorsun gibilerinden.

Ama gerçekten her kim okursa olsun bu kadar manupule ettirmeyin kendinizi.
Bu arada paranın çoğunu ben verdim tabiki babamın üstüne olacak vs diyebilir.
Siz yada biz şuan bunları düşünüyorsak onlar çoktaaan düşünmüştür.
Sende burda kendi kendini yer durursun.
nasıl söyleyeyim çekiniyorum bilmem ne deme
Adam sana dan dan herşeyi söylüyor. Açık olman lazım çekingen olma çok çekersin.

Ya herşeyi geçtim ölümlü kalımlı dünya, eşinize bir şey olsa birde çocuğunuz olsa, eviniz de kayınbabanızın üzerine olsa ne yapacaksınız..
Karşı tarafın iyi niyetine dua edeceksiniz. Kötü niyet olursa beddua.. Çocukla birlikte belki kendi paranız varken yokluk çekeceksiniz..

Nisanlinizla siz ne iş yapiyorsunuz?
Aylık kazanclariniz nedir?
Birde birikmisiniz ne kadar?

Ya da deyin ki bir şartla veririm, tapu benim üzerime olursa. Bizim evin tapusu da annemin üzerineydi. Babam kendince öyle bir incelik yapmak istemiş. 70 yaşında adam bunu düşünebiliyorsa o da düşünebilir.
evet evet bizim de babaannemin üstüneydi. dedem öyle düşünmüş . çok da zor değil düşünmesi .

kredi çekip eve verilen parayı öyle göstersem evde hak talep edebilir miyim?

Sen bu işe hiç girme.

Ev alsaydı madem evlenmeden böyle altına çöken erkekleri çok dişil buluyorum.

Evlenmeden böyle hesaplar yapılmaz. Ne demek altınları önden istemek fake altın takmak fln.

2. Evliliğin olsa neyse de içinde kalır bir ömür.

merhabalar herkese, yakın bir zamanda evleneceğiz. Nişanlımın babasının bir mülkiyeti vardı satılma durumu var birkaç gün içinde. Gelen parayla nişanlım hemen ev alalım diyor. Ailemizden düğünde takacakları altınları şimdiden alalım diyor. Benim de biraz param vardı onu da istiyor. Yani şuan bozdurmasak daha iyi diyorum sadece altını bozdururuz diye düşündüm. Bu sefer zorlaştırıyorsun para yetse ben istemem senden diye kızdı. Stres yapmış baya .Niye bu kadar acele ediyor. Yani babası belli bir miktar verecek yani faize yatırsak ya da altın alsak evlenince evi alsak daha iyi değil mi? bir yandan o da haklı bir anda ev fiyatları artabilir faiz düşmesiyle. Ya da paramız kadar alalım diyorum. sonuçta biz kiradayız birkaç yıl otururuz. alacağımız evi kiraya verip onun kirasını buraya veririz gibi düşünmüştük. Şimdi ama güzel bir ev alalım otururz oldu iş
Ben olsam bu potaya girmem

Resmi nikah var mı ortada ?

Acelemiz ne yangından mal mı kaçırıyoruz

Piyasadaki fırsatlara gelince yaşım 47 kendimi bildim bileli taaa çocukluğumdan beri elime geçen paranın kıymetini bilen bir yapım var

24 senelik öğretmenim son 24 seneyi baz alacak olursak kazancımın kıymetini bilmeye çalıştım ve çalışıyorum da
Özetle şunu tecrübe ettim piyasada fırsatlar hiç bitmez evet ekonominin insanı zorladığı dönemler olabilir bu ülkemizde çok da sık oluyor lakin
kazancını birikime ayırma konusunda kendini disiplin altına almış kişiler her kriz dönemini fırsata çevirebilme kabiliyetine de sahipler

Disiplin önemli kazanmak kadar kazanca sahip çıkmak önemli daha da önemlisi borcu olmasa bile insanın tıpkı borcu varmış gibi aylık gelirinin en az %30 'nu düzenli olarak kenara ayırması ve bu malî disiplini ne olursa olsun korumak önemli

Yıllardır bu dedigimi yapmaya çalışıyorum

Elbette yemek içmek gezmek tozmak giyinmek vs vs hepsi de lazım ama hepsi insanın kendi mali gerçekliği dikkate alınarak yapılmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X